Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az antibiotikumot minden nap órára pontosan ugyan akkor kell bevenni? fórum

Az antibiotikumot minden nap órára pontosan ugyan akkor kell bevenni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 25. 18:20
nem árt, ha legalább kb egy időben veszed be mindig! Ennek az oka az, hogy mindig egyenlő legyen az antibiotikum szint a szervezetedben. Így tudja leggyorsabban, és legjobban kifejteni a hatását. Képzeld el, ha össze- vissza szeded! Egyikszer nagyobb a szervezetedben a gyógyszerszint, mint kellene, másikszor meg már ürül kifele, azaz nincs akkora dózisban benned, amennyi ahhoz kell, hogy gyógyulj. Ennyi.
2009. nov. 24. 11:18
ennyire nem kell szigorúan? de közelítőleg:)
2009. nov. 24. 10:37

Azi Sandoz a neve.

De még soha nem hallottam ilyet azelőtt,hogy órára pontosan kellene bevenni..

Tegnap délután kettőkor vettem be,most akkor várhatok az evéssel,mert evés után lehet,csak..

2009. nov. 24. 10:32
igen, orara pontosan kell bevenni, nekem is igy mondtak. Elotte ossze-vissza szedtem, mikor ep eszembe jutott, nem is hatottak akkor!
2009. nov. 24. 10:32

Szia!


Én ilyenről nem tudok. Gondolom evéshez van kötve a gyógyszer, nagyjából úgyis hasonló időpontban szeded be.

Egyébként milyen antibiotikum?

2009. nov. 24. 10:05

Sziasztok

Kicsit meg vagyok zavarodva,mert antibiotikumot kell szednem napi 1x2-tabletta..

A háziorvos,és az ügyeletes orvos,nem mondta,hogy pont 24 óránként kellene,a betegtájékoztató sem ír ilyet a patikus,viszont a lelkemre kötötte pont 24 óránkét.

Én már nem értem..

2009. nov. 24. 10:02
Az antibiotikumot minden nap órára pontosan ugyan akkor kell bevenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook