Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ananászt hogyan tövesztessem? fórum

Az ananászt hogyan tövesztessem? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 30. 08:51
ez nehez dio,mert az ananasz nagyon melegigenyes,otthon meg nincs annyira meleg.
2008. szept. 9. 09:58
Nekem sem sikerűl soha! :(
2008. szept. 8. 22:54
Én már mindenhogy próbáltam, de sikertelenül.:(
2008. szept. 7. 16:35
Én két féleképp probáltam.A neten olvastam hogy levágom a levele alatt 2 cm-rel földbe ültetem cserépbe zacskot huzok rá alulrol öntözöm 2 ho mulva megered.Hát ez elrohadt.A másik verzio ugyanugy vágom le a levél alatt kicsit oldalt megformálom a husbol maradt részt,hogy egy pohárba bele tudjam álitani.2 naponta cserélem a vizet és a levélre is csorgatok vizet.Azt olvastam rövidesen megjelenik a gyökér el lehet ültetni.Nekem 2 honap után gyökérnek nem mondhato valami kis szálacska megjelent,de a levele elkezdett nöni és ujakat is hozott.Igy aztán egy honapja földbe tettem de jol elvan magának,remélem megmarad mert már 4 honapja él remélem élni is akar még sokáig.
8. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - Age11)
2008. szept. 7. 09:49
Valahol olvastam, mit kell tenni, hogy teremjen. A googleban.
2008. szept. 6. 23:08
Nekem anyukám levágta az ananász tetejét, beletette vízbe gyökereztetni, majd mikor gyökere lett, elültette. Be is foganzott, hajtásokat is hoz, de termés az nincs. De jól mutat.
2008. szept. 6. 22:20
Az én anyukámnak sokadszori próbálkozásra megeredt az ananász-levele.
2008. márc. 10. 15:02

öszönöm. Egy csomó dolgot töltöttem le róla édesanyámnak akarok kedveskedni vele.Elég macerás és sokára lesz belőle valami, deazért megpróbálja. 3 év mire hoz virágot vagyis termést és utána elhal...

Na hátha sikerül.:))

4. NOA
2008. márc. 8. 14:37
Ananász közepéből is maradjon egy kevés a levél alatt, majd beülteted a földbe.Levele álljon a föld fölött:) Napokban láttam a Tv.ben.
3. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Akkor van)
2008. márc. 7. 15:23

Be kell földbe ültetni, cserépbe, talán homokos talajba és kész.


keress rá a google-ban.

2008. márc. 7. 14:59
Magát a gyümölcs leveles részét hallottam hogy lehet tövesztetni, de hohyan? Ötletek?
2008. márc. 7. 14:58
Az ananászt hogyan tövesztessem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook