Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az alkohol mennyire kárositja az agysejteket? fórum

Az alkohol mennyire kárositja az agysejteket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. júl. 23. 02:30
Nagy mennyisegben nagyon!
2006. júl. 22. 18:52

Nagy mennyiségben nagyon.

De napi egy pohár bor még nem ártalmas.

21. bea533 (válaszként erre: 16. - Sanele)
2006. júl. 14. 21:37
Sajnos igaz hogy az alkohol ől ,butités nyomorba dőnt.Sajna hogy egyre tőbb fiatal is az alkoholhoz nyul,azt hiszik hogy ettől nagyfiuk vagy lányok.Rémisztő látvány a sok részeg fiatal ezekből a fiatak emberekből lesz későb a sok alkoholista.Nagyon sok szakma is termeli az utánpotlást az alkoholisták kőrébe.Ne az alkoholhoz meneküljenek olyan értelmes elfoglaltságot kellene találni számunkra ami lekötti őket.Nem kellene szeszes italt árulni bulikon már az is sokat segitene.
20. Droma (válaszként erre: 19. - Sanele)
2006. júl. 14. 17:00
Szerintem itt senki sem itélkezett,csak a kérdésre válaszolt.
19. sanele (válaszként erre: 18. - Smithy)
2006. júl. 13. 23:25
Tudjátok mit, kit érdekel az alkohol.Én úgysem iszom, más meg viselje ahogy tudja. Bár nem tudni mit hoz a jövő,senkinek nincs a homlokára írva a sorsa, hozhat még olyan helyzetetis hogy mégis a pohár után nyúl. Úgyhogy inkább nem ítélkezek senki felett.
18. Smithy (válaszként erre: 17. - Debóra)
2006. júl. 11. 14:04

Ez sajnos nem minden alkoholra igaz... Franciaországban a legnagyobb a világon az 1 főre jutó vörösborfogyasztás és az uniós országok közül itt a legkevesebb a szív- és érrendszeri megbetegedések száma is, azzal együtt is, hogy nagyon sokat dohányoznak. Véletlen lenne?

Szép napot!

17. debóra (válaszként erre: 16. - Sanele)
2006. júl. 11. 06:19
kismértékben gyógyszer, nagymértékben méreg.
16. sanele
2006. júl. 10. 22:54
Az alkohol öl, butít és nyomorban dönt, mondogatják már régen. És ez sajnos igazis. egy pohár szesz többmillió agy sejt pusztulásáért felelős, ezért van, hoy sok alkoholista szellemileg teljesen leépül egy idő után és nemcsak szellemileg. Borzalmas károkat okozhat a személyiségeketekben a mértéktelen alkoholfogyasztás. Higgyetek az intelemnek.NE_NE_NE!
15. Smithy (válaszként erre: 13. - Droma)
2006. júl. 10. 08:45
Szerintem nem sok köze van hozzá, mármint ha nem a tanulás közben iszik. Mivel ha arra a korosztályra vonatkoztatjuk, aki a legtöbbet tanul (20-30korig főiskola ,egyetem) náluk persze az extrém eseteket leszámítva még nem jelentkezhetnek az alkohol hosszú távú káros hatásai, tehát nem volt még idejük elég agysejtet elpusztítani. Saját véleményem és tapasztalatom szerint a tanulást sokkal inkább befolyásolják az alkalmi körülmények (hogyan aludtál, milyen egyébb gondjaid vannak), illetve a tanuláshoz való tehetség kiegészülve azzal, hogy mennyire tanultál meg tanulni. Én pl mikor Polgári Jog vizsgám előtti este tanultam és virrasztottam akkor whisky-t ittam és azóta is ezt tesz em mikkor virrasztok nekem bejön...
14. Smithy (válaszként erre: 5. - Ksmoni)
2006. júl. 10. 08:36

A "mért adat" azt jelenti, hogy végeznek egy felmérést(közvéleménykutatás, addiktológiai intézetek stb...) ehhez hozzá jön a saját becslés, majd ezt vonatkoztatják a lakosságra. Egyébként az alkoholista ebben az értelemben nem a remegőkezű, májkárosodot agyhalottat jelenti, hanem a férfiaknál napi 40g a nőknél napi 20g alkoholt fogyasztó személyt. Ez a férfiaknál 1 üveg sört v 2dl bort v 5 cl töményet jelent.

Ha belegondolsz csak így jön ki az egymillió ember.

13. Droma
2006. júl. 9. 17:12
De szerintetek aki nem iszik alkoholt az jobban bir tanulni?
12. walaky
2006. júl. 7. 19:17
Nagyon !!!
2006. júl. 5. 08:24
igen nagy mertekben
10. Droma
2006. júl. 4. 22:06

Hát igen,pont erre gondoltam hogy az agysejtek nem regenerálódnak:( sajnos!

De mondjuk az igaz hogy egy pohár bor után már kicsit felszabadultabb az ember,tehát aki nagyon izgul azon segithet ez is:)

9. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Rekus)
2006. júl. 4. 11:27
Hát igen, ha ebbe belegondolok, hogy sok sok egyetemet / fősulit végzett ismerősöm szinte végigitta a tanéveket... :)))))), akkor nem is árt az alkohol (annyira) :D.
8. Rekus (válaszként erre: 6. - Droma)
2006. júl. 4. 11:10

Rövid távon, kis mennyiségben nem okoz gondot.

Egyetemen sokan tanultak sör mellett. A gyorsan felszívódó CH segíti az agy munkáját. Van akinek hatásosabb, mint a kávé. Vizsga előtti éjszakán tanuláshoz 1 sör elmegy, de ha rendszeresen iszol napi egy-két sört az már függőséghez is vezethet!

Hosszútávon, vagy nagy mennyiségben árt!


Inkább maradj a kávénál, a csokinál, szőlőcukornál. És vizsgaidőszak után bulizz egy jót!;)

7. ksmoni (válaszként erre: 6. - Droma)
2006. júl. 3. 18:13

Ez viszonyítás kérdése és egyénfüggő is.Van aki "bírja" az italt,másnap nincs rosszul tőle és bír koncentrálni a munkájára figyelni.Ellenkező esetben a másnaposság tünetei megkeseríthetik az előző esti felszabadultságot.

Persze hozzáteszem az elpusztított agysejtek NEM képesek regenerálódni és idegrendszer alkalmaszkodó képessége is véges.

2006. júl. 3. 14:45

Köszi.

És a tanulást mennyire befolyásolja?

5. ksmoni (válaszként erre: 2. - Droma)
2006. júl. 3. 13:56

Mo-on a mért adatok szerint több mint 1.000.000 alkoholista ember él. A mért adat azt jelenti,hogy ezek az emberek " regisztráltak",tehát már volt dolguk az addiktológiával,pszichiátriával.

Általában a szocializációjuk ellehetetlenül és a családi kapcsolataik tönkremennek. Gyakran válnak hajléktalanná vagy balest áldozatává (gázolás).Nem ritka az öngyilkosság sem.

2006. júl. 3. 13:46
szerintem nagyon be folyásolja a viselkedást.az a baj hogy az alkohol írányit ilyenkor.
2006. júl. 3. 11:47

"A pszichés függőségen túl, a hosszan tartó ivás fizikai függőséget is okoz, és az út végén ott vannak a súlyos egészségügyi problémák. A mértéktelen alkoholfogyasztás szinte az egész szervezetet károsítja. A máj kezdetben elzsírosodik, később zsugorodni kezd - ez már visszafordíthatatlan károsodást jelent - amikor pedig teljesen felmondja a szolgálatot, bekövetkezik a májkóma, mely halálhoz vezethet. Könnyen életveszélyes állapotot idézhet elő a hasnyálmirigy károsodása, valamint gyakran alakul ki magas vérnyomás, felléphetnek szívritmus-zavarok, szívelégtelenség is. Az idegrendszer elváltozásai is gyakoriak, jellemző tünet a kézremegés, a végtagokon jelentkező érzészavarok és az elbutulás. A delírium tremens már nagyon súlyos állapot, ahonnan ritkán van visszaút, jellemző rá a tudatzavar, az érzékcsalódások. Ilyenkor látják a betegek a bogarakat és azokat a bizonyos fehér egereket. Ezeket ne várjuk meg!"

forrás: Vitalmedia

2006. júl. 2. 22:57
Tudom hogy nagyon,de ettől kicsit konkrétabb válaszra lennék kiváncsi,ha véletlenül valaki tudja.
2006. júl. 2. 22:56
Az alkohol mennyire kárositja az agysejteket?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook