Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az elsozott ételt, hogy hozzátok "elfogadható" állapotba? pl.csülkös bableves? fórum

Az elsozott ételt, hogy hozzátok "elfogadható" állapotba? pl.csülkös bableves? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 2. 18:33
krumplit belé, és nem lesz túl sós.
18. supin (válaszként erre: 3. - 9df60c3431)
2008. júl. 2. 16:54
Én is ezt szoktam. A bablevesnek a bab a domináns ize!
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - D@nu)
2008. júl. 2. 13:34

Nem azt mondtam, h elrontja a levest, hanem h valószínűleg ad neki egy plusz ízt, mivel a burgonyának van íze. Aki nélküle szokta meg a bablevest, annak lehet, h fura lesz a burgonyás bableves íze. Általában azt szeretjük, amihez hozzá vagyunk szokva, de van, h jót tesz a változás. :)

Egyébként én pl. nem rakok bele krumplit, csak a babgulyásba, de a sima füstölthúsos bablevesbe nem.

16. d@nu (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. júl. 2. 12:03
Én bablevesbe mindig főzök krumplit. A férjem még sohasem panaszkodott rá...
2008. júl. 2. 11:45

-Átszürt levesekhez vizet öntünk

-nyers tojásfehérje habját keverjük a túl sózott levesbe,s ha megkocsonyásodott,emeljük ki.a tojásfehérje a felesleges sót magába szívja.

rántott vagy habart levesekbe nyers krumplit reszelünk és ezzel felforraljuk,majd sok friss petrezselymet,zellerlevelet stb vágunk bele.

-almaecetet összekeverünk

cukorral és kvskanalanként az ételbe keverjük addig míg a felesleges sót semlegesíti.1kvskanál ecethez 1kvskanálnyi cukrot teszünk

-bármely étel pl pörkölt sózását mérsékelhetjük féél késhegynyi szódabikarbónával

2008. júl. 2. 11:39
köszi a sok segitséget!mire leirtam én is ilyenféleképpen oldottam meg!elöször raktam bele szodabikabonát -kiforraltam:attolmég sós maradt,de lett egy kis mellékize.(vagy csak én képzeltem be)utána én azzal "rontottam el a krumpli hozzáadást,hogy belereszeltemnnem egybe tettem bele.de hállaistennek(vagy nekem)visszajött a jó kis ize.mégegyszer köszi mindenkinek!
2008. júl. 2. 11:32
Én is a krumplis megoldást javaslom: egy szemet beleraksz egészben, kicsit főzöd, aztán a krumplit kiveszed. Elvileg a krumpli "magába szívja" a fölösleges sót.
2008. júl. 2. 11:27
Ha nagyon túlsóztad, akkor több víz kell hozzá, de ahogy megkóstolod vízzel összekeverve, úgy érezni fogod, h hol a határ. Ha nagyon sok kell hozzá, akkor csinálj rá plusz rántást is. Nekem kb 1-1,5dl vizet kellett rakni hozzá.
11. dogiz (válaszként erre: 9. - Dogiz)
2008. júl. 2. 11:26
persze ha ha habart nem tiszta rántásos
10. MelisUK (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2008. júl. 2. 11:25

További véleményem: szerintem ha főzöl bele krumplit, akkor magától a krumplitól másabb lesz a íze, nem lesz rossz, de a megszokottnál másabb lehet és minden férfi imádja a bablevest, ha másabb lesz a megszokottnál, lehet h nem fog úgy ízleni neki.

Egyébként bablevest szerintem ezen az egy módon lehet elrontani, túl lehet sózni. :)

2008. júl. 2. 11:25
tejjel is próbálkozhatsz
2008. júl. 2. 11:24
Én is a krumplira szavazok!
2008. júl. 2. 11:23
Múlt héten főztem én is bablevest füstölt hússal és olyan sós volt a hús, h nem is kellett volna a leveshez plusz sót használni, de egy picit tettem hozzá, végül sósabb lett a kelleténél. Első nap úgy ettünk belőle, de másnapra sűrűbb lett a leve szokásához híven, így felengedtem egy kevés vízzel, úgy melegítettem meg és tökéletes lett. :) Már nem volt sós és az ízek ugyanúgy megmaradtak. :)
2008. júl. 2. 11:22
krumplit bele! az felszívja a sót
5. d@nu
2008. júl. 2. 11:21
forró vízzel hígítod a levest + főzz bele krumplit
2008. júl. 2. 11:21
Pár szem krumpli és tejföl.
2008. júl. 2. 11:20
szódabikarbónával kell semlegesíteni a sót.
2008. júl. 2. 11:19

estleg belevágnál pár szem krumplit? talán nem rontja el...


vagy nagyobb fazékba öntöd és hígabb lére ereszted, majd úgy a krumpli...

2008. júl. 2. 11:18
Az elsozott ételt, hogy hozzátok "elfogadható"állapotba?pl.csülkös bableves?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook