Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az átalány kiegyenlítődik, jól gondolom? fórum

Az átalány kiegyenlítődik, jól gondolom? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 7. 15:30
Én fogyasztás után fizetek, előre semmit!
2016. jan. 8. 07:02

Gázátalányt fizetek hosszú évek óta, amióta bevezették. Talán kétszer volt olyan eset, hogy nem volt túlfizetésem és rá kellett fizetni. Érdemes egy kicsit túlkalkulálni mondjuk 50-100 kW-tal.

Nyáron kifizetjük a téli fogyasztást, így az elsô 3 hónapban nem kapunk infarktust a számla miatt.

A fizetés mindenképpen kiegyensúlyozottabb. Érdemes pl. minden hónap elsején feljegyezni a fogyasztás mennyiségét és vezetni a fogyasztás mennyiségét.

2016. jan. 8. 05:52

Figyeld az órát!

Én most fizetem először a gáz átalányt, hasonlóan számolok és arra számítok én is, hogy nem kell ráfizetni. Ha így van, akkor csökkentetem majd kicsit a havi díjat.

Én havi 200 m3-t számoltam gázra, ami télen kevés, mert van az 400 is a hidegebb hónapokban, de a nem fűtős hónapokban csak 30-40.

Nekem villanyban a te átalányod kevés lenne, mert fűtés nélkül kb 10-12 ezer az áram felhasználásunk, azaz a kb. 4000 nem lenne elég. A mi lakásunk 65 nm. sokan azt mondják, hogy most már nincs különbség a villany és gázfűtés között, ha így van, akkor az én lakásomban, minimum 200 kw-t kellene számolni pluszban, ami azt jelentené, hogy minden hónapban 20-25 ezret kellene erre fordítanom, ami télen ugye lenne havi 40 eFt nyáron meg 10.

Nem tudom érthető vagyok e.....

9. moonlight13 (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 23:20
Ha év közben áremelés van, akkor ki fogsz futni az átalány összegedből.
8. moonlight13 (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 23:16
Az átalányt mindig az előző évi fogyasztás alapján számolják ki. Nálunk valahogy mindig úgy jön ki, hogy pluszban kell fizetnünk minden évben. :( Bár mi nem fűtünk villannyal, de a villanyszámlám minden évben több.
2016. jan. 7. 22:42

Eddig is igen magas volt itt az átalány.

A korábbi lakó egyszer fizetett a túlfogyasztásért.

Az egész lakást valóban nem lehet kifűteni, csak a nappalit, ami egyben a háló is, ez napi 8-10 órányi fűtést jelent... És mellette persze a többi, amit Te is említettél.

Sajnos ez van, nem tervezek már itt hosszú távra, de addig is túl kell élni valahogy. :(

6. Bichi (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 22:19
Ugyan nem tudom, hogy mekkora lakásról beszélsz, de egy lakást villannyal kifűteni nagyon sokba kerül, szerintem kizárt, hogy az átalányon belül maradj. Főleg mert az az eddigi átlagfogyasztásod alapján volt kiszámolva, így meg az komolyan meg fog emelkedni, nem 10-20 wattal, ezt nem tudom a nem fűtés időszakban lespórolni, hisz nincs miből, mert gondolom a világítás, hűtő, mosógép továbbra is pont annyit fog menni...
5. Anyagi (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 22:15

Ha nem léped túl az átalányban meghatározott keretet, akkor nem kell plusz pénzt fizetned.

De ha mégis többet használsz, akkor azt egyösszegben kell kifizetned.

Érdemes figyelemmel kísérni (írni) a fogyasztást és ha nagyon elszalad a fogyasztás, akkor bejelenteni az óraállást és kérni egy magasabb havi átalányt.

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 22:11
Akkor nem.
3. Panna.33 (válaszként erre: 2. - MsVikus)
2016. jan. 7. 22:08
Ha nem léped túl, nem kell pluszt fizetned. Viszont ha túlléped, egyrészt újra számolják, másrészt a különbözetet egyben fogják ősszel kiszámlázni.
2016. jan. 7. 21:54

Arról lenne szó, hogy sajnos elektromos fűtést kell használnunk, mert más lehetőségünk nincsen.

Átalány villanyt fizetünk, kb. 350 kwh-ot fizetünk havonta.

Nyilván a fogyasztás télen a fűtés miatt bőven fölé megy, de nyáron, amikor alig-alig megy vmi, akkor meg alatta marad.

Az lenne a kérdésem, hogy a téli túl-, és a nyári alulfogyasztás kiegyenlítődik? Tehát, ha nem lépem túl az évi 12x350 kwh-ot, akkor nem kell pluszt fizetnem, ugye?

2016. jan. 7. 21:54
Az átalány kiegyenlítődik, jól gondolom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook