Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az 5 éves lányom arcára prüszkölt a macska.Lehet vmi baja? fórum

Az 5 éves lányom arcára prüszkölt a macska.Lehet vmi baja? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 2. 14:27
én is állatok közt voltam pici koromban,bélférgen kívül mást nem kaptam el soha,az ellen meg volt tabi:)
29. cel (válaszként erre: 15. - Kóristalány)
2011. febr. 2. 14:20
Paraziták (élősködők) ellen az immunrendszer is tehetetlen.
28. kóristalány (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2011. febr. 2. 12:34

Ő nem reagált rá, úgyhogy nem hiszem, hogy megindította volna.

Ha elhallgatjuk az igazságot az jobb?

2011. jan. 31. 02:14
Nem kell félni a macskától, főleg ha a tietek. Mi is macskákkal élünk, soha nem okoztak eü. problémát, nem voltak betegek, nem kaptunk tőlük semmiféle betegséget. Pedig ágyba ugráltak, télen bent vannak, ha ülünk, az ölünkbe ülnek, szal az egész család szereti őket, és nyugodt szivvel állithatom, hogy a gondozott macskák problémamentes állatok, se gyerekre se felnőttre nem jelentenek veszélyt.
2011. jan. 30. 23:38
Nem lesz semmi baja,nyugalom :)
2011. jan. 30. 22:25

Bocsi, 5 hónaposra gondoltam... most nézem 5 éves?

pláne semmi baja nem lesz, nyugodj meg. Akkor a tanácsadást felcserélném az ovira. Ott sokkal több kórság rejtezik, mint egy macska szájában.

2011. jan. 30. 22:24

A világon semmi baja nem lesz:-)

Amikor viszed tanácsadásra, hidd el a váróban sokkal komolyabb baciktól is lehet(ne) sőt lehet is tartani.

Vagy az orvosi rendelőben, de akár a boltban is.

23. Laleh (válaszként erre: 18. - Ashley-1204)
2011. jan. 30. 19:06

Ez azokra vonatkozik, akik nem estek át toxoplazma fertőzésen.

Erre szűrik is a terheseket.

Engem is szűrtek, és már volt ilyen fertőzésem régebben, tehát védett vagyok egy életre.

Egyébként ezt nyers hústól könnyebb elkapni, mint a macskától...

22. Laleh
2011. jan. 30. 19:04

Én 3 évesen kiettem a macska tányérjából a borsót. :D


Nekünk is van cicánk, már terhesen is megvolt.

Most már nem tud mindig időben elmenekülni a gyerekek elől. :D

21. emagdi (válaszként erre: 15. - Kóristalány)
2011. jan. 29. 18:38
na most jól megnyugtattad a topikindítót ezzel a megvakulással ... :/
20. emagdi
2011. jan. 29. 18:36
:))))))
2011. jan. 29. 18:22

Ugyan,mi baja lenne a macskának?

Te nem szoktál prüszkölni???

Mert én szoktam,de nekem utána nincsen semmi bajom...

2011. jan. 29. 13:56
mondjuk terhesség idején kerülni kell a macskákat... legalábbis ajánlott...
2011. jan. 29. 13:19
nem vagy egy kissé túlaggódós?a gyerekeimmel előfordul olykor hogy megnyalja a kutya egyik sincs 5éves és nem parázok raja
2011. jan. 29. 12:57
Gondolom az 5 éves gyerek már volt egy párszor játszótéren. Ott meg sokkal több baci van, mint egy macska prüszkölésében. Tényleg ne aggódj!
2011. jan. 29. 12:56

Nem túlzás ilyet megkérdezni, pláne, ha valakinek ettől megnyugszik a lelke. :)

Nem vagyok aggódó anyuka, de nekem is van 2 macskám, akik sokat mennek ki, bunyóznak más macskákkal és amikor pl. elvégezték a dolgukat megnyalogatják a feneküket, úgyhogy teljesen jogos a kérdés.

Még nem fordult elő nálunk, hogy leprüszkölte volna a cica a gyerekeimet, de nagyon nem örülnék neki, az biztos.

Az, hogy a szél megfújja a gyereket vagy egy macska köpi le, hát nagyon nem egy kategória!

Persze lehetnek egy légtérben, meg is lehet simogatni őket, de utána kezet kell mosni. (Van, hogy én se mosom meg a kezüket).

Az exsógornőm kishúga bizonyítottan attól vakult meg, hogy túl nagy közelségben élt cicákkal. Hiába féregűzték, bolhairtották....egy kóbor kis parazita sajnos nagy bajt okozott. Ha felnőttel fordul elő ugyanez, az más, más az immunrendszerünk. Sajnos ilyen is van.

2011. jan. 29. 12:47

Jogoss a kerdes egy agoddo anyatol,de neha nem kell anyira sterilnek lenni,le mosod es kesz.

De tanuld meg hogy minnel jobban felted barmitol is,annal erzekenyebb lesz ES EZ NAGYON NEM JO!!!!

2011. jan. 29. 12:36
Semmi nem lesz.
12. dogiz
2011. jan. 29. 12:32

Ja erről az egyszeri lány mondóka jutott eszembe:

"-Anyukám! Rám nézett a kakas :(

- Hagyjad lányom, had nézzen!

- Bíz én rám ne nézzen"

Bocs, de le kellett írnom.

11. dogiz
2011. jan. 29. 12:31
Anyukák!!!! Nem túlzás ez egy kicsit? Ilyet megkérdezni?
2011. jan. 29. 12:28
Szerintem semmi baja nem lesz. Nálunk mindig volt kutya,macska,tyúk régen malac és tehén is. Én kiskoromban állandóan kint voltam az állatok között,játszottam velük és semmi bajom nem lett,pedig volt hogy megnyaltak leköptek stb. Mossa meg az arcát,kezét és szerintem nem lesz gond.
2011. jan. 29. 12:27

hát ez jó...én azt hittem én féltem túl a gyerekemet de tévedtem :)

ne aggódj, nem lesz baja...és pláne ha szobacica...ha kinti cica akkor se valószinű, ha beteg a macskád azt látnád, akkor megértem az aggódást, de én nem hiszem hogy lenne bármi baja is

8. Cottilady (válaszként erre: 7. - Kessy85)
2011. jan. 29. 12:18
nálam is várandósság alatt ott volt a cica, és most sincs semmi baja a lányomnak, 1 éves. Még simogatja is a cicát.
2011. jan. 29. 12:17
Szerintem nem! Én macska mellett voltam a pocakosságom alatt végig, persze az almot nem Én cseréltem, de enni , inni adtam neki. Utána a picit szintén cica "mellé" vittük haza. Jelenleg 9 hónapos és semmi baja nincs a kisfiamnak! Szóval nyugodj meg, nem lesz baja! :D
2011. jan. 29. 12:15
Szerintem nem. Attól függ, hogy szobacica vagy kinti cica? A szobacicák nagyon tiszták. Tisztábbak néha mint az ember...szerintem nem lesz semmi baja:) De ha kinti cica volt, akkor necces.
2011. jan. 29. 12:15
ha még a széltől is óvod, akkor lesz valami baja...
2011. jan. 29. 12:14
nálam tengeri malac csinálta de semmi ...
2011. jan. 29. 12:14
mosd le hajrá ;) ennyi,be van oltva vagy stb.....?
2011. jan. 29. 12:13
nem hiszem
2011. jan. 29. 12:12
:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook