Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az állatok gyógyító ereje fórum

Az állatok gyógyító ereje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az állatok gyógyító ereje

1 2
57. BB1982
2012. nov. 30. 21:21
a kutyusok a legkiválóbb terapeuták, ez nem kérdés :) jó, nyilván vannak többen is, cica és egyéb!
56. 116199a424 (válaszként erre: 55. - Vadrózsa3)
2012. nov. 21. 02:04
Hihetetlen sztori :-) Orulok, hogy nem volt szukseg a dokira! :-)
2012. nov. 19. 12:19
Saját tapasztalatból is írom, hogy valóban gyógyító erejük van az állatoknak.Lányom nagyon tud stresszelni és emiatt egész kicsi kora óta sűrűn megfordultunk a doktor néninél ilyen-olyan, kicsi korban szinte elképzelhetetlennek tűnő betegségekkel.Igaz, csak jóval később derült ki, hogy a különböző betegségek hátterében valószínűleg a stressz áll,nem szervi, nem influenza, nem megfázás okozza a bajokat.Történt, hogy évente elment a hangja. Szólt, hogy úgy érzi, el fog menni a hangja és egy-két óra után már csak suttogni tudott.Eleinte csak évente egyszer egy-két napig nem jött ki hang a torkán, majd sűrűsödött a némaság és amikor már fél éve nem volt hangja, bepánikoltam. Hordoztam orvostól orvosig, Veszprém, Várpalota, Győr, Budapest, semmi eredmény.Kaptunk foniátertől gyakorló feladatokat, naponta többször is gyakoroltunk, de hang csak nem akart előbújni.Egy orvos azt mondta, hogy csak egy valaki tudja visszahozni a hangját( és mondta a híres nevet), de ahhoz fel kell járnunk Pestre , lehet, hogy naponta.Beleegyeztünk, mert nem volt más lehetőségünk.És ekkor jött egy kis állat gyógyító ereje. Szükségünk lett egy kis kutyára, mert sajnos a mienk 12 év után itthagyott bennünket.Interneten találtam egy megfelelő kiskutyát,amilyet szerettünk volna és a doki után másnap elmentünk a 2 órányira levő kutyusért.Papírdobozban hoztuk el,de a kutya nagyon sírt,nyüszögött,nem maradt nyugton, mindenáron ki a akart mászni a dobozból. Lányom kivette , abban a pillanatban mintha elvágták volna, a kutya megnyugodott, belefeküdt kislányom ölébe és meg sem mozdult hazáig.Simogatta, becézgette, és egy óra múlva reszelős hang jött ki a torkán, mire hazaértünk, teljesen visszajött 7 hónap után a hangja.Nem akartam elhinni. Azóta elhiszem, hogy az állatok néha csodát művelnek!
54. Dorisszima57 (válaszként erre: 53. - 116199a424)
2012. nov. 13. 18:19

Igen, nagyon figyeljetek az állataitok jelzéseire! Az én jelenlegi kutyám (akinek már a hozzám kerülése is érdekes történet) rettentően szenzitív.

Már gondoltam arra, hogy ha lenne kutya pszichológus bizisten elvinném, mert olyan dolgokat produkál...

Nagy testű jószág (labrador keverék valószínű)és nem engedhetem meg neki, hogy a lakásban éljen.Nagyon nagy fegyelmezésre van szüksége...állandóan velünk szeretne lenni,kinyitja az ajtót ha elfelejtettük kulcsra zárni és elbújik valahol ahol reméli nem vesszük észre. Mindegy, csak a közelünkben legyen és ezért képes lopva is beszökni.Emiatt egyszer magára is zárta a lányom szobájának ajtaját és mi észre sem vettünk mert csendben maradt-tudván,hogy ha észrevesszük kiküldjük onnan.Ott lapított a drága egész nap.Bizonyára lelki sérült,hordoz magában valami traumát még pici kora óta...

2012. nov. 9. 22:05
Fantasztikus :-) ezentul en is jobban figyelem majd a cicam jelzeseit, ha lesz ilyen jellegu valtozas a viselkedeseben, komolyan fogom venni. Sokszor hallottam mar, hogy az allatok megerzik a bajt, es szeretem a konkret peldakat :-)
52. cicakaktusz (válaszként erre: 51. - 116199a424)
2012. nov. 9. 17:30

Egy régi kedves macskám mindenáron csak úgy aludt az ágyamban, hogy ráfeküdt a nyakamra. Sejtettem a bajt, de nem foglalkoztam vele. Elég volt, hogy mindenkit próbáljak meggyőzni, hogy a magzatomnak nem lesz baja. Félidős terhesen az orvosok arra jöttek rá, hogy a pajzsmirigyem meghülyült, több hormont termel, mint kellene. Szülés után pár héttel a működése helyreállt, és a macska nem mászott rám, csak a lábamnál hevert. Igaz, akkor már nem maradhatott benn, csak nappal egy kevés időt engedtem neki.

Az a macska már rég nem él, a mostani kedvenc kandúrom meg nem száll le rólam. Még jó, hogy az utcán nem kísérget. A férjem messze dolgozik, havonta jár haza, időnként nagyon rossz így, mintha egyedülálló anya lennék. Talán Jimmy ezt érzi, ezért nem marad el mellőlem, ha itthon vagyok.

51. 116199a424 (válaszként erre: 50. - Dorisszima57)
2012. nov. 9. 00:12

Milyen erdekes tortenet :-)

Az en cicam a labfejemhez simul nagyon szorosan, amikor az agyban vagyok... azert remelem ez normalis, nem kell kivizsgaltatnom magam :-)

2012. nov. 8. 18:58

Sziasztok! Még új vagyok a Hoxán, ide-oda kalandozok. Véletlenül találtam ide, de ki kívánkozik belőlem is egy eset bár nem cicás hanem kutyás.Volt egy westy kutyám,kedves,barátságos de nem tolakodó.Súlyos beteg Édesanyám hónapokig nálam lakott...nagyon szerették egymást a kutyámmal. Az egyébként nem ölbe ugrálós kutya egyszerre rászokott,hogy anyukám háta mögé ült vagy feküdt.A lényeg az volt, hogy szorosan érintkezzen a derekával. Hiába küldtük el, óvatlan pillanatban mindig visszaült Anyu mögé. Később amikor már fekvő beteg lett, annyira kellett vigyázni, mert a kutya teljes hosszában kinyujtva ráfeküdt. Hiába tiltottuk, elkülönitettük a kutyát, szinte leste, hogy mikor nem figyelünk és végig nyúlt beteg Anyukám sovány kis testén...

Én sejtettem,később olvastam a témáról,hogy vannak kutyák akik megérzik a rákos betegséget,felismerik az emberben a rákos daganatot.Anyukámnak a veséjét támadta meg először a kór, majd sajnos az egész belső szervei áttétesek lettek....teljes testhosszban, ahogyan a kutyám jelezte.

2012. okt. 30. 22:46
Az en cicusom is ilyen, inkabb tartogatja, de kinn vegzi el a dolgat. Hosszu honapok ota nem kellett mar almot venni neki, igy ezen sporolunk :) viszont neha hajnalok hajnalan ebreszt, hogy neki surgos dolga van... De ez meg azert nem surun fordul elo, mert ejszakara legtobbszor kitesszuk, boldog beleegyezesevel. :)
48. civa
2012. okt. 30. 18:36

Egyetértek, akinek állata van, annak hihetetlen gyógyító erő van kéznél. Persze, csak akkor, ha figyel rá, ha csak úgy "van" az a házikedvenc, ne várjunk tőle semmit.

Egyébként én úgy tanítottam szobatisztaságra a cicám, amikor 6 hetes volt, és hozzám került, hogy megvártam és figyeltem, hová pisil. Természetesen előtte megmutattam neki az alomtálcát is, csak akkor még nem használta. Amikor pisilt az ágytakarómra, fogtam egy marék alomkavicsot, a pisifoltra tettem és beledörgöltem, aztán visszavittem a kavicsot az alomtálba. Onnantól kezdve csak oda végzi a dolgát, ott érezte a szagát, de soha nem rondított máshova, sőt, igényes, gyakran kell almot cserélni, mert ha használt, nem megy bele, de nem is piszkít máshova, hanem inkább tartogatja.

47. cicakaktusz (válaszként erre: 46. - Arianne113)
2012. okt. 27. 21:05
Van akié úgy születik. Csak tudnám, nekem miért nincs ekkora szerencsém!
46. Arianne113 (válaszként erre: 43. - F9811ae891)
2012. okt. 27. 19:07

minek jösz ide ha csak dobálózni tudsz?


igen. történt ilyen, de miután kikapott ( mert kiszokott! ) kiengeszteltem mert megsértődött rám. Igenis megtanulta, hogy nem szabad ezt azt csinálni. De saját magától nem fogja megtanulni, ha nem tanítja meg rá az ember. Nem minden macska születik úgy hogy rögtön szobatiszta...!

2012. okt. 23. 06:29

Ez a fórum nagyon jóóóóóóó :DDDDD

Hozok egy kis popcornt, meg üdítőt, meg persze a cicómat, hogy doromboljon az ölemben! Csak bele ne .......!

44. 116199a424 (válaszként erre: 43. - F9811ae891)
2012. okt. 22. 14:25

Termeszetesen en is kiengesztelnem: mondjuk egy extra seg.berugassal :D


Hangsulyozom: odavagyok a cicamert!!!! <3 De nalunk valahogy ez megis ugy van, hogy a macska lakik az EN hazamban, nem forditva! Igy aztan az en hazirendem alapjan elunk, es a jatekszabalyok ora is vonatkoznak! Nagy szigor van ;-) semmifele "padlora kakkantas es ilyesmik" nem engedelyezettek. De azert meg el a macsek, es ugy nez ki, meg is marad :D Es azt sem vettem meg eddig eszre, hogy haragudna ram, vagy depis lenne, mert neki civilizalt macsekkent kell elnie :D

--- De ha egyszer koldusbotra jutok es en lakok NALA, igerem, nem fogok reklamalni azzal kapcsolatosan, hogy hova "kakkant" az en dragam :D Egyelore viszont ez a veszely nem fenyeget :D

2012. okt. 22. 13:06

Rosszcsont..... :D Hát én eldobom az agyam!!!

Rosszcsont nálam ezt a trükköt csak egyszer sütné el!!! Én meg olyan borsot törnék az orra alá, hogy attól kakkantana be!!!! Aztán persze kiengesztelném én is őt...... Hát gyerekek, hová jutott a világ....! Legközelebb már arról fog szólni a cikk, hogy a gazdi simogassa meg a házi kedvenc buksiját, amikor az orra előtt "kakkant a padlóra és ilyesmik"????? Ááááááá, én meg ettől kakkantok be!!! És mik lehetnek azok az "ILYESMIK"? Azt már inkább találja ki mindenki saját magának.... most pedig jó étvágyat az ebédhez..... :-o

2012. okt. 22. 09:45

"bár néha rosszcsont és borsot tör az orrom alá ( a szemem előtt kakkant a padlóra és ilyesmik :D ) mégsem tudnék rá soha haragudni, mert aztán mindíg kiengesztel."


Ez most komoly?! :-O Mert en kivagnam, mint macskat ...... !!! Marmint ha az enyem ilyet csinalna :/


Odavagyok a cicamert(!!!), de semmilyen korulmenyek kozt nem tudnam toleralni, hogy a lakasba piszkit, FOLEG az orrom elott...... Ez azert durva!!! Es nem hinnem, hogy beillik a "rosszcsont" kategoriaba ez a viselkedes!


A mi cicank az elso perctol szobatiszta, 5 honapos volt, amikor kaptuk, de olyan tiszta es finnyas, hogy meg a szoba wc-jet se nagyon szereti hasznalni, inkabb kikeretszkedik, ha csak teheti. "Baleset" ossz-vissz 2x fordult elo a masfel ev alatt, az is csak a mi hibankbol, mert ugy mentunk el otthonrol, hogy a cica benn maradt a lakasban, a szoba wc-je pedig odakinn

szellozott...


Egyebkent nagyon tetszett a cikk, csak ez az 1 gondolat volt -szamomra- nagyon furcsa.

En is odavagyok a cicamert, szinte csaladtag, es fantasztikus, ahogy kommunikal velunk, csodalatos az allatvilag!!!

2012. okt. 22. 02:52
Vörös cica...:)) Imádom őket, annyira vöröspárti vagyok...
40. Arianne113 (válaszként erre: 38. - Luna93)
2012. okt. 21. 15:11
nekem sokat segített a cicám jelenléte is. szerintem próbálj meg minnél többet a levegőn lenni, elfoglalni magad cicázni vagy akármi más, nekem ez is segített a pánikbetegség legyőzésében. egyszerűen felejtsd el hogy létezik, és tudom hogy ezt könnyű mondani, de ha elfoglalod magad akkor tényleg egy idő után azt veszed észre hogy már nem is foglalkozol a betegségeddel.
2012. okt. 20. 12:34
Alfahím nem ismeri a macskákat-éppen ezért ír és gondol ilyeneket.Végeredményben ugyan semmi rosszat nem mondott, csak kissé szkeptikus, mi meg elfogódottak vagyunk.És ez jól van így.Remélem legalább a kutyákat szereti.:)
38. Luna93
2012. okt. 20. 12:33
Én is pánikbeteg vagyok. Nagyon szeretnék egy cicát a lakásba, de sajnos amíg itthon élek szüleimmel nem lehet. Van egy cicám, de ő kinti, alig látom, pedig örülnék ha itt lenne. :(((
2012. okt. 19. 19:58
Ha Alfahím nem szereti a macskákat, akkor mondok neki egy 'jó' hírt: az egyik kölyökmacskám reggelre elpusztul.
36. Regin_a (válaszként erre: 31. - 26092879c1)
2012. okt. 19. 13:46

Egy kicsit azért igen

[link]


Ugyankkor ha mágneses cuccokat hirdetnek 100-200ezer Ft-ért ami készülékben lehet 5ezer Ft anyag + munakdij, kissé szkeptikussá tesz

Tudom, nem sak az anyagot kell megfizetni, a kutatást is, de mégis irreális az ára

[link]

2012. okt. 19. 01:55
képzeljétek. ma a cicám az ölemben volt, és ránéztem mondtam neki hogy menjen oda a gazdijához kicsit hízelegjen neki is mert szomorkás a hangulata. a cicám rám nézett, és azzal a mozdulattal kiszállt az ölemből és átment megvígasztalni a gazdiját.. annyira okos cicám van!! :) imádom! :)
2012. okt. 18. 22:51
Alfahim!szerintem te nem szereted a cicakat.nem tudod mit veszitesz.nagyon nagy szeretetet kepesek adni.
33. cicakaktusz (válaszként erre: 32. - 4244093cd0)
2012. okt. 18. 21:37
Ez is milyen igaz!!!
32. 4244093cd0 (válaszként erre: 29. - 26092879c1)
2012. okt. 18. 21:36
A tudomány soha nem igazol "ingyen orvosságot" ,nem tűnt még fel?
31. 26092879c1 (válaszként erre: 30. - Cicakaktusz)
2012. okt. 18. 21:31
Nem hiszem, figyelemmel kísérem a tudomány fejlődését.
30. cicakaktusz (válaszként erre: 29. - 26092879c1)
2012. okt. 18. 21:27
Biztos? Nem lehet, hogy csak lemaradtál valamiről?
29. 26092879c1 (válaszként erre: 28. - Cicakaktusz)
2012. okt. 18. 20:59
Ezek tudományosan nem igazolt tények.
28. cicakaktusz (válaszként erre: 25. - 26092879c1)
2012. okt. 18. 20:48

Megnéztem, bocsánat, félig igazad volt.

Alacsony frekvenciájú biorezonancia a dorombolás, elsősorban a csonttörés gyógyulásában hatékony.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook