Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az állatok szeretetéről fórum

Az állatok szeretetéről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az állatok szeretetéről

1 2 3
50. a03dd05915 (válaszként erre: 48. - Syria)
2017. szept. 15. 10:12
Közöd?
2017. szept. 15. 09:00
Ez a fajta állatszeretet menekülès az embereknek való megfelelès elől. Az állatok nem tudják közölni ha pl èpp rosszul nèzel ki ès ez tetszik neked. Az hogy mindig örömet látunk az állatainkon, az mèg nem vall egyèrteűen az ő pèldás jellemükre. Kínozni is tudják egymást, pl. èlve hátulról kezdve enni.
48. syria (válaszként erre: 43. - A03dd05915)
2017. szept. 15. 08:44

Mi dolgod azzal, hogy milyen kép alakul ki az olvasóban? Az az író felelőssége.


Agyturkász vagy? Honnan tudod, hogy ki mire nem gondolt? :D


(Bele se merek gondolni, mi lenne, ha valakit szándékosan bántanál. :D)

47. syria (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2017. szept. 15. 08:39

Részben egyetértek azzal, hogy többnek és értékesebbnek tartod az állatokat, mint az embereket. Biztos, hogy amíg egyszer csalódik valaki állatokban (ha egyáltalán van ilyen), addig az emberekben 100-szor csalódhat. De a cicád, kutyusod nem fog teát főzni, ha leesel a lábadról.

Az is igaz, hogy nagyon lehet és kell szeretni az állatokat, csak nem kéne átesni a ló túlsó oldalára.

46. Miss Angel (válaszként erre: 42. - A03dd05915)
2017. szept. 14. 15:44
az én véleményem sem változik,és köszi de átolvastam épp elégszer,én így találtam jónak.Nem vagyunk egyformák,te másképp írtad volna,elfogadom...
45. Piroska52 (válaszként erre: 44. - Selena78)
2017. szept. 14. 13:36
ez nagyon jó
44. selena78 (válaszként erre: 40. - Miss Angel)
2017. szept. 14. 12:38

Ne rajtam kérd számon, nem én használtam az abnormális szót.


Sőt, engem ugyancsak kiakaszt, ha emberek arról érdeklődnek, hogy az, ahogyan a szomszéd, a sógornő, az anyós, a barátnő él, eszik, nevel, öltözködik, gondolkodik, mennyire normális.


Ki dönti el, mi a normális? Ami nekem az, a másiknak elképzelhetetlen. És fordítva.


Ameddig konkrétan nem bántunk vele másokat, mi döntjük el, mi a normális minekünk.


Én itt csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy az állatok világa közel sem annyira ideális, ahogyan leírtad. Ez az egy dolog volt, ami zavart a cikkedben.


Nekem családom van, elég népes baráti köröm, mégis családtagként szeretem az állataimat. Köze nincs ennek az emberekkel való kapcsolatomhoz.


Viszont fordult már elő, hogy ismerős bejött a házamba, hellyel kínáltam, ő meg odafordult a fotelben heverésző macskához, és azt mondta: "te most kimész."


Én meg közöltem vele, hogy a macska nem megy ki, ő itt lakik, ez az ő otthona. Lenyelte, bár fura fejet vágott.:)

43. a03dd05915 (válaszként erre: 40. - Miss Angel)
2017. szept. 13. 23:07

Nem volt szándékomban megbántani. Ha az abnormális szó akasztott ki, akkor használjuk a fanatikust (te is így írtad le a cikkben).


Senki nem gondolt itt a nagymamádra, főleg nem arra, hogy a véleményével, amit a cikkedről ír, még őt is megsértheti.


Azokról a mondataidról van itt szó, amivel az állatokhoz való kapcsolatodat az emberi kapcsolatok fölé emelted. és nem egy ilyen "kinyilatkoztatásod" szerepel a cikkben.

Szerinted milyen kép alakul ki az olvasóban?

42. a03dd05915 (válaszként erre: 37. - Miss Angel)
2017. szept. 13. 22:55

Hát, én nem írok cikkeket.:) Ha írnék, akkor azt 1001x is átolvasnám mielőtt közszemlére adnám, és viselném a bírálatot.

Máskor fogalmazd meg a mondanivalódat úgy, hogy az ne legyen félreérthető!


A véleményem pedig nem változik. Nekem a korábban leírtak "jöttek át" a cikket elolvasva.

41. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Selena78)
2017. szept. 13. 17:12
na itt az igazság,pontosan így kellene működnie a dolognak,de aki ezt elindította kicsit zűr-zavarosan fogalmazott talán átkellene,olvasni újra és átgondolni
40. Miss Angel (válaszként erre: 38. - Selena78)
2017. szept. 13. 14:39

nézd,én bírom a kritikát,de az abnormális jelzőt kissé durvának találtam,ennyi....nem érzem azt ,hogy akár én,és Főleg bármelyik családtagom aki hasonlóan érzett az állatok iránt ,mint én,abnormális lenne ill lett volna,akkor meg végképp kinyílik a bicska a zsebemben,mikor megboldogult nagymamámat illeti vki ilyen jelzővel,akinek mindene az unokája voltam/én/,meg a lánya,vagyis anyám,aki semmit nem adott neki vissza abból a határtalan szeretetből,amit kapott,mert sajnos igy volt,bár hagyjuk, ez itt tényleg nem téma...arról már nem tehetett szegény,h viszonylag fiatalon súlyos beteg lett,lebénult,és már nem tudta vállalni egy 8 éves kislánnyal járó felelősséget,meg h neveljen...konkrétan igaz h nem szidta itt senki,de ha engem ilyen jelzővel illetnek itt,akkor öt is,mert tőle örököltem az összes belső tulajdonságomat ,mintha csak ő szült volna,ezért érzékenyen érint ez az általánosítás.hogy aki az állatokat ilyen mértékben szereti az nem szeret senki mást ,meg sz*r minden kapcsolata,NEM,az én nagymamámé végképp nem volt az,mert mindig csak a jót adta mindenkinek és mindig mindenkit szeretett és őt is zserette a környezete,szomorú hogy pont azok nem becsülték meg,akik a legközelebb álltak hozzá,vér szerint legalábbis.


Az előtted szóló pedig nagyon is igazat irt,minden elismerésem érte!!

attól még h szeretem az állaotmat v imádom,nem veszek el szeretetet mástol,nem jelenti azt h ha egyszer gyerekem lesz,a macskát fogom jobban szeretni nála,de még csak azt se jelenti,hogy nincs olyan ember akit szeretnék v szeretni tudnék,a szeretetemet nem kell megosztanom, ,mert azt nem lehet ,jut belőle,ha van elég!!!ha nincs vkiben szeretet meg úgy sincs.....azt,hogy jobban becsülöm az állatok, mint az embereket,teljesen általánosságban irtam,mert úgy érzem,közel nincs bennük annyi gonoszság mint bennünk,sajnos...persze tisztelet a kivételnek.Elég ha csak arra gondolunk,mit művelnek egyesek az állatokkal,állatkinzás bántalmazás,stb stb,ne feledjük ,hogy kiszolgáltatott lények ,védtelenek,nem úgy,mint mi akik többnyire meg tudjuk védeni magunkat,és roppant szomorú,hogy az ember visszaél a hatalmával,erejével....ezt egy gyermekkel szemben is undorítónak és roppant fájónak tartom,aki képes egy védtelen,ártatlan,szeretetre vágyó ,kiszolgáltatott lényt bántani ,akár gyermeket ,akár állatot ,az a szememben a nullánál is kevesebb!!!!!!!!!!!!

39. selena78 (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2017. szept. 13. 14:33

Itt a pont.


Nálam a cicc teljes jogú családtag. Az igényei és az érdekei pont annyit nyomnak a latba, mint a többi családtagé. Szerencsére ritkán fordul elő, hogy válogatni kelljen, ki a fontosabb.


Mindig az a fontosabb, akinek akkor és ott, nagyobb szüksége van a segítségre. Legyen az állat vagy ember.

38. selena78 (válaszként erre: 30. - Miss Angel)
2017. szept. 13. 14:22

Nézd, ez egy olyan mondat, ami kipattintja a vitát.


Mert azért az állattartók többsége érti miről írsz, de aki ezt így kategórikusan kijelenti, ott már nem néhányan berzenkednek.


Nem gondolom azt, hogy az állatok jobbak az embereknél. Nem szeretem úgy összességében jobban az állatokat, mint az embereket.


De a saját állatomat jobban szeretem, mint az emberek többségét. A családtagjaimat jobban szeretem, mint az idegeneket. Mint mindenki. A macskám családtag, nyilván fontosabb nekem, mint a szomszéd Pistike.


Egy plasztikusabb példa...ha égne a ház, nem valószínű, hogy bemennék a szomszéd gyerekért. Nem vagyok egy hős. De alighanem kockáztatnám az életem a saját állatomért.

37. Miss Angel (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. szept. 13. 13:54

ja persze hát velem van a baj,az emberi kapcsolataim egy sz*rok,mert imádom az állatokat

csak a cikkben arról is szó van,hogy már egész kicsi gyerekként rajongtam értük,és egy kisgyerek még nem csalódott annyit az emberekben,hogy rá lehessen fogni,azért imádja annyira ABNORMÁLISAN az állatokat,mert már annyi emberben csalódott meg az emberi kapcsolatai nullák,hallod ,te is inkább gondolkodnál ,mielőtt írsz,okosabb lennél....

36. sanyinak (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2017. szept. 13. 13:04
Ha többen vannak a szeretetedre, akkor időben azért kevesebb törődés jut egy-egy "tagra".
35. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2017. szept. 13. 07:29

valóban egy kedves, szerető kisállattal zökkenőmentesebb és kellemesebb a kapcsolat, mint egy kritizáló veszekedős anyával vagy egy neveletlen gyerekkel. De családtagjainkat nem mi válogatjuk meg

és természestes, hogy ragaszkodunk egymáshoz, ahogy az Abigelben mondta a Vitai, egy dolog biztos a vilagon, hogy szeretjuk egymast.

2017. szept. 13. 07:21
Alapvetően nincs értelme minősíteni és kategorizálni a szeretetkapcsolatainkat. Ha szeretem a macskám, attól még nem jut kevesebb szeretet a gyerekemnek, és fordítva. Ahogy nem szeretem kevésbé az idősebb gyerekemet sem, ha lesz még egy gyerekem. Nem kell sorrendet állítani, hogy a kisebbik gyerekemet szeretem a legjobban, a nagyobbikat kicsit kevésbé, aztán a macskámat, de a férjem lecsúszott a negyedik helyre, mert tegnap veszekedtünk. Ez nem a Sophie választása. Nem csak limitált számú szerettet tarthattok meg. Hiszen a szeretetet nem kell megosztani, mert sosem fogy el, bármennyi embert vagy állatot fogadunk is a szívünkbe. Gyakran gondolkoztok azon, hogy melyik családtagotokat kire vagy mire cserélnétek el?
2017. szept. 12. 22:59
Miss Angel kevés ilyen emer van aki ennyire rajong a kisállataiért! Én pl. mesélni, verset mondani is szoktam a kutyusaimnak.Rendesen családtagként kezeljük őket.Van négy cicám is de a cicák közül csak egy jöhet be a lakásba egy kicsit szunyókálni.De az összes cicával törődök minden más munka mellett. a kutyikkal sétálni is szoktam. pedig kertes házba lakunkA cicák 11 10 6 évesek. és van egy 7 hónapos cicánk.A kutyik 7 és 6 évesek. lányok. Az összes állat.
32. Piroska52 (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. szept. 12. 19:31
köszönöm szépen már azt hittem bennem van a hiba vagy meghibbantam,hogy nem csüngök állandóan az állatainkon
2017. szept. 12. 18:56

Szerintem Piroska52 helyén kezeli az állatbarátságot.

Annak vannak az emberi kapcsolatokkal problémái, aki értékesebbnek titulálja az állatokkal való kapcsolatát.


Gyermekkoromban volt kutyám, de nem szerettem jobban, mint a testvéreimet, szüleimet, barátaimat.

Volt macskám is, de jobban kedvelte az exemet, engem pedig a lakáshoz kötött volna, nem tudtam volna utazni, így vele együtt költözött.

Az utóbbi években gyakran gondolok arra, hogy befogadok egy kutyát, de nem tudnék neki időt biztosítani az életemből. Így egyelőre nem lesz.


A cikk nekem elmondja, hogy az írója abnormális módon ragaszkodik a macskájához, az állatokhoz.

Elgondolkodtató... Vajon eddigi élete során nem volt olyan emberi kapcsolata, amely felülmúlta volna ezt az állati szeretetet?

Ha másoknak vannak ilyen emberi kapcsolatai, neki miért nem?

Jah, egy emberi kapcsolatban visszabeszélnek, vitatkoznak, esetleg ideig-óráig még haragban is vannak. Csakhogy az egy valós tükör, azzal szembenézni kényelmetlen.

A macska meg mindig otthon van, bújik, mert nincs más társasága, és a gazdájától kapja a kaját.

30. Miss Angel (válaszként erre: 28. - Piroska52)
2017. szept. 12. 14:45
neked is rossz lehet ha egy mondaton ennyire fel bírod húzni magad .D
29. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Jegeskávé)
2017. szept. 12. 14:45
örülök,hogy vannak még olyanok akik hozzám hasonlóan éreznek,az ilyen hozzászólásokat meg már megszoktam ;)
2017. szept. 11. 21:24
rossz lehet azoknak akiknek nincsenek barátaik
27. banbi (válaszként erre: 26. - Piroska52)
2017. szept. 11. 21:09
Igazadvan éngem elmondtak minden hüjènek hogy 30000ft meg operáltatam a kutyamat kinek miköze van hozzá pedig korcs de anyira ragaszkodom hozzá hogy meg szakat volna a szívem de hálistennek jolvan és igen én is többé nézem az állatot mint az embert mert ha gondjúkat viseled hálások .és az ember eröl inkáb nebeszéljünk
2017. szept. 11. 20:05
bármit is olvastok bele a hozzászólásokba, én is szeretem az állatokat,és igenis ragaszkodom mindegyik cicánkhoz és a Mázli kutyánkhoz aki úgy került hozzánk,hogy kb.4-hetesen valaki bedobta a kerítésen ,most már 4-éves ,és a cicánkat is nagyon sajnáljuk aki a nyáron pusztult el betegségben,,hiába vittük az állatorvos nem tudta meggyógyítani,még mindíg megesik hogy keresem ,hol van ,és a cikket is értem mit akart vele,de ez az egy mondat kiverte a biztosítékot,JÓVAL TÖBBNEK ÉS ÉRTÉKESEBBNEK TARTOM AZ ÁLLATOKAT MINT AZ EMBEREKET:MINDEN SZEMPONTBÓL hát én ez miatt háborgok és ha ezért megköveznek hát hajrá
2017. szept. 11. 18:22

Kedves Miss Angel!


Olvastam a cikkedet és szívemből írtál! Bár nekem kutyusom van,de rajongásik Szeretjük egymást! Soha nem mondanék le róla!!! Olvastam a hozzászólásokat (is) és sajnálattal látom,hogy páran nem látják a cikked mondandóját! :(

Jól csak a szívével lát az ember....



Ui: a kutyámon kívül még van jó pár ember is,akiért rajongok és soha nem, mondanék le róluk :)mellesleg ;)

24. sanyinak (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2017. szept. 11. 14:18
Az állatok is a saját génjeiket akarják terjeszteni, azért (is) ölnek.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Sanyinak)
2017. szept. 11. 13:58
Az állatok csak a saját és a fajuk fenntartása érdekében cselekszenek ilyen "kegyetlen" dolgokat, és azt is a génjeikbe kódolt ösztöneik miatt. (Persze kivétel mindig akad, pl a cápa, ami akkor is öl, ha nem éhes, és veszély sem fenyegeti.) Viszont az ember, aki felsőbbrendű és intellektuális lénynek tekinti magát, gyakran százezreket küld a halálba pusztán azért, hogy több hatalomra tegyen szert. Embereket kényszerít arra, hogy halomra lőjék egymást. Vagy ott voltak a rabszolgatartók, akik nem hogy nem vették emberszámba fajtársaikat, hanem kifejezetten kínozták és megalázták őket. Éheztették, véresre korbácsolták, megcsonkították őket, arra kényszerítették, hogy a saját családtagjaikat erőszakolják meg, stb. Az állatok népirtást sem követnek el. Nem mészárolnak le családokat, nem küldenek gázkamrába gyerekeket, nem vernek agyon több ezer csecsemőt. Vagy nem adnak el kislányokat feleségnek miután megcsonkították őket. Nem öntenek le anyákat és gyermekeiket savval, mert éppen ehhez volt kedvük. Nem robbantanak fel vagy bombáznak le városokat.
22. sanyinak (válaszként erre: 8. - Selena78)
2017. szept. 11. 13:32

...és nem csak más állatokat vadásznak le, de saját fajtársuknak is nekiesnek és pl. halálra marják egymást a kutyák, vagy az oroszlán megöli a kis oroszlánt, ha az nem az ő kölyke.


Az önzőség nem csak embertől való dolog.

21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Herzi)
2017. szept. 11. 12:31
ugyanígy érzek !
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook