Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az egészség pénzkérdés? fórum

Az egészség pénzkérdés? (beszélgetős fórum)

2015. jan. 14. 05:07
nagy reszben igen,es tajekozodtsag kerdese is.
12. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 20:50

Igen...a rántás és a prézli is kiváltható mással.


Zabpehely lisztet használok (630.-Ft/kg) tökéletesen lehet vele rántást/habarást készíteni, de én már a rántást sokszor el is hagyom.


Rántott cs.combok: minden zsírt leszedek róla és kisütöm. A párom nagyon szereti mint pörcöt és zsírom is csak annyi van itthon :)


Bundája": a tojást felverem és annyi z. lisztet keverek bele, hogy palacsinta sűrűséget kapjak, ebbe mártogatom bele a húsokat, majd egy másik tányérban a zabpehely lisztbe forgatom bele.


Sütőben sütöm ki a rántott húsokat - sütőpapír az aljára, fólia a tetejére.

11. Aquatica (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 20:20
En elhagytam a cukrot es helyette kokuszvirag cukorra valtottam.glikemias indexe 35. Karamella izu nagyon finom. Feher liszt ki iktatva. Amit norbi tud azt en is siman megcsinalom kevesebb pènzből kis odafigyelèssel.
10. Cippora (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 15:14

Az update fogyókúrás,de semmiképpen sem egészséges.Ha egészségesen akarsz étkezni akkor azt el is felejtheted.

Menj be egy bio boltba,és ott válogass,internetről pedig tájékozódhatsz,hogy mit mivel helyettesíts.

9. Derya (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 12:17

meg lehet plusz kiadas nelkul is oldani.

zoldsegeket, gyumolcsoket, hust, tojast kene fogyasztani,glutent, minden tejtermeket, cukrot elkerulni.

2015. jan. 7. 10:18
A kérdésre a válasz: természetesen valamennyire pénzkérdés, de ugyanilyen arányban tudatos vásárlás is.
7. Muraja (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 10:17

Szereted a japan miso levest ? ha igen akkor az teljesen zsirmentes es finom. Parommal es a regelink ,kis pore hagymat ra vagy meg amig föl bele a miso beleengedunk ket tojast es fel puhara fözuk.

Sok zöldseget minden formabam pl. sqast karikakra vagva fokhagymat renyomva plusz izelitö soval sozva utana kokuszsirban kisutve - csodalatos.

6. csgybzs (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 10:16

Ha kevesebbet akarsz a konyhára költeni és egészségesebb akarsz lenni, csökkentsd a hús adagot max heti 2-3 alkalomra.

A főzelék sűrítésre használhatsz étkezési keményítőt, vagy belefőzhetsz egy krumplit.


A cukrot sem muszáj elhagyni, csak mértékkel kell fogyasztani. Keresd a szenozális gyümölcsöket, zöldségeket és ha akciós vásárolj be és használd fel többféleképpen.

2015. jan. 7. 10:16
Hogy pénzkérdés-e? Ha előtte párizsit ettél, meg zsíros kenyeret, és most tonhalat akarsz, krumplis tészta helyett pedig lazacot, akkor igen, pénzkérdés. Ha előtte is volt miből megvenni a gyümölcsöket, a változatos zöldségeket, és jutott arra, hogy bármikor megvedd a csirkemellet, ha megkívánod, akkor nem, nem pénz kérdése, de persze a mérték a lényeg, és ha csökkented az adagot, nasikat, máris spórolsz.
2015. jan. 7. 10:13
Nem ajánlanám az update termékeket, le lehet velük fogyni, de nem gondolnám, hogy olyan csuda egészségesek. Én nem törekednék mindenáron arra, hogy mindent kiváltsak. Minden nap hús az ebéd, de csak egy-két szelet, körettel, ami párolt zöldség vagy saláta, így nincs gondom a habarással. Paprikást, töltött káposztát és paprikát is szoktam csinálni, rizs helyett darált zabpehellyel, cukor helyett xilitet vagy eritritet használhatsz. Hozzá lehet szokni. Én nem törekszem arra, hogy minden ízt, ételt visszaadjak úgy, mint előtte. A leveseket is tészta nélkül készítem.
2015. jan. 7. 10:12

Az update cuccok nem egészségesek,maradjunk annyiban.


Sűríteni lehet étkezési keményítővel,de egészségesebb,ha a zöldséggel magával teszed.


Használj teljes kiőrlésű lisztet.Hagyd el a finomított cukrot,az a legjobb,ha egyre jobban csökkented az édesítő arányát is.Felesleges mindent agyon cukrozva,édesítőzve enni,hiszen azért van mindennek saját íze,hogy azt élvezzük.Fűszerezéssel javíts a dolgokon.Többször egyetek naponta keveset és igazából semmivel sem kerül többe,mint az egyéb táplálkozás.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 7. 10:11

Nem muszáj Norbi termékeket sem használni. kenyeret szénhidrát szegényet lehet kapni a Lipóti pékségekben is, van külön cukorbetegek számára is.

A főzelékeket a saját zöldség pürésítésével lehet, természetesen kevesebb folyadék kell hozzá.

Nem ajánlom a cukorpótlást édesítővel.

Ha egészségesek vagytok pótoljátok mézzel az édesítést, esetleg nyírfacukorral. Mozogjatok rendszeresen.

2015. jan. 7. 10:02

Sziasztok!

Lehet,félreérthető a kérdés.Valójában konyhareformot tartanék,egészségesebben főznék,de átlagkeresetűek vagyunk.Ötleteket várnék arra,hogy lehet kevés pénzből is kihozni egészséges ételeket.Update alapanyagokra mindennap nincs pénzünk,de mondjuk van olyasmi,amit érdemes direkt Norbi boltokból beszerezni,ami mondjuk nem váltható ki mással?Mi a helyzet a rántással,az kiváltható valamivel vagy simán el is lehet hagyni úgy,hogy mondjuk egy főzelék nélküle is finom és krémes legyen?Ki hogy csinálja ezt,ha csinálja?A cukrot is muszáj teljesen elhagyni és édesítőre cserélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook