Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az állatok velünk vannak itt, nem értünk fórum

Az állatok velünk vannak itt, nem értünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. márc. 27. 12:12

Ez tuti.

:DDD

136. 30855deed6 (válaszként erre: 135. - 30855deed6)
2014. febr. 8. 11:30
Nem a hús ízével kapcsolatban lett bennem az undor, hanem az előállításával kapcsolatban.
135. 30855deed6 (válaszként erre: 134. - Csgybzs)
2014. febr. 8. 10:41
Igen, valószínű. de amíg nem alakult ki bennem az elemi undor ,addig hiába győzködtem magam, a sajnálat kevés volt hozzá.
134. csgybzs (válaszként erre: 133. - 30855deed6)
2014. febr. 7. 15:40
Ez viszont egy nagyon jó folyamat, mert nem magadra erőszakolod, hanem egyszerűen ilyen irányba változik a hozzáállásod. Aki így válik vegánná, az általában sosem tér vissza a vegyes étrendre.
133. 30855deed6 (válaszként erre: 132. - Csgybzs)
2014. febr. 6. 17:06
Már én sem tudom magam függetleníteni az ilyen hasonló dolgokról való gondolkodástól, amikor húst eszem vagy tejterméket. És így egyre szarabbul esik. Az tölt el jó érzéssel, ha nem állatot eszem.
132. csgybzs (válaszként erre: 131. - 30855deed6)
2014. febr. 6. 09:20

És bezárják a kicsit egy kalodába, ahol meg sem tud fordulni, sós-savós vízzel itatják (hogy mindig szomjas legyen),gyorsan hízzon és ne egyen.. majd levágják.

Ezért tartom én a tejtermékeket ugyanolyan durvának, mint a húst. A tehenek kínlódásáról nem is beszélve. Aki anya, el tudja képzelni milyen lehet, ha a pár órás kisdedet elhurcolják tőle...

131. 30855deed6 (válaszként erre: 130. - Csgybzs)
2014. febr. 5. 19:15
A sertések háziállatként tartva kb. úgy viselkednek mint a kutya. De amilyen műsort a tehenek fejéséről láttam ipari körülmények között ,az is nagyon durva volt. Meg hogy a borját egy óra múlva elválasztják tőle, nehogy beszennyezze a tőgyét a szájával.
130. csgybzs (válaszként erre: 129. - 30855deed6)
2014. febr. 5. 17:32

Ez így van. A sertés például a 10 legokosabb állatok egyike.

Rengeteg olyan videó kering a neten, amin látszik, hogy a tehén, birka, disznó tökéletesen tisztában van vele, hogy mi történik vele, a vágásra hajtásnál például a szűk folyosón szeretnének kihátrálni, elfutni, de sajnos nem tudnak.. borzalmas az egész.. :(

2014. febr. 5. 14:54
Nekem az adott új motivációt ,amikor eszembe jutott, hogy milyen lenne a saját háziállataimat megölni azért, hogy megehessem őket. Akkor döbbentem rá, hogy a hörcsögömet sem tudnám megölni, hát még a kutyát ,macskát. Valószínűleg a többi állatnak, amiket vágásra szánnak, házi kedvencként tartva ugyanúgy valamilyen személyisége bontakozna ki mint bármely kedvencként tartott állatnak, akiket el sem tudnánk képzelni ennivalóként.
128. csgybzs
2014. jan. 29. 20:02
A linkben van egy szóköz, azt ki kell venni, hogy működjön.
127. csgybzs (válaszként erre: 126. - Fügemadár)
2014. jan. 29. 20:01

Lehet egészségesen élni vegánként is, de én is elvi kérdésnek tekintem ezt.


Hoztam egy olvasnivalót is: [link]


Ingyen letölthető

126. Fügemadár (válaszként erre: 125. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 17:38
Hát ez az, hogy engem is egyáltalán nem az egészséges életmód motivál affelé (sőt, sokkal inkább hiszem azt a tételt, miszerint az emberi szervezetnek szüksége van bizonyos mennyiségű állati eredeti táplálékra), hanem az állatok iránt érzett humánum...
125. csgybzs
2014. jan. 29. 14:56

Fú, a zöldturmixokról én is a napokban olvastam többet, én Stöhr Grétánál: [link]


Semennyivel nem több energia kitalálni nekünk, mert húst eleve mindis is keveset ettünk.

Férjemmel együtt kezdtük el, ő talán még szigorúbban tartja magát a szabályokhoz. Én már egyszer (vagy kétszer?) vendégségben illemből ettem olyan ételt, amiben volt tejtermék.

Tavaly nyár óta, úgy rémlik. Az állatvédelem kapcsán kerültünk jobban képbe a dolgokkal, és előszőr csak vegák lettünk, aztán pedig egyik napról a másikra vegánok.


Az elején nehéz, de kb. ugyanannyi infót kell hozzá összeszedni, mint bármilyen diétatípushoz, szerintem egy 90 naposnál pl. klasszisokkal egyszerűbb. Csak az a fontos, hogy változatosan kell enni, olajos magvak, gyümölcsök, zöldségek, hüvelyesek és minél több nyers...

124. Mazsinka (válaszként erre: 119. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 14:32

Igen, a tejtermékekkel én is mindig gondban vagyok, szeretem nagyon a túrót, kefirt, de a tej kifejezetten árt a gyomromnak, és igaz, amit írtál, hogy nem preferálják, a napokban akadtam rá egy blogon ismét arra, hogy mennyire nem kéne. Lehet, hogy böngészed te is, egy húst nem fogyasztó hölgy írja: fittnok.hu. Bár én eszem húst, de nagyon inspirálóak az írásai, a zöld turmixai, ma pl. én is nekiláttam egynek: sütőtök-alma ízben. :)


Az merült fel bennem, hogy mennyi többlet energia ezeket kitalálni? Mert néha nekem fejtörést okoz, hogy mi is legyen az ebéd, pedig a hűtő tele van. Nem nehéz? Férjed mit szólt? Mióta esztek így? Belement? Vagy ő is ezt az elvet vallja, nem kellett győzködni?

123. csgybzs (válaszként erre: 122. - Szőkehercegnő)
2014. jan. 29. 14:27

Az nekem is, imádom a füstölt ízeket.

Nagyon finom bablevesbe, babfőzelékbe, meg azokba, amiket írtam. Ugyanaz az íz, tényleg.

122. Szőkehercegnő (válaszként erre: 121. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 14:22
Köszönöm, utána fogok nézni. Nem vagyok otthon az ilyen ízesítők terén, de nagyon hiányoznak a megszokott ízek.
121. csgybzs (válaszként erre: 120. - Szőkehercegnő)
2014. jan. 29. 14:15
Fűszerek, aromák. Azt tudom, hogy megnéztem, állati eredetűt nem tartalmazott, a többi passz... de finom.
120. Szőkehercegnő (válaszként erre: 119. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 14:11
A füstölthús kockának mi az összetétele?
119. csgybzs (válaszként erre: 117. - Mazsinka)
2014. jan. 29. 14:04

Értelemszerűen a tejtermékek és a hús nem játszik. A tejtermék már csak azért sem, mert nem emberi fogyasztásra van kitalálva, nincs még egy faj a földön, aki más állat anyatejét inná felnőtt létére.

De ne térjek el a tárgytól.

Mivel nekem nem hiányzik a hús és egyéb készítmény, így nem is törekszem a pótlására (pl. gabonakolbász, szójavirsli, stb...) annyira nem is ízlenek.


Naponta háromszor étkezünk.

Reggelire valamilyen magvas zsemlébe vaj/sajtkrém helyett házi készítésű padlizsánkrémet/babkrémet teszek, paradicsom, paprika, saláta (minél több zöldség)

Ebéd minden nap főtt étel, én készítem.

A tészta durum (tojás nélküli), másra nem figyelek.

Amiket gyakran főzök:

Tészták:

- paradicsomos spagetti

- babos tészta

- tésztasaláta (zöldségekkel)

- krumplis tészta


Zöldségpörköltek (borsó, kelbimbó, gomba), paprikás krumpli, pásztor tarhonya, székely káposzta (hús helyett füstölthús kockával), zöldséges rakott ételek, édes-savanyú mártás csak hagymával-rizzsel, grillzöldségek, főzelékek (bab, sárgaborsó, lencse, mert fontosak nagyon), hagymalecsó, sima lecsó, csicseriborsóból pöri, fasírt.


Vacsorára általában salátákat készítek:

- olívabogyó, uborka, paradicsom, saláta, hagyma, balzsamecet, fűszerek

- vagy dresszinges pirított kenyérkockával

- szendvicsek


Van még sokminden, úgy hirtelen ennyi eszembe jutott.


Én arra törekszem, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyek, nem nézem a CH-t és semmi mást, nem hízunk ettől az életmódtól egyáltalán, sőt.

Amiből keveset eszek, azt pedig vitaminkészítményekkel pótolom. De a mákban pl minden tejterméknél több a kálcium, heti 1-2 szójás ételből a szükséges fehérje is megvan.


Ötletelni pedig már hála istennek rengeteg vegán blog, receptoldal van.

Van rengeteg növényi tejföl, tej, saj is.

Ez az étkezés meglepő módon sokkal olcsóbb is, hiszen a hús a legdrágább, nem lehet hozzá mérni egy zöldséget, gyümölcsöt sem.


Remélem használható belőle valami. :)

118. Mazsinka (válaszként erre: 108. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 13:47
Én is láttam már ilyen jellegű videókat, elég borzalmas. Ennek ellenére eszem húst. Itthon van disznónk, jön a hentes, puff a fejbe, és annyi. Nincs haláltusa, se szenvedés, se vérengzés. Lehet, hogy a vágóhídon így működik, nem kétlem, hisz láttam én is, mint mondtam.
117. Mazsinka (válaszként erre: 111. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 13:42
Ha van kedved, írhatnál egy listát arról, mit eszel, hogyan főzöl, honnan ötletelsz hozzá.
116. Szőkehercegnő (válaszként erre: 115. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 13:40
Most jutott eszembe, talán ebbe az irányba is el lehetne indulni, ha már sokan nem tudnak/akarnak lemondani a húsevésről. Hogy ne vásároljanak bőrből készült dolgokat, bundát, prémet (utóbbiakhoz az állatokat ÉLVE!!! nyúzzák meg, aztán félredobják a még élő megnyúzott állatot egy nagy kupacba, és ott hagyják szenvedni, amíg magától el nem pusztul! vannak erről is videók a neten), illetve lehetőleg ne vásároljanak olyan cégek termékeiből, amelyek állatokon tesztelnek.
115. csgybzs (válaszként erre: 113. - Szőkehercegnő)
2014. jan. 29. 13:22

Nem bizony, nagyon jól írod. A vegánság lényege pont ez, amit leírtál, hogy a hús-tejtermék-tojás-méz evésen kívül az ember elutasít minden állati eredetű/állatokon tesztelt terméket.

Nekem van két macskám. Ők ragadozók, a hús a fő táplálékuk. Az ember szelídítette meg őket. Nekem két kidobott, menhelyi és talált cicám van, ivartalanítottak. Felelősséggel tartozunk értük, hiszen az ember tette őkét azzá, amik, házi kedvenccé. Sok vegán lemond a háziállat tartásról, de én ezt nem tudom megtenni, mivel rám vannak utalva. Hirdetni kell az ivartalanítás fontosságát és megszüntetni a felesleges szaporulatot. Ettől függetlenül a meglévők élnek, számítanak ránk. Küldföldön már lehet kapni vegán állateledeleket is, én Mo-n még nem találkoztam vele.

114. csgybzs (válaszként erre: 112. - Fügemadár)
2014. jan. 29. 12:57
Igen, ez így van! De legalább őszinte vagy! :)
2014. jan. 29. 12:21

Sziasztok!

Én is több éves huzavona után jutottam el odáig, hogy most az újévi fogadalmam az volt, hogy vegán leszek. Tehát semmiféle állati termék. Se hús, se tejtermék, se tojás, se méz (az is állati! és sokan nem is tudják, hogy egyrészt a boltban kapható olcsó mézek többsége hamisítvány, sima cukorszirup, másrészt a gazdáknak sokszor olcsóbb ősszel kiirtani az állományt mint átteleltetni...). És eljutottam oda is, hogy bizony a bőrcipő, bőrkabát, bőrtáska is állati termék, de bizony még a selyem és a gyapjú is! És, nagyon sok kozmetikumot, takarítószert, gyógyszert tesztelnek állatokon! Nem elrémiszteni akarok senkit, csak úgy érzem, hogy ha már felvetődött ez a téma, vegyük észre, hogy a téma címe nem csak a húsevésre utal. Egy másik oldala viszont ennek az, hogy sok embernek van kutyája vagy macskája (nekem is), és azok viszont húst esznek, akkor a továbbiakban hogyan lehetne őket ebben a szellemben etetni? Nehéz kérdés ez általában, és messzire vezet. A legtöbben sajnos a legelső lépést sem tudják megtenni, azaz hogy ne egyenek húst. Én is évekig próbálgattam, mire sikerült.

112. Fügemadár (válaszként erre: 111. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 12:14

Jaj, nem, állatkínzásokat nem...:( :(

Mondjuk ez aztán a q..a nagy képmutatás, tisztában vagyok vele...

111. csgybzs (válaszként erre: 110. - Fügemadár)
2014. jan. 29. 12:09

Akkor csak egyél kevesebbet. Ha csak a felét eszed meg is sokat tettél. És persze minél kevesebb tejtermék.

És nem muszáj szóját enni. Én nagyon keveset eszem belőle.

Viszont nagyon sok olyan étel van, ami megfelelően telít és táplál.

Ha szeretnéd, hogy elvegyem a kedved, nézz be a naplómba! :D

110. Fügemadár (válaszként erre: 108. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 11:57

Borzasztóan irigyellek...

Hasonlóan gondolkozom, mint Te, de.... egyszerűen nem tudok lemondani a húsról...:(

Persze próbálkoztam, a leghosszabb időszak 8 hónap volt, amikor nem fogyasztottam húst, az általad vázolt okok miatt, no meg egy ilyesmi filmet láttam, ami ráadásul nem is erre volt kiélezve.

Igen, az állat tekintete...

8 hónap elteltével már csak füstölt kolbászokról bírtam álmodni...:(

Nem tudom, mit tehetnék, a szójának a szagától is hányingerem van - olvastam, milyen eljárásokon megy keresztül, amíg "emberi fogyasztásra alkalmassá" válik, és csak zöldség-gyümölcs-kenyéren meg nem tudok élni...

Ezért csak irigykedem azokra, akiknek sikerül :)

109. pzm3 (válaszként erre: 108. - Csgybzs)
2014. jan. 29. 11:14
Dolgoztam baromfi feldolgozóban és láttam,hogy lesz vége a libáknak,kacsáknak.Ahol én dolgoztam próbálták a lehető legkíméletesebben megölni a jószágokat.Azt pedig,hogy nagyobb állatokat hogyan végeznek ki,hát nem akarom látni,nem fogok erről videókat keresgélni.Mi húsevők vagyunk,el nem tudom képzelni,hogy lemondjunk róla.
108. csgybzs (válaszként erre: 105. - Syria)
2014. jan. 29. 08:25

Minden fejben dől el.

Mikor én teljesen össze tudtam kötni a pultos szép rózsaszín húst az úttal, amin keresztül hozzám eljut, olyan undor fogott el, hogy azóta sem ettem.


Persze mindenki tudja, hogy az állat meghal, levágják, stb... elmondásra semmi extra, ugye.

Csak amikor látod is (a félelmet a szemében, a sírását/bőgését, a harcot, ahogy menekülni próbál, végül a haláltusáját)... na az az igazán mellbevágó....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook