Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" fórum

Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei"

2014. nov. 5. 14:17
Azért, tudod, van egy csomó olyan ember, aki a semmiből indul. Ezt se felejtsük el.
34. Kira88 (válaszként erre: 30. - Szerénke83)
2014. nov. 5. 14:16
Nem gondolom, hogy mindenki annyit ér, amennyije van. Viszont azzal teljesen azonosulni tudok, hogy mindenki felelős a saját sorsáért, azért, hogy mit hoz ki belőle. Ha valaki annyit ért el, hogy egy kolduló hajléktalan lett belőle, azért elsősorban ő a felelős, és nem a rendszer, ami "kiveti magából."
33. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Drusyl24)
2014. nov. 5. 14:15
kössz a bókot ribikém :D
2014. nov. 5. 14:14

Szerintem egyébként az adott áruházlánc biztonsági őreinek kellene a parkolóból elküldeni a kéregetőket.

Nagyon sajnálom a lecsúszott embereket és a mélyszegénységben élőket:-(

31. Drusyl24 (válaszként erre: 29. - 25800e2d09)
2014. nov. 5. 14:09

Idióta vagy, ha így látatlanban teszed az agyadat, azt fingod sincsen, hogy én mit tudok és mit nem!

Különben is, én csak artmaminak irtam! Dilis!!!

30. Szerénke83 (válaszként erre: 27. - Kira88)
2014. nov. 5. 14:09

Ez olyan lézerjanis volt, ugyehogy mindenki ennyit ér, amennyije van

pfffff

29. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - Drusyl24)
2014. nov. 5. 14:02

szókimondást akarsz?

A társadalom rém egyszerűen működik, a nem odaillő elemeket kiveti magából, aki a sodrásban bent marad vagy vissza tud mászni az tagja marad.

Sok lecsúszott embernek fel volt dobva a lehetőség hogy plkihalt falvakba beköltözhetnek, kaptak volna tyúkot, disznót vetőmagot és önellátásba kezdhettek volna. és tudod mi lett? nem éltek vele mert büdös lusta disznók!!

igen igen, remélem kerekedik a kis szemed, és azt is hogy egyszer te is megtapasztalod a kedves társadalom pöcegödrében élő férgek lehelletét a nyakadon ...


rohadna meg az összes... nekem a kutya se segített... de nem is rohantam segélyért, magam álltam talpra...

28. Drusyl24 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 13:44
Teljes mértékben igazad van! Végre egy teljesen őszinte, szókimondó ember itt!
27. Kira88 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 13:39

"Az a jó, hogy olyan könnyen dumál az, akinek szerencséje van és még van munkája… Igen sajnos szerencse kérdése is, nem csak szorgalomé…"


Egy nagy @zart szerencse kérdése. Kikérem magamnak! Tanulni és dolgozni kell, küzdeni, haladni előre. Ha úgy megy csak, akkor másodállással, éjjeli munkával, erőfeszítéssel és áldozatvállalással. Ja, hogy ez nehéz? Persze, kéregetni, meg elvenni a másét, az a legkönnyebb...

A sok liberális felfogású ember nem szokta szeretni, de attól még tény: a hajléktalanok 90 %-a önhibájából jutott oda, ahova. Azt nekem senki ne mondja, hogy valaki dolgozik, kapar becsülettel, beosztja a pénzét, fizeti a számláit, nem iszik, nem dohányzik, és mégis elveszíti a fedelet a feje fölül. Nem! Mindig kiderül, hogy volt valami gubanc: az illető vagy dolgozni nem szeretett, vagy a kocsmát jobban szerette, vagy képtelen volt emberi viszonyt ápolni a családtagjaival...


"Szeretem ezt az úri réteget aki az alja néphez még csak szólni sem szeret nehogy átragadjon rá is a nyomor nevű betegség!"


Erre csak egy idevágó mondást írnék le:

"Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha szegényen is halsz meg..."


A nyomor az nem egy betegség, ami csak úgy megtörténik valakivel. Elég hosszú út vezet a "mélybe." A saját életéért pedig mindenki maga felelős!

26. ca43169457 (válaszként erre: 25. - Artmami)
2014. nov. 5. 12:35
Nem tudom, hogy élsz, feltételes módban írtam, amit írtam. Én úgy járok dolgozni, ahogy a 18. bejegyzésemben szerepel. Ezért is érint érzékenyen a téma. Még ebédért sem tudok úgy lemenni, hogy ne lejmoljanak. Nem a "vagyunk mi" és "vannak a nyomorultak" megközelítést támogatom, hanem egy társadalmi jelenségről írtam, amit szerintem nem nekünk kellene megszüntetni, hanem kezelni kéne a problémát felsőbb szerveknek. De ez is megérne egy cikket, itt ne menjünk bele. A hozzászólásokat olvasva, nem csak engem zavarnak az ERŐSZAKOS - hangsúlyozom ERŐSZAKOS - kéregetők. Örülök neki, hogy Téged nem.
25. artmami (válaszként erre: 19. - Ca43169457)
2014. nov. 5. 12:01

Örülök, hogy pár sor után ilyen jól ismersz és tudod, hogy hogy élek.

Én nem mondtam azt sem, hogy mindenkinek adni kell, de ezt a vagyunk mi és vannak a nyomorultak hangulatot nem szeretem…

És részemről lezáram

24. ca43169457 (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2014. nov. 5. 11:59
Köszönöm Zebracsikó! Azt hiszem ez reális helyzet elemzés volt!
2014. nov. 5. 11:50

Eleinte, mikor először találkoztunk ezzel a nehézsorsú emberek rétegével, szerintem mindenki adott.

Nem azért, mert neki sok volt, hanem először még szinte szégyellte magát az ember, hogy neki van mit enni, annak a másik szerencsétlennek viszont nem.

Szerintem senki nem sajnálta tőlük, egészen addig, míg kezdtek erőszakosak lenni és a kosz, meg a piaszag még nem is érdekelt senkit, segíteni akart, ha csak egy százas erejéig is.

Nálunk a családban természetes, hogy aki kinőtte a ruháját, vagy évek óta őrízgeti a szekrényében, azt visszük a valamelyik ezzel foglalkozó intézménynek. Ruhát, cipőt, edényt, bármit, szívesen fogadnak.

A férjemmel hol ennivalót, hol kifelé jövet már vittünk direkt étel, vagy néha pénzt, de nem járunk pénzzel, csak kártyával, így közöljük az utóbbi időben, nincs aprónk.


De mióta? Lehet máshol már meséltem. A Tsc parkolójában még nem hajtották el abban az időben ezeket az embereket, amikor odajön egy aránylag tiszta fiatal fiú, adtunk neki 100 forintot, majd valamiért követtem a szememmel, hát megy oda egy igen jól öltözött, kutyáva álló középkorú férfihez és adja át neki, aki rakta zsebre máris.


Nah, azóta nem adok senkinek, néha ugyan, ha van tartalék a bevásárló kocsihoz, odaadom, mert restellem,hogy nekem jut .

De már régóta egy érmével megyek, a TSC-ban vettem, így hiába kérnek, nem adok, mert megértik, nincs a kocsiban pénz.


Az már külön szerencse, hogy mostanában pénz nélküli ott a kocsi, de viszont a bevásárlók egy része, úgy hagyja ott a kocsit, nem érdekli zavar-e vele valakit,mint a huzat.

22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2014. nov. 5. 11:42

"Az a baj, hogy nincs annyi munkahely, amennyi munkát kereső ember."

Még egy kis idő, és még ennyi munkahely sem lesz! :((


Lesz még ennél lejjebb is... :(((

2014. nov. 5. 11:35

Összetettebb ez a téma, mint az adok-nem adok, elveim vannak vonal.


Sokan voltak/vannak munkanélküliek, de egészen más az otthontalanság, amikor nincs hová leülni, nincs hová bemenni, lefeküdni.

Igen sokan önhibájukból lettek hajlktalanok, és azt hiszem, ezt alig-alig lehet túlélni módosult tudatállapot, azaz kannásbor nélkül. Onnan felkapaszkodni, lakcím nélküliként muinkát találni tulajdonképpen lehetetlen- legalábbis ilyen tömegeknek! Mert persze, hall olyat az ember, hogy sikerült kilábalni, egyházi vagy alapítványi segítséggel, így-úgy, de ennyi ezer embernek ez nem út. Na, meg sokan már annyira beletespedtek, annyira belenyomorodtak ebbe az állapotba, hogy már szinte katatón állapotban élik túl a napokat.

Mi megéljük a napokat, ők meg túlélik.


Lehet hallani ilyen-olyan sorsokat, ez egy nagyon meredek lejtő, majdhogynem szakadék, innen nagyon gyors a lecsúszás!

Senkit sem mentek fel, néha én is adok, de annyiszor nem tudok, ahány az utamba kerül nap mint nap.

Több alkalommal inkább bevásároltam egy-egy gyermekét szorongató anyának, tejet, kenyeret, felvágottat, csokoládét, s csak hinni-remélni tudtam, hogy ők eszik meg s nem veszi el tőlük valami maffia vagy erőszakos apa.


Kellemetlen a bűz, ami árad belőlük, meg amit hagynak maguk után az aluljárókban, parkokban.

De mi a fenét csináljon?

Bennem nincs igazán megvetés, inkább sajnálom, hogy létezik a hajléktalanság, hogy létezik az, hogy nem tudnak segíteni ezeknek az embereknek.


Rengeteg a munkanélküli, küldik őket közmunkára - ez is csak amolyan alibi-foglalkoztatás, nem igazán valós "termelés", mi lenne, ha az összes hajléktalannak is kéne mé munkát adni!

Az a baj, hogy nincs annyi munkahely, amennyi munkát kereső ember.

20. ca43169457 (válaszként erre: 18. - Artmami)
2014. nov. 5. 11:18
Tegnap egy fiatalembernek segítettem itt a gyógysezrtár előtt. 80 Ft-ja hiányzott, hogy kiváltson egy receptet. Adtam neki. Rendezett kinézete volt, nem csöves. És tényleg arra költötte a pénzt, amire kérte. Ez a fajta segítség nem zavar, de amiről előbb írtam, igen.
19. ca43169457 (válaszként erre: 13. - Artmami)
2014. nov. 5. 11:16
És még annyit neked, hogyha a főváros egyik legforgalmasabb helyén dolgoznál, nap mint nap meg kellene közelítened a buszmegálót, hogy haza utazz. És az utadat az utcára, árkádok alá vizelő kéregetők akadályoznák, illetve minden ötödik ember csak egy 100-ast kérne tőled, szerintem te is másként gondolnád. Örülök, hogy burokban élsz! Üdvözlet a való világban. Ha én a hónap minden napján minden embernek csak egy 100-ast adnék, aki kéreget, nem maradna a fizetésemből. Szóval, ha neked olyan sok van, adakozz nyugodtan!
18. artmami (válaszként erre: 11. - Ca43169457)
2014. nov. 5. 11:15

Bár ennyire egyszerű lenne munkát találni mindenkinek. Sajnos nem elég erősen akarni.

Amíg egy feketemosogató állásra ami 70ezer nettót fizet, egy éjszaka alatt 150 jelentkező érkezik, addig nekem ne mondja senki, hogy nem kell szerencse is, és csak azok nem tudnak elhelyezkedni akik túl válogatósak.

Nem látunk bele mások életébe… ezért nem is lehet pálcát törni senki feje felett. De én továbbra is tartom, hogy ha lehetőség van, akkor kell segíteni egymásnak. Sokszor egy jó szó, vagy egy szem alma is elég..

2014. nov. 5. 11:11
szóval szumma szummárum, a kóbor állatok még mindig előnyt élveznek a részemről...
16. ca43169457 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 11:10
Egyébként az utolsó két mondata ennek a bejegyzésednnek felháborító és vérforraló. Csak megjegyzem, sosem vitettem még házhoz a nagy bevásárlást, épp csak gondolkodom, hogy egyszer ki lehetne próbálni. Különösm a "behízott" jelződ "tetszett". Milyen alapon minősítesz Te így le embereket? Én ugyan nem vagyok elhízva, de kikérem a többi olvasó nevében is magamnak ezt a stílust! ITT TÉGED SENKI NEM BÁNOTT, ENNEK ELLENÉRE SÉRTEGET A TÖBBIEKET!
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - Artmami)
2014. nov. 5. 11:09
és az hogy TE nem találkoztál a jelenséggel még létezik, tedd össze a két kezed hogy nem próbáltak még átverni, kirabolni, megfenyegetni.. ez nálunk nagyon megy...
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - Artmami)
2014. nov. 5. 11:06
évekig voltam munkanélküli, közmunkán is voltam, anyumnak sincs munkája évek óta, apum 2 hónapja halt meg. nekem nem kell bemutatni mi a megszorítkozás.. szóval akkor ítélkezz mikor ismered a másik helyzetét...
13. artmami (válaszként erre: 9. - 25800e2d09)
2014. nov. 5. 10:58

Azért tegyünk már különbséget a kést nyomja a torkomhoz és a kéreget között. Évek óta napi szinten ott vásárolok és soha de soha nem volt agresszív vagy tolakodó senki sem, aki odajött. Inkább a szégyen és a megtörtség látszik az arcukon.

És Neked is csak addig van adózott pénzed meg kajád amíg munkád is. Ha az egyszere elfüstöl, akkor hidd el, hogy neked sem lesz ekkora mellényed. Nem kívánom ezt senkinek, bár néhány emberre ráférne pár nap valóság!

12. 4740439ec6 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 10:57

Részben igazad van,de részben nincs.Ugyanis amíg csak kéregetnek és nyugiban vannak,ha adsz nekik,akkor ok.De amikor rettegve megyek el mellettük,mert agresszívek és verekednek egyfolytában,az már nem oké.A Pólusnál folyamatos probléma a csőcselék viselkedése.És lehet kiakadni,de ezek már nem emberek,hanem állatok.Milyen már az,hogy beszaladok vásárolni és rettegve kell elmennem mellettük a sötétben,mert belém kötnek,nekem jönnek a teljes részeg valójukban.


Én sem kövér,sem sznob nem vagyok.Rohadtul nem vágyom arra,hogy egy kocsi hozza házhoz a kajámat,mert szerencsére van két lábam és még futni is gyorsan tudok.


De azért legyen már jogom nyugodtan vásárolni és nem a szarban,húgyban tocsogó,szétvert fejű,bebaszott csövesek között.

11. ca43169457 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 10:55
Tudod elgondolkodtam a soraidon. Ez egy fórum. Tehát nyílt, és mindenkinek joga van leírni, akár a pozitív, akár a negatív véleményét. Tájékoztatlak, hogy énis voltam munkanélküli, többször is az életem folyamán. Addig erőlködtem, még mindig sikerült saját erőből munkát találnom. Hangsúlyozom nem protekcióval és nincs nyelvtudásom, nem vagyok több diplomás. Bizots van olyan régiója az országnak, ahol igaz amit írsz, de a lapátot ott is meg lehet fogni. No és miért is gondolkodtam el? Hát azért mert amikor én munkanélküli segélyt kaptam senki nem segített egy kanyival sem. Senkit nem érdekelt, hogy ki tudom-e fizetni a villanyszámlát, vagy van e egy szelet kenyerem otthon. Nem is vártam el, nem álltam ki kéregetni, zaklatni másokat. A munkába állás nemcsak szerencse kérdése. Inkább fizikai állapoté, képzettségé és elsősorban az, hogy ne legyél válogatós a mai világban. Ha nem adnak bruttó 300 000 Ft fizetést, akkor menj le minimálbérért is, ha nincs más, mert akkor nem fogsz lecsúszni. Nem mondom, hogy mindenki, de ezek a kéregetők nagy százalékban tehetnek arról, hogy ide jutottak. Lehet, hogy nem az a baj, hogy most piára költi a kunyerált pénzt és azzal teszi elviselhetővé a minden napjait, hanem inkább az, hogy előtte hogyan élt. Dolgozott-e egyáltalán? Megpróbálta-e? Vagy a káros szenvedélyei miatt került az utcaára. Mielőtt minősíted a mások véleményét, kérlek gondolkozz el ezen. Ha figyelmesen olvastad a cikket, akkor egyébként az ERŐSZAKOS KÉREGETŐKRŐL ÍRTAM, AKIK ZAKLATNAK. Ha én sosem zaklattam senkit, akkor engem se zaklassanak.
2014. nov. 5. 10:52

Nálunk a Tescónál megoldották,nincs 100-s a kocsiban igy nincs kéregetés.Az Aldinál a Cserepes sornál a román cigányok követelőznek,nem látja,hogy a csal

ádnak vásárolok.Egy hónapja a Tescónál a pakolás alatt csak az vettem észre,hogy egy koszos alkoholista duruzsol.Mondtam neki van akinek osszam a nyugdijam,de láthatta volna a gyerekülés is hátul bennt volt.De volt már,hogy buszra kért és nem akart eltünni,mondtam itt a telefon segítséget kérek a rendőrségtől.De az Árkád mellett is leszólítottak,hogy adjak 70 forintot buszra,mondtam itt fogom a kezét annak kell adnom.Mivel cipőt megyek neki venni,mert be kell segíteni az öregeknek.Tényleg az ember már nem mer bemenni a belvárosba,hogy zaklatják folyton a lecsúszott alkoholisták.

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Artmami)
2014. nov. 5. 10:49
Megnézném hogy akkor is ugyanezt mondanád amikor a kést nyomja a torkodhoz hogy add át a pénzed vagy bárit amit kér.. szerinted a rendőrök véletlenül hajtják el őket mint bábaasszony a magzatizet..?? nem hinném.. egyébként van segítő szolgálat, sőt rászorulóknak adtunk ruhát, élelmet, sőt ágyat bútort is ingyen, bérmentve... de nekem ne jöjjön oda amikor pakolom az adózott fizetésemből megvásárolt súlyosan megadózott kajámat amit ő egy kanyi fillért nem fizet de belőlem akar megélni.. aha.. igen.. menj és add oda mindened sőt ülj melléjük.. meglátod hogy ezek már nem emberek...
2014. nov. 5. 10:44

Az a jó, hogy olyan könnyen dumál az, akinek szerencséje van és még van munkája… Igen sajnos szerencse kérdése is, nem csak szorgalomé… Szeretem ezt az úri réteget aki az alja néphez még csak szólni sem szeret nehogy átragadjon rá is a nyomor nevű betegség!

De gondolom abba senki nem szeret belegondolni, hogy milyen az amikor üres a hűtő és hiába van nyitva non-stop az áruház, ha nincs egy zsemlére való forint sem.

És azt is megéretm, aki azt a nehezen összekunyerált pénzét inkább piára költi. Ti is arra költenétek, ha nem lenne hova hazamenni, vagy az is gondot okozna, hogy hova tudtok elmenni wc-re.

Én is szerencsés vagyok mert van hol laknom és van kajám a hűtőben, de ettől még kinézek a fejemből és látom ezeket a szerencsétlen embereket. És ha a kocsiért kapott 100-asból tud venni pár deci bort és egy fél órára jobb lesz a kedve, akkor nekem már megérte. Megmenteni nem lehet senkit, de apró dolgokban segíteni igen. De Ti jobb ha inkább tényleg házhoz rendelitek a kaját is, mert akkor még látni sem kell azt a sok undorító férget.

Nekem meg ennyivel kevesebb "értékes" behízott, honfitársamat kell kerülgetnem bevásárláskor. Így mindenki jól jár. És tényleg csak 300 HUF és kihozzák.

2014. nov. 5. 10:42

Én is gyűlölöm az ilyen kolduló, kéregető niemandokat. Takarodjon az összes, ahova akar, de ne a normális, tisztességes, dolgozó embert zaklassa.

És nem, nem adok. Nekem se ad senki, ha nincs pénzem, meg a családomnak se. Mindenki kaparja ki a magáét!

6. ca43169457 (válaszként erre: 5. - Agnik1)
2014. nov. 5. 10:24
Állítólag csak 300 Ft plusz kötség, attól függ milyen időszakra rendelsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook