Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ayres-terápia fórum

Ayres-terápia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ayres-terápia

2008. okt. 28. 09:56

Egy "kezelésnél" voltam a gyerekkel, nem nagyon engednek be, de ez más téma.

Szóval, a padon megfordítva, tehát kisebb felületen kellett végigmenni a gyerekeknek, egyensúlyozva. Eleinte nem sikerült, de kb 10. próbálkozásra segítség nélkül átmentek rajta. Ilyen, és ehhez hasonló egyensúlyfejlesztő feladatokat végeznek. A lényeg az egyensúly. És mióta ezzel is fejlesztjük a gyereket, sokkal ébrrebb a világra, tehát a figyelme is javult, és a beszédkészsége is.

Sajnos, illetve csak részünkről sajnos, az óvónő betegszabin van, már nem is fog jönni egy jó darabig. Viszont rzeket a gyakorlatokat itthon, otthon mindenki el tudja végezni.

2008. okt. 27. 17:05
én is kérnélek hogy irj:)érdekel!!
4. tavaszilány (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2008. okt. 27. 17:04
Ha lesz, időd lécci írj a saját tapasztalataidról!!!!
3. 754c7e07c3 (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2008. okt. 27. 16:16
Igen, illetve a gyerekem által van személyes tapasztalatom.
2008. okt. 26. 19:56

Szia!

Az én kisfiam is megkésett beszédfejlődésű. Nálunk kiderült az ok: a terhesség utolsó heteiben súlyos oxygen-hiány miatt károsodott a beszédközpontja.

Az általad emlitett terápiáról személyes tapsztalatod is van?

2008. okt. 25. 11:03
Az én kisfiam megkésett beszédfejlődésű. Nem derült még ki az oka, de minden lehetőségnek, amivel fejleszteni lehet utána járok. Találtam egy újnak már nem mondható, de számunkra mégis új módszert, és rövid terápia használata után látok eredményt a gyermeken. Emiatt született a cikk, hogy talán másoknak is segítséget tud ez a módszer nyújtani. Mindenképp érdemes szakembert felkeresni, de van egy-két gyakorlat, amit mi magunk is véghez tudunk vinni.

Ugrás a teljes írásra: Ayres-terápia

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook