Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az 5 hónapos kislány perzsacicát milyen idős korban érdemes ivartalanítani? fórum

Az 5 hónapos kislány perzsacicát milyen idős korban érdemes ivartalanítani? (tudásbázis kérdés)

20. siba22
2014. okt. 22. 06:29
Bele olvastam a kommentekben,némelyiktől elborzadtam mert vannak benne tévhitek.Az első tüzelés előtt javasolt az ivartalanítás,mindegy fiú vagy lány és az is,hogy fajtiszta avagy keverék.Ezzel megelőzhető pl a emlőrák,petefészekrák,here daganat stb.Egyáltalán nem!!!!!!! kell megvárni az első szülést.Ismerek tenyésztőt akivel korábban ez szóba került.Ha nem akarja a gazdi tenyészteni akkor ő azt javasolja minél előbb legen meg.Rengeteg esetben még a viselkedési problémák is orvosolhatóak egy ivartalanítással.Lényeg a lényeg ha nem szeretne valaki tenyészteni az még az első tüzelés előtt ivartalanítson.
2012. júl. 18. 13:48
Félreértettek páran, én nem azért szeretném ivartalanítani mert félek hogy bepasizik :) Lakásba van, még erkélyre is ritkán megy ki, nincs kapcsolata más cicákkal. Azért szeretném, mert nem szeretném hogy szenvedjen tüzelési időszakba, ne kelljen nyomorgatni a kis popóját :)
18. Dyus (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2012. júl. 18. 09:27
Persze ezt gondoltam, csak körülbelüli értéket szerettem volna megtudni.
17. virus2008 (válaszként erre: 6. - B4c1ab2cbf)
2012. júl. 18. 08:57

Hát az enyém 9 hónaposan v 10 hónaposan tüzelt először, és nem ívartalanítottuk lakásmacska volt.


5 évesen szült először 2 cicát, de elpusztultak sajnos.

Most 7 éves nincs ivartalanítva,sokat tüzel de nincs kismacsek...


Úgy terveztem hogy az alomból megtartok cicákat, mert idegent nem fogad el, és szerettünk volna még cicát, de semmi.

16. virus2008 (válaszként erre: 11. - Dyus)
2012. júl. 18. 08:52
12-15 körül
2012. júl. 18. 08:44
Én is akkor 6-7 hónapos korában fogom!
14. bnedora (válaszként erre: 11. - Dyus)
2012. júl. 17. 22:49
Ez orvosi rendelőtől, várostól függő. A nőstény ivartalanítása 10 fölött van biztosan.
13. Dyus (válaszként erre: 11. - Dyus)
2012. júl. 17. 20:04
Nagyon köszönöm. Nekem is volt egy közel 20 éves szintén szürke cicám, aki ivartalanítva volt, és soha semmi baj nem volt vele. Együtt nőttünk fel, nagyon sajnáltam mikor eltűnt szegény.
2012. júl. 17. 19:48

Szia!


Figyelmedbe ajánlanám ezt a három linket:

[link]


[link]


[link]


Teszem mindezt 4 cica gazdájaként, ahol az egyik cica 18 éves (perzsa!!!). Mind a négy cicám ivartalanítva van, nőstények, soha nem szültek és IMÁDJÁK AZ ÉLETÜKET !!!

Még a 18 éves is JÁTSZIK, dorombol és jókat kajál.

Volt egy ivartalanított fiú is köztük, a vörös Cirfike, aki egy hónapja hagyott el minket, közel 20 évesen !


Olvasd el a linkeket és ivartalaníts gondolkodás nélkül!

Az ár kb. 10eFt, de ha nem ivartalanítasz, a betegségek, amiket ivartalanítás nélkül elkaphat, sokkal többe fognak kerülni!

11. Dyus
2012. júl. 17. 14:07

Sziasztok!

Épp tegnap kaptunk egy gyönyörű szürke kislány cicust,és mi is beszéltünk a párommal az ivartalaításról, mert a mi cicánk nem fajtiszta,és a környezetünkben sok cicus van még. Nem szeretnénk több cicát.Meg tudnátok mondani kb. mennyibe kerül egy ilyen műtét?

10. a24ba94ad5 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. júl. 17. 13:35
Noha van 2 cicám, aki nem ellett le, de ivartalaníttattam, van olyan macskám is, akinél megvártam egy ellést. Egészségesek mindannyian. Ezek ellenére javaslom megvárni az első ellést. Ha tudod, hogy jó helyre viszik őket, akkor lesz szíved odaadni, úgy könnyebb :)
9. 458101abbf (válaszként erre: 6. - B4c1ab2cbf)
2012. júl. 17. 13:21

Nekünk is 6 hónapos kort javasol az állatorvos fiúnál és lánynál is. Én nem is akarok tovább várni, mert nem szeretném, hogy jelölni kezdjen a lakásban.


Az csak urban legend, hogy egy állatnak egyszer szülni KELL, nem lesz semmi baja, ha nem lesz kölyke. Különben meg kegyetlenség hagyni, hogy hosszú éveken keresztül vágyakozzon valamire, amit soha nem kap meg.

2012. júl. 17. 11:50
Nincsen, szobacica teljesen, nem jár ki, más cicákkal sem találkozik! Azért szeretném a műtétet, mert nem szeretném hogy szenvedjen hetekig amikor rájön! A régi cicámnál mindig nyomkodni kellett a kis popsiját. És mivel nem volt ivartalanítva, elhunyt rákban, áttétes volt, nem lehetett rajta segíteni :'( Ő is perzsa volt, lánycica, nem szeretném ugyanazt átélni!
2012. júl. 17. 11:30

A cicádnak az lenne a legjobb, ha nem ivartalanítanád...

Van fiú cica is a környezetében? Ha nincs, és gondolom a cicát annyira nem is viszik le sétálni, akkor teljes mértékben megakadályozható, hogy közösüljön és kicsinye legyen. Pláne egy olyan cicánál, aki lakásban van.


Ismerősöm ivartalanítatta a perzsa cicáját 7-8 hónaposan és úgy megbánta, mint a fene. Teljesen más lett a cica személyisége.

2012. júl. 17. 10:25
A tenyésztő azt a javasolta, hogy 1 éves kortól ivartalanítsuk, mert akkorra fejlődik ki a csontozata! Az orvos 6 hónapos korába már javasolja, az első tüzelés előtt! Tanácstalan vagyok mi lenne jó a cicámnak :(
2012. júl. 17. 10:24
Mi nem szeretnénk hogy szüljön, mert nem lenne szívünk oda adni a piciket :) és tartani meg nem tudunk többet a lakásba! :(
2012. júl. 17. 10:19
Úgy tudom, hogy 6-7-8 hónapot érdemes várni. Illetve lányoknál egy ellést általában meg szoktak várni...
2012. júl. 17. 10:19
Sajnálom, hogy egy fajtatiszta cicát ivartalanítani szeretnél. Persze tudom, hogy gond a kiscicák elhelyezése. Kérdésedre nehéz válaszolni, mivel még az állatorvosok is másképpen nyilatkoznak erről. Én a cicáimat az első szülés után ivartalanítottam.
2012. júl. 17. 10:17
Előre is köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 17. 10:17
5 hónapos kislány perzsacicám van! Milyen idős korban érdemes ivartalanítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook