Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az általános egészségügyi asszisztensnek mik a feladatai? fórum

Az általános egészségügyi asszisztensnek mik a feladatai? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 9. 12:11

Én 1986 ban végeztem ált. ápoló,és ált. asszisztensként. Érettségit kaptunk, és 4 éves eü.-i szakközépiskolába jártam .

Azóta már sok minden változott. Legtöbb helyre már a Híd kell.

Én idősek otthonában dolgozom 16 éve,és közben a szociális asszisztensi iskolát is elvégeztem.

11. Serry (válaszként erre: 10. - Globus)
2012. aug. 8. 18:29
azért a dolgozók működési engedélyének ellenőrzésről tudnék mesélni... 10 éve vagyok a pályán és még senki nem kérte.....
10. globus (válaszként erre: 8. - Bogicaa)
2012. aug. 8. 13:18

Háziorvosi szakápolói, vagy körzeti közösségi szakápolói tanfolyamot nem szívesen vállalják egy új dolgozó esetében, és biztosan nem olcsó.

Enélkül fel sem vesznek az állásra, hacsak nem ismeretségi úton, mert a dolgozók működési engedélyét folyamatosan ellenőrzik.

9. Serry (válaszként erre: 8. - Bogicaa)
2012. aug. 8. 13:09
Akkor hajrá... sok szerencsét.. de arra számolj,hogy háziorvos mellett a leggyakrabban egy asszisztens van.. vagyis akkor lehetsz beteg ha az orvos is az és akkor mész szabira ha ő megy....
8. Bogicaa (válaszként erre: 7. - Serry)
2012. aug. 8. 12:03
Van mindenhol, és beszéltem is már körzeti orvos melletti asszisztenssel aki azt mondta hogy érdemes kitanulni mert nagy a kereslet rá, főleg a környékünkön. Esetleg lehet utánna szakosodni és úgy még könnyebb az elhelyezkedés.
7. Serry (válaszként erre: 6. - Bogicaa)
2012. aug. 8. 11:57

Ahogy globus irja nem sok értelme van.. nem alkalmaznak sima asszisztensként, bocs az előbb tényleg az ápolásira gondoltam. Háziorvosi asszisztensre gondolsz. Ahhoz simán ápolói kell és azt keresik a dokik is.

Hiába tanulsz meg sok mindent, de a képzettséged nem jár ugyanazokkal kompetenciákkal, mint a magasabb ápolók és ezért nem keresnek. Hol van ilyen képzés még?

2012. aug. 8. 11:40
Sőt az általános asszisztens dokumentál, adminisztrációs feladatokat lát el,időpontot ad segíti az orvos munkáját stb. Én ezeket hallottam, és olvastam.
2012. aug. 8. 11:40
Sok értelme nincs. Ez még létező képzés? Úgy tudom, hogy évekkel ezelőtt felszámolták. Újat nem indítanak, a meglévő végzettséggel rendelkezők pedig szakterületekként beiskolázásra kerültek.
4. Bogicaa (válaszként erre: 2. - Serry)
2012. aug. 8. 11:35
Úgy tudom hogy mindent meg kell tanulnia ( injekció beadás, infúzió, stb).
3. Bogicaa (válaszként erre: 2. - Serry)
2012. aug. 8. 11:31
De ez nem ápolási asszisztens hanem sima, ha beírom mindenhol azt adja ki hogy orvos mellett asszisztens.
2012. aug. 8. 11:27

Általános ápolási asszisztensként hivatalosan kórházban nem végezhetsz mást: fürdetés, ágyazás, fertőtlenítés,etetés, beteg kísérése, ágytálazás és egyéb rád bízott nem adminisztratív feladok. Nem gyógyszerelhet, nem végezhet valódi ápolási feladatokat ( pl beöntést, vizsgálatokra való előkészítést,infóziózás stb ). Hőmérőzni és vérnyomást mérni lehet.

Orvos mellett körzetben nem igen dolgoznak.

2012. aug. 8. 11:21
Van valaki akinek estleg ez a szakmája? Miben különbözik az ápolóktól és hogyan lehet elhelyezkedni a szakmában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook