Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az élet egy csoda, most már biztosan tudom! fórum

Az élet egy csoda, most már biztosan tudom! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az élet egy csoda, most már biztosan tudom!

1 2
2009. jan. 21. 13:26

sziasztok!


Örülök, hog yjót tett a magnézium :) ja apám is mindig azt mondja, régen a nők kapáltak, megindult a szülés, szültek és visszamentek kapálni..na most még a nagymamám idejében is azért érdemes megmézni mekkora volt a csecsemőhalandóság... meg hány anya halt bele a szülésbe..persze úgy is születtek egészséges gyerekek, de hány halt meg? Én inkább kicsit görcsölök ezen:)


Amúgy képzeljétek, elnézték a múltkor..tutira mondták, h lány..tegnap a 4D-sen meg lácott a fütyülő :D 3 szatyor rózsaszín rucival most nézhetek :)

2009. jan. 12. 20:29

Nem vagyunk egyformák...van aki jobban aggodik van aki kevésbé, ne bántsuk ezért egymást..nekem sem az elevit sem a magne b6 nem hozott nagy súlyt, most vasat szedek az sem sztem......emiatt ne aggódjatok, valamennyi vitamin azért kell.


Mindekinek egészséges szép babája lesz....tessék sok zöldséget gyümit is enni, és sokat mosolyogni!!!!!!! NEVETNI:)))

34. dórika1980 (válaszként erre: 33. - Ancsa84)
2009. jan. 12. 19:46
nem kell kiakadni,tul nagy hangsuly van ezen az egészen,örülj hogy egészséges vagy/tok és nem lesz baj.
2009. jan. 12. 15:16

Mit görcsöltök ezen???


Hát csak azt,hogy ilyenkor a kisbabánk egészsége a legfontosabb!És ha ennek érdekében szedhetek vitamint,vagy bármi mást tehetek,akkor miért ne tenném!?

Mióta szedem a magnéziumot,nem fáj annyit a pocim!Szóval használ!!!

32. Danica16 (válaszként erre: 31. - Dórika1980)
2009. jan. 12. 15:03
akkoriban a nők többsége nem 30 felett szült... és mások voltak a táplálkozási körülmények is
2009. jan. 12. 14:51
Régen mindenféle vitaminok nélkül tudott egy egészséges nő gyermeket szülniha oadfigyela helyes étkezésre.Mit görcsöltök ezen?
2009. jan. 8. 21:18

Sziasztok :) Köszi a segítséget! :)


MagneB-t ne szedj, max magnéziumot.. azt mondják a magne b6 nagyon meghozza az étvágyat :) a védőnőm mondta :)most 3 naponta szedek elevitet és vasat. de azt is halottam a vas is hízlal :) na jó, de az csak kell :)


Tegnap voltam magzatvízvételen és amikor tüsszentettem begörcsölt a szúrás helye..hívtam a dokit de ki volt kapcsolva, mára meg elmúlt. Valszleg túlaggódok mindent :)

2009. jan. 5. 13:50
Felhívtam a védőnőt!A béres magnézium tablettáját javasolta,napi egyet!
28. ancsa84 (válaszként erre: 27. - Noémi 23)
2009. jan. 5. 10:10
8hét 3nap!
2009. jan. 4. 16:58
Sztem is az lesz a legjobb:)))) Nincs mit. mennyi idős terhes vagy???
26. ancsa84 (válaszként erre: 25. - Noémi 23)
2009. jan. 4. 16:56
Oké!Igazad van!Holnap majd felhívom a védőnőt,és megkérdem tőle!Köszi!:)
2009. jan. 4. 16:34
Sztem azért kérdezz rá ahány doki annyi szokás. Pl én 3X2 szedtem, mert barnáztam és görcsölgetett a hasam az első 2 hónapban..de van olyan doki aki napi 4 többet nem ajánl..vagy a védőnővel beszélj.....nem szeretnék butaságot ajánlani..nehogy más legyen a baj és akkor nem ez kell, tudod. Csak jót akarok!
24. ancsa84 (válaszként erre: 23. - Noémi 23)
2009. jan. 4. 10:58
Szokott fájni a hasam!Holnap megyek is a gyógyszertárba és veszek!Szerinted nem gond,ha nem beszélem meg a dokimmal,és úgy kezdem e szedni?
2009. jan. 4. 09:37

Szia,


magne b6 akkor kell ha fáj a hasad, görcsölgetsz....

2009. jan. 2. 21:59
Én másnaponta egy elevitet szedek!mást nem!De a magne-b-n gondolkoztam!az miért jó???Mikor szokták ajánlani?
2009. jan. 2. 20:17
remélem segítettem:)
2009. jan. 2. 20:16

Hát én napi 1 elevitet szedtem 20. hétig aztán kétnaponta...13. hétig pedig 3X2 magne b6/-ot és 3X2 rutascorbint mert volt barnám..é pont ameddig azt szedtem nem híztam..addig csak 2-3 kg jött fel...aztán meg a többi azonnal.


Mások vagyunk.....de én azt követtem amit a dokim mondott...10 kg nem kevés eddig nekem, de nem is nagyon sok..remélem 16-18 körül megállok...


Szval én már csak vasat szedek és hozzá a napi sok sok nyers gyümölcs.)))

2009. jan. 2. 19:59
én csak 12-dik hétig szedtem most..az elevit és a magne b6 miatt híztam (állítólag) magne b6-ból napi 4-et szedtem, azt mondják attól jön meg az étvágy :) a terhesvitamin meg segít beépíteni a kalóriákat :) hát nem tudom, sokat szenvedtem, h visszafogyjak, jó lenne nem elhízni most megint, de nem a gyerek kárára..inkább legyek megint 80 kiló mint a babának baja legyen
2009. jan. 2. 19:54

szia,


Én magamról tudok beszámolni, én 28. hétig szedtem elevitet, aztán a 28. tól a vasat...és jól vagyok 10 kg-t híztam, a picikém is tökéletes nagyságú és egészséges.


Butaságnak tartom az elhízásos dolgot a vitaminra fogni.... (dokidnak szól) az én nővérem végig szedte az eleviet és 15 kg-t hízott..ez alkati kérdés...


Én ugy csin ahogy a dokim mondta 28 ig elevit, azóta vas.


Puszi

2009. jan. 2. 19:49
bocsi, femibionból nem havi hanem heti 2-3-at szedtem a harmadik hónapig :) elírtam:)
2009. jan. 2. 19:48

Sziasztok!


nem tudom a megfelelő fórumba írok e, de a véleményetekre lennék kiváncsi. Ez a második terhességem, 17 hetes vagyok. Az elsőnél 27 kilót híztam ezért azt mondta a doki, h semmi terhesvitamint ne szedjek a 3dik hónap után csak vasat. hatodik hétnél kaptam a fejemhez, akkor keztem szedni a femibiont de azt is csak havi kétszer max 3szor (orvos utasításra). Már ketten is mondták azóta, h folsavat akkor is kéne szedjek ha mást nem szedek...szerintetek?most aggódom a nyitott gerinc miatt, meg minden miatt.. mit csináljak? szedjek valamit? ha válaszol valaki azt nagyon megköszönöm :)

anita

15. Noémi 23 (válaszként erre: 14. - Süngombóc)
2009. jan. 1. 16:25

Nagyon szép a kisfiad..továbi sok örömet és boldogságot kívánok hozzá...és köszönöm:)))


Mindenkinek BUÉK!!!

14. Süngombóc (válaszként erre: 8. - Noémi 23)
2009. jan. 1. 01:06

Ugyanezt a boldogságot érzem én is,most már több,mint egy éve,mióta apróságunk belépett az életünkbe.Nem volt könnyű,de ez semmit sem változtatott azon a mérhetetlen boldogságon,ami most már állandó vendég lett az életemben.

Hiszek abban,hogy bizony vannak csodák,ha hiszünk bennünk!

Nagyon csodás terhességet a tobvábbiakban és örömteli babázást!Pusszantás a kis hercegnődnek!

13. ancsa84 (válaszként erre: 12. - Noémi 23)
2008. dec. 30. 16:59
Köszönöm a privit!Örültem neki nagyon!Igyekszem nagyon vigyázni magunkra!Jó egészséget és BUÉK Nektek!
2008. dec. 30. 16:41

Nagyon köszönöm mindekinek aki ír.


nagyon boldog vagyok, h sokan olvassák amit írok a naplómban vagy a cikkben amit írtam. Nagyon szeretek írni, leírni amit érzek ami történik velem, bízva benne, hogy segítek olyanoknak akik nem találnak a kérdéseikre választ, vagy egyszerűen szívesen olvassák mások életét. Én is szivesen olvasom másokét...


Nagyon hálás vagyok az életnek, hogy Boldog lehetek.....megteszek mindent hogy ez mindig így maradjon és remélem a Kislányom is mindig iylen Boldog lesz, m amilyen boldog én vagyok.


ja és olyan soha nincs h minden tökéletes....max annak nevezzük....de a sima dolgokat is lehet tökéletessé tenni, és az aprókat is csodává varázsolni...akár egy mosollyal:))


danioca, én is gratulálok neked, azt hiszem te is Boldog ember vagy.))))) Gratulálok mindenhez:))


Regina.....együtt fogyiztunk itt...hát azóta én csak híztam:)) de Ami születése után majd megint belevágok, számítok a segítségedre.)


Ancsa, privibe leírtam, vigyázz nagyon magatokra.)


BUÉK:))

2008. dec. 29. 18:02

Szia Noémi!

Rendszeres olvasója vagyok a naplódnak, és mindig mosolyt csalnak az arcomra a bejegyzéseid. Árad belőle a boldogság, elégedettség, szeretet, biztos vagyok benne, hogy a kis hercegnő még inkább teljesebbé teszi majd az életeteket.

Aztán ha megszületik, várom a szüléstörténetedet. :-) Írd meg rögtön! :-)

További sok boldogságot nektek Ádussal! :-)

2008. dec. 29. 12:07

Szia Noémi! Én is gratulálok nektek :)

Hasonló a mi történetünk is, mi 2006 márciusában ismertük meg egymást, és augusztusra már összeköltöztünk, szeptemberben pedig már el is jegyzett :), így neki láttunk a nagy esküvői tervezgetésnek és hát a babaprojektbe is belevágtunk, ami nagyon gyorsan sikerült, így 2007. júliusában már 28hetes terhesen mentem férjhez. Mindenki azt hitte a gyerkőc miatt van az egész, csak mi ketten tudtuk, hogy nem így van :). Október elején pedig megszületett első porontyunk is, aki mostmár 14, lassan 15 hónapos, és úton van a kistesója is, őt jövő júliusra várjuk :D. És szerintem én is megtaláltam az Igazit :))

2008. dec. 29. 09:44

Szia Noémi!Én már gratuláltam neked az egyik fórumon,de mégegyszer szeretném megtenni!Gönyörű kismama vagy!És biztos,hogy a kis Amira is egy csodálatos hercegnő lesz!Az sajnos igaz,hogy kevesen vannak ilyen szerencsések,mint Te,de olyan jó ilyen történeteket olvasni!Szerintem erőt ad,hogy történnek még ilyen szép dolgok a mai rohanó világba!Sok boldogságot,és jó egészséget kívánok nektek!

(Azóta,miota a fórumon beszéltünk,én is kismama vagyok,bár még nagyon az elején járok! 7hét,3nap,de érzem,hogy minden rendben lesz velünk!)

2008. dec. 29. 08:53

Köszönöm a hozzászólásokat....:)


Igen igaza van aki azt írta ritka, sajnos ritka....de jó volt a példa és megtaláltam hozzá a társamat is....a szüleim 33 a nagyszüleim (mind a kettő) megélték a 60. házassági évfordulót,...ugy hogy a példa tényleg jó:))))


Mindent megteszek h fenntartsam ezt a boldogságot, azóta már 29 hetesek vagyunk és ami előző héten már 1147 g volt...és egy tökéletes kis hercegnő:)))


Aki már tudja miylen csodálatos ez az érzés (Macs, Dorotty...) azoknak pedig ez uton is gratulálok:))))

2008. dec. 28. 20:44
Nagyon szép történet, teljesen átérzem,, ui nemrég még én is várandós voltam - most 2 hetes a kislányom. Sok boldogságot!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook