Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az élet alsó fertályán fórum

Az élet alsó fertályán (beszélgetős fórum)


23. Regin_a (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2012. okt. 8. 21:00

Majd' megríkattál!


[link]

2010. jan. 3. 13:04
Ahhoz, hogy az életünket felépítsük, évtizedek kellenek. Középiskola, főiskola, egyetem, munkahely, házasság, otthon, gyermekek, dolgozni- tanulni tovább, nőni a gyerekekkel, törődni a szüleinkkel, testvéreinkkel, mert ők a hátvéd. talán becsúszik egy lehetőség a váltásra, újabb tanulásra, közben lecseng az érettségi, szerencsés esetben felveszik az egyetemre és mi részben éljük az ő életüket, ugyanazt, amit a szüleink éltek velünk. És egyszer csak rájövünk, hogy elmúltunk 50 évesek. A gyerek kitaníttatva, talán a hitelünket is kifizettük, a lakásunk is felújítva, korszerűsítve. Túl vagyunk néhány temetésen, esküvőn, váláson, kocsivásárláson, 1-2 szép nyaraláson, kiránduláson. Internet a hálószobában, telefon a zsebünkben, fizetésünk bankkártyán, a hálószobát légkondi hűti. A gardróbból selejtezzük a ruhákat, mert már nem jön ránk. És több ismerősünk is nagyszülő már... Járnak az unokával babaúszásra, a másik idegennyelvű óvodába jár már... A nagymamák pedig a fodrászhoz melíroztatni járnak, hogy ne látsszon az őszülés. Apukák úszni és kocogni mennek, hogy kisebb legyen a tekintélyük deréktájon. Ennyi az élet. Nagyszüleinket már eltemettük, a szüleink is már kevesebbet bírnak... Ennyi az élet. Ennyi az élet?? Ennyi... és az élet megy tovább a gyermekeinkben, az unokáinkban. Örülni kell! Örülni annak, ami van. A szeretet nyomait kell az életben hagyni, mert ez marad meg mások lelkében. Az élet önmaga és megismételhetetlen...
21. Saci49
2009. jún. 7. 13:05

Sok éves tapasztalat után eggyetértek muffin üzenetével. A világ felgyorsult és az életkor kitolódik mire elérjük azt, amire vágyunk.20 évvel ezelőtt egy egytemista 24 éves korára már működő "szakmabeli" volt. Most ugyanazt 34 évesen éri el. Ez van, de ettől még nem lesz boldogtalanabb és sikertelenebb. muffin szavaival élve: mindenkinek mást jelent a boldogság! De mindenkiben benne van a boldogságra való képesség.

Keresd meg és nyiss utat neki.

2008. nov. 17. 10:33
Talán inkább az a kérdés: mi mit várunk magunktól?
2008. febr. 26. 18:17

A bajban, vesszük észre önmagunkat és a mi kis világunkat. Akkor kezdjük el kapisgálni...., mi francot is vár tölünk az élet.

Ezért, én ugy gondolom, hogy a baj és a probléma az ami hajtja az embert elöre, ezért ez egy nagyon pozitiv megtapasztalás, akár mennyire is negativan éljük meg. : )

18. Cinka (válaszként erre: 17. - 6b94deaef4)
2008. febr. 1. 20:34
erre hajaz egy idézet, ami évekig Schaffer Erzsébet jelmondata volt a Nők Lapjában: "Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a mienk. " végül is igaz ez is...csak nehéz.
2008. febr. 1. 19:55

Cinka lehet hogy neked van igazad....

és amit most írok arra azt mondod, hogy lárifári...


de én nem vagyok elkeseredve, volt olyan ídőszak az életembe jó pár év amikor a kínok kínját is megjártam... - szószerint a fejemet a falba vertem, mert tehetetlen voltam, de sikerült megváltoztatni, "mondjuk úgy" a jó Isten azé figyelt:)

...az élet rövid,gyorsan pörög, a nagy a hajtás,megfeleljünk itt ott , ennek annak alapon élünk a kísértések és egyéb tényezők befolyásolják az életünket, a családtagjaink életét, de ha megállunk körültekintekintünk egy pillanatra az apró örömöket is észre vesszük,... megtanulunk vágyakozni a sajátunk után, tudatos ígyekszünk élni,oda figyelünk apró kis jelekre - család tagjainkra - egymásra akkor igen is müködik a dolog "valakinek ösztönössen jól müködik" de sokunknak tenni kell érte, hogy "boldognak" érezzük magunkat, igenis boldogok lehetünk, .. az eddigi életembe ezt megtanultam,...

...és különben is mindenkinek mást jelent a boldogság:))

16. Cinka (válaszként erre: 15. - 6b94deaef4)
2008. febr. 1. 19:12
szépek az ilyen idézetek, de mindig az az érzésem, ül valami öreg kínai bölcs egy odúban és a lábaközét vakargatva írogatja a tanácsait ;) nem akarlak a világért sem megbántani téged :)de ezek a mondások olyan erőltetettek..vigasz az olyan majmoknak, mint én :)
15. 6b94deaef4 (válaszként erre: 14. - Cinka)
2008. febr. 1. 19:08

adj egy kis időt magadnak........



" Minden, amire szükséged van, mélyen benned él és várja, hogy megmutatkozhasson. Csak maradj csendben, figyelj és adj időt, hogy ami belül van, megtalálhasson téged. "

14. Cinka (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 1. 19:05
ez jól hangzik... csak tudnám, mi a túrót lehetne csinálni :fejtörőszmájli:
13. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 1. 18:58
Hja, s ne pazarold el az idődet!
12. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Cinka)
2008. febr. 1. 18:57

Nem kell mindenkinek híresnek lennie, de még az is lehetsz...


Viszont örülhetsz mindannak, amit eddig megtanultál, amihez értesz, amiket majd ezek után tudsz majd megtanulni.


Néha fent, néha lent van az ember, ez így természetes...

Hamar nézz felfelé, oda tartasz.

2008. febr. 1. 18:54
10. Cinka (válaszként erre: 8. - Ac1096844d)
2008. febr. 1. 18:43
na ez egy tömör, minden igényt kielégítő pozitív válasz :) jó neked :)
2008. febr. 1. 18:43
Nem arról van szó, hogy okvetlenül híres akarok lenni... ;))
2008. febr. 1. 17:18
Nekem jó:-)
7. Livia38 (válaszként erre: 1. - Cinka)
2008. febr. 1. 17:10

Nem az a kérdés mi nem lettél, hanem az, hogy ki vagy?

Ha a saját értékeidre rátalálsz akkor lehet hogy többet fog jelentemi annál, hogy nem lettél híres tudósok, politikusok, regényírók, művészek... Stb.

Talán egy másik szemszögböl kellene magad vizsgálni többre mennél.


Èn nem lettem egyik sem és boldog vagyok még akkor is ha ez igy van pedig lassa 40-ek táborába tartozom és amikor 30 voltam sem volt ez másképpen.


Minden Jót!

Üdv: Livia : )

6. 6a062297d0 (válaszként erre: 5. - Cinka)
2008. febr. 1. 16:27
Nem tudom, hogy jobb-e. Nekem más.
5. Cinka (válaszként erre: 4. - 6a062297d0)
2008. febr. 1. 16:25
jó. Akkor HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! Nektek jobb? :)
4. 6a062297d0 (válaszként erre: 3. - Cinka)
2008. febr. 1. 16:17
Nem tudom, talán kérdezd meg tőlük.
2008. febr. 1. 16:08
Lehet...bár nem is én vagyok az érdekes.. az lemaradt, hogy ki hogy látja önmagát...másoknak jobb?
2008. febr. 1. 16:06

Érdekes, hogy ezt a kérdést itt tetted fel, vadidegen embereknek, ahelyett, hogy nyugodtan leülnél, és őszintén elgondolkodnál rajta.

Utóbbi esetben lehet, még a válasz is meglenne.

2008. febr. 1. 16:00
34 éves vagyok. Mások ilyenkor lesznek híres tudósok, politikusok, regényírók, művészek... Mások kiteljesednek a munkájukban, családjukban...Ezek lennének a felnőttkor legszebb évei... De nem nekem. Hol csúsztam el? És miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook