Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az Apeh hibázott, be is ismerte mégis fizetnem kell(ene). Segítsetetek! Hova fordulhatok? fórum

Az Apeh hibázott, be is ismerte mégis fizetnem kell(ene). Segítsetetek! Hova fordulhatok? (tudásbázis kérdés)

21. 3374d74025 (válaszként erre: 20. - Zsuzska..)
2009. nov. 21. 14:30

Hát igen,elég durva.De tényleg az a baj,hogy mi "egyszerű" emberek nem merünk kekeckedni.Ők meg csak számolnak!!!!!!!!!!!!


Sajnos nem tudunk egyenként mit tenni,már ügyvédet se egyszerű fizetni,még ha tudod hogy neked van igazad!

20. Zsuzska.. (válaszként erre: 19. - 3374d74025)
2009. nov. 20. 20:44

Volt már erről a tévében is téma, hogy számolgatnak mindenkinek mindent!

Amikor én voltam benn a kirendeltségen volt ott egy nő akinek vállakozási adót kellene fizetnie az Apeh szerint..azt mondta ő amióta dolgozik mindig is alkalmazott volt, sosem volt vállalkozóija..nos akkor ki is az idióta?

2009. nov. 20. 20:41

Hát nem tudom hova fordulhatnál.Én se tudtam mit intézni.Bár tudtam.........Fizetek mit a katona tiszt.A kamatos kamatnak a kamatját.És közölte a hölgy azért még talán egy kevés jut jövőre is ne lepődjek meg.Csak nem értem.Október 13.-én kézbe kaptam a levelet amibe november 16.-ai feladási határidő volt.Ennek ellenére én már október 15.én feladtam a pénzt.Ami elvileg már a kamatos kamat.Szóval bőven a határidőn belül.Persze felhívtam előtte őket hogy ez már megint mi?! De akkor közölte a hölgy hogy ez van és még jövőre is jön pár forint.De mit számolnak?????????És ki??????!

Arról nem is beszélve hogy 5 éves dologgal találtak meg,és tök baromságot számoltak.Még jó hogy rájöttünk.

18. Zsuzska.. (válaszként erre: 17. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 20:24
Nekem sincs tiszta vagyok az Apeh felé mindenben!
17. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 16. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 17:34
Nekem nincs félnivalóm. Miért ne szállhatnék szembe velük? Nyugodtan elővetethetik a papírjaimat 10 évre visszamenőleg. Tulajdonom sincs semmi. Még ezt a csekket is csak a gyes-ből, családi pótlékból és gyerektartásból tudnám csak kifizetni (pontosabban nem tudnám).
16. Zsuzska.. (válaszként erre: 14. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 17:07
Biztos van..de ki mer szembeszállni az Apeh-kal?
15. Zsuzska.. (válaszként erre: 11. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 17:05

Kérvényeztem anyagi és egészségügyi okokra hivatkozva (sugárterápiára jártam még akkor).

befizettem, mert nem szeretnék kamatos kamatot fizetni később..mert tuti az lett volna a következő lépésük!

Az ügyintéző csak megvonta a vállát amikor rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg mire fizessek ha a teljes összeget elengedték???

2009. nov. 20. 16:23

Senki?


De tényleg, nincs az Apeh-nak egy felügyeleti szerve?

13. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2009. nov. 20. 16:04
Na igen visszafelé gondoltam, hogy nem ugyanúgy működik.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 16:01
Az illetéket elsőre nekem is teljes után vetették ki, ami persze nem volt jogos, így megírtam a levelemet, mellékeltem a szerződések másolatát, stb. Beadtam, és ez után megírták mennyit állapítottak meg. Ezt az összeget befizetem, ők meg inkasszáltak.
11. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 3. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 16:00

És tényleg be is fizetted?


Neked milyen okból törölték az illetéket?

10. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2009. nov. 20. 15:57

Akkor átfogalmazom. Azt mondták még tavaly szeptember-októberben, hogy nekem semmi dolgom nincs. Majd ők a Földhivataltól átkérik a szerződéseket és mindent elintéznek.


Februárban az ügyvéd, aki végül a törlési határozatot hozta, mondta is, hogy egyértelműen 50-50%-ban a Földhivatal és az Apeh hibázott. Valaki nem küldte át az iratot, valaki pedig nem nézett utána.


Most augusztusban pedig azt mondták, hogy azért küldték ki a kamatokról a csekket, mert külön program kezeli az illetéket és az adóalapot (itt kamatozott). És csak arról van szó, hogy a két programot nem egyeztették. De nekem nincs más dolgom, csak megírni a kérvényt és mindent elrendeznek, mert ez egyértelműen a program hibája.


Mit kellett volna lepapiroznom?


Nem fogok beletörődni az biztos 21 ezer forint nekem most nagy pénz, ráadásul mivel teljesen jogtalan az igazságérzetem sem engedi.


Ha kell a Köztársasági Elnöki Hivatalhoz írok.

2009. nov. 20. 15:54

Egyébként nekem is volt illeték fizetéssel gondom, amit meg is fizettem valamelyik év közepén, majd december hozott a postás egy nagy összeget, amiről kiderült, hogy ugyanannyi, mint az általam befizetett illeték, és ráadásul ők is küldték.

Kiderült, hogy én befizettem az illetéket, ők meg inkasszóval beszedték a számlámról. Fél évig volt náluk a pénzem, ami közel 200 eFt volt, egy fillér kamatot sem kaptam. Az a baj, hogy nem foglalkoztam vele....

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 15:49

Én tudom, hogy létezik szóban kötött megállapodás, de ennek ellenére mindent írásban kell intézni. Az egy örömhír, hogy kedvesek voltak, de mire ígérgettek? Az ablaknál ülő ügyintézőnek nincs döntési kompetenciája.

Sajnálom, de lehet, hogy nem tudsz semmit tenni. Azért bombázd őket levelekkel.

7. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 3. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 15:45

Bocs, lassan gépeltem.


Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen? De ez teljesen abnormális!


Én soha nem tartoztam senkinek. Mindent mindig betartottam. De ez egy jogtalan átverős biznisz. Ha nem az Apeh lenne, hanem egy akármilyen cég, akkor tudnám, hogy hova kell fordulni, de Apeh ellen mit lehet tenni?

2009. nov. 20. 15:43

Tavaly októberben vettünk egy lakást. Először az én nevemre került édesanyám haszonélvezeti jogával az adás-vételi szerződés. De rá egy napra megbeszéltük, hogy átírjuk és 100%-ban anya lesz a tulajdonos. (Eredetileg azért lettem volna én, hogy felvehessük a szocpolt, de későn derült ki, hogy ha haszonélvezeti jog kerül be a szerződésbe, akkor nem jár szocpol).

Be is nyújtottuk a Földhivatalhoz az új szerződést, a régit pedig töröltettük. Az Apeh-hoz is bementünk és ott is jeleztem, hogy ne rójanak ki illetéket. Kedvesek voltak. Mondták,minden rendben, tovább már semmi dolgom nincs.


1 hónap múlva persze megkaptam az illeték kirovásáról a csekket. Megint bementem. Elnézést kértek, mondták, hogy nincs semmi gond intézkednek.


3 hónap múlva minden értesítés nélkül inkasszálták a folyószámlámat, rajta a családi pótlékkal, gyed-del, gyerektartással.


2 hét és több tucat telefon után végre sikerült töröltetni az illetéket. Ekkor már idén februárban jártunk.


Hurrá! Végre vége a sztorinak.


Dehogy...


Augusztusban kaptam tőlük egy csekket. Az illeték kirovása és a törlési idő között (2008. szeptember és 2009 február) ugyanis az összeg kamatozott. Ezt fizessem be.

??????

Megint besétáltam, megint kedvesek voltak és megint elnézést kértek. De írnom kellett egy kérvényt a Fizetési Kedvezmények Osztályának. Megírtam.


Eltellt megint 3 hónap.

Ma megkaptam a határozatot, hogy a fizetési kötelezettség teljesítésétől eltekinteni nem tudnak. Ha fellebbezni akarok az pedig illeték köteles.


Az ember esze megáll! Érti ezt valaki?????

Hova forduljak? Tv ügyvédéhez?


Ők hibáztak, el is ismerték nem egyszer, de mégis fizetnem kell???


Segítsetek légyszíves!

5. ice kuszi (válaszként erre: 3. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 15:42
Ugyanígy jártunk mi is!!!
4. szimba (válaszként erre: 3. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 15:39
Nekünk viszont egy fillért sem engedtek el (pedig konkrétan nulla forint a jövedelmem és tartósan beteg vagyok), úgyhogy örülj inkább! :-)
2009. nov. 20. 15:34

Ezzel én is így voltam!

Lakásilletékemet teljesen elengedték, de amíg ültek a határozaton arra az időre fizetnem kellett..hiába mutattam be a 0-s számlámat!

2009. nov. 20. 15:33
Részletek?
2009. nov. 20. 15:32
Az Apeh hibázott be is ismerte mégis fizetnem kell(ene). Segítsetetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook