Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" fórum

Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei"

95. syria (válaszként erre: 94. - 25800e2d09)
2014. nov. 10. 19:14
Pont fordítva! A 400 négyzetméter alattiak lehetnének majd nyitva, a "támogatni kell a kisebb vállalkozásokat" jelszóval.
94. 25800e2d09 (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2014. nov. 10. 18:20
A multik nyitva lesznek. Úgy hallottam hogy a 400 négyzetméter alattiak lesznek bezárva.
93. Mezei Virág (válaszként erre: 92. - Ca43169457)
2014. nov. 10. 15:23

Támogatják még odafent. Nekik tök mindegy, hiszen ők úgysem vásárolnak, főleg nem vasárnap.

Ja, hát ezt is megtehetik.

92. ca43169457 (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2014. nov. 10. 15:18
Néphülyítés szerintem, de lehet, hogy megcsinálják...
2014. nov. 10. 15:11

"Lehet, hogy vasárnap reggel nyolc körül kellene vásárolni?"


Már ameddig még megteheted! Lehet, hogy vasárnap már nem kell kéregetőktől tartani a Tescónál sem.

2014. nov. 9. 14:47
Mi ma vagányul megoldottuk az ebédet. Lőttünk egy grill csirkét a Teschoba. Vettünk hozzá franciasalátát. A tegnapi bőséges kaja után elég volt. A csirke fele még meg van. Lusta asszony tsch-ba főz. Ja és elintéztük a nagybevásárlást. Nem volt kéregető, és nem voltak sokan. Lehet, hogy vasárnap reggel nyolc körül kellene vásárolni?
2014. nov. 9. 09:10
A létszámleépítések is eszetlenül mennek.Kurúgnak egy rakás embert,akik tudják,mi a feladatkörük,aztán 3 hónap múlva rájönnek,hogy a feladat ellátása mégsem megy.Felvesznek a olyanokat,akiket egy rakás pénzért be kell tanítani.
88. syria (válaszként erre: 87. - Ca43169457)
2014. nov. 9. 09:06
Nagyok sok állami (vagyis a mi pénzünkből élő) cégnél így van, pl. köztévé. Kirúgják a szakembereket, majd visszaveszik havi bruttó 90 ezerért közmunkásnak. Így spórol az állam az évi 80 milliárdos médiaköltségvetésből; s a haszonból a megfelelő körökben forgók milliárdosok lesznek. Undorító.
87. ca43169457 (válaszként erre: 85. - Unom)
2014. nov. 9. 05:57
És tudod miért? Mert így sokkal olcsóbb... És nagyon vigyáznak, hogy ne legyen meg a 12 hónapo folyamatos munkaviszony, mert akkor nem kell segélyt fizetni utána, ha nem talál szerencsétln közfogis munkát a program lejárata után...
86. ca43169457 (válaszként erre: 83. - Syria)
2014. nov. 9. 05:56
Ott a pont. Vízügyes vagyok.
85. unom (válaszként erre: 83. - Syria)
2014. nov. 8. 14:11
Ami még felháborítóbb: mikor van munka, van rá megfelelő ember, és közmunkásként alkalmazzák. Több óvodában foglalkoztatnak így dajkákat, az egészségügyben is kezd terjedni.
2014. nov. 8. 14:00
Régen büntettek azért ha valaki nem dolgozott. És akkor valós munkahelyek voltak? A gyárakban úgy sétáltak az emberek, mintha az lett volna a munkakörük. Miért ment csődbe a rengeteg gyár, ami régen annyi embert foglalkoztatott? Nem volt valós termelés, amit napközben megcsináltak, este visszaolvasztották hogy legyen munka. Hazalopták a fél gyárat. Így legalább valamennyit fog dolgozni a pénzéért, és nem csak otthon ülve várja a postást, hogy vigye a segílyt, meg a családit.
83. syria (válaszként erre: 82. - Ca43169457)
2014. nov. 8. 13:55
És a helyzet tovább fog romlani fog, mert a valódi munkahelyek megteremtése helyett az adóforintjainkat olyan közmunkaprogramokra költik, ahol csak a vizet gereblyézik. :(
82. ca43169457 (válaszként erre: 81. - Syria)
2014. nov. 7. 17:17
Ez a társadalmunk szégyene. :-(
81. syria (válaszként erre: 79. - Palaneopsis)
2014. nov. 7. 16:33
Soha annyi hajléktalant, koldust, lecsúszott egzisztenciájú, máról holnapra tengődő embert nem láttam, mint az utóbbi 6-8 évben. És éppen az ellenkezőjét próbálják velünk elhitetni.
80. syria (válaszként erre: 51. - Alma-Alma)
2014. nov. 6. 18:53
Lehet, hogy egy napnak egy kis szeletkéje, de ez a szelet a kelleténél keserűbb és fájdalmasabb.
2014. nov. 6. 14:04
Sziasztok. Sajnos a koldulókba mindenhol bele lehet botlani. Kért tőlem már öreg néni pénzt, s amikor kifelé a boltból a kezébe nyomtam a kiflit és párizsit, felháborodott, hogy én miért ezt adom neki, miért nem a pénzt. S volét hogy a férjem egy kéregetőnek azt mondta, pénzt nem adok, de tudok munkát adni. Na akkor már nem éhes volt az ember, hanem itt is fájt, meg ott is. Persze találkoztam olyan nénivel is, aki pénzért cserébe ahott volna a parkolóba a saját termésű szilvájából, a kis szatyrából. na neki adtam, mert tiszta volt, csak tényleg szegénynek tünt.
2014. nov. 6. 13:27
Persze nem minden kéregető ilyen. Itt is van a városban egy öreg bácsika aki citerázik és énekel. Neki szoktam adni, de ő nem kéreget. Viszont azt aki eleve ordítva jön oda hozzám, utána meg elhord mindennek na annak nem adok. Én ezt csak arra írtam, hogy vannak ilyenek is. Nagyon vigyázni kell velük.
77. ca43169457 (válaszként erre: 76. - Esther78)
2014. nov. 6. 13:26
Igen Esther megtörténhet az is, hogy a blokkal igazolják, hogy a mások által megvásárolt dolgokér ők "fizettek", ám azt gondolom, hogy az ilyen esetek túlmutatnak a cikkem témáján. Ez már nem kolédulás, hanem kimeríti a bűnözés, csalás, rablás kategóriáját. Azért nem általánosítanék, hogy minden kéregető ilyen lenne.
2014. nov. 6. 13:21
Arról meg, hogy a kést nyomják az ember torkához, és meglopják csak annyit, hogy hallottam olyat is, hogy összeszedték a blokkot azok után, akik a pénztárnál hagyták. Utánuk mentek, és amikor beakartak pakolni a kocsiba, körbefogták őket, és elakarták tolni a kocsit, és a blokkot lobogtatták, hogy azt ők vásárolták. Úgy kellett rendőrt hívni.
2014. nov. 6. 13:19
Én se szeretem az agresszív kéregetőket. Én egy olyan cégnél dolgozom, ahol közmunkásokat foglalkoztatunk. Amikor odakerültem, voltak hómunkások, ma már leginkább megoldják a dolgozókkal, és csak ritkán vesznek fel havat eltakarítani embereket. Volt a belvárosban egy fiatal ember aki kéregetett. Az egyik munkatársam pont akkor ment ki a körzetbe, hogy felvegye a hómunkásokat. A fiatalember leszólította, kéregetett, mire a munkatársam mondta neki, hogy x összegért vesznek most fel embereket, mondta, hogy melyik utcába hova menjen jelentkezni. Semmi nem kellett volna hozzá, csak a személyigazolványa, az adókártyája, a lakcímkártyája. Szerintetek elment? Na ez a baj az ilyen emberekkel, hogy a legtöbbjük számára büdös a munka. Jobban megéri nekik kéregetni. Elég sokszor látok én is fiatal 30-40 év körülieket kéregetni, sőt fiatalabbakat is. Miért nem mennek el dolgozni?
2014. nov. 6. 12:57
Azt azért ne felejtsük el,hogy hol élünk!!! Sok olyan van igen aki nem akar dolgozni egyszerübb neki kéregetni hol ndoritóan erőszakosan,hol meg csak csendesen,de nem mindegyik ezért van ám ott ahol van. MAGYARORSZÁG!!! És szerintem ha az ember minimálisan,de követi a dolgokat annak nem kell ezt túlmagyarázni.
73. Flóra76 (válaszként erre: 68. - Ca43169457)
2014. nov. 6. 12:46

Igen, ez jól hangzik, és kb 2-300 év múlva el is tudom képzelni:)


Ahogy írtad, nem csak a szoc háló és a pénz nincs meg hozzá, hanem az akarat se a másik fél részéről.Persze itt nem az idősebb korosztályról beszélek, hanem a 20-30-40 -ről,akiknek jelenleg egyszerűbb koldulni, mint dolgozni....

72. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Ca43169457)
2014. nov. 6. 12:43
Az aki képes arra hogy életerős fiatal létére a nála gyengébbektől pénzt követeljen/zsaroljon a közért parkolójába sose fog megváltozni :(
71. Érdekes73 (válaszként erre: 60. - 25800e2d09)
2014. nov. 6. 12:39
Egyértelmű hogy életerős nagydarab ffiakkal nem is mernek kekeckedni az ilyenek csak nőkkel, gyerekekkel meg nyugdíjasokkal.
70. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - 25800e2d09)
2014. nov. 6. 12:34
Nem tud mert csak kötözködni akar...
69. Szerénke83 (válaszként erre: 38. - Kira88)
2014. nov. 6. 11:33

Nincsenek értelmezési problémáim

de

"Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha szegényen is halsz meg..." = "Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha nem próbálsz meg küzdeni, tenni ellene, ha nem teszel meg mindent az előrejutásért."


a két mondat közé nem tennék egyenlőségjelet, már bocs...

68. ca43169457 (válaszként erre: 67. - Flóra76)
2014. nov. 6. 09:44
Sajnos az ország minden területén tapasztalható jelenségről beszélgetünk. Nincsenek kivételezett helyek. Sok önkormányzatnál helyi rendeletekkel tiltják a koldulást, a köztereken vlaó életvitelszerű tartózkodást, mégsem tűntek el ezek a jelenségek. Valami olyan megoldást kellene a társadalomnak produkálni, hogy fedélért, szállásért élelemért cserébe biztosítson ezeknek az elkeseredett embereknek munkát. Eltudnék képzelni mondjuk egy kis gazdaságot, apró lakásokkal, ahol ezek az emberek megtermelnék a napi élelelmre valót, lakhatnának, ágyban alahatnának. És még valamennyi pénzt is kereshetnének. De nem biztos, hogy mindegyikük nyitott lenne a problémának az ilyesféle megoldására. Persze túl utópisztikusan hangzik, tudom, amit írtam. hatalmas szociális háló és bázis kellene ahhoz, hogy fent leírt dologból valóság legyen.
2014. nov. 6. 09:20
Nálunk(egy megyeszékhely)az egyik hipermarketre ki van nagy öles betűkkel írva, hogy tilos a koldulás és a vásárlók zaklatása....persze mit sem ér.Tény, hogy itt a parkolóba történtek már csúnya dolgok....
2014. nov. 6. 08:40

Egyébként most jutott eszembe: találkoztam egy régi ismerőssel, a közelben levő kis községben élnek férjével, 2 gyermekkel. De ott élnek a férj-feleség szülei is.

Egy hónapban egyszer bejönnek a multiba, és mind a 3 család részére kb. egy hóra szükséges dolgokat egy nekifutásból összevásárolják. Azt mondja a csaj, hogy ilyen ő is, + férje is egy-egy bevásárlókocsit pakolnak tele, mire a listára írt cuccokat össze-szedik. De így valamivel olcsóbb, mint a helyi kisbolt, mindent megtalálnak egy helyen, és egyszer fizetik az üzemanyagot is.


Szóval ha valaki sokat vásárol, az még nem biztos, hogy mindazt kizárólag csak magának veszi!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook