Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az életed veled van vagy ellened? fórum

Az életed veled van vagy ellened? (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. jan. 30. 08:20
Persze, tudom: Jót akartunk, úgy nézett ki, hogy jó lesz, jobb lesz mint volt, most már tudjuk, hogy "nem ilyen lovat akartunk"! Akkor most kell körbenézni, hogy esetleg egy másik majd abba az irányba húzza-e a szekeret, amerre mi szeretnénk menni. De ezt nekünk kell megtenni, nem bízhatjuk másra.
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - VersEmber)
2018. jan. 30. 08:15

Pont az, ami! Amit tettünk, amit engedtünk, hogy történjen, amiről még mindig hajlamosak vagyunk azt mondani, hogy rajtunk kívülálló okok miatt alakult így. Pedig nem igaz! Csak tétlenül néztük, nézzük, engedjük, hogy mások azt cselekedjék, ami idáig vezet!

Pedig elméletben nagyon tudjuk, hogy: minden ember a saját életének kovácsa.

Aki egy ilyen helyzetre azt mondja, hogy nem ő tehet arról, ami ma itt a kórházainkban, iskoláinkban, bankokban, stb. stb. történik, ... nem is igazán tudom, mit is lehet arra mondani.

17. VersEmber (válaszként erre: 16. - Csikil4ny)
2018. jan. 29. 23:07

Ha már ezt domborítod ki:

Emberek halnak meg a kórház előcsarnokában, mert órákig nincs orvos, aki rájuk nézzen.

Na, ez mi???????????????????????????????????

16. csikil4ny (válaszként erre: 13. - VersEmber)
2018. jan. 28. 08:54

"A cél halál, az élet küzdelem, s az ember célja e küzdés maga."


Vagy ott van a buddhizmus négy igazsága, vagy Jézus küzdelme, vagy az egyszerű emberé, aki épp most veszítette el két pici lányát és a feleségét egy balesetben, másik ismerős anyuka végfázisos daganatos beteg, a két fiát itt hagyja az élet pozitív oldalát szemlélni. A küzdés és a szenvedés az életünk része, mondhatjuk, hogy figyeljünk az élet szépségeire, de nem lehet letagadni vagy szőnyeg alá seperni az árnyékos oldalt sem. Ezek a nagy tanító történéseink, de egy haldokló anya kezét fogó gyermeknek ezt hiába mondod, attól még fáj neki. Helyet kell adni a jónak és a rossznak egyaránt. Szerintem.

15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - VersEmber)
2018. jan. 28. 07:44

Hogy mit gondol egy keresztény, vagy mit gondol, egy nem keresztény, az ő dolga.

De hogy megfontolandó gondolat, és ha az életünket, a minden napjainkat e gondolat alapján próbáljuk igazítani, ennek megfelelően cselekedni, az mindenkinek csak hasznára válik.


Buddhista tanítás:

Élj úgy, hogy amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen azt végignézned!"


Gyakorlatilag ugyanaz! Rajtad áll, hogyan éled le az életedet, és abból egy boldog mennyországot, vagy egy egész életen át tartó poklot csinálsz.

14. VersEmber (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. jan. 28. 00:12

"Egyre inkább teret kap az a vélemény, hogy mind a mennyország, mind a pokol, itt van a földön."


Szerinted ezt a kereszténye nagy tábora így gondolja?

13. VersEmber (válaszként erre: 12. - 124637ff9b)
2018. jan. 27. 23:51

És még van egy oka.

Nem tudják, hogy kik ők VALÓJÁBAN.


Az ember ha megszületik, jó esetben vannak szüleik.

A kis ember a szüleik hite szerint él.

A szüleik sem tehetnek arról, hogy azt tanulták, hogy az élet küzdelem.

12. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - VersEmber)
2018. jan. 27. 23:41

Meg ne haragudj, kérlek, de a figyelmetlen te vagy.

Hiszen ott van az elején!

A szeretteim az Élet. Hogy szeretek és szeretve vagyok.

Ezért szép a virág, a folyó és a kenyér illata.

Ezért nincs problémám :)

Hogy a szomszédnak, aki átkozza a férjét reggeltől estig, vagy a boltosnak, aki dobálja az ételemet a szalagon, vagy a sofőrnek, aki becsukja mások orra előtt az ajtót, mi lehet a problémája, csak sejtem.

Nem kapnak szeretetet.

11. VersEmber (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2018. jan. 27. 23:29

Ez nagyon szép.


Leírtad, hogy ki az ember.


Kimaradt az, hogy az élet a szeretet. Szerintem csak figyelmetlenségből.


Ha ennyire jól látod a VILÁGOT, akkor mi okozza a problémát?

10. Wodu
2018. jan. 27. 10:14
Amióta én irányítom csak is velem!
2018. jan. 27. 09:36
Határozottan velem.
2018. jan. 27. 09:10
velem
2018. jan. 27. 09:03

Olyan az életem, amilyennek én élem, teremtem.

Minden más csak külső tényező. A döntés az én kezemben : mit látok, merre indulok, mit teszek.

2018. jan. 27. 08:21

Egyre inkább teret kap az a vélemény, hogy mind a mennyország, mind a pokol, itt van a földön. Hogy életünk során melyiket éljük meg, az kizárólag rajtunk múlik, attól, hogy éljük az életet, milyen döntéseket hozunk, miket cselekszünk önmagunkkal és másokkal, milyen érzelmeket, érzéseket táplálunk önmagunkban, és főleg, miket adunk tovább magunkból.


Ha pozitívan állsz a dolgokhoz, hogy egy-egy felmerülő eseményt nem problémának, hanem megoldandó feladatnak látsz, aminek a végén ott a győzelem érzésének lehetősége, akkor az élet veled van.

Ha mindennel kapcsolatban sötét gondolataid, sötét érzelmeid, és ebből fakadó cselekedeteid vannak, akkor önmagad ellen vagy, és bőven érezheted úgy, hogy az élet ellened vagy.

Pedig, ha úgy nézünk a világra, mint egy hatalmas gépezetre, és tudjuk, hogy abban mi egy picike kis fogaskerék vagyunk. Ha a többi fogaskerék velünk ellentétes irányban forog, akkor nekünk kell a forgásirányt változtatni ahhoz, hogy a gépezet ne nyikorogjon.

2018. jan. 27. 06:55
Minden értünk történik, nem pedig ellenünk. Csak ezt nehéz elfogadni és gyakran csak utólag, sokkal később derül ki, hogy tényleg így van...Mondhatnám úgy is, hogy minden személyes veszteség egy transzformációs nyereség...
2018. jan. 27. 01:06
2018. jan. 27. 01:03

Az élet minden.

Elsősorban a szeretteim, aztán az erdők, a folyók, a könyveim a polcokon, a madarak a kertben, a virágaim, a kenyér, amit sütök...

Élet a világban a többi ember, a szomszéd, a sebész, a postás, a boltos.

Élet az eső és a napfény.

Élet a Cél, az visz előre. Minden, amit még tenni szeretnék.

Élet vagyok én is, kis porszem a sok sok Élet között.

Más terhét már nem veszem vállamra - -----------

2018. jan. 27. 00:54
Ez attól függ milyen az ember felfogása. Ha meghal valaki, távozik ő is teljesen? Vagy velünk él tovabb az emlekeinkben, egy erzésben, fotoban, a gyerekeiben...
2018. jan. 27. 00:11

Sokszor hallom, hogy: az élet szívat engem, ez nem élet, így nem lehet élni, hát élet ez?, egy életre megbántam, stb.


Másik oldal: az életerő megtartott engem, életem legszebb napja volt, minden nap megélem az élet szépségét, mióta tudom, hogy mi az, életem legszebb időszaka volt, stb.


Szerinted az "élet" az különbözik tőled, és egy önálló "valami", vagy az Élet te vagy magad?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook