Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első hetek -a gyermekágyas időszak- fórum

Az első hetek -a gyermekágyas időszak- (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az első hetek -a gyermekágyas időszak-

2017. dec. 23. 21:30

Azért elég gáz olvasni hogy mindenki ennyire negatív ezzel a témával kapcsolatban. Na és persze az igazi magyar anya egy mártír. Boaaa..

Nálunk már sikk lett hogy panaszkodunk.

Én bizony egy gyors hajnali szülés után aludtam pár órát és még másnap is végig aludhattam az éjszakát mert a baba ott lehetett a baba-szobába. Sőt utána is aludtam mert kék fény alatt volt 1 éjjel.

Vasárnap mentünk haza és férjem megkapta az 5 napot, végig együtt voltunk az első otthon tölthető héten. Utána pedig anyukám járt át hozzánk 2 hétig. Főzött, rendet rakott, tudtam aludni is napközben.

És így szépen hozzá is tudtam szokni a babázáshoz. Nem is volt utána semmi gondom. Ja és a férjem sem dolgozik ejjel-nappal, hanem délután f5-re otthon van.

2017. dec. 23. 21:08
Persze, drága, Mindenkinek van "segítsége" akinek hála 6 hétig csak feküdhet... Az úgynevezett "segítség" bizony néha többet árt mint használ, szándékosan provokál mikor a hormonjaid amúgy is meg vannak bolondulva, eleged lesz, hazaküldöd a retekbe mert nem bírod amit csinál, onnantól segítség nyista kivéve a férjedet... Bizony van ilyen is, akkor is ha nem illik bele a rózsaszín ködbe.
2012. szept. 23. 18:38
Hopp! Nesze semmi, markold jól!
16. dj.cica (válaszként erre: 15. - Almasine zita)
2012. szept. 23. 18:25
szia 3 hetes.
15. almasine zita (válaszként erre: 13. - Dj.cica)
2012. szept. 23. 15:15
Mennyi idős a kicsi gyereked?
2012. szept. 23. 13:09
a másik első két nap volt segítség de zavart valahogy hogy ott téblábolnak,inkább egyedül akartam lenni a picivel.
2012. szept. 23. 13:08

hát igen elvileg 6 hét lenne,de egy másik gyerek mellett,meg úgy hogy a férj dolgozik reggeltől estig,nem megoldható.Én már mikor hazajöttem másnap rohantam boltba postára.

A főzést még anyósom oldja meg,de már nem sokáig.így lassan azt is el kéne kezdeni.

2012. szept. 23. 12:29

6 hét?? úristen hát én ezt nem tehettem meg hogy 6 hétig az ágyba feküdjek..

Mikor haza hoztuk a fiukat 1 hétig volt otthon a férjem utána minden nap dolgozott reggeltől estig. Első napokba azt se tudtam hogy mihez fogjak eslőnek szerencsére számithatam az édesanyukámra de szerencsére utána már nem kellet segitség kezdett kis alakulni a kis napirendünk. :)

2012. szept. 19. 19:39

32 orás vajudásbol kb 4 órát aludtam, s utánna is csak 3 orát sikerült, mivel a pici végig velem volt,s hát éhes lett kb 3 oránként, ami persze jó, de nem bántam volna ha plusz pár orára más figyel rá, s ki tudtam volna jól aludni magam. ugy hogy a 4 nap amit bent töltöttünk nagyon fárasztó volt, de utánna szerencsére szüleim 2 hétre jöttek látogatóba, így abban a 2 hétben tudtam pihenni(nappal), utánna kövi hét nagyon hosszú volt, mert egyedül voltam otthon, mivel a férjem délutános müszakban melozott. S persze ne mondja azt nekem senki, hogy én is akkor pihenjek mikor a kicsi.... ja persze, s az étel magátol fog főlni, s a ház kitakaritja magát, s ruhák öntisztitók, mosogaítni meg minek....


De most már sokkal jobb, lehet mert már hozzászoktam a kevés alváshoz :D

De szerencsére a férjem ha itthon van pár órára át veszi a picit, s olyankor van idöm plusz órát pihenni. :D

2008. nov. 13. 11:04
Nekem nem volt.Ahogy hazahoztuk a fiunkat,férjem elment vásárolni,utána főztem.Közben a gyerek békésen szunyókált.Szülés előtt nagyon sok ételt főztem,a fagyasztóba beadagoltam.Gondoltam,jól jön ha hazajövök a gyerekkel.Meglepődtem,mert a tele fagyasztó kiürült.Férjem szerint egyedül ette meg.Szinte naponta ment akkor hozzá az anyósom és a sógorom.Örültek,hogy apuka lett.
2008. szept. 23. 00:06

Hmm nekem ilyenem nem lesz... Mivel a párom nagyanyjával lakunk ideiglenesen (decemberig) amig összegyűllik a pénz a lakásra...

Nem sokára szülök de már előre látom, hogy szinte haza se hoztam a kicsit, vagy esetleg eltellik egy hét és megy minden én mosogassak-takaritsak.:S Ez van:(

2007. szept. 1. 23:31
Bizony kevesen tehetik meg,h.6 hetet "lazitsanak" pedig léne de ahogy Kedveske is irta a "ruhák nem vasalódnak" és a többi cucc sem magától működik. Én császáros voltam,volt,h.szarul voltam. De idegbajt kaptam vna,ha anyós még ott vasal is. Inkább én csináltam amit csak lehetett. Anyukám 2 napig volt ott,párom 1 hetet volt szabin.Fájt a varratom igen de azért ki lehetett birni:-)
2007. szept. 1. 23:30

Én is csak ezt tudom kérdezni..."hat hét"?

A férj dolgozik, hogy legyen mit enni, és egy gyerek mellé nem "adnak" segítséget... nekem spec. jól jött volna egy az első napokra, mert bizony volt, hogy a gyerek a kiságyban bőgött én meg fölötte, hogy most mit csináljak... Senkim nem volt a közelben.

2007. szept. 1. 23:26
6 hét?Én akkor játszottam el a szupermamit mert a hazaérkezéskor minden úgy volt.Nem szívesen fogadtam el a férjemen kívül segítséget vagyis helyesebben okoskodást.A gátseb az nagyon fájt az tuti de attól a gyereket valakinek el kell látni s lám már eltelt 9 hónap...........
2007. márc. 28. 18:48
hat hét? egy héttel a szülés után már a vasaló asztal mellett álltam, mert valahgogy nem vasalódtak maguktól a ruhák. De ez nem is baj mert nekem így sikerült túljutnom a baby-blueson
2006. okt. 16. 17:49
Kedves kistehen : ÉNIS :)
2006. okt. 8. 12:14
Én a páromon kívül és a gyerekeinken kívül nem szívesen kerülgetnék még 1-2 segítő személyt a lakásban még akkor sem, ha nekem akarnak ezzel jót.
2006. okt. 6. 19:08
imádom a pici babákat
2006. szept. 30. 14:35
A szülés utáni első hat hetet gyermekágynak nevezzük, ez az édesanya regenerálódásának időszaka. Nagyanyáinknak még szigorú ágynyugalmat javasoltak - ma már ezt is másképpen látjuk.

A szoptatás az első hat hónapban általában természetes fogamzásgátlást is jelent, illetve a méh visszahúzódását és regenerálódását is segíti.

Ugrás a teljes írásra: Az első hetek -a gyermekágyas időszak-

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook