Az ecet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ecet

1 2
60. jennyvagyok (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2018. márc. 4. 22:16
Szintén a 60-as években voltam gyerek... :)
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Globus)
2018. márc. 3. 15:42

Én is így vagyok! :D

Még saláta nélkül is. Takarításkor a citromsav is megteszi vízkőoldásra.

58. globus (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2018. márc. 3. 14:30
Nekem konkrétan az ecetfélék szagától felfordul a gyomrom, mindegyik közül almaecet viszi el a pálmát. Nincs az a pénz, hogy egy remek salátát elkúrjak vele.
57. Guruljka (válaszként erre: 55. - Jennyvagyok)
2018. márc. 3. 14:29
Semmilyen teát nem édesítek, de nekem van cukorban eltett citromhéjam, abból rakok bele picit.
56. Guruljka (válaszként erre: 52. - Jennyvagyok)
2018. márc. 3. 14:28

Nem tudom, hány éves vagy. Én a 60-as években voltam gyerek, és nagymama is szerette, ha van otthon almaecet. Már az 1920-as, 30-as években is háziszer volt. Pontosan nem tudom, mire. Én az ecetes borogatás elől garantáltan elfutottam, később egy családi sebészorvos (nagymama testvére) jót nevetett, hogy igazam volt.

A sérülés utáni dagadást a nyirokerek sérülése okozza, mint a vérereknél a véraláfutást. Az nem "megy vissza" se ecettől, se mástól, de a hűvös, enyhe nyomás, amit a borogatás jelent, jól esik, no meg eleve pihentetjük a sérült részt, hogy le ne essen a borogatás - tehát "használ".

55. jennyvagyok (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. márc. 3. 14:26
Gyömbérteát imádom, az legalább finom! :) Mézzel és citrommal! :)
2018. márc. 3. 14:22

Végül is az. :D


Nekem most a köhögés is fáj, de én csak a gyömbérteáig merészkedem, abban legalább bizonyítottan vannak gyógyhatású anyagok.

53. jennyvagyok (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. márc. 3. 14:20
1. Nem iszom ecetet. 2. Viccnek szántam. 3. Gondoltam, elég költségtakarékos megoldás
52. jennyvagyok (válaszként erre: 48. - Smirnoff)
2018. márc. 3. 14:19

Nincs semmiféle csodalöttyöm! :)

Érdekes, még internetről sem hallottunk, meg csodákról sem, de édesanyám már gyerekkoromban fogyasztotta az almaecetet. Fogalmam sincs miért, ezt már nem tudom megkérdezni tőle sajnos. Akkor még el sem tudtam képzelni, hogy valaha lecsúszik a torkomon. Csak ismételni tudom magam, ha valaki beteg, fájdalmai vannak, és megoldásokat keres, elég sok minden le tud csúszni a torkán. A fájdalomnál minden finomabb.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Jennyvagyok)
2018. márc. 3. 14:15
Látom, aki rendszeresen ecetet iszik, egy idő után elfelejti értelmezni, amit olvas.
50. jennyvagyok (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2018. márc. 3. 14:06
Okés! Akkor mostantól elég a napfény is! Minek enni, inni, csupán hit kérdése! :)
49. Guruljka (válaszként erre: 46. - Jennyvagyok)
2018. febr. 25. 04:21

Aki szereti a savanyú káposzta levét, az akkor is megissza, ha nincs gyógyhatása.


Aki nem szereti a savanyúságot, az akkor se fogja enni vagy inni, ha kötelezővé teszik.


Hogy gyógyítana, azt nem hiszem el. Hogy a hit akár hegyeket is mozgat, azt látom eleget. Éppen ezért ezt a mentális energiát simán lehetne önmagában is használni, és az még költségtakarékos is.

48. Smirnoff (válaszként erre: 46. - Jennyvagyok)
2018. febr. 24. 22:54

A káposzta és az uborka tejsavas fermentációval készül, az ecet meg ecetsavas erjesztéssel készül. A kettő végterméke más.

Ha az ecet a "hatóanyag" a csodalöttyödben, akkor mindegy, hogy milyen ecetből higítasz, gyártástechnológiától függetlenül ugyanaz a vegyület, csak az élvezeti értéke lesz más a mellette oldott anyagoktól függően. A méregdrága balzsamecet sem csodaszerebb, csak finomabb.

47. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Livegirl)
2018. febr. 24. 22:39
Ennél többet én sem tennék ehhez.
46. jennyvagyok (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2018. febr. 24. 22:13

A gastroenterológus pont azt taglalja, hogy nincs értelme lúgos vizet fogyasztani! :)

Kérdésedre válaszolva, nem fogyasztunk 20 %-os ecetet, még higítva sem, azt használjuk vízkőoldásra. Fogyasztani csakis biológiai érlelésű, jó minőségű ecetet javasolnék, ami 5-6%-os. Egy pohár vízbe egy evőkanállal. Ez nem savasabb véleményem szerint, mint a citromos tea, vagy limonádé!

A lényeg, hogy fermentált legyen, mint pl. a savanyú káposzta, vagy kovászos uborka!

Az sem marta ki még senkinek a nyelőcsövét! :)

Egy jó minőségű balzsamecetet akár tíz évig is érlelnek, és 10 ezer Ft-ot is elérheti 1 dl-nek az ára!

2018. febr. 23. 00:33

Orvos írja:

"Normális esetben a gyomor pH 1-3 között van, ez segíti a szervezetet fertőzések megakadályozásában, illetve lehetővé teszi a pepszin nevű enzim fehérjebontását a gyomorban. Emiatt az erősen savas vegyhatás miatt a gyomor speciális felépítésű, a gyomornyálkahártyát nyák fedi, mely megakadályozza a savas gyomortartalom és a nyálkahártyafelszin közvetlen kapcsolatát. Tehát élettani helyzetben is nagyon savas a gyomor-pH. Ha azonban a gyomornedv, vagy ennek megfelelő savasságú más folyadék akár a nyelőcső akár a nyombél nyálkahártyájára jut, azt felmarhatja, fekélyesedést okozva."

Ami azt illeti, az almaecetet vagy a sima ecetet hígítva isszák, nem tudom, hány %-os a savtartalma és az hány mól.


Innen való az idézet: [link]

Van még benne érdekesség.

------


Hogy ki mennyire tudja, miről is beszél?


itt egy bioenergetikus okítása, mit is jelent a pH:

"A pH, a Power of Hidrogén (Hidrogén ereje) rövidítéséből származik, és a folyadékban lévő hidrogénionok számának mértékét jelöli."


Holott még a Wikipédia is ismeri a helyes "megoldás"-t:

"A pH (pondus hidrogenii, latinul potentia hydrogeni, hidrogénion-kitevő)" és amikor ez az elnevezés megszületett, az amerikai tudomány még gyerekcipőben járt.


[link]

2018. febr. 23. 00:23

Nem mindenki gondolja így, sokan eleve megpróbálják "lúgosítással megelőzni a betegségeket".


Akárhogy is, semmiféle pozitív beszámolót nem láttam még a neten.


Csodálnám is...

43. jennyvagyok (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2018. febr. 22. 22:10

Amúgy itt az ecetről volt egy cikk, a vita meg már nem az ecetről szól, hanem a lúgosításról. Épp visszanéztem, írtam, hogy milyen eü okból fogyasztottam, nem is tudom, miért biggyesztettem hozzá a lúgosítás szót, pedig akkor már rég nem volt rá szükségem.

Előző kérdésedre válaszolva, senki sem lúgosít 20 évig, csak addig amíg szükséges. Ha már jól van, felesleges. Gyógyszert sem örökké szedsz, ha beteg vagy. Csak amig meg nem gyógyulsz.

42. jennyvagyok (válaszként erre: 40. - Globus)
2018. febr. 22. 22:03
Azt nem is. De arról nem is beszélt itt senki!
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Globus)
2018. febr. 16. 22:14
Hát látod, Jennyvagyok-nak különleges orvosa van.
40. globus (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. febr. 16. 20:35

Bennünket is vizsgál orvos, de még olyanról nem hallottam, hogy "lúgosítson, Mariska néni". Nyilván ajánlott a sok zöldség-gyümölcs, kevesebb édesség, pékáru stb., de ezek az egészséges életmód sarkkövei, egyéb okból, semmi köze a vér pH-jához.

Azt nem lehet megváltoztatni, ha belegörbülnek, akkor sem.

39. unom (válaszként erre: 37. - Szeretekolvasni)
2018. febr. 16. 20:09

Nem ártana utánanézni a biológiában, hogy mi a következménye a sav-bázis egyensúly felbomlásának.

A sok hiszékeny ember szerencséjére ebbe nem nagyon tudnak belepiszkálni, különben nem csak anyagilag húznák le őket, hanem komoly életveszélytbe is kerülnének

38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Szeretekolvasni)
2018. febr. 16. 20:04

Azért a net előtti időkben gondolkodni is lehetett.

Én meg ragaszkodom a régi szokásokhoz.


Az emberek élnek-halnak sok ezer éve. Jön egy kínai és azt mondja, hogy mert savasak.


Azóta is telnek az évek, és nem halnak kevesebben. Még csak nem is lett egészségesebb az emberiség.


Vajon aki annak idején teljes lendülettel lúgosított, hogy van? Csinálja még? És ha abbahagyta, miért hagyta abba? Mert, furcsa mód, mindenről beszámolnak a közösségi portálon, de az, hogy emberek, 20 éve lúgosítok, és igaza van ennek a kínainak! - ilyet még nem láttam.

37. szeretekolvasni (válaszként erre: 30. - NomNom)
2018. febr. 15. 07:56
Nézd, mindenről van orvosi vélemény, ahogy a teljesen ellentétéről is. És mindenről találsz videót és ugyanazt cáfoló videót is. Az orvosok összevissza állnak dolgok mögé és dolgok ellen.
2018. febr. 13. 23:27

Én nem vagyok Jenny.


Hogy miért eszik egy másnapos ember savanyú uborkát, azt nem tudom. Én ha másnapos vagyok, édes gyümölcslét iszom, vagy sört.


A hirdogénperoxid nem azonos a szódabikarbónával. A Hyperolhoz inkább van köze, és enyhén savas.


A szódabikarbóna nátrium-hidrogénkarbonát, enyhén lúgos. A gyomorsavaz kissé semlegesíti, a hatására hirtelen gáz képződik (széndioxid), ez vagy büfögést, vagy gyomorfeszülést okoz...


Nekem is voltak komoly problémáim, de akkor sem ecettel gyógyítanám, ha történetesen szeretném az ecetet.


Te idd csak nyugodtan, a hit is hegyeket mozgat.


Az orvosodat nem minősítem, de ha beteg vagyok, engem is orvos vizsgál, nem a sarki füvesasszony.

35. jennyvagyok (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. febr. 13. 22:21

De okosak vagytok -istenem- engem orvos vizsgált, és komoly problémáim voltak...!

Amúgy józan paraszti ész, miért eszik egy másnapos ember savanyú uborkát?

És miért veszélyes a savas gyomorra bekapni egy kis szódabikarbónát?

Nincs több kérdés...

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. febr. 9. 00:09
És ezt a videót úgy láttam, hogy valahol (talán épp itt a Hoxán?) a csodás hatásokról beszélgettek, ezt a videót ajánlották.
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - NomNom)
2018. febr. 8. 23:48

Bocsánat, tévedtem.


Hidrogén-peroxid a csodaszer.


[link]

32. NomNom (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. febr. 8. 23:00

Jézusom, ne mondj ilyeneket. Hipót inni... ez már tényleg azt jelenti, hogy megértünk a pusztulásra. :D

De annak aki elhitette az emberekkel, hogy egy savas kémhatású gyümölcs lúgosít, annak adnék valami díjat.

"Mindenesetre mindenki egyen sok citromot, mert nem árt. Átlagosan 45mg c-vitamin (aszkorbinsav) található 100g citromban. Aki pedig lúgosítani akar, nyalogasson szappant. Az tényleg lúgosít, de minek?! Az emberi test természetes kémhatása enyhén savas, és ezt kár bolygatni bármiféle módon is."

Nem is értem szappant még miért nem nyalogatnak az emberek. Régen tudták, hogy az lúgos.

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - NomNom)
2018. febr. 8. 19:25

Egyszer megkérdeztem egy lúgosító valakit, mégis miből méri a pH-ját? -mert a test "két végén" is mások az értékek, de fölényességgel válaszolt. :D


Néha komolyan is emlegetik, hogy elsavasodott valaki szervezete, van ilyen, de nem a mindennapokban, hanem súlyos állapotban fordul elő ez a tünet.


A másik hasonló marhaság a hígított hipó vagy mi, és szintén mindent gyógyít.


Akkor már az ecet kevésbé veszélyes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook