Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az antikvárium mi alapján vásárol fel könyveket és bakelit lemezeket? fórum

Az antikvárium mi alapján vásárol fel könyveket és bakelit lemezeket? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 2. 09:01
Nagyon Szépen köszönöm a tapasztalatokat:)
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sunflower90)
2012. szept. 9. 16:22

Nem bizományba vesznek át, hanem kínálnak egy árat, és vagy elfogadod, vagy nem.

Érdemes előtte a neten nézegetni ugyanazokat a könyveket, hogy éppen mennyit ér kb.

Vagy felhívod telefonon az üzletet, és érdeklődsz, de ott csak kb mondanak árat, mert látniuk kell a könyv állapotát is.

Én rendszeresen vásráolok netes antikvárból, mindig közlik, pontosan hogy néz ki a könyv, még ha pecsét van rajta valahol, azt is leírják.

Adtam is el régebben, de azóta már csak saját válogatású könyveim vannak, azokat el nem adnám.


Szóval nézik az író "értékét", azt, hogy az adott könyve mennyire elérhető és "divatos", nézik a könyv állapotát.

2012. szept. 9. 16:19
Átveszik kp-ért is, de olyan piti összegért, hogy nem éri meg. Érdemesebb feltenni a tesz-veszre, vagy vaterára. Nekem egyszer egy majd 60 kötetből álló agatha christie sorozatért olyan 4-5ezret adtak volna.. a felét sem adtam el a vaterán 40 ezer körül.
2012. szept. 9. 16:14
hacsak nem valami olyan ritkaság, ami neked is megérné megtartani annyiért
2012. szept. 9. 16:14
szerintem csak bizományba vesznek át
2012. szept. 9. 16:07

Sziasztok!Az antikvárium mi alapján vásárol fel könyveket,bakelit lemezeket?

Valaki adott már el ott bármit is?Vagy tud bármiféle információt róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook