Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az alacsony AFP érték mire utalhat? Kell aggódni? fórum

Az alacsony AFP érték mire utalhat? Kell aggódni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 19. 14:53
Nekem magas volt az érték, s meg is ijedtem rendesen, de az ultrahang vizsgálaton kiderült, hogy a magasabb érték oka, hogy a méhlepény rálógott a méhszájra! Ma egy egészséges, s virgonc kislány boldog anyukája vagyok!
19. Melinda2012 (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2012. dec. 19. 13:48

Szia!

Tegnap voltam a magzatvíz vizsgálat eredményéért minden rendben van és kislányom lesz!Ne izgulj nálatok is minden rendben lez!!!

18. Niki29
2012. dec. 15. 14:03
Sziasztok. 0.62 volt az AFP-m, az ANTSZ által kiküldött értékek alapján 0-5-2.5 közötti érték a jó. A 20 hetes UH-n pedig olyan hisztit levágott az orvos,h.ki vállalja ezért a felelősséget,mert alacsony. Mondtam neki,h.a dokim szerint minden rendben,és a védőnők is azt mondták,h.elavult eljárás,ne idegeskedjek rajta. Erre ő azt mondta,h.a kórházban nem 0.5,hanem 0.8 az alsó érték. Egy barátnőm is terhes ő a 36. hétben van, neki pedig 3.3 volt,tehát magas. Egyébként az Uh szerint minden rendeben van. Most 23/6 hetes vagyok. Úgyhogy ennyit az AFP-ről. Ne ijedjen meg tőle senki.
17. Melinda2012 (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2012. dec. 14. 21:58
Drukkolok neki hogy minden rendben legyen!!!
2012. dec. 14. 17:25
Most meg kiderült, hogy nem alacsony, hanem magas az érték. Hétfőn genetikai uh és magzatvíz vizsgálat. ://
15. Melinda2012 (válaszként erre: 14. - Bonne Maman)
2012. dec. 12. 21:21

Szia!

Budapesten az I.sz.Női klinikán Baross utca 27.Nem tartott sokáig kb.5 perc az egész.Én is nagyon féltem ahoz képest szinte semmi volt az egész a has aljába szúrnak az olyan éezés mint ha injekciót kapnál aztán nyomást érzel.Én nem néztem a monitort inkább elfordultam tuti nem a babát láttam volna hanem csak a tűt:)utánna ég a helye egy darabig de az sem sokáig kb 10-15 perc.javasolt pihenés 2-3 nap két hét no sex és semmi nehezet nem emelhetsz.nekem szerdán csinálták a férjem itthon maradt velem mert ugye van már 2 gyerkőcöm igy tányleg pihenni tudtam vasárnap ár többet mászkáltam de addig azért feküdtem csak ha muszály volt akkor keltem fel.A klinikán mindenki nagyon aranyos volt.:)Neked miért kell megcsináltatni?Ne izgulj minden rendben lesz!Drukkolok!Írj nyugodtan máskor is.Akár privát is!

14. Bonne Maman (válaszként erre: 11. - Melinda2012)
2012. dec. 12. 09:26

Szia Melinda,

Én is amnio elõtt àllok, bàr csak januárban lesz esedékes. A vetélési kockázat miatt eléggé tartok tôle. Neked hol csinálták? Mennyi ideig tartott? Milyen volt? Mennyi ideig pihentél utána? Elnézést a rengeteg kérdésért, de annyi rosszat lehet errõl hallani, olvasni, szeretnék egy kicsit megnyugodni.

Nagyon köszi a választ elôre is!

2012. dec. 5. 20:51
Mindenképpen, köszi mindenkinek!
2012. dec. 5. 19:56
Írj majd mit mondott neki a doki.Ja én 32 éves vagyok ezért is tanácsolta a genetikusa magzatvízvételt.
11. Melinda2012 (válaszként erre: 9. - EsztyMorgan)
2012. dec. 5. 19:54
Én is a harmadik gyermekemmel vagyok várandós és alacsony lett az AFP engem elküldtek a I.női klinikára genetikai tanácsadóba az ultrahangok tökéletesek semmi eltérést nem láttak de a genetikus javaslatára én megcsináltattam a magzatvízvételt jelenleg ennek az eredményére várok.Én bizakodó vagyok szerintem nincsen semmi gond.de biztos ami biztos inkább megcsináltattam a magzatvízvételt.Kombinált tesztet nem csináltattam azt már a 12 héten kellett volna.
2012. dec. 5. 19:41

Az AFP onmagaban semmit nem jelent, mar annyira elavult,hgy az osszes tobbi orszagban nem nezik magaban, csak nalunk. Ne izguljatok!

Kell csinaltatni egy kombinalt tesztet ill.amit meg a doki javasol, addig nincs kotok aggodni-bar tudom,mndani konnyu!

9. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Eva215)
2012. dec. 5. 19:19
Én is mondtam ezt Hajninak. De azért érthető módon ideges. A másik két gyerekénél nem volt semmi "baj" az AFP értékekkel.
8. eperlevél (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. dec. 5. 19:19

pedig a pontos érték fontos, abból a szempontból mert itthon megyénként eltér az elfogadhatónak mondott tartomány....ez egy rendkívül megbízhatatlan vizsgálat, a legtöbb országban nem is végzik...


egyébként nekem is alacsony lett anno az első gyermekemnél, de 2 nappal korábban vették le, mint a megadott idő, ráadásul a klinikán, ahová felülvizsgálatra küldtek volna (nem mentem el) ott az értékem normélis lett volna....


az alacsony érték egyébként down szindrómát jelezhet

2012. dec. 5. 19:17
Én is úgy tudom,hogy ez egy elavult módszer, nyugaton már nem is alkalmazzák.
6. megi04 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. dec. 5. 19:15
Ne aggódjanak,mert ha nem hajszál pontosan a 16.héten vették le,akkor hamis értéket mutat!A múltkor olvastam egy cikkben,hogy a védőnőknek halvány selytésük sincs arról,miért kell elvégezni,mikor már 1972.-ben tudták,hogy pontatlan! Nekem is volt olyan terhességem,hogy alacsony volt,sőt,olyan is mikor magas,és soha semmi bajuk nem volt a babáknak!:)
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Hpkati)
2012. dec. 5. 19:15
Mindenképp megírom, köszi a megnyugtató választ! :))
2012. dec. 5. 19:14

[link]


Olvassátok el, részletesen.

2012. dec. 5. 19:13

Szia! Nekem is nagyon alacsony volt az AFP-m, de azért mert 2 héttel el volt számolva a terhesség.

Ne aggódjatok, majd a doki mindent elmond. Lehet ott is csak elszámolták!

Azért írd meg, mi lett a vége.

Sok szerencsét és jó egészséget!

2012. dec. 5. 19:12
Unokatesóm AFP értéke ma érkezett meg, mely szerint az értékek alacsonyak, pontos számokat nem tudok, nekem csak ennyit mondott. Péntekre hívták be a doktorhoz... nagyon aggódik ő is és a család is.
2012. dec. 5. 19:11
Alacsony AFP érték mire utalhat? Kell aggódni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook