Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egyik fül-orr-gégész által végzett gégetükrözést meg sem éreztem, a másik doki pedig alig tudott megvizsgálni? Miért van ez? fórum

Az egyik fül-orr-gégész által végzett gégetükrözést meg sem éreztem, a másik doki pedig alig tudott megvizsgálni? Miért van ez? (tudásbázis kérdés)


9. dd07e84d49 (válaszként erre: 1. - Wert_uio)
2013. ápr. 9. 10:26
Már rengetegszer voltam gégetükrözésen.Gyakran van torokgyulladásom,ugyhogy törzsvendég vagyok a gégészeten!Sajnos nekem is az átlagnál erősebb a garatreflexem,már a spatulátol is öklendezek!A könnyem,nyálam folyik mikor ledugják a tökröt és érinti a torkom vagy a nyelvcsapom!Egy vizsgálat alkalmával mindig többször is kell próbálkozni!Nekem mindig akkora tükörrel csinálják,alig fér a torkomba!Voltam több orvosnál is,hát igazad van,elég változó ahogy csinálják,de mindig hányingerem van közben!2 éve egy dokinőhöz járok,Ö ügyesebb!Próbálj reggel menni,akkor elviselhetőbb,én azt tapasztaltam!
8. wert_uio (válaszként erre: 6. - Simple)
2012. júl. 26. 19:41

Egybe volt írva, csak gondolom, a moderátorok átírták a kérdésem, mert én egy mondatba foglaltam.

De már nem aktuális, csőledugós gégetükrözés volt durva lidokainozás után. Most meg az érzéketlenség miatti öklendezéstől szenvedek :(

Bárcsak tükrös tükrözés lett volna :(

2012. júl. 26. 17:35
Egyébként nyilván az egyik orvos ügyes, a másiknak meg nincs érzéke hozzá. Ez lehet a különbség oka.
6. simple (válaszként erre: 1. - Wert_uio)
2012. júl. 26. 17:34
Mi ért? Ez egybe írandó, így:miért?
2012. júl. 26. 15:00
Mert az egyik ugyes a másik kétbalkezes, de ehhez nem kell tudásbázis☺
2012. júl. 26. 14:59

Rutin meg az évek???? :)



Miért van az, hogy van aki úgy leveszi a vért, hohy észre se veszem, mikor a kémcsőbe veszi, a másik meg majd átszúrja a karom??? :S

2012. júl. 26. 14:59
Csak egyszer csinálták nekem, nem volt kellemes, de végig nagyon kedves volt. Ez enyhítette a megpróbáltatást.
2012. júl. 26. 14:59

Ma délután egy ilyen előtt állok, és be kell valljam, már ráparáztam az öklendezésre. A megszokottnál is erősebb a garatreflexem :/

Szóval van egy bejáratott dokim, de ő szabadságon van egy jó darabig, így egy másik dokihoz van időpontom, aki itt a megyében és országos szinten elég komoly szaktekintélynek örvend.

Én sose hittem, hogy kellemetlen a gégetükrözés, mert mindig az előbb említett dokinő csinálta, semmit nem éreztem belőle, aztán egyszer véletlen más dugta le a tükröt és jött a rémálom, többszöri nekirugaszkodás. :/

Elvileg nem ugyanazt a módszert tanulják?

2012. júl. 26. 14:57
Mi ért van az, hogy az egyik fül-orr-gégész által végzett gégetükrözést meg sem érzem, de másik doki meg alig tud megvizsgálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook