Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyatej és az elválasztás gyakorlata fórum

Az anyatej és az elválasztás gyakorlata (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
85. Serry (válaszként erre: 84. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 11:58

Tesó?? De jó annak akinek a testvér 14 évesnél idősebb.. ez ritka mint a holló...

Vagy kiadnád a 7 évesnek?


Nem,hiszem,hogy nem jelent gondot annak a szülőnek sem, aki 4 előtt el tudja vinni. Hidd el óriási szervezés kell ahhoz,hogy a gyerek ne legyen csak 4-ig ott. Majd meglátod ha a magadét hordod.

84. bettike2007 (válaszként erre: 82. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 9. 10:09
be lehet tartani,kevés suzülő volt az aki 4után ott hagyta a gyerekét,mama apuka vagy tesó jött értük..
2010. aug. 9. 00:20

itt is szeretném hangsúlyozni az igény szerinti szoptatás elvét valamint, hogy helyesebb hozzáállás a hozzátáplálás mint az elválasztás. Vagyis inkább elválasztódás a cél.

Bocs ha már megbeszéltétek, nem olvastam vissza

2010. aug. 8. 23:24
Ezt teljes munkaidő mellett képtelenség betartani, főleg, ha nem a bölcsi melletti utcában dolgoznak a szülők.
81. bettike2007 (válaszként erre: 80. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 8. 20:29
Max 7 óra szerintem ami egy gyereknek max...és van aki még ott is hagyja pedig dolga sincs:-((
80. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 79. - Bettike2007)
2010. aug. 8. 15:30
Miért hány órán át kellene bölcsiben lennie?
79. bettike2007 (válaszként erre: 78. - Cicus62)
2010. aug. 8. 15:18
maradj már,nem is tudod milyen némelyik gondozónő,engem sem ismersz de mondhatom azt hogy én még kedves vagyok és figyelmes hidd el kerülhet a gyereked rossz emberhez is amit nem kívánok!!és ha 8órára adod bölcsibe a gyereket csak sajnálni tudom:-((
2010. aug. 8. 09:20

Eléggé sajnálatos,hogy ma ilyen a gondozónők képzése.

Bár önbizalomhiányban nem szenved a cikk írója,az látszik.

Ki adná hozzá szívesen szeme fényét napi 6-8 órára bölcsibe?????

77. Serry (válaszként erre: 76. - Annamari80)
2010. júl. 28. 19:18
De akkor találkoztunk...
76. Annamari80 (válaszként erre: 69. - Serry)
2010. júl. 28. 17:25

Az LLL csoport nagyon családias, én pont ezt szeretem ott! A csoport vezetője, Réka pedig egy nagyon kedves és segítőkész nő. Most pl. támadt egy kis gondom a szopival, megkerestem Őt e-mailben, és azonnal felvette a kapcsolatot több IBCLC szaktanácsadóval és együtt próbáltak megoldást találni nekem. Írtam a Ritának is, aki rögtön megkeresett és telefonon próbált segíteni.

Rékával pár nap leforgása alatt vagy 20 emailt váltottunk, mert mindig érdeklődött és nekem is jó volt vele megbeszélni a dolgokat.

Egyébként én pont akkor voltam a baba-mama klubban, amikor az Éjszakai gondoskodásról és a hozzátáplálásról volt szó. Mintha egy dietetikus tartotta volna az előadást, nem Te voltál véletlenül???? :)))

75. bettike2007 (válaszként erre: 74. - Ec2a8deb7c)
2010. júl. 28. 13:45
igen,nincs semmi baja:-)
74. ec2a8deb7c (válaszként erre: 73. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 13:44
Sajnálom, hogy így történt. De a lényeg hogy jól vagytok!
73. bettike2007 (válaszként erre: 72. - Ec2a8deb7c)
2010. júl. 28. 10:16
nem volt a gyerekorvosunk mert szabin volt,ezért ügyeletre mentünk,mert a babám főleg evés után rángatta a kezeit lábait,ránk hozta a frászt hogy lehet idegi eredetű és mekora baj lehet,és beutalt a gyerekosztályra(itt dolgoztam egy kis ideig rémálmaim netovábbja volt ez a hely)és hát mint kiderült semmi baja csak a hasa görcsölt.Amikor mentünk a gyerekorvoshoz mondta ha ő van és mondom neki elmondta volna hogy még jobban is szoktak "rángatózni"ha görcsöl a hasuk,szóval volt ideg..
72. ec2a8deb7c (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 10:04
Mi történt? Miért kerültetek kórházba?
71. bettike2007 (válaszként erre: 70. - Serry)
2010. júl. 28. 09:46

igazából ha visszamegyek dolgozni esedékes lesz a továbbképzés,de ugye nem ebben a témában,hozzátáplálás már nem a mi témakörünk.

Igazából nem is tudom mi lenne az életcélom,de úgy érzem talán nem ez...

70. Serry (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 09:42

Az,hogy a suliban mit tanulsz és mi az új ég és föld.. ezért is szerveztünk Ritával konferenciát a védőnőknek,ahol a legújabb hozzátáplálási elvekről tartottam volna előadást többek közt.. volt más téma is.. de ez jellemző a kecskeméti és környéki védőnőkre egy ingyenes továbbképzésre képtelenek voltak eljönni, nem jött össze a min. 20 fő....

Szóval lehet ezt oktatják de ez nem a valóság a tanárod és a te felelősséged is,ohgy minek nézel utána.. én biztos nem oktatnám ezt-- hiába ez a tankönyv a tan anyag... Az orvostudomány szinte napról napra változik..

69. Serry (válaszként erre: 61. - Annamari80)
2010. júl. 28. 09:37

Amikor én voltam előadni akiket érdekelt körém gyűltek.. így ők értették amit akartak...


Az LLL-csoportot nem ismerem, de hozzátok is elmegyek egyszer szívesen az ősz folyamán... Beszélgetni...:)

68. Serry (válaszként erre: 60. - Annamari80)
2010. júl. 28. 09:35
Csak,ohgy a védőnők nem ilyen segítőkészek.. tudom ,mert később kérdeztem az enyémet tud-e? Ő azt mondta ilyen nincs Kecskeméten.. szóval erről ennyit...
67. bettike2007 (válaszként erre: 66. - Annamari80)
2010. júl. 28. 09:09

igen,az...

szia.

66. Annamari80 (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 09:09

Sajnálom, hogy egy szakember nemtörődömsége miatt kerültetek vissza, ez tényleg nagyon szomorú és bosszantó tud lenni! :(

Na, én mentem, Gergő elég nyűgös már.

65. bettike2007 (válaszként erre: 64. - Annamari80)
2010. júl. 28. 09:06

hát kismamaként nem jártam csak vizsgálatokra,nem is tudtam létezik is ilyen egyáltalán,és pont egy szakember nem törődömsége miatt kerültünk vissza a kórházba,de lényegtelen nem lehet változtatni rajta valóban.

Hát még most is ezt tanítják jelenleg a suliban tehát erre mást nem tudok mondani hogy ez van,de szoktam olvasgatni én is..

64. Annamari80 (válaszként erre: 63. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 08:55

hát az biztos, hogy ha az első hetekben sok a stressz, és nem pihen az anyuka, akkor azzal csak árt az anyatej termelődésének. :(


azért az tény marad, hogy nem egy eldugott Isten háta mögötti kis faluban élünk, aki akar, az talál segítséget, információt.

Én egyébként a Szabóné Ritát még kismamaként ismertem meg, amikor 30 hetes voltam és részt vettem a Születés hete rendezvényen. Minden nap mentem, érdekes előadásokat hallgattam, filmeket néztem, pl. a szoptatásról, szülésről, készültem arra, hogy hamarosan anyuka leszek. Én már akkor felírtam a Rita számát, pont azért, hogy ki tudja, mikor lesz rá szükségem...


de már nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, szerintem ne feszegessük már a múltat, úgy sem lehet azon már változtatni.


ami a cikket illeti, valóban frissíteni kellene, mert pár évvel ezelőtt tanult könyvből/jegyzetből írni valamit, az nem túl szerencsés, pláne úgy, hogy a pár évvel ezelőtti könyv sem aznap került nyomdába, hanem ki tudja, talán már 10 éve is.

63. bettike2007 (válaszként erre: 60. - Annamari80)
2010. júl. 28. 08:33
A kórházban segített is amennyire ideje volt,sajnos voltak körülmények ami elvette a figyelmemet és nem a szoptatás körül forgott a világ,mire megnyugodtunk már késő volt!
62. Annamari80 (válaszként erre: 61. - Annamari80)
2010. júl. 28. 08:24
normállis=normális :) bocsi, sietve gépeltem, mennem is kell!
61. Annamari80 (válaszként erre: 58. - Serry)
2010. júl. 28. 08:23

Serry! Köszi a tippet. Egyébként én 1 alkalommal voltam a Piaristák terén a baba-mama klubban, de sajnos nem volt jó tapasztalatom. :( Nagyon sokan voltak, az előadásból nem lehetett semmit hallani, pedig jó közel ültem az előadóhoz. :( Persze, egy baba-mama klubban nem várhatjuk el, hogy csend legyen, hiszen az a normállis, ha a babák sírnak, az anyukák beszélgetnek, de sajnos így nem lehet előadást hallgatni. Valahogy külön terembe kéne ezt tenni szerintem. Egyik helyen azok, akiket érdekel az előadás, másik helyen azok, akik csak társaságra vágynak.

Én május óta LLL csoportba járok, ott nagyon jól érzem magam! Nyáron az Arborétumban is voltunk egy kötetlen baba-mama pikniken, jó volt. És nagyon családias, volt, hogy össz-vissz 3 anyuka volt és a gyerkőcök.

De azért köszi, hogy invitálsz! :)

60. Annamari80 (válaszként erre: 59. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 08:19

Miért csak a védőnődet kérdezhetted????

Együtt szültünk, Te is ott voltál a kórházban, ha akartál volna, akkor kérhettél volna segítséget, hiszen az Emese minden kismama rendelkezésére állt. Az meg nem internet kérdése, hogy találj magadnak itthonra is segítséget. Ha a védőnődnek annyit mondasz, hogy szoptatási tanácsadónővel szeretnél beszélni, adjon egy telszámot, az kb. 2 percbe kerül neki is, és Neked is.

59. bettike2007 (válaszként erre: 58. - Serry)
2010. júl. 28. 08:11

nem veled ha Annamari írta ha valaki akar tud segítséget kérni,szerintem nem minden esetben,én sem tudtam,csak a védőnőmet kérdezhettem ő meg....most tudom hogy van ilyen is amit írtál.

Nekem akkor nem volt nagy segítségem...

58. Serry (válaszként erre: 57. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 22:35

Mivel nem értesz egyet most?

Nem értem mire gondolsz.

Van segítség ha tudod hova fordulj ezért is írom neked és Annamarinak is,hogy gyertek illetve szeptembertől menjetek el a baba-mamak klubba a piaristák terére minden hó első hétfőjén ott kaptok segítséget és barátokat is.


Én április óta tudom,hogy van iylen.. és szívesen reklámozom,mert tényleg jó... Edit aki szervezi most szülte botodnodt náluk ő am ásodik..

57. bettike2007 (válaszként erre: 54. - Serry)
2010. júl. 27. 22:14
Igen azt akartam írni hogy nem minden esetben van segítség,a kórházban úgy ahogy kaptam jó tanácsokat,de hazakerültünk majd újabb kórházi látogatás a babával és ifdegesség megtette a hatását,hazaérve örültem hogy itthon vagyunk és minden rendben nemhogy kérdezősködjek,kitől??Netünk csak március óta van,a védőnőt hívogattam én de nem tudott sokat segíteni és unt már..szóval ezzel nem értek egyet!
56. Annamari80 (válaszként erre: 55. - Bettike2007)
2010. júl. 27. 22:13
igen, volt egy vörös, amelyik elég flegma volt...:( én egy idősebb nőnél tudtam "kibulizni", hogy még ne vigyék el a Picit, nem sokat nyertem, kb. 10percet, de már annak is örültem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook