Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az agyagcserépbe kell tenni műanyag kaspót? fórum

Az agyagcserépbe kell tenni műanyag kaspót? (tudásbázis kérdés)


12. Guruljka (válaszként erre: 5. - Vidéki3)
2020. ápr. 17. 19:56
Orchideásoknál olvastam, hogy eleve kaspóban tartják a növényt.
2020. ápr. 17. 15:37
2020. ápr. 17. 15:28

Tudtommal a kaspóba teszik a cserépbe (akár agyag akár műanyag) ültetett növényt. A kaspó éppen arra van, hogy elltakarja cserepet, dekoratívabban nézzen ki a növény, illetvefelfogja a cserép alján esetleg kicsorgó locsolóvizet, vagy amit alulról kell locsolni, a kaspóból szívja fel.


Semmiképpen sem a csreépbe rakom a kaspót. Hanem a kaspóba a csrepes növényt :-)

2020. ápr. 17. 13:22

Szerintem attól függ, lukas-e az alja. Ha nem lukas, akkor tegyél bele műanyag cserepet, és emeld meg pár centire kavicsokkal.

Én nem vagyok oda a cserepekért, mert megszívja magát a vízzel, tehát elveszi a gyökerektől, és onnan már nem szívja vissza a növény, így sokkal gyakrabban kell locsolni. Viszont kétségtelen, hogy sokkal esztétikusabb a műanyagnál.

2020. ápr. 17. 13:15
Szerintem nem.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 17. 12:20
Cserépbe kaspót? :O
6. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 17. 11:55
Isten ments! Az agyagcserépnek az a lényege, hogy a nedvesség tud távozni az oldalán, a műanyagba meg könnyen belerohadhat a növény.
5. vidéki3 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. ápr. 17. 11:47

Megragadtad a lényeget.

Az orchidea "kaspóban" nem pang, mivel nem öntözik. Időjárástól/évszaktól függően 1-2 hetente lavor/dézsa/bármibe rakva, felülről öntözve, egy ideig ott van, majd ebből kivéve, lecsepegtetve kerül az alátétbe, lehetőleg csepegésmentesen. Nem pang sehol semmi. (Vétettem: "Orchideának az kell, mert a kaspóban is fényt kap a gyökere." helyesen: Orchideának az kell, mert a műanyag "cserép"-ben (ami kaspóhoz hasonlítható) is fényt kap a gyökere.)

4. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 17. 11:29
Nem kell az agyagcserépbe semmi, csak a föld és a virág :)
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
2020. ápr. 17. 11:22

A víz is pang a kaspóban.

Nem minden növény szereti.

2. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 17. 11:20
Az anyagcserép előnye épp az, hogy szellőzik. Nem tennék bele műanyagot. Műanyagkaspóra gondolsz, vagy átlátszó "cserépre". Orchideának az kell, mert a kaspóban is fényt kap a gyökere.
2020. ápr. 17. 11:10
Ha agyagcserépbe szeretnék virágot ültetni, tegyek bele azt a vékony műanyag kaspót is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook