Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az elveszett ikertestvér fórum

Az elveszett ikertestvér (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 55. - 9c8e86a234)
2013. jan. 1. 01:11
Nem dugom a fejem a homokba. Csak valahogy nem tudom egy az egyben elképzelni, hogy biztosan hatással van ránk a néhány napos korunkban felszívódott ikertestvérünk. Ettől még lehet igaz is, sosem zártam ki. De te meg mintha valamit mindenáron erre akarnál fogni, vagy csak most ez foglalkoztat nagyon és hinni akarsz benne.
60. 9c8e86a234 (válaszként erre: 53. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 20:54
Ha itt félre érthető voltam akkor meg bocs. Itt sem arra gondolok hogy minden balkezesnek volt is, hanem arra hogy ez egy elég gyakori következmény.
59. 9c8e86a234 (válaszként erre: 57. - Krisz42)
2012. dec. 31. 20:52

Komolyan így, fórumon keresztül vársz tőlem magyarázatot, úgy hogy semmi körülményt nem láttam nálatok?

Nem vagyok látó.



Összefüggésbe hozzák a balkezességet, mert ikreknél megosztják a képességeket és kiegészítik egymást. Ez csak ennyi, de nem jelenti azt, hogy minden balkezesnek van elveszett ikre.

58. 9c8e86a234 (válaszként erre: 56. - 328aadd89f)
2012. dec. 31. 20:48

Nálam is, de legalább hiteles lesz racionális szempontból is.


:)

57. Krisz42 (válaszként erre: 53. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 20:46
Nálunk senkinek nem volt,pedig 2gyerekem balkezes és nagyon szoros velük a kapcsolatom-tehát ha mégis volt,csak hamar felszívódott,akkor meséld el,miért olyan harmónikus a kapcsolatunk.A kicsi pedig kétkezes,ez azt jelenti,h neki kettő is lett volna,vagy akkor egyik kezét se használná?Bocs,de min múlik ki milyen kezű?A nagyfiam a szám.gépnél jobb kezes,írni ballal ír,de a gépet már többet hasznâlja.
56. 328aadd89f (válaszként erre: 54. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 20:28

Igen, nagyon érdekel, köszi, ha beszélgetünk róla!

Nálam tényleg mindig az agy lép először működésbe...:)

55. 9c8e86a234 (válaszként erre: 48. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 31. 20:12

Ez is egy hozzáállás, hogy a fejünket a homokba dugjuk.

Hál istennek azért foglalkoznak a témával hozzáértők, akik sokat segítenek olyanokon aki ezen keresztül mentek.

54. 9c8e86a234 (válaszként erre: 46. - 328aadd89f)
2012. dec. 31. 20:10

Elgondolkodtató a kérdés.


Szerintem ez úgy van, hogy az a gyermek nem tud teljes egységet érezni az anyával mert a másik fele elment. Tehát a kettejük közötti szimbiózis sem lehet hibátlan, és pont emiatt alakít ki magáról hiányos képet.Tökre eltorzulnak a magáról alkotott felismerések tudat alatt, és én ideáig az ilyen felnőtteknél akik ikerveszteséget éltek át, azt láttam hogy az anyuval való viszony is nagyban sérült, ezért érzem hitelesnek. Persze anya hozzáállása a gyerekhez nagyon sokat segít, mert ha anya elég felnőtt, akkor nem fog besérülni ha a gyereke nem tud felé pozitivan állni.Megérti.


Érezd át, nem feltétlenül szükséges mindent rögtön aggyal megérteni, nálad picit ezt látom, hogy mindent meg akarsz érteni, jó mondjuk én is totál ilyen vagyok, de nem mindig ez a jó út.


De utána nézek majd neked szakkönyvekben, hogy ez pontosan hogyan van,és megdumcsizzuk ha érdekel.

53. 9c8e86a234 (válaszként erre: 45. - Miss Sárika)
2012. dec. 31. 19:54
Hallottam ezt én is, alátámasztom, mert nekem is volt és balkezes is vagyok:))
52. Krisz42 (válaszként erre: 51. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 31. 15:35
Igen,én is ezen vok kiakadva.Tudják mit erez,stb.Miért megkédezték?Ráadásul fizikai képtelenségeket ìrnak,pl.játszik a testvéével?Nekik mi a játék?Mert még amiket kicsiként csinál,az sem az,hanem tanulás,csak számára megfelelő eszközökkel.Magzatként pedig mi a játék?Sajnos ma már mindenki mindent eladhat és azért,mert ott a neve előtt a dr.,akkor már hisznek neki,de hogy miért képtelenek gondolkodni az emberek,azt nem értem.
2012. dec. 31. 15:16
Így lehet fogni életpályát arra is, hogy aki először kék cumikarimát látott meg az orra előtt, abból 3 gyerekes zenész lett.
50. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 49. - Krisz42)
2012. dec. 31. 15:13
Ötletelgetni lehet rajta, de az már túlzás ,hogy valaki ezt bizonyosságként emlegesse. meg az is, hogy bárki bűntudatát vagy depresszióját a kizárólag a felszívódott ikertestvérének tulajdonítson. még legmerészebb esetben ha feltételezzük is mint hatást, azért az soknak tartom hogy kizárólag a felszívódott ikertestvérétől legyen befordulva bárki is.
49. Krisz42 (válaszként erre: 48. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 31. 15:07
Engem az bosszant,h ilyeneken agyalnak,mikor arra se vagyunk kepesek néha,h a gyerekeinknek biztosìtsuk a megfelelő lelki hátteret.Ráadásul ezek olyan dolgok-felszívòdó iker-amit nem lehet kivédeni,ez a természet.
2012. dec. 31. 13:37
Amúgy lehet elméleteket gyártani az ikermagzatokra, de én ilyen szinten már erőltetettnek érzem az agyalást meg a következtetések levonását. Senki sem fog bizonyosságot nyerni arról vagy csak nagyon kevesen hogy magzati korban bekebelezett vagy felszívódott ikertestvére volt-e és hogy ő rá hatott-e valamilyen szinten.
47. Krisz42 (válaszként erre: 44. - Eszterkee)
2012. dec. 31. 12:43
Na ez akkora baromság-má bocs.Anyám kétkezes,kisfiam szintén,de lehet,h jobbkezes lesz.Sokan szinte rá vannak kényszerítve,h melyik kezüket használják.Én bal kezes vok,2gyerekem balkezes,de lányomnál megállapították,h nem az lett volna-hosszú,h miért lett-szòval ennek semmi köze ahhoz,h mi történt a méhben.Ráadásul milyen hülyeség,h játszanak?Egy 8hetes magzatnak is éppen hogy kifejlődtek a vègtagjai,de még alkalmatlan arra,h bármit fogjon,stb.,az egész baba akkora,mint egy eperszem.Vagy kis diò nagysàgú.Fizikai,pszihikai képtelenségeket írnak,valaki pedig rábólint,h igen én is így érzek.Soha nem jutna eszembe,ha iker lettem volna,h miért én élek.Az élet ajándék,én vok,az élőkkel kell törődni.
46. 328aadd89f (válaszként erre: 37. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 11:57

Nagyon érdekes, amit írsz, én is utána fogok olvasgatni.

Ugyanakkor bennem kérdések merültek fel a magzatelhajtás kapcsán. Azt írod, hogy az embrió számára óriási sokkhatás, hogy elvették fiú vagy lánytestvérét, nem fog tudni megbízni az anyában, mert magára nézve veszélyesnek érzi.

Ugyanakkor már az is bizonyított, hogy vannak olyan periódusai a gyermek életének, amikor az anyával él szimbiózisban. Az élet kezdetén, fogantatása és megszületése után is a kisbaba egynek éli meg magát az édesanyjával.

Ekkor a baba még nem tudja elkülöníteni önmagát a világtól, elsősorban édesanyjától, énje még nem alakult ki. Egységük rendkívül fontos a lelki fejlődés szempontjából, az anyával való kapcsolat lesz ugyanis minden egyéb emberi viszony alapja.


Ebben az esetben hogy alakulhat ki bizalmatlanság az édesanyja iránt egy méhben növekvő embriónak? Hogyan érezheti magára nézve veszélyesnek, ha nem is tudja magától elkülöníteni? Vagy magát érzi önmagára veszélyesnek?

Bennem ez még nem tisztult le.

45. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 11:38

Ez így van! Sőt, aki bal kezes, annak minden bizonnyal volt is ikertestvére az anyaméhen belül.


Én szerencsésnek mondhatom magam...:-)

44. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 11:28

Érdekes a téma. A natgeo-n leadtak egy dokumnetum filmet az ikrekről, abban említették, hogy sokkal több az ikerterhesség, mint gondolnánk.

A balkezesség elhalt ikertestvérre utalhat: ha azután osztódik ketté a petesejt, hogy kialakult benne már a jobb és bal oldal, akkor az egyik baba bal- a másik jobbkezes lesz. Ha a jobbkezes magzat elhal, akkor marad egy balkezes baba. Ezért feltételezik, hogy a balkezeseknek ikertesvérük is volt. De ki tudja hány olyan eset van, amikor a balkezes magzat hal el? Szóval ugyanúgy a jobb kezeseknek is lehetett ikertestvérük.

Egyébként én is iker vagyok :)

2012. dec. 31. 11:19
Szerintem az lehet borzalmas egy fejlettebb magzat (5-9) hónapos számára, ha az anyukája meghal. Egy akkora emberkének már elég fejlett érzékei lehetnek.De nem az anyuka szívhangjának megszűnése miatt, hanem az oxigénhiány miatt. Bár sok tudatosságot még ebben a korban sem feltételezek, de fizikailag valószínűleg szenvedhet.
42. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 36. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 11:12
A lélek állítólag a testtől függetlenül is érzékel ,érez. Akkor miért pont a fogantatástól érzékelné a másik lelket, akivel egy anyaméhbe kerül. A fejletlen fülkezdemény meg nem biztos hogy alkalmas a hallásra. Szerintem első fizikai érzékszervünk az egész testünk lehet, ami a rezgéseket átveszi, érzékeli. De ha csak a fizikai érzékekről beszélünk, akkor elég valószínűtlennek tűnik, hogy az első szívdobbanások előtt érzékeljük a méhen belül ikertestvérünket.
41. Krisz42 (válaszként erre: 37. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 10:02
Hogy merülhet fel benne az,h anyám megölte a testvéremet,nem bízhatok benne.Ha egy magzat ilyen fejlett lenne,nem kellene tanítani semmire,megszületése után elfordulna az anyjától,stb.Egyébként sokkal jobb lenne,ha azzal foglalkoznának,h hogyan reagál a gyermek születése után dolgokra,mert azzal senki nem foglalkozik.Régen mondták,h a gyermek3 éves koráig fontos,h otthon legyen.Erre az is bölcsibe adja,akinek nem életbevágó,h dolgozzon.Tele vunk sèrült emberekkel,mert sokszor minden felülírja a baba igényeit,kezdve a szoktatástól.
2012. dec. 31. 09:26
Amúgy én érzek neheztelést anyára, amiért az egyik testvérünket elvetette. Pedig nem szórakozásból tette. Álmodtam egy szép lánycsecsemővel és úgy éreztem ,ő a kistestvérünk, és nagyon rossz volt rájönni, hogy talán arról álmodhattam,akit anya elvetetett.
39. 9c8e86a234 (válaszként erre: 38. - 96b333ee98)
2012. dec. 31. 00:21
szerintem ez lehet akkor annak az élménynek a következménye, ami a tudattalanodban van és így kerül tudatos szintre.
2012. dec. 30. 23:47

Lehet, hogy nem teljesen ide tartozik a kérdés, de mitől van, hogy nekem van olyan emlékem amiben önmagamat látom felülről/kívülről? csecsemő vagyok és megharap egy kutya a fejemen. Anyám szerint ez tényleg megharapott egyszer egy kutyus.

Illetve még van egy-pár emlék ahol kívülről látom magam...

37. 9c8e86a234 (válaszként erre: 35. - 25800e2d09)
2012. dec. 30. 23:28

MEGKÍSÉRELT MAGZATELHAJTÁS

Vannak emberek, akik megkísérelt magzatelhajtás során veszítették el ikertestvérüket. Hivatalosan klinikán, nem hivatalosan „angyalcsináló” asszonynál végrehajtott abortusz során tudtuk megvédeni magunkat a nem kívánt élethelyzetektől. Ez egy fogamzásgátlást kiváltó módszer volt, mely nem volt ritka.

A gyermek érzi édesanyja magzatelhajtási kísérleteit és emlékszik azokra.

Történet:

A beteg állandó szédüléssel küszködött, kiderült, hogy édesanyja a konyhaasztalról ugrált le hogy magzatát elveszítse.


A magzat, aki testvérével növekszik, akinek hallja a szívverését, és akivel játszik, vajon hogyan reagál arra, hogy egy napon tűk hatolnak az anyaméhbe a testvérének megölése céljából.

Azoknál a felnőtteknél, akiknek tudomásuk volt édesanyjuk sikertelen abortusz kísérletéről, súlyos magatartászavar volt megfigyelhető.

„Miért a testvérem halt meg, és nem én?”

„Annyira hiányzik!”

„Édesanyám megölte a fivéremet, többé nem bízhatok benne!”

Ezek és ehhez hasonló gondolatfoszlányok merülnek fel az embrióban egy ilyen helyzet kapcsán. A sokkhatás egészen felnőtt korig megmarad.

Az embrió számára óriási sokkhatás, hogy elvették fiú vagy lánytestvérét, nem fog tudni megbízni az anyában, mert magára nézve veszélyesnek érzi.

Azok, akikkel ez megtörtént nem mernek teljes erőbedobással részt venni az élet dolgaiban, száraznak és gátlásosnak tűnnek. Gyakran adnak hangot annak, hogy az élet nekik már nem okoz örömöt, és emiatt csak félerővel vesznek részt benne.- Persze, hogy csak félerővel, hisz a másik felüket elhajtották.

36. 9c8e86a234 (válaszként erre: 34. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 30. 23:22
Ezt hogy érted?Nem értem a kérdésed:)
35. 25800e2d09 (válaszként erre: 32. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:19
ha ebbe belegondolok milyen emléket őrizhet a mesterségesen beültetett magzat o.O kb hasonló mint az abortuszt átélt csak nem elveszik hanem "adják" az életre való esélyt..
34. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 32. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:17
A fogantatás szerintem nem feltétlenül a legfontosabb mozzanat a lélek számára. Ha a lélek öröktől fogva vagy nagyon rég létezik, akkor miért a fogantatásra várna?
2012. dec. 30. 23:17

Érdekes Történet:

Az ikrek kialakulásánál nagyon ritka estben előfordul az is, hogy különböző havi ciklusból származnak a testvérek. Ez rendellenességeknél fordul elő, mert az anya szervezetében a terhességi hormonok ellenére további petesejtek érnek be.

Belgiumban egy 50 éves hölgynek 3 hónappal fiatalabb ikerfivére van. A fivére még 3 hónapot töltött édesanyja hasában, miután természetes szüléssel világra jött. Itt az édesanyának van egy második anyaméhe és a szervezete a terhességi hormonok, ellenére beindította az ovulációt. Ez könnyen előfordulhat fogamzásgátló tabletta szedése ellenére születendő gyermekeknél is. A fogamzásgátló tabletta működése abban rejlik, hogy bizonyos hormonok segítségével a szervezetnek a fogamzás megtörténtét szimulálja, aminek a következményeként ezután már nem történik meg az ovuláció.

32. 9c8e86a234 (válaszként erre: 30. - 25800e2d09)
2012. dec. 30. 23:14
Megmondom őszintén én sem gondoltam régebben,hogy már a fogantatásnak is jelentősége van, de aztán ahogy utána néztem egyre inkább azt látom, hogy nem a születéstől kezdve tapasztalunk, hanem a fogantatástól, és a tudattalanban mindennek lenyomata van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook