Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az egészségügyi járulékot akkor is rendezni kell visszamenőleg, ha ez év január 2.-tól már van bejelentett munkahelyem? fórum

Az egészségügyi járulékot akkor is rendezni kell visszamenőleg, ha ez év január 2.-tól már van bejelentett munkahelyem? (tudásbázis kérdés)

1 2
7. Kalmár Edit (válaszként erre: 6. - Anyoca69)
2008. jan. 5. 10:16

Én úgy tudom, hogy jan.l-től havi 4.35o.- napi l50.-Ft. Visszamenőleg április l-től december 3l.-ig havi 4 ezer valamennyi. De ha nem leszel beteg ez év januártól-decemberig akkor nincs mit elküldeniük/csekkre gondoltam/. De ha beteg leszel és nem fizetsz akkor is ellátnak, de utána jön a számla. Na most, hogy öt évre figyelik-e azt én sem tudom. Csak áprilistól?????


Ha nem volt beteg ötévben akkor nincs mit küldeniük. Szerintem.

2008. jan. 5. 09:27
Én azt nem értem, hogy öt évre visszamenőleg figyelik? Mit tehet az a dolgozó arról, ha nem fizették meg utána az eü-t? Nem igazán kiforrott dolog ez szerintem. Arról nem beszélve, ha valaki teljesen csődbe megy pl. a vállalkozása odalesz, az miből fogja kifizetni, viszik a kocsit, házat mindent? És ha nem is volt beteg az elmúlt ötévben, tehát nem vette igénybe a szolgáltatást?
2008. jan. 5. 00:30
Össze-vissza jönnek a hírek, hogy nem kell visszamenőleg, csak ez évtől.
2008. jan. 5. 00:27
Így van most fizettem be 2.-án 53.o55.-Ft.-ot. Remélem nem lesz baj, hogy nem dec. 3l.-ig adtam fel.
2008. jan. 5. 00:24

Még egy rossz hírem van:

Szociális rászorultságot visszamenőleg nem igazolnak az Önkormányzatok, ezért a teljes összeget kell megfizetni.

5.895,- Ft/hó

2008. jan. 5. 00:21
2007. április 1-jétől kell megfizetni, visszamenőleg is.
2008. jan. 5. 00:16
Az egészségügyi járulékot akkor is rendezni kell visszamenőleg, ha ez év január 2.-tól már van bejelentett munkahelyem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook