Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első hét hét fórum

Az első hét hét (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az első hét hét

2008. márc. 18. 15:30

Sziasztok!


Tudtátok, hogy a 2006. januártól született gyermekek BABAKÖTVÉNYRE jogosultak?

Ez a gyermek nevére szóló befektetési számlán elhelyezett induló összeg a szülők és más természetes személyek, rokonok megtakarításával egészíthető ki, és a 18 év alatt összegyűlő összeget, annak hozamaival a nagykorúvá váló fiatal kapja meg. A támogatásra jogosító babakötvény összege gyermekenként 40.000 forint amit az állam ad.


Ha érdekel és még nem éltél ezzel a lehetőséggel, hívj:

Teicht Vivien: 06/30-231-1976

12. kathlee (válaszként erre: 10. - 09d65bf33d)
2008. márc. 18. 08:14

Szerencséd volt, hogy bevállt! mi is próbáltuk, de nálunk úgy üvöltött mint a sakál... Mindegy, már túl vagyunk rajta!

Nyolc hónap? Biztos megviselte szegényt... Gratula a kitartáshoz!!!

2008. márc. 18. 07:46
Bár a hasa a 8. hónap végéig fájt, de akkor már csak evés közben és nem egész éjszaka.
2008. márc. 18. 07:45
Nálunk addig fájt a hasa, amíg végleg ki nem merültem, és azt mondtam, hogy akkor egy kicsit beteszlek az ágyacskádba, anya is lefekszik a sajátjába és most akkor alszunk. Csodák csodája sötét lett, csend lett és elaludt. Addig meg napi 3 órát aludtunk mindketten heteken kereszül, 5 részletben és csak nappal. Szerintem ő nem szerette a ringatást és a lámpafényt.Nem tudott aludni tőle. Én még ilyet nem hallottam, magamtól nem is gondoltam volna erre a megoldásra, csak nem bírtam tovább,pl. nem bírtam egyenesen menni, állandó hányingerem volt, reszkettem stb.Életem egyik legnehezebb hónapja volt az első a babával.
9. kathlee (válaszként erre: 7. - 71f1809763)
2008. márc. 18. 07:31

Szia!


Testvéreméknél ugyan ez az eset állt fent. Babóca elakadt, és két doki térdelte ki sógornőmből... Nála is oxigénhiányos állapot lépett fel. Egyből vitték az intenzívre. Lélegeztető gépen volt egy órát. Az orvosok azt mondják, hogy mindezek ellenére nincs semmi baj. Vmi adaptációs zavarról hablatyolnak. Látszólag tényleg nincs semmi, lasan 3 hónapos és nagyon ügyes baba.

Szerinted lehet hini az orvosoknak?


Egyépként azt nem tudom megérteni, ha órák hosszat kínlódik az ember és veszélyben a baba élete, akkor miért nem "trombitálnak" össze egy cászáros csapatot?! Negyed óra, és kint van a baba... Persze, tudom, hogy a legtöbb nő természetesen szeretne szülni, de szerintem a gyerek egészsége a fontos! Gondolom te is így vagy vele...

Nekem császár volt, mert faros volt Luca. de visszagondolva nem is bánom, ő így volt biztonságban.


Magyon édes a kisfiad, gratulálok!

8. 4916977221 (válaszként erre: 7. - 71f1809763)
2008. márc. 17. 22:42

Szia!

Te szegény! Mindig attól rettegtem, hogy valami hasonló történik velem is.

Én 5 óra alatt megszültem, de a szülés alatt végig a hasomon volt a fájásfigyelő gép. A dokim szerint a gyerkőc szívverése nem volt kielégítő. Azt mondta, még két ilyen és császár. Később kiderült, azért volt, mert már vajúdás közben levált a lepényem egy része, és fellépett az oxigénhiányos állapot. Ráadásul visszahajló farkcsontomban nyomás közben elakadt a baba. Vákuummal szedték ki. Utána engem elaltattak és eü-i-it csináltak a hiányos lepényem miatt. De a gyerek "hála Istennek" 10/10-es Apgarral kezdhette az életét. A dokimnak is hála. Ha ő nincs, szerintem a gyerek ma nem lenne "100"-as az oxigénhiányos állapot miatt.

2008. márc. 17. 22:36
Nagyon jó látni, hogy ennyi mindenkinek sikerült szépen és élményekben gazdag szülést átélnie. Mert nekem sajnos borzalmas volt. Az eleje nagyon szépen idult 4 óra alatt 4 újjnyit tágultam, és amikor beértünk a kórházba azt mondták, hogy egy óra múlva meglesz a baba, hát nem lett ekkor volt délelött 10 óra. Nem számítottak rá, hogy fájás gyengeség lép fel, és ez még nem lenne elég be is szorúlt a szülő csatornába. Kaptam én a karomba mindenféle infúziót nem segített semmi. Ekkor már bepánikolt mindenki beleérte a páromat is , és én is ki voltam már , hogy mi lesz most velem na aztán jöttek a dokik és kinyomták belölem, de úgy hogy abban hiba nem volt, még ma is érzem a hasamon nyomát. Sajnos ami ez után kezdődött velünk nem kívánom senkinek, egyből elvitték a Mátét a klinikára kivizsgálásra, mert oxigén hiányos állapotba került mikor elakadt. És mível ez a kórház nem rendelkezett megfelelő felszereléssel el kelett szállítani a klinikára. Ott voltunk 11 napot. 5 nap foghattam meg a karomban mert úgy szétszabdaltak, hogy nem mehettem sehova feküdnöm kellett, de hála a jó istennek egézséges nagy fiu már és semmi baja nincs. Az a tudat, hogy bármi baja lehetett volna ettől a nehéz szüléstől , én nem bocsájtottam volna meg senkinek főleg az orvosokat hibáztatom, mert ha látták hogy baj van és nem cselekedtek csak az utolsó pillanatban. Magamat is hibáztatom mert gyenge voltam, ha egy kicsit erősebb vagyok lehet nem így alakult volna... De most már nem gondolok így erre a napra.
6. kathlee (válaszként erre: 4. - 4916977221)
2008. márc. 17. 19:41

Köszönöm szépen! Ahogy olvason az időtartamokat, mi még viszonylag hamar túl estünk rajta. :)

Hát igen, csak a szépre kell emlékezni!

2008. márc. 17. 14:28
Nálunk ez a hasfájós időszak 3és fél hónapig tartott, míg kiderült mi miatt is fáj tulajdonképpen a hasa. Addig viszont napközben csak a hintájában tudott aludni, vagy a karomban, éjjel pedig általában együtt kellett aludnunk nekünk is a nappaliban, hogy a férjem legalább 2 órát alhasson munka előtt.
2008. márc. 17. 14:24

A nagyobbik lányom 3 hónapos koráig sírt, szinte egyfolytában. Addig ameddig meg nem találta az ujjacskáját. Előtte a cumit nem viselte el. Nehéz volt, de mindig örömmel és boldogsággal gondolok vissza.

Gratulálok a kislányodhoz!

3. kathlee (válaszként erre: 2. - 09e7548a84)
2008. márc. 17. 12:28

Szia!


Köszönöm szépen a jókívánságokat! Hála az égnek, már teljesen probléma mentes a csajszink. Egy hete megtanult magától elaludni a Suttogó féle módszerrel. Sok kitartás kellett hozzá...


Nektek pedig jó egészséget a picurhoz, és a nagylányhoz is!

2008. márc. 17. 11:16

Anitám most lesz három éves május végén. Roppant jó kisbaba volt, most kimondottan eleven gyerek. Gratulálok a kitartásért. Hasfájással mi is küzdöttünk az elején, vasalóval melegítettük a pelenkákat és azt helyeztük a pocijára, úgy hogy közben magunkhoz szorítottuk a babánkat, illetve a hasára fektettük. Általában bevált, de csak általában. Egy hónpos kora után pedig igazi nagymama-féle recept alapján köménymagból, ánizsból főztem neki teát és azt iszogatta. Júliusban érkezik a húga. -reméljük, vele sem lesz több gond. De ha igen, hát akkor...majd kibíruk.

Az anyasághoz egy jó tanács van: türelem és kitartás. Sok boldogsáot kívánok a bébivel!

2008. márc. 17. 11:03
Szeretném megosztani veletek kislányom életének első 7 hetét. Én nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz... De ennek ellenére muszáj, hogy gyermekeink érezzék, szeretjük őket, és mellettük állunk!

Ugrás a teljes írásra: Az első hét hét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook