Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyatej és az elválasztás gyakorlata fórum

Az anyatej és az elválasztás gyakorlata (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
25. fdc01a5d38 (válaszként erre: 10. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:51
szia! bocsi, de én sem értelek egészen... Azt írtad korábban, hogy a te gyermeked "betartotta" azt, hogy 3 óránként szopizott...utána meg azt írod, hogy teával próbáltad kihúzni addig az időt...akkor most hogy is van ez? Én nem akarok hülyeségeket írni, meg veszekedni, stb,nincs is rá időm,mert vár az 1 hét múlva 1 éves kislányom, aki még mindig szopizik:) Ja, és soha nem mértem stopperrel a 20percet:))
24. bettike2007 (válaszként erre: 23. - Serry)
2010. júl. 27. 14:50
lehet,kár vitázni,én leírtam mi az amit tanultam és szerintem jól alkalmazható,de betartani nem kell senkinek.nem azért írtam hogy vita legyen belőle..
23. Serry (válaszként erre: 22. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:48

Bocs ha neked így jött le...

Nem volt szándékos...

22. bettike2007 (válaszként erre: 20. - Serry)
2010. júl. 27. 14:45
már nem is akarok,de köszi.
21. bettike2007 (válaszként erre: 19. - Serry)
2010. júl. 27. 14:44
nem mindig az iskola számít azt sem tudod milyet végeztem,ez alapján ne ítélj vagy skatulyázz be valakit az ilyen embereket nem szeretem akik fenn hordják az orrukat milyen iskolám van!!!És??Attól még nem biztos hogy okosabb vagy,tanácsot adhatsz de a másikat nem kell lehülyézni.A többiek is szépen leírták amit gondolnak.Veled nem szeretnék lesüllyedni sehova..szia.
20. Serry (válaszként erre: 18. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:42
Mivel képezni akarod magad olvasd el amit ajánlottam igazán nem hosszú és tanulságos..illetve mivel van időd gyerek mellett járj el továbbképzésekre, enélkül úgy sem dolgoztatsz majd újszülöttön.
19. Serry (válaszként erre: 16. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:41

Nézek és tanultam is... azt hiszem magasabb képesítésem van.. de erről nem nyitok vitát.Igen a vas kedvez a baktériumok szaporodásának.. illetve a tehéntejben kevés van de a kettő nem függ úgy össze ahogy te írod. Ezt így összemosni butaság.

Még annyit,hogy nem minden ismeretterjesztő műsor hiteles.

18. bettike2007 (válaszként erre: 17. - Serry)
2010. júl. 27. 14:40
ok te így tettél és semmi baja a gyerekeknek,gondolom...én is másképp és az enyém is jól van,nem lehet egy gyereket elrontani etetés szempontjából ha nem vagyunk szélsőségesek...
17. Serry (válaszként erre: 15. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:39
nézd meg az irányelveteket amik most léptek érvénybe javaslom: www.eum.hu csecsemőtáplálás. szól gyerekorvosoknak és védőnőknek. Én ezek alapján írtam egy másik honlapon cikket és állítottunk össze egy javított táblázatot. Ezeket az elveket tartottam be a a két gyerekemnél és tök jól elvoltunk.
16. bettike2007 (válaszként erre: 14. - Serry)
2010. júl. 27. 14:37
nézz ismerettesjesztő músort abban is volt,a tejben a tehénben nincs vas!!!Mert amikor a gyógyszertárban is vettem vitamint a lánynak,mert náthás volt mondták hogy amiben vas van nem adják,mert szaporodnak tőle a bacik!!Ők is hülyék már bocsi????Ha nem tetszik ne olvass!
15. bettike2007 (válaszként erre: 13. - Serry)
2010. júl. 27. 14:35

Szerintem nem attól függ ki mit tanult,valahol ajánlják hogy fél éves korig szopi csak valahol el lehet kezdeni 5hónap körül.Volt ismerősöm aki csak 6hó-ig anyatejet adott a babának van olyan ismerősöm jelenleg is aki csak cicizik és most 4hónapos körüli és kóstoltat vele mindent(répa,gyümi).Változó.

Én 3éve tanultam olyan régi és elavult nem lehet...

De már leírtam és nem ragozom mindenki úgy csinálja ahogy ő jónak látja.Köszönöm a hsz-okat!

14. Serry (válaszként erre: 13. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:31

persze valamennyi vas van a tejben de nem sok mert a baciknak kedvez a vas és mell gyulladást okozhatnak.


Ezt a marhaságot hol hallottad? Akkor a húsokban miért van vas és miért onnan tud legjobban felszívódni. Ne hangoztass már butaságokat.

13. Serry (válaszként erre: 2. - Edynaf)
2010. júl. 27. 14:27

Egyet értek.... Ha utána olvasol anyatej pl 6 hónapos korig és lehetőleg minél tovább. Illetve 4 hónaposan csak a tápszeres babákat kezdjük el hozzá táplálni stb...

Előbb nézz utána mindennek és ne a régi jegyzeteidből írj cikket. bocs ez a szakmám nekem is és 2 gyereket nevelek...

12. a26b2a1b7e (válaszként erre: 10. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 14:16

Nálunk azért nem ment még egy évesen a bölcsis napirend, mert kicsit több, mint másfél éves koráig 2x2-3 órát aludt nap közben (nagyjából délelőtt 9-11-ig, és délután 13-16-ig), ettől még természetesen reggelizett, tízóraizott, ebédelt, uzsonnázott és vacsorázott.

De ameddig nem volt szükséges, addig nem akartam beleavatkozni az alvási szokásaiba...

És ez ugyanúgy volt a szoptatásnál is.

Azt betartottam, hogy mikor volt a hozzátáplálás időpontja, de a szopizások időpontját, és időtartamát 13 hónapos koráig (amíg szopizni akart) teljességében rábíztam.


Nálunk volt olyan az első néhány hónapban, hogy két szopizás között fél óra telt el, és egy-egy szopizás általában egy órán keresztül tartott, mivel mellenként fél órát szopizott, és mind a két mellemből szopizott mindig. Azaz szopi egy órán keresztül, majd fél óra pihi (addig én lefejtem a maradékot), és utána megint szopi stb.

Volt időszak, amikor tényleg másból sem álltam egész nap, csak szopiból és fejésből :D)))

De nem bántam meg :)

Mondjuk nekem szerencsére jó sok tejem volt (10 hónapig adtam el anyatejet tejet).

2010. júl. 27. 13:38
Az én kislányom 17 hónapig szopizott, kb. fél éves koráig akkor, amikor csak akart. Kell a szabályosság, aláírom, de eleinte örültem, hogy egyáltalán van tejem és kell a picurnak, utána meg már megszokás volt a szopizás, azon aludt el. Én mindenkinek csak javasolni tudom. Soha többet nem kerül az ember olyan közel a gyermekéhez, mint szopizáskor!!
10. bettike2007 (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 27. 13:19

Hát fél óránként nem cicizett volna tuti,a mellem sem bírta volna,aztán tápszeres lett és ha nem bírta a 3órát kihúztam teával vagy akármivel,betartottam a 3órát.

Én most mondhatom már azt hogy úgy csináljuk mint a bölcsiben 1évesen,reggeli tízórai,ebéd alvás,uzsi,vacsi 1év múlva menni fog ő is.

Bár már pár hónaposan 2-3is megvolt a napirend kivéve az alvást..

Köszönöm a tanácsokat.és mindenkinek szép napot!!

9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 8. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 13:10

Szerintem senki se bántásból írta, amit írt. Én se. Nekem szubjektív tapasztalatomnak, és objektív olvasmányaimnak mond csak ellent amit írsz, azért próbáltam kiegészíteni az általad írottakat. És azért is, mert azt írtad, hogy szívesen frissíted a tudásodat, amikor tudod... csak emiatt bátorkodtam beidézni, amit beidéztem... csupán jószándékú pontosításként.

Sajnálom, ha másként jött le esetleg :(


Ahogy írod, gyakorlatilag Te is igény szerint szoptattál. Az egy dolog, hogy a Te gyermeked 3 óránként lett éhes, de nem biztos, hogy hajlandó lettél volna "átállítani" a napirend betartása kedvéért, ha Ő mondjuk félóránként szopizott volna...

Amúgy persze, mindenki úgy csinálja, ahogy helyesnek gondolja. Nem is erről volt ellenvélemény, csak arról, hogy mi a hivatalos álláspont a tudomány mai állása szerint.

Ettől nyilván mindenki úgy tér el, ahogy akar...


Amúgy a napirend valóban jó dolog egy idő után, de pl. nálunk ez az első időszakban megvalósíthatatlan volt teljességben, mivel kb. hetente-kéthetente változott a kisfiam étkezési (=szopizási), illetve alvási igénye.

Igazából fél éves kora után tudtam csak jobban napirendet tartani, amikor a hozzátáplálást elkezdtük, de még így is félévente változott a napirendünk...

2 éves kora óta pedig tartjuk magunkat a "bölcsis-ovis" napirendhez (hétvégén is)...

8. bettike2007 (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 27. 12:37

igen összetévesztettem az előző hsz-al.


Nem szeretnék senkit sem bántani,mindenki ahogy akarja és szeretné csinálni úgy teszi.Az én gyerekem effektíven 3óránként lett éhes nem én állítottam be,de minden gyerek más....

Szerintem jó ha van egy napirend bárhogy is van..

7. a26b2a1b7e (válaszként erre: 3. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 12:28

Egy éveset írtál, nem 4 hónaposat:


"Ismerősöm kisfia szopott és vasat kellett kapnia 1évesen mert vashiányos lett, nem hízott."

2010. júl. 27. 11:51
Bár szerintem semmi olyat nem írtam ami elavult esetleg a szoptatáson kívül mert én is így csináltam a lányommal,mármint az etetést mikor és mit adhattam,betartottuk.Nem értem na nem baj akinek adhattam tanácsot örülök.
5. bettike2007 (válaszként erre: 1. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 27. 11:39
persze mindenkit meghallgatok,valaki már 3hónaposan pörköltet ad a gyereknek valaki meg még 5évesen sem ad tejet a gyereknek,változó,mindenki csinálja úgy ahogy szeretné!
4. bettike2007 (válaszként erre: 3. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 11:37
bocs összekevertelek mindegy mást is kapott igaz nem zöldféléket..
3. bettike2007 (válaszként erre: 1. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 27. 11:36
még csak 4hónapos nincs egy éves..
2010. júl. 27. 11:19

Kedves Bettike!


Véleményem szerint kár volt ennyit vesződnöd ezzel a cikkel!

Rengeteg elavult tényt közölsz benne, ami anyáink korában még megállta a helyét (akik Dr. Spock könyveiből neveltek gyereket), de a mai szabad szellemű gyermeknevelés elvei mellett sok kezdő és gyakorló anyukánál kiveri a biztosítékot.

(Nálam is.)


Azt tanácsolnám, mielőtt segítő szándékkal cikkírásba kezdesz, a jövőben alaposabb kutatómunkát végezz mielőtt nekilátsz!


Sok sikert!

1. a26b2a1b7e (válaszként erre: 13. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 10:55
Gondolom, hogy az ismerősöd fia 1 éves korában nem csak anyatejet kapott, hanem mást is, nem igaz?
Miután elkezdjük a hozzátáplálást, akkor fokozatosan egyre kevesebb anyatejet iszik a baba, és ezzel egyidejűleg egyre több egyéb élelmiszert kap. Tehát az anyatejben lévő jól felszívódó vas egyre kevesebb lesz (az anyatej mennyiségének csökkenésével együtt), és a normál táplálékokból kell azt fedezni.
Ha az ismerősöd fia 1 évesen lett vashiányos, az nem az anyatej hibája, hanem a vashiányos táplálkozásé, esetlegesen valamilyen betegségre lehet még visszavezetni.
1 éves korban ráadásul már az anyatej összetétele is teljesen más, mint korábban...
Lehet hogy van akármilyen példa is, de alapvetően nem az a jellemző, amit Te írsz, azaz nem az az átlagos, hanem pont az, hogy az anyatejes babák (ameddig csak anyatejet kapnak és semmi mást!) jellemzően nem vashiányosok. Pontosan azért, mert, bár kevés vas van az anyatejben, az mégis jobban felszívódik, mint akármilyen más tápanyagból.

Most igazából azért kicsit elbizonytalanodtam a szándékodat illetően :(

Eddig azt gondoltam, hogy ez egy jószándékú cikk, és bizonyosan segítünk Neked azzal, ha leírjuk, hogy mik a legújabb tapasztalatok, illetve mit mond a mai tudomány, illetve a laktációs szakemberek... Mégis most úgy tűnik számomra, hogy nem érdekel Téged a tudomány mai álláspontja, sokkal inkább az, hogy az álláspontodat megvédd :(
Persze, lehet, hogy tévedek...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook