Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az állatok szeretetéről fórum

Az állatok szeretetéről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az állatok szeretetéről

1 2 3
20. Herzi
2017. szept. 11. 12:17

Szívemből szóltál, kedves cikkíró:)

Teljes szívemből szeretem a cicáimat, és bármit megtennék értük...ahogy a Páromért is, és ha gyerekem lesz érte is.

Aki meg nem érti, (hogy itt nem arról van szó hogy a gyereket, barátot, szűlőt kell lecserélni macskára), azt hagyd.

2017. szept. 10. 19:39
Én is àllatbolond vagyok. És a gyerekeket is imádom. És némelyik embernél többre tartom a kutyàmat! 😉
18. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Piroska52)
2017. szept. 10. 17:15
maradjunk abban,hogy olyan emberek,akikről nem érdemes beszélni és nem is kell,mert a cikk nem rolam szól.
17. Miss Angel (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2017. szept. 10. 17:14
teljesen igazat adok neked,de úgy látszik egyesek nem hiszik el rólam,hogy ha lenne gyerekem, Őt is IMÁDNÁM.De mivel nem voltam és nem vagyok anya,erről nem írtam a cikkben...vagy az a baj talán ,hogy az állattartás felelősségét a gyermeknevelés felelősségéhez hasonlítottam,bár továbbra is azt tartom,hogy hasonlóképp meg kell adnunk minden szeretetet mindkettőnek,mert nemcsak igénylik és szükségük van rá,hanem azáltal formálódnak,alakulnak,amilyennek mi neveljük őket és ahogyan mi bánunk velük,az meghatározhatja az egész életüket és későbbi személyiségüket....
2017. szept. 10. 16:44

Engem nem lehet azzal vádolni, hogy nem elfogultságig védem vagy szeretem a gyerekemet, de meg tudom érteni Miss Angelt. Nem egyformán szeretjük imádjuk a gyereket és a macskánkat.

Bár ha fiam kamaszkorának legrémesebb eseményeit és egy macska felém irányuló rajongő szeretetét összehasonlitom...Döntse el mindenki, akinek van gyereke és macskája is.Édesanyám szinte elvtelenül pártolta minden élethelyzetben a fiamat. de egyszer ő is megjegyezte, hogy megérti, miért ragaszkodom a macskához. Macskaimádatomat ma is kinyilvánitottam, mert minden megmozdulásával rászolgált a Picike, de ettől nem szorult háttérbe a fiam.

Szvsz lehet ( tulzással is, rajongásig ) szeretni

egyszerre mindkettőt.

15. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2017. szept. 10. 16:35
hanem?
14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2017. szept. 10. 16:34
nem,de szerintem itt nem én vagyok a téma :)
13. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2017. szept. 10. 16:11
téged ki nevelt fel ? ha mint írtad értékesebbnek tartod az állatokat mint az embereket, gondolom azért csak nem farkasok neveltek fel?
12. selena78 (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2017. szept. 10. 15:54

Ebben igazad van, de te arról írtál, hogy az állatok eredendően jók, jobbak mint az emberek. Mert csak akkor bántanak más élőlényt, ha a túlélés a tét.


Baromira fura, hogy most a túlsó oldalról írok, miközben az elmúlt két órában azért szidtak egy másik portálon, mert kiálltam egy macsek mellett, aki nem szereti a gyerekeket.


De te túlidealizálod az állatvilágot. És az sem jó.

11. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Piroska52)
2017. szept. 10. 15:43
amiről jórészt az tehet,aki "nevelte" a "kedves" és "felelős" gazdi,ennyit erről...
2017. szept. 10. 15:37
Szomorú és mélyen lehangoló állatmenhelyek, gyepik oldalait nézni. Kutyák és kutyák és kutyák és kutyák... ezrével. Az emberi felelőtlenség mindenen túltesz. Az állatkínzásra most nem térek ki.
9. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Selena78)
2017. szept. 10. 15:33
És akkor még nem beszéltünk a megtámadott idős emberekről és védtelen csecsemokrol, ebben az ideális állatvilágban
8. selena78 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2017. szept. 10. 15:26

Ne haragudj, de ezt a cikket egy icipicit túltoltad.


Ha valaki, én igazán szeretem az állatokat. És igen, komoly vitáim vannak azokkal, akik szerint "az csak egy állat".


Én csak onnan közelíteném meg, hogy egy "nem bántják és nem is irtják egymást élvezetből, csak akkor, ha muszáj, ha az az életben maradásukhoz szükséges".


Kedves Miss Angel, az állatok társadalma nem ennyire ideális. Még a házi kedvenceké sem. Gyönyörű hófehér kislány cicám, aki csak a frissen bontott Gourmet-t ette meg, simán levadászta a galambot és a denevért.


A szomszédban egy idegen kandúr kinyírta a kiscicákat.


De életem egyik legnagyobb sokkja volt, amikor 3 kutya megölt egy macskát a szemem elött. Éjszaka volt, a zajra mentem ki, először azt hittem, egymással verekednek. Aztán elértek egy lámpa alá, és akkor már láttam, hogy másról van szó. Mire sikerült elkergetnem őket, a macska már nem élt.

Messziről hozhatták, szerencsétlen pára csupa sár volt, pedig napok óta nem esett. És nem megenni akarták, mert akkor nem hurcolták volna végig néhány utcán.


A tavaly a szomszédom kistestű kutyáját kinyírta két másik kutya, miután levette róla a pórázt az erdő szélén.


Nem, az állatok világa közel sem ideális. Sajnálom.

7. Miss Angel (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2017. szept. 10. 13:41
köszönöm,egyszer hátha ;)
2017. szept. 10. 13:41
Én kétszer is elolvastam, mert nem értettem globus és Piroska, hol olvastak olyat, hogy a gyereket le kell cserélni állatra. Én is nagyon szeretem az állatokat, olyannyira, hogy nem eszem meg őket.És lássatok csodát, még életben vagyok.
2017. szept. 10. 13:37

Én is elolvastam, de egyből arra gondoltam, hogy a cikk írójának nincsen gyereke, mert nehéz lenne

azt gondolnom, hogy a cicáját a gyereke elé

helyezné!


Én is nagy cicabarát vagyok, de szívből kívánom,

hogy mielőbb legyen egy gyermeked (is) !

2017. szept. 10. 13:33

nem tartom betegesnek azt ,hogy szeretem az állatokat és nem mondtam azt sem,hogy bárki bárkijét cserélje le .D ez a következtetés a cikkből kissé vicces számomra,de isten ments hogy vitatkozzak :)

Én csak a saját érzéseimet írtam le a cikkben,ŐSZINTÉN,szerintem egy cikk csak akkor ér vmit,ha őszinte érzésekből táplálkozik.

ja és nekem egyelőre nincs gyerekem,úgyhogy még ha akarnám se cserélhetném le :D :D

Na jó ezt csak viccnek szántam.

egyébként köszönöm azoknak,akik elolvassák és köszönöm a kapott jeleket is :)

2017. szept. 10. 13:05
én is szeretem az állatokat,de ez azért kicsit túlzás,én nem adnám oda egyik gyerekemet,vagy unokámat egyetlen állat miatt sem,nálunk van kutya macska helyükön kezeljük őket ,megvan a helyük a családban,szeretjük gondozzuk öket,de ez a beteges rajongás nem normális,
2017. szept. 10. 11:11

"jóval többnek és értékesebbnek tartom az állatokat, mint az embereket, MINDEN SZEMPONTBÓL!"

Nem cserélném el a gyerekemet, társamat, barátaimat, rokonaimat semmilyen állatra, ha nem baj... :)

Persze ha "olyan" jutott, akkor érthető.

2017. szept. 10. 09:08
Cikkemet elsősorban az állatok iránt érzett határtalan, végtelen szeretetem ihlette, na és annak a kiskutyának az emléke, aki első volt az életemben.. . Az állatokhoz köthető forró szeretetemet és rajongásomat hozzá kötöm, hisz Ő tanította meg nekem, hogy egy állat milyen tisztán, önzetlenül tud szeretni, úgy, ahogy egy ember sohasem.

Ugrás a teljes írásra: Az állatok szeretetéről
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook