Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első menstruáció "tragédiája"... fórum

Az első menstruáció "tragédiája"... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
116. Érdekes73 (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 8. 20:15
Rajtam ha megvan akkor vagy hosszú hátsót takaró pulcsi, póló ,ing stb van vagy a derekamra kötök vmit biztos ami biztos alapon :)Így nem gond a betét mérete se.
2017. ápr. 8. 12:20
A meleg vizes üveg is segít, nekem anno csak így múlt el. Megelőzésképp is lehet, akkor annál kevésbé fog görcsölni.
114. MZsanett (válaszként erre: 111. - Channa*)
2017. ápr. 8. 12:19
Nem is a gyerekre értettem, mint ahogy a pálinkát se.
2017. ápr. 7. 21:51
Köszönöm mindenkinek a részvételt, véleményt, együttérzést, miegymást! :) Jók legyetek! :) <3 Fórum szerintem kifulladt. :D Puszi Mindőtöknek!
112. Channa* (válaszként erre: 104. - Lapbarna)
2017. ápr. 7. 21:42

Senki nem mondja, hogy semmiség, csak azt, hogy a kapcsolódó praktikákat jó, ha a szülő tanítja meg a gyerekével.


Az első nekem is hosszú volt, ráadásul úgy, hogy kb. 2-3 hét után elmúlt, de csak 2 napra és újra eltartott 2-3 hétig. A következő meg nem jött meg, meg a következő sem, majd ezután beállt valamennyire. Nekem a hasam görcsölt és a derekam is hasogatott.

Gyógyszert szedtem+melegítettem a hasamat és a derekamat, mármint az anyukám:D

és ugye az én időmben még nem igen volt gyermek nőgyógyász...


Ha a nőgyógyász nem tudod mit mondani, akkor mi mit mondjunk?

A kis srácokat nem tudjuk megnevelni, nem tudunk tenni a kislány átázása ellen, a tornaórája ellen, stb.

Csak a klaviatúrát tudjuk koptatni azzal, ami az eszünkbe jut....

111. Channa* (válaszként erre: 98. - MZsanett)
2017. ápr. 7. 21:33
Nem hiszem, hogy nyugtatózni kellene a gyereket.
110. Channa* (válaszként erre: 89. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 21:31

A következő már nem lesz ilyen remélhetőleg.


Tornaóra előtt és után az öltözőben csak lányok vannak nem?

Tornaórára vegyen fel melegítőnadrágot, most kivételesen ne a legtapadósabbat, esetleg tampont is használhatna.

109. fehérke111 (válaszként erre: 106. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 17:41

Igen, de ha gondokkal küzdenek, akkor egyelőre csak az időtartamokat jegyezhetik! Az a bizonyos naptár egyelőre csak a rendszertelenséget mutatta, és ha végigolvastad, akkor ez már hosszú idő.

Bízzunk benne, hogy mielőbb eredményes lesz a gyermeknőgyógyász kezelése.

Mielőbbi jobbulást kívánok a kislánynak.

108. 9c485f67e8 (válaszként erre: 107. - Lapbarna)
2017. ápr. 7. 17:37
igen, késôbb eljutott
107. lapbarna (válaszként erre: 106. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 17:31

Azért az az info eljutott hozzád, hogy a gyerek 2 hónapja nonstop vérzett?

Ja, vezesse a naptárt.

106. 9c485f67e8 (válaszként erre: 105. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 17:23
Lehet vezetni azt a bizonyos naptárt!
105. Wassmacska (válaszként erre: 104. - Lapbarna)
2017. ápr. 7. 17:08
Köszönöm, kedves vagy! :) Igen, úgy néz ki, végre megvan a megoldás. Már nem vérzik! :) :) :) :) Remélem minden rendben lesz majd a gyógyszer nélkül is! :)
104. lapbarna (válaszként erre: 103. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 17:05

Nekem egy osztálytársam a kémia óra kellős közepén szó szerint kiájult a padból. Akkorát koppant a feje, hogy hihetetlen.

Az a szegény csaj minden hónapban szenvedett.

Aki azt mondja, semmiség, annak szerencsére sosem volt ilyen, vagy ehhez hasonló tapasztalata.

Nagyon sajnálom a kislányodat, hogy már 2 hónapja meg van neki, és remélem, mihamarabb lesz megoldás erre!

103. Wassmacska (válaszként erre: 102. - E6e53c9032)
2017. ápr. 7. 15:40
Bizony, bizony... Kristálytisztán emlékszem egy középiskolai napra, amikor kihívták a barátnőmet felelni és totál át volt ázva. Szegény a kockás ingjét kötötte a derekára. Kellemetlen helyzet volt nagyon. A szerencse, hogy addigra már benő a fiúk feje lágya is és nem kezdtek el műsort leadni. :)
102. e6e53c9032 (válaszként erre: 76. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 13:39
De bizony volt átázás régen is,nekem volt olyan,hogy felkeltem a padból és a székemen tócsa volt.Áztattam otthon vödörben a bugyikat,mostam a lepedőt.Ma,jóval túl a harmincon "azokon a napokon" törölközővel magam alatt alszom.Derülök a betét vagy tampon dilemmázókon,nekem betét ÉS extra tampon a felszerelés.Ja,és az anyám nem szuggerálta belém,hogy a menstruáció vacak,szóval nem lelki síkon van gondom.Akinek nincs ilyen gondja,nem tudja átérezni.Én is ismertem olyat,hogy éjszakára nem is kellett neki semmi,mert vízszintben nem folyt...
101. Wassmacska (válaszként erre: 100. - Eszterkee)
2017. ápr. 7. 13:14
Köszönöm Eszterkee! :) Minden szavadat áthatja az emberség. :) Ritka jelenség manapság. :) Kis naivan azt gondoltam, hogy mindenkinek egyértelmű, hogy nem az a célom anyaként, hogy frászt hozzam a lányomra és a menstruációt a világ legszörnyűbb dolgaként állítsam be vagy ne tanítsam meg az alapvető higiéniára, esetleg totál leszarjam, ha problémai vannak... Büszke vagyok arra, amilyen a kapcsolatunk és büszke vagyok arra, ahogy viseli az egészet 11 évesen. És igen, egyetértek azzal is, hogy miért kéne elítélni vagy leírni azokat, akik nehezebbnek élik meg? Vannak ilyenek is, ha tetszik, ha nem. Akit nem visel meg, az örüljön, de ne az legyen a célja, hogy lealázza a másikat, főleg úgy, hogy nem ismeri a történetét. Merthogy minden embernek saját története van... Mindegy is, szót sem érdemel tovább. Neked és még néhány embernek köszönöm, hogy emberként tekintetek a másikra, nem hisztis picsaként. :) Puszi érte! :) És azoknak is köszönöm a hozzászólásait, akik az eredeti kérdésre adtak választ mindenféle "megmondomatutit" stílus nélkül. :)
2017. ápr. 7. 11:59

Nem értem, miért kell elvitatni a másiktól, ha valakinek tényleg nehezek a "nehéz napok".


Eleinte én sem értettem, miért görnyed össze annyira pár osztálytársam a görcsöktől, mert én is görcsölgettem, de teljesen elviselhető mértékben. Aztán később volt lehetőségem megtapasztalni és átérezni a helyzetet. Arról nem is beszélve, hogy nem elég a fizikai fájdalom, a hormonoknak köszönhetően azért elég "kellemes" lelkiállatpotba is lehet kerülni pár napra.


Nagyon együtt érzek Wassmacska lányával, annak ellenére, hogy nekem nem tartott az első alkalommal 2 hónapig; csak tovább, mint amire számítani lehetett és a felvilágosító órákon is mindig csak azt mondták, hogy először úgy is csak pár napig és gyengén jön meg. Szörnyű volt a tudat, hogy ezt minden hónapban át kell majd élni?? És nehéz volt elfogadnom az új helyzetet, annak ellenére, hogy nem ért váratlanul és anyukám sem tragédiaként ecsetelte előttem, hanem a női lét velejárójaként.


Ahogy írták már előttem, a Moon cup az egyik legjobb találmány a kerék és a mosogatógép után :)

99. túrógombócka (válaszként erre: 97. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 11:33

nézd, nem tudom, milyen béna betéteket használtok, de egy erős vérzésre való szárnyas betét nem ázik át 2 óra alatt. vagy ha igen, még van Tena betét is.

ne paráztasd a lányodat, hanem tanítsd meg a higiéniára.

a kis hülyéket meg szarja le.

98. MZsanett (válaszként erre: 96. - L.luiselotte)
2017. ápr. 7. 10:59
Nekem sose segített, belőlem postafordultával jött vissza. A nospa meg annyit ér, mint halottnak a csók. Az apranax a jó, erős és nyugtató is van benne. Amióta azt szedem, már nem fáj.
97. Wassmacska (válaszként erre: 93. - Nikletty)
2017. ápr. 7. 10:52
Köszönöm kérdésed! <3 Igen, úgy tűnik végre jó úton haladunk. A vérzés sokat csitult, szinte már alig van, amitől mindketten boldogok vagyunk, viszont görcsöl tőle. A vigasz, hogy már csak néhány napig kell szednie, aztán lesz egy kis szünet. Majd kb. 2 hét múlva kezdjük elölről a pirulázást, majd egészen decemberig meg van határozva, hogy mikor mennyit kell szednünk. De nem bánjuk, csak legyen minden rendben végre! :) :) :) Még egyszer köszönöm! Jó tudni, hogy vannak akik odafigyelnek a részletekre. :)
2017. ápr. 7. 10:48
Channa irta, de én is szedtem rendesen ... nem tudom, hogy a Meristin forgalomban van még ? mert nekem annak idején segitett
95. Wassmacska (válaszként erre: 92. - Nikletty)
2017. ápr. 7. 10:48
Bele se merek gondolni... :( Nem tudom minek a rovására írható ez a jelenség. Internet, szülői oda nem figyelés stb. ?! Passzolom a választ... :(
94. ab61752c45 (válaszként erre: 83. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:47
nekem olyan görcseim voltak,majd elájultam.de annak is,aki velem dolgozott.ott üldögélt a vécén,aztán picit lefeküdhetett,egy másik szobában volt egy heverő.
93. nikletty (válaszként erre: 89. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:46

sajnos ez viszont nem normális eset....ezt sajnos a lányod is gondolom tudja... s nem a menzivel van itt konkrétan baj, ami havi egyszer pár napig van... hanem valami gond van. Ezt tudatosuljon benne. S hogy meg fog gyógyulni, s nem ilyen lesz ez!

Írtad hogy kapott gyógyszer ugye? Csinált már valamit az?

92. nikletty (válaszként erre: 85. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:45

Atyaég...

Valahol valamelyik fiú olyat lát, amit nem kéne neki, aztán menőzik vele, a többi meg kismajom....


de csak odanyomják a fenekéhez a ceruzát, remélem nem konkrétan azért?

91. Wassmacska (válaszként erre: 90. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 10:43
Több orvosnál is voltunk.
90. 9c485f67e8 (válaszként erre: 89. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:40
Egy hét után nem fordultatok orvoshoz?
89. Wassmacska (válaszként erre: 86. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 10:35
:) Pont az ellenkezőjén dolgozom. :) Szeretek nő lenni és ő is. Csupán a 2 hónapos folyamatos vérzés viseli meg. Elnézést, ha aggódom kicsit... :(
88. michelle.r (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2017. ápr. 7. 10:33
14 lesz, melléütöttem.
87. michelle.r (válaszként erre: 83. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:32
Igen, épp a napokban lesz 13 éves, lassan egy éve menstruál.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook