Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkoholisták miért mondják, hogy ők nem alkoholisták? fórum

Az alkoholisták miért mondják, hogy ők nem alkoholisták? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 2. 17:28

...ez 1fajta szenvedély betegség ami sajna pusztítja lassan de biztosan..mint a gyógyszerek...az egészséges agysejteket vis előbb-utóbb elbutul és elveszíti az önkontrollt maga felett....következmény már ha saját magának is "hazudozik"

kicsit kusza de ha érdekel belemehetsz az alkoholizmus 4 fő tipusába a neten mindent megtalálsz

57. Pan Dóra (válaszként erre: 43. - Dite)
2011. nov. 2. 17:28

Belőled az erőszak nem ellenállást vált ki?! Mert belőlem igen, a csakazértse érzését. Az alkoholista méginkább így gondolkodik. Erőszakkal egyébként még az elvonón sem fogadják, csak szabad akaratból. Mert csak így remélhető eredmény.

Az alkoholizmus a problémamegoldás egyik módja. Rossz, de egy mód. És amíg be nem látja, hogy nem az a probléma, ami miatt iszik, hanem az, hogy iszik, nem is fog leszokni soha.

2011. nov. 2. 17:22
Tagadni egyszerűbb....valahol tudják, hogy gáz.
2011. nov. 2. 17:12
nincs betegségtudatuk
54. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Zarahell)
2011. nov. 2. 17:09
mert :)
2010. febr. 10. 14:58

Mert vagy nem tudják, hogy alkoholisták, vagy tudják, de tagadják, kifogásokat gyártanak (mert inni kell, belső késztetés), vagy tudják és feladják a rendes életet és az alkoholnak szentelik azt (a hajlékonyak, illetve a hajléktalanok ilyenek).


Tehát az alkoholisták nem feltétlenül mondják, hogy nem alkoholisták. Csak azok az alkoholisták mondják, akik elítélik az alkoholizmust, ők nem is akarnak azok lenni. Ezért az elméjük kifogásokat gyárt (akárcsak a dohányosé), hogy csak egy keveset iszom, ő is iszik, de nem rúgok be stb.


Az az alkoholista, aki nem vallja be, retteg az alkoholizmusról.


Kognitív disszonancia. Hatalmas érzelmi ellentmondás az emberben. Kétféleképpen lehet feloldani: vagy kifogásokat keresünk, vagy bevalljuk, alkoholisták vagyunk, vagyok. Ez utóbbi nagyon fájdalmas, mert az ember szembe kerül magával, borzalmas ellentétes érzelmekkel lesz tele és arról nem is beszélünk, ha ezt beismerik, akkor ugye nem ihatnak, mert az rossz.


Na és, ha valaki eljut ide, akkor le is tud szokni az italról. Például alul írta Váradi Laci.

2010. febr. 10. 14:18
Mert még maguk se tudják, hogy alkoholisták.
2010. febr. 10. 13:58
mert be vannak rúgva és nem tudják mit beszélnek
2010. febr. 4. 15:13
mert nincs betegségtudatuk. mert nem látják, hogy az életmódjukkal probléma van. ha mégis látják, akkor kifogásokat találnak rá, nem foglalkoznak vele
2010. jan. 17. 10:38
Mert még nem ivott eleget.
2010. jan. 17. 10:15
Sok alkoholista észre sem veszi magán, hogy ő alkoholista, nem ismeri fel azt a problémáját. Máson lehet, hogy könnyebben észreveszi, de magán nehezebben. Bár ez más területen is így szokott lenni az emberrel.
47. 052c295741 (válaszként erre: 36. - Syria)
2010. jan. 14. 13:06
a főnök tán nem alkoholbeteg, de ha mások fenyegetésével védi az alkoholistáját, szinte biztosra mondhatóan társfüggő.Az ugyanolyan kemény, mint az alkoholbetegség, csak nincs látható tünete.
46. 1731424aa5 (válaszként erre: 43. - Dite)
2009. márc. 13. 06:56

"Szerintem is erőszakkal kellene bevitetni őket egy szanatóriumba. Talán ez a löket kellene a megváltozáshoz."


És ott örökké a pokol tüzén égnének, persze lehetne vasvillával szurkálni őket a kondérban, vagy a kaloda sem rossz ötlet, vagy inkább nyilvános botozás?


Itt betegekről van szó, nem bűnözőkről!

Az alkoholisták 80%-a családban él.

Az összes alkoholista mindössze 5%-a hajléktalan.

Mindenféle rendű, rangú, és foglalkozású emberek lehetnek alkoholisták.

A bűnelkövetők 40%-a piás.

A piások 10%-a elkövető.



Én hat évig ittam masszívan.Aki ezt nem próbálta alkothat véleményt, de ez teljesen érzelmi alapú megnyilatkozás.


A tagadás egy ún. énvédő reakció.

Trauma hatására a normális reakció a tagadás. Normál emberek általában hamar túljutnak ezen a fázison, az alkoholisták azonban nem.

Az alkoholizmus, mint betegség rémségesen fenyegető társadalmilag megítélt szégyenfolt.

A magyar szóhasználatban az alkoholista egyenlő a szarházival

Senki sem szeretne szarházi, vagy megvetett ember lenni.

Még akkor sem, ha hajléktalanra itta már magát.


Szóval ezért ittam én is és tagadtam, hogy alkoholista lennék.


Mert most is az vagyok csak nem iszom.

Ugyanis aki alkoholistává válik egyszer, örökké az marad.


Ez a betegség NEM GYÓGYÍTHATÓ de aki nem veszi magához az első poharat, annak nem lesz következő pohár sem azaz ÉLETE VÉGÉIG TÜNETMENTES MARADHAT!


Amint belekezd az ivásba, megint elölről kezdi és visszajönnek a társult belgyógyászati és neurológiai tünetek.


Tehát van olyan aki iszik és van aki nem.

Én az utóbbi vagyok: SZÁRAZ ALKOHOLISTA


A tagadás főbb fajtái és az ajánlott válaszok:


Mit képzelsz, törődj a saját dolgaiddal!

Törődöm azzal is, de aggódom miattad!


Azért iszom, mert…

Lehet, hogy így van, én nem tudom, miért iszol, de félek az ivásodtól!



A múltkor is megálltam egy hónapig, tehát abba tudom hagyni, ha akarom.

Engem az egész folyamat tölt el félelemmel és szorongással!



Tudod, az az én igazi bajom, hogy…

Az alkohol ivása soha nem csökkenti, de minden esetben növeli a problémák számát és nagyságát!



Nincs semmi problémám az alkohollal!

Számomra viszont ez egy jelentős probléma!



Tulajdonképpen ki is az alkoholista? Nézzük a dolog tudományos oldalát!

Számomra az ivásod nem elméleti, hanem gyakorlati probléma!



Ha majd megoldódik az a problémám, akkor abbahagyom…

Számomra az ivásod itt és most probléma!


Igaz, hogy iszogatok, de igazából az az én problémám, hogy… vagy...más is iszik ennyit, miért olyan nagy probléma?...híres emberek is megisszák a magukét…

Szerintem ez egy nagyon nagy probléma, nem tudok viccelődni vele, és nem segít, hogy híres emberek is szenvedtek ebben a bajban!



Ha igazán szeretnél engem…

Sokan aggódunk az ivásod miatt. Az ivás a Te választásod, viszont a következmények bennünket is érintenek!


Sok sikert mindenkinek!

Váradi Laci

2009. márc. 2. 15:26
Csak azt hiszik, hogy nem azok.
44. Zarahell (válaszként erre: 43. - Dite)
2009. márc. 2. 14:04
Én nem vagyok az erőszak híve.. Akárhogy is. Pedig tudom, hogy mikor már másokat veszélyeztet, akkor ez lehet talán az egyetlen megoldás, de valahogy biztos, hogy lehetne rájuk hatni, csak meg kell találni az utat.
43. Dite
2009. márc. 2. 12:08
Sajnos tényleg nem ismerik be, hogy alkoholisták. Akik próbálnak segíteni nekik, azok a rosszak. Azokat bántják meg és sokszor meg is alázzák őket. Szerintem is erőszakkal kellene bevitetni őket egy szanatóriumba. Talán ez a löket kellene a megváltozáshoz.
42. Zarahell (válaszként erre: 41. - 223cf40dc0)
2009. febr. 28. 17:39
Igen.. Olyan nehéz elképzelni, hogy valaki ennyire ne legyen tisztában magával, de pedig tényleg ez van. :(
2009. febr. 28. 17:08
mert azt még tudják, hogy annak lenni szégyen, így tagadják - valószínűleg nem látják át a saját problémájukat sem :(
2009. febr. 28. 16:46

Valamelyik este eszembe jutott valami...

Hogy lehet, hogy az alkoholista ember azt tartja csak alkoholistának, aki hetente detoxiban köt ki, és taknya-nyála egybefolyik.

Egy sima mezei alkoholista nem is alkoholista szerinte, hiszen az összes barátja ilyen. :S

2009. jan. 31. 21:26
személyiségzavaruk van
38. syria (válaszként erre: 37. - Zarahell)
2009. jan. 31. 21:23
A főnöknő garantáltan nem alkesz, hanem egy baromira okos, és rengeteg diplomáciai érzékkel megáldott vezető. Foggal-körömmel védi az embereit, még az ilyen mocskokat is!
37. Zarahell (válaszként erre: 36. - Syria)
2009. jan. 31. 21:17
Pff! Nem semmi.. lehet, hogy a főnököd is alkesz, aztán azért nem szól. :( De nem csodálom, hogy ki vagy akadva.
36. syria
2009. jan. 31. 20:53
Az még hagyján, hogy az alkoholista nem vallja be, de olyan másnapos, hogy 8 helyett délre ér be (ha egyáltalán bejön), s még akkor is dől belőle a piaszag. A FŐNÖK MEG TŰRI. Ha megpróbáltam szóvá tenni, közölte velem, hogy nem az én dolgom! Ez valahol igaz, de az is, hogy az ő munkáját is nekem kell elvégeznem. Ha erre is célzok, a főnök közli velem, hogy biztosan az én munkámban is lehet hibát találni. De kiében nem?
35. Zarahell (válaszként erre: 34. - Supin)
2009. jan. 28. 10:55

Én arra gondoltam, hogy talán maguknak sem vallják be. És akkor nincs mit restellni.

Millióegyszer hallottam ezt a mondatot:

"Szerinted most részeg vagyok???"

Olyan, mintha kajak nem lenne tisztában, hogy hogy néz ki. Hogy kettéáll a szeme, hogy szédeleg.. miegymás.

34. supin (válaszként erre: 29. - Pinpilla)
2009. jan. 28. 07:21
Biztos,hogy restellik?
33. supin (válaszként erre: 24. - 5a7f699553)
2009. jan. 26. 07:43
Ma már nincs erőszak. Ja és nem is használna.
32. supin (válaszként erre: 9. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 26. 07:42
Igen! Ha még azt is nézzük,hogy a dohányos nagyon sok embernek árt . Az alkoholista "csak "a szük családnak. Akkor kit kellene jobban ki pécézni???
31. Zarahell (válaszként erre: 27. - 5a7f699553)
2009. jan. 25. 22:09
:( Nem lehet könnyű.. kitartás!
30. Zarahell (válaszként erre: 28. - E47d027f74)
2009. jan. 25. 22:07

Pont annyira ismerem őt, mint téged.. (semennyire)

Én csak a véleményekre vagyok egyébként kíváncsi, hogy ki szerint miért tagadják le, hogy alkoholisták. Vagy másoknak is az-e a tapasztalatuk, hogy letagadják.

2009. jan. 25. 18:34
Nem válalják el,mert valaho ők is restelik és tudják,hogy nem hejes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook