Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az élet nehézségei fórum

Az élet nehézségei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az élet nehézségei

1 2 3
58. Anyky (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2010. aug. 30. 15:57

Igazad van! Annyi kiegészítéssel, hogy az ember tudja, mit akar az élettől, és arra törekszik.

Ha neked mindenképp fontos volt a gyermek, akkor persze, fontos ez a szempont, hogy lehet-e gyermeketek kettőtöknek. Így érthető, hogy először a gyermekvállalás, majd a házasság a sorrend nálad.

Mivel nekem nem lehet babám, attól még tudom, hogy az életben ez egy kulcskérdés, ezért nyilván nem hallgattam el ezt a tényt férjem elől. Elég korán elmondtam neki, na azért nem az első randin, de mindenképp neki kellett eldöntenie, így is felvállalja-e a kapcsolatot.

Csak egy kérdés hozzád, a hozzáállásod miatt? Apácának vonulsz, ha az derült volna ki, hogy neked nem lehet gyermeked? Mert olyan szigorúan elhatárolódtál attól a férfitól, akivel nem lehet közös gyermeketek. Fordítsd meg egy kicsit a kérdést! Vagy gondolj bele abba, hogy majd a lányodnak nem lehet gyermeke. Mindig automatikus elutasításban részesüljön emiatt? Hidd el, nem könnyű a másik oldalon állni!

57. erikpipi (válaszként erre: 42. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:51

Kifelejtettél egy szót, ami így hangzik: Véleményem szerint, vagy szerintem, esetleg nézetem szerint.

Én elfogadtam a te ateista hitedet, minden feltétel nélkül, sőt még csak megjegyzést sem tettem rá.

Amit te írsz, még ha leírod, hogy nem bántani akarsz vele, akkor is merő fröcsögés.


Te ugyanazt csinálod, mint a hívők, megpróbálod más gyomrába magyarázni, ateista hitedet.

Kár volt.

56. Anyky (válaszként erre: 54. - 29a57c5965)
2010. aug. 30. 15:49

Számomra semmi érdekes nincs az álláspontjában. Két különböző világ, amiben élünk, jól látod. És mivel nem láttam, hogy közelítene a világunk egymáshoz, ezért hagytam inkább. Fel kell tudni ismerni, amikor nincs értelme. Ez a két világ soha, még érintőlegesen sem fog találkozni egymással. Túl realista gondolkodású vagyok én ehhez. Ugyanakkor szeretem élni az életet, a pillanatnyi örömöket felfedezni.

Na abban mi az öröm, hogy egy évig sírt egy pasi után? Engem is hagytak már ott, nem mondom, hogy nem viselt meg, nem mondom hogy másnap, mert nekem is van lelkem, de nagyon hamar felálltam, nem sajnáltattam magam, hanem igenis megpróbáltam túl lenni a dolgon, és élvezni az életet.

Egy év teljen el hasztalan, sírva? Egy férfi sem ér annyit! És túl rövid az élet ahhoz, hogy egy évet erre pazaroljak!

Szóval azt hiszem, nekünk nincs közös témánk, nincs miről beszélgetnünk. Felfogtam, felnőttem már annyira, hogy tudjam, mikor kell félre állni.

2010. aug. 30. 15:47

A házasság előtti szex kell!!!!

Nem csak azért, hogy kiderüljön nem aberált e az illető, meg passzolnak e az ágyban is, hanem a gyerek vállalás miatt is. Én azt mondom ráadásként, hogy előbb a gyerek, aztán jöhet a házasság.

Én személy szerint nem biztos, hogy bevállaltam volna egy olyan házasságot, amiből nem lehet gyerekem...

54. 29a57c5965 (válaszként erre: 53. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:34
Talán ,ha nem vitatkozni ,hanem kibeszélni akarnátok ,akkor érdemesnek is tartanád....2 világ,2 elképzelés,különböző tapasztalatok....nem ezért vagyunk itt?....
53. Anyky (válaszként erre: 52. - 29a57c5965)
2010. aug. 30. 15:31

Hogy miért nem akarom megérteni? Mert vannak emberek, akikkel nem lehet, nem érdemes vitatkozni. Ő ilyen. Azonosulni pedig nem tudok a nézeteivel.

Vagyis nincs közös témánk. Ennyi.

52. 29a57c5965 (válaszként erre: 50. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:29
Miért?
2010. aug. 30. 15:28
Ahogy gondolod. Szep napot tovabbra.:)
50. Anyky (válaszként erre: 49. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 15:26
Nem értelek, de azt hiszem, nem is akarlak megérteni.
49. 504d3546bf (válaszként erre: 46. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:24
Hat tudod ,mikkor eloszor megcsokolt ,azt hittem pofon vagom.Azttan szep lassan valahogy megtanulttuk mi a jo a masiknak. Nincs tabu, na jo a grupent ,meg szamarat nem valaljuk be , de azzon kivul...
48. Anyky (válaszként erre: 47. - 39ff6fe670)
2010. aug. 30. 15:20
Köszönöm! De nem ezért csináltam. Azt akartam, hogy elgondolkozzon rajta. Csak azt akartam, lássa, van másik oldala is az éremnek. A többi már rajta múlik, én ennyit tehetek érte.
47. 39ff6fe670 (válaszként erre: 46. - Anyky)
2010. aug. 30. 15:16
ott a pont!
46. Anyky (válaszként erre: 41. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 15:14
Arra mi a biztosíték, hogy mindörökre egy pasival maradsz? Férjhez mész, odaadod magad neki, majd valamikor később elváltok? Bárkinek is a hibájából, de bekövetkezhet. És lehet, hogy pont azért, mert szexuálisan nem illetek össze. Mert nem csak nagyokat kell tudni beszélgetni a másikkal, nem csak a közös érdeklődési kör kell hogy kialakuljon, de az ágyban is mindennek passzolni kell a boldog, harmonikus együttéléshez. Az összhang a fontos. Mi van, ha az első együttlétkor kiderül, hogy aberrált? Na akkor mit fogsz csinálni? Csendben tűrsz 50 évig, mert bűn elválni, és sanyargatod inkább magad, vagy 50 évig telesírod esténként a párnád? Hát, te tudod...
45. 504d3546bf (válaszként erre: 44. - 39ff6fe670)
2010. aug. 30. 15:13
egyet erttek,a masodik fellevel . az elsovel csak reszben
44. 39ff6fe670 (válaszként erre: 39. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 15:11

akkor használnak ki valakit ha olyasmibe megy bele amit nem akar szivből.


egyébként legyen ez mindenkinek a saját dolga, döntése. ráerőszakolni a mi véleményünket senkire, még a gyerekre se szabad.

43. Anyky (válaszként erre: 35. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 15:08
Igen.
42. Anyky (válaszként erre: 33. - Erikpipi)
2010. aug. 30. 15:07

Pedig úgy kezdtem, hogy nem akarok senkit megbántani, de látom, te mégis magadra vetted. És nem kicsit.

Lehet, hogy ahova te is jársz, amiben te hiszel, ott családcentrikus a hit, de akkor is álomvilágba ringat, a valóságtól elrugazkodik, és ez volt a mondandóm lényege, nem az agyátmosás. Nem Istent szídtam, és nem Isten tehet semmiről, főleg,mivel véleményem szerint nem is létezik. Isten teremtett mindent, ha jó, ha rossz történik veled, az mind Isten akarata? Na ez marhaság, ez nem reális! Mindenki a maga ura, nem más tehet a csalódásairól, mint ahogy a vele történő jó dolgokról sem. Vagy maga, vagy a környezete, de mindenképp kézzel fogható magyarázata van, nem pedig egy sosem látott lény a felelő mindenért. Ezért fogalmaztam úgy, hogy minden vallás egy álomvilágba ringat, könnyebb valakinek, valaminek betudni a jót és a rosszat is, mint felvállalni a felelősséget, magunkba nézni, vagy akár körbe. És hogy ha annyira létezik Isten, akkor elárulhatnád nekem, hogy miért hal meg annyi ártatlan, édes kis gyermek, miért hagyja ezt, és mivel magyarázza ezt Isten, ez ellen akkor miért nem tesz?

Nem akartam ennyire belemenni a témába, de azt hiszem, az a marhaság, miről te írsz, és az a szomorú, hogy sokan el is hiszik. az emberek befolyásolhatóak, ezt tudjuk. Sokan nem a földön két lábbal járnak, hanem felette tíz centivel. Igenis mindenki tehet a saját boldogságáért, boldogulásáért.

És ismét tisztelet a kivételnek, nem mentem volna bele ennyire, ha a kedves hozzászóló nem marhaságozza le a véleményemet. Higgyen továbbra is abban, amiben akar, ha neki ez így könnyebb, és megnyugvást hoz számára, de nekem akkor is ez a véleményem.

41. 504d3546bf (válaszként erre: 40. - 29a57c5965)
2010. aug. 30. 15:07
csak nagyon tud fajni ,ha az az ember akinek kitarulkozttunk mast valaszt parnak.Mondjuk en eddig nem jutottam el, inkabb hagyttam el menni es sirttam tobb mint egy evet
40. 29a57c5965 (válaszként erre: 39. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 15:05
Ibikém,nekem eddig egy férfi a listám- a férjem....de a szexet két ember "műveli" :-)))....csak mi nők takarózunk ezzel az álszent kihasználnak mondattal:-)))
39. 504d3546bf (válaszként erre: 36. - 29a57c5965)
2010. aug. 30. 15:02
Koszi:))). Egyebkent enm te vagy az elso aki ezt mondja.De akkor is, tudod utalnam azt az erzest ,hogy kihasznalttak es eldobttak ,mint a papir zsebkendot
38. 39ff6fe670 (válaszként erre: 37. - 39ff6fe670)
2010. aug. 30. 15:02
tedd :)
2010. aug. 30. 15:00

borzasztó, milyen szülők vannak.. és milyen szekták..


20 éves vagy, képes talpra állni. Tett meg ezt a lépést, életed legjobb döntése lesz mikor vállalod magadért a felelősséget. Éld az életed! Az életed csak a tiéd!

36. 29a57c5965 (válaszként erre: 35. - 504d3546bf)
2010. aug. 30. 14:59
Igen:-)))
35. 504d3546bf (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. aug. 30. 14:58
Szia Bettikem, en is igy gondolkozom a magam reszere. NINCS HAZASAG ,NINCS SZEX.Szerinted fura vagyok?
34. 29a57c5965 (válaszként erre: 33. - Erikpipi)
2010. aug. 30. 14:39
Elnézést,de Isten melik felekezetet alapította?
33. erikpipi (válaszként erre: 32. - Anyky)
2010. aug. 30. 14:33

"Nem akarok senkit megbántani, de szerintem mindegyik vallás félrevezeti az embereket, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé, de biztosan álomvilágba ringat, szebb jövőt ígér. Befolyásol, és nem hagy szabad döntést. "


Marhaság.

Egy jó felekezetet arról lehet megismerni, hogy családcentrikus, nem tolakodó, és a szülőnek sem mossa át az agyát.

Nem Isten tehet arról, hogy egyesek kihasználják, és felhasználják a nevét.


Ha egy szülő így viselkedik a gyerekével, ott nem istennel van baj, hanem magával a szülővel...


egyébként én is elköltöznék, ahogy lehetőségem adódna. Minden embernek önálló, és szabad akarata van, és maga dönti el a sorsát.

32. Anyky
2010. aug. 30. 14:20

Nem akarok senkit megbántani, de szerintem mindegyik vallás félrevezeti az embereket, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé, de biztosan álomvilágba ringat, szebb jövőt ígér. Befolyásol, és nem hagy szabad döntést.

Nos, én éppen ezért semmilyen vallás híve nem vagyok. Hiszek abban, hogy elérem a célomat, még ha nehezen is, hosszú évek munkájával. Próbálok a mának élni, persze azért vannak terveim, és nem vagyok felelőtlen, nem így értem, inkább akkor úgy fogalmazok, hogy próbálom megélni a jelent, ne csak úgy elmúljon, hanem valóban emlékezetes, szép emlék legyen.

És a boldogsághoz nem kell vallás, nem kell sehova sem tartoznom, mert nem erről szól az élet. Szerintem.

Nagyon sajnálom azokat, akik ilyen szituációba kerülnek, de hiszem, hogy csak egy kis akarat kell, és ki lehet kerülni ebből a helyzetből. Nem a világvége jött el, csak szakítani kell addigi életükkel. Nehéz, de tudom, miről beszélek, mert ugyan nem vallási okból, de magam is megtettem, messze lakom addigi életemtől, és semmit nem bántam meg! Boldog vagyok férjemmel!

Éppen ezért hiszem, hogy mindenki irányíthatja saját életét.

2010. aug. 30. 14:03
sajnos tudom milyen ez egy osztálytársam normális lány egyik pillanatról a másikra megváltozott,mert a családja belépett a J.tanúi közé ő is az lett,nem karácsonyoztak mert nincs náluk,ajándékot sem fogadott el mert nem lehetett és távolságtartó lett,mindig szoknyában járt ami nem baj de fura lett és mondta még nem házasodik nincs szex és furán nézett másra ha ilyenről beszélt...
2010. aug. 30. 13:59

Szia

Nagyon jó "tanácsokat" kaptál szerintem is.

Magadért változtass az életeden, és változtass. Nem ma, de keresd-kutasd a lehetőségét annak, hogy kirepülj otthonról minél hamarabb (lehetőleg holnap).

vissza se nézz, csak ha már tisztában vagy mit is szeretnél és erős lábakon tudsz szembenézni a szüleiddel. Nem tudnak eltántorítani a saját akaratodtól.


Nehéz lesz, nagyon nehéz, DE, előtted az élet és ez nem mehet így tovább egy percig sem. Ez nem élet így számodra. Ezt érzed Te is.


Én még ilyet nem is hallottam, hogy mindent magadra/magadnak vásárolsz, magadra főzöl és bezárva tartanak. Manapság már egy 14 évesnek is nagyobb szabadsága van. Ez nem normális családszerkezet.


Nagyon sok sikert kívánok Neked a hosszú úton és egy nagyon boldog és hosszú életet!

2010. aug. 30. 13:56

Nem semmi. Micsoda szülők vannak!! Engem a mai napig támogatnak a szüleim anyagilag és érzelmileg, pedig már rég önálló vagyok.

El kell költözni otthonról! Ez a legjobb megoldás,már úgyis te tartod el saját magad, hiába otthon laksz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook