Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az egészséges lélekhez szükséges a nyaralás és kikapcsolódás. Egyet értesz ezzel? fórum

Az egészséges lélekhez szükséges a nyaralás és kikapcsolódás. Egyet értesz ezzel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - Bekacomb)
2016. aug. 9. 03:02

én sem voltam un klasszikus nyaraláson soha, gondolom, már nem is fogok, halálra unnám magam.


Elsősorban az otthoni kikapcs a favorit, de hetente kéthetente el is megyünk valahova egy - egy napra.

amikor elmegyünk egy fürdőhelyre és pár órát ülök egy tó mellett, az is éppen elég.

2016. aug. 8. 22:27
Egyetértenék, ha tudnám, hogy milyen :) de majd egyszer..
37. Panna.33 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 21:37
Elhiszem, hogy nem tudod megunni.:) Én is olyan helyen ékek, amit szeretek, szépnek tartok, nagyon szeretünk kirándulni a környéken.
36. 3d787b167a (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 21:37
Milyen klassz otthonod van!😊
35. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 826302286d)
2016. aug. 8. 21:23
Én meg nyaralóövezetben tó mellett lakom (hegyi tó), és ide sokan jönnek nyaralni, nekem meg évközben is olyan, mintha nyaralnék, mert észreveszem a csodát, ahol élek, úgyhogy elég kinéznem az ablakon, mindenhonnan látszik a panoráma. De a gyerek meg akár legurul bringával a tóig a haverjaival fürdeni, szóval kényelmes. Én meg nem tudom unni:)
2016. aug. 8. 21:20
Egyébként meg úgy szól a mondás, hogy az egészséges lélek az egészséges testben lakik (nyaralàs ide, nyaralás oda):D
33. mmacus
2016. aug. 8. 20:15
Kikapcsolódásra szükség van. Akár nyaralás, akár más formában.
2016. aug. 8. 20:13
Oké, akkor összefoglalva: kikapcsolódás nem feltétlenül egyenlő nyaralás. És megfordítva.
31. c73db520ef (válaszként erre: 29. - 826302286d)
2016. aug. 8. 19:18
Erre szoktak mondani, hogy ki kell pihenni a pihenes faradalmait.
2016. aug. 8. 15:40

Ez így egy kicsit el van túlozva. Fontos is, jó is, hasznos is. Kikapcsolódni muszáj, nyaralni jó.

De azért mert valaki nem a szó klasszikus értelmében teszi ezeket attól még rendelkezhet egészséges lelkülettel.

2016. aug. 8. 14:49
Lehet,hogy egyedül vagyok ezzel,de en nyaralas utan faradtabb vagyok.El nem tudom kepzelni,hogy egy viz mellett punnyxjak a napon.Seta ,varosnezes,kirandulas az rendben van.
28. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 14:26

Van, akinek igénye és lehetősége is van a klasszikus nyaralásra. Jó dolog az is. :) Van, akinek igénye volna, de lehetősége kevésbé.


Az előttem szólók már minden okosságot leírtak, hogy hogyan lehet nyaralás nélkül is kikapcsolódni, ha az ember akar.

2016. aug. 8. 13:22
Aki nem nyaral az mar lelkileg nem is egeszseges???
26. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 11:08
szerintem sokkal fontosabb, hogy ne alakitson ki valaki egy mindennapos monoton eletet. ket het nyaralastol semmi nem valtozik. arra kell torekedni, hogy a mindennapokbol hozza ki az ember a legjobbat, legyen benne feltoltodes es kikapcsolodas is
25. Bekacomb (válaszként erre: 24. - Globus)
2016. aug. 8. 10:50
Ez nagyon igaz. Kislányommal néha kreatív hobbizunk hűtőmágnest, mindenféle díszeket. Annyira de annyira jó érzés csinosítgatni a lakást! ;-)
24. globus (válaszként erre: 20. - Globus)
2016. aug. 8. 10:45
Kifelejtettem még a varrogatást, kézimunkát, barkácsolgatást, kisebb lakberendezési feladatokat, ami megváltoztatja a környezet kinézetét. Fel tudja dobni nem csak az elkészítési időt, hanem utána következő pár hetet-hónapot, főleg ha jól sikerül :)
2016. aug. 8. 10:08
Az egy hetes nyaralás nem tudja feledtetni, ha az egész életem monoton mókuskerék. Valóban olyan mindennapi szórakozásokra van szükség, mint az olvasás, vagy ezek szerint van akinek a takarítás. Nekem meg inkább a sütés-főzés. De én is szeretek sétálni, kirándulni. Tegnap pl. az volt a kikapcsolódás, hogy bementünk anyukámhoz vonattal látogatóba. A vonat élmény volt, mert nem szoktunk így utazni. Aztán meg sokat sétáltunk, mert a buszjegy drága, de amúgy is jó idő volt.
2016. aug. 8. 09:54
Abszolút. Van rokon, aki soha nem volt nyaralni, csak utoljára gyerekkorában egy hetet. Most 31 éves, és beéri sétákkal, fagyizásokkal a településen, ahol él. Én ezt nem bírnám. Ha tehetném, rengeteget utaznék, kirándulnék. Sajnos évek óta mi sem jutottunk el bizonyos okok miatt, de próbálunk minél többet kimozdulni, hosszú hétvégéket csinálunk, és megbeszéltük, hogy jövőre mindenképp elmegyünk egy tisztességes nyaralásra.
21. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 09:51
A kikapcsolódás fontos, de nemcsak a nyaralással lehet kikapcsolódni.
20. globus (válaszként erre: 17. - Jucika33)
2016. aug. 8. 08:40

Engem éppen a takarítgatás kapcsol ki :) A látvány, ha készen van, glédában minden, elégedettséggel tölt el. Van, aki szívesen kreatívkodik a konyhában, ezt viszont utálom :D Konyhát minél nagyobb ívben elkerülni! Természetesen ez nem lehetséges...

Konkrétan nyaralni mi sem járunk, de rendszeres könyvtárlátogató vagyok, 5-6 könyvet kihozok, elterülök és kikapcsolom a külvilágot.

Szerintem a nevetés, jókedv nagyon fontos.

19. spinneli (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 08:34
A rekreáció fontos, de ez bőven nemcsak nyaralással lehet...igazból bármi megteszi, ami feltölt egy könyvtől kezdve egy koncerten át bármi.
2016. aug. 8. 08:29

Engem az kapcsol ki ha rámegyek a futópadomra fél órára..

De termeszeresen nagyon szeretnék ettől függetlenül elmenni nyaralni is a családdal..viszont ha ez most nem megoldható akkor más kikapcsolódást is lehet találnj

2016. aug. 8. 07:55
A nyaralás jó. Én is várom minden éveben, de ha nincs, akkor is ki lehet kapcsolódni otthon, csak ehhez kellő önismerettel kell lakhelyet, munkát, életmódot választani. Akkor nem érzed, hogy a mindennapi életed monoton, idegörlő. Senki nem kötelezhet engem arra, hogy az alap munkahelyem mellé még három másik munkahelyre is bejárjak, vagy minden nap újra kitakarítsam a lakást és ettől fáradtnak és mártírnak érezzem magamat.
2016. aug. 8. 07:21
De idetlen a feltett kerdes.
15. syria (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2016. aug. 8. 07:16

Maximális egyetértésem.

Legjobban az otthonban szeretek "nyaralni".

2016. aug. 8. 07:11

A pihenés, lazítás, a hétköznapi monoton taposó malomból való kiszállás, igen, az szükséges.

De hogy azzal együtt jár-e a nyaralás/telelés, az elutazás, bulizás, stb. stb., vagy egyszerűen az otthon nyugalma, a csend, a külső/belső béke megtalálása, megteremtése adja-e meg valakinek, leginkább személyfüggő.

2016. aug. 8. 07:10
A kikapcsolódás igen, a nyaralás az annak csak egy formája.
12. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 07:05
Ha van rá keret. Ha nincs akkor is még lehet oldani hogy mást csinálj és máshogy mint általában.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 8. 05:05
A monoton élet valóban leszívja az embert, de nem kötelező elmenni ahhoz nyaralni, hogy valaki kikapcsolódjon, feltöltődjön.
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. aug. 7. 23:54

Milyen szép a magyar nyelv. Azt mondja: KIKAPCSOLÓDÁS


De vajon csak a tengerparton tudunk kikapcsolódni? Vagy a medencében? Vagy az autós moziban?


Ez kábé úgy hangzik, mintha mindig valamilyen külső dolgot keresnénk ahhoz, hogy ki tudjunk "kapcsolódni".


Aztán van, aki ismeri magát. Nem kell különösebb indok, csak megnyomja magán a "gombot" és KIKAPCSOLÓDIK. :))


Ezek szerint a KIKAPCSOLÓDÁS nem is külső, hanem belső dolog függvénye?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook