Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első menstruáció "tragédiája"... fórum

Az első menstruáció "tragédiája"... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. ápr. 6. 14:35

hú szerintem 10-11 évesen igen korai... akinek megjött, sajnálom is, akkor még szellemileg szerintem nem teljesen lehet kész egy kislány erre...


én meg pont úgy voltam, hogy mikor jön már meg... 15. szülinapom előtt 3 hóval jött meg... én úgy voltam vele, hogy végre... mert már sok osztálytársamnak megvolt... szóval olvasott voltam a témában addigra, s már számítottam rá... így én kb örültem neki... pici szerencsés vagyok mert normál vérzés, pici görcsökkel... én mindig tudtam vele élni.

Az hogy macera a betét, meg minden... nincs mit tenni...

Én a gyerekemnek azt modntanám, hogy a pasik viszont nem élhetik át a babavárás élményét.

25. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 13:24
az első év azért volt tragédia,mert nem találtam a megfelelő fájdalomcsillapitot,aztán a fájdalomtól fetrengtem a ciklus első napjaiban az ágyamban,na ez tragédia volt! azóta is görcsölős vagyok,de legalább tudom már,mit vegyek be ahhoz,hogy ne legyenek fájdalmaim.
2017. ápr. 6. 13:00

11 voltam, és nagyon mérges, ott ordibáltam anyukámmal, hogy ez mennyire nem fer, hogy a fiúknak nincs ilyen. Próbált hülyiteni, hogy "valami nekik is van", de nem tudott átverni. Hagyjukmár, azért a korai magömlés meg társai semmik a lányok dolgaihoz képest.

Aztán abban az évben balatonon is megjött, és a büdös koszos parti wc-ben próbáltam feltenni az első mini tamponomat, és bőgve mentem fürdeni 5 percet csak... Utálom a mai napig, bár szerencsés vagyok, sose görcsöltem nagyon, és nem áztam át nyilvánosan. Szerencsére egy lány volt az osztályban, akinek előbb megjött, és mindig volt nála betét :)

2017. ápr. 6. 12:36
KÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT! <3
22. mignon11 (válaszként erre: 1. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 12:36
10 éves múltam csak, és őszintén szívből utáltam :-(
21. túrógombócka (válaszként erre: 20. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 12:34
akkor megnyugodtam. szegény kislány.
20. Wassmacska (válaszként erre: 19. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 12:33
Nála voltunk tegnap. Nagyon rendes volt. :) Megpróbálja gyógyszeresen leállítani, aztán beállítani. :)
19. túrógombócka (válaszként erre: 18. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 12:32
gyerek nőgyógyász? én odavinném.
18. Wassmacska (válaszként erre: 16. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 12:30
Voltunk! :) Kaptunk pirulát! Most görcsöl szegény, de legalább már nem vérzik annyira... :) Voltunk UH-n is, meg körzeti gyerekdokinál. Mindhárom doki a fejét fogta és jajongott, de nagyon aranyosak és együtt érzőek voltak. Keressük a megoldást! :)
17. Wassmacska (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2017. ápr. 6. 12:29
Nem hiába hívják vaginaadónak is asszem'... :) Hát megadózzuk, az tuti... :)
16. túrógombócka (válaszként erre: 15. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 12:28
nőgyógyász!
15. Wassmacska (válaszként erre: 12. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 12:28
A lányom 2 hónapja vérzik.. Szerinted?
14. Wassmacska (válaszként erre: 10. - NomNom)
2017. ápr. 6. 12:27
Nálunk a család kirándulni készült mikor megjött nekem... Család kettéosztódott: apu és hugi ment a barátokkal kirándulni, anya maradt velem otthon... Meg voltam veszve, hogy miért pont mooost? :)
2017. ápr. 6. 12:26

10 évesen és pár hónaposan "jött meg". Azt sem tudtam mi az, szsrencsére otthon történt és szegény szüleim valami elképesztő zagyva magyarázattal próbáltak nyugtatni, hogy nagy lány vagyok ( negyedikesen ! ) örüljek neki, stb.Mindem menzeszem azóta is kinszenvedés,( nagyon sok és 7-8 napig tart ) alig várom, hogy végleg elmuljon . Ja, és még hab a tortán, hogy amikor terhes voltam, sem maradt el, februárban szültem és januárban még megjött.

Részvétem minden nőnek. Nem az átázástól féltem, csak egyszerűen utáltam az egészet,a látványt az érzést, a plusz vigyázgatásokat, pfujjjjjjjjjjjj azért ez egy kiscsajnak nagyon gáz - a mai napig. Mondjuk édesanyám, és nagyanyáim dicséretére legyen mondva, egyik sem jött azzal a parasztvakitó dumával, hogy ebben van bármi pozitiv is, lenne bármi jó oldala.( kinek kinek a sorsrontása férfiaknak katonaság , a nőknek ez ) - mert ugye ki a f.. akar felnőtt nővé válni 10 évesen...

12. túrógombócka (válaszként erre: 10. - NomNom)
2017. ápr. 6. 12:24
ismertem egy lányt, akit minden hónapban vittek az orvoshoz valami injekcióra, úgy fájt neki :(
11. NomNom
2017. ápr. 6. 12:24

Az átázás most a húszas éveim végére lett jellemző sajnos. :/

Szóval nekem most nagyobb "tragédia" átvészelni.

10. NomNom (válaszként erre: 1. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 12:23

Nekem sem volt tragédia, de sajnos nekem is gyakran görcsölt (és még most is szokott). Sosem tartottam megaláztatástól és valahogy sosem izgatott ha tudták az osztálytársaim, mi a helyzet. Nyilván nem lengettem az orruk előtt a betétet azért. :)

Néha azza volt problémám, hogy akiknek nem voltak olyan görcsei mint nekem, nem értették meg mit élek át mikor fetrengek az ágyon. Azt hitték túlzok.

Arra emlékszem, hogy március 15 miatt szünet volt és épp otthon voltam, mikor megjött. Ezt sosem fogom elfelejteni, marha nagy mákom volt. :)

9. Wassmacska (válaszként erre: 4. - Izbizi)
2017. ápr. 6. 12:21
De jó lett volna annak idején valami speckós segítség... De még a betét is szárny nélkül vigyorgott akkoriban... :) Még nehezebb lehetett vattával és más egyéb csacskaságokkal kínlódni...
2017. ápr. 6. 12:20
pedig abban az időben még nem volt ilyen fejlett a "technika", volt a szárny nélküli Libresse meg a vatta. duplabugyi és egyebek.
7. Wassmacska (válaszként erre: 3. - Izbizi)
2017. ápr. 6. 12:19
Vágom a szitut! Szintén zenész! :)
6. túrógombócka (válaszként erre: 4. - Izbizi)
2017. ápr. 6. 12:19
nem, velem nem történt ilyen, anyukám felkészített a helyzetre.
5. Wassmacska (válaszként erre: 2. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 12:19
A lányom is 11 éves és most rengeteget küzdünk, mert probléma probléma hátán... :( Újraéled a múlt... :) Örülök, hogy nálad ha nem is jó, de legalább semleges volt az élmény! :)
4. izbizi (válaszként erre: 2. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 12:17

mert nem jöttek utánad a fiúk, röhögve, h. beszartál e vagy mi van? nekem 10 évesen jött meg, 5. es voltam, és a fiúk tök fogalmatlanok voltak sztem még.

Voltak sokkal szarabb élményeim is iskolás éveim alatt. de mikor felálltam mondjuk a székről, és látom, h. már a szék is olyan lett, kisebb sokk... hidegben nem tudtam hogy húzzam lejebb a kabátot, mit vegyek le kössek a derekamra... aztán később ezt jól kitapasztalja az ember, de az eleje azért nem volt jó

2017. ápr. 6. 12:13

nekem se volt jó élményem

korán is jött meg, és többször volt hogy átáztam... szal gáz volt... nem is tudom kéne e erről többet írnom, vagy boruljon ez a feledés homályába :D

2017. ápr. 6. 12:11
semmiféle tragédiára nem emlékszem. kb. 11.5 évesen megjött, sokszor fájt, de tragédia nem volt. mások is így voltak ezzel a barátnőim közül.
2017. ápr. 6. 12:09
Sziasztok! Arra keresem a választ, hogy vajon ki hogy éli meg/élte meg az első menstruációját és az utána következő időszakot (1-2 évet)... Mennyire viselte meg pszichésen az "átázástól" való félelem? Létezik-e, hogy csak nekem volt "tragédia" a nagylánnyá válás? :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook