Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Axa biztosító reál hozam kiszámítása fórum

Axa biztosító reál hozam kiszámítása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
130. R75 (válaszként erre: 128. - Angyalkamorci)
2011. aug. 16. 08:51

Angyalkamorci, én pont ugyanebben a cipőben járok, szinte az egyenlegeink is ugyanazok, mármint a hozam is, + a valós egyenleg..

Engem is a 0 vágott mellbe, esküszöm még a 15 ft-nak is jobban örültem volna...


Én is csatlakozom bármiféle perhez, légyszi írjatok privit, hogy hova kell!!!

129. énisfutok (válaszként erre: 128. - Angyalkamorci)
2011. aug. 16. 08:43
Tegnapelőtt megnéztem az önkéntesemet. Pár hónapja 100 ezer körül volt a hozam, ezt sikerült letornázniuk 50 ezer alá. :( gyorsan váltani kell, meg is teszem.
128. Angyalkamorci (válaszként erre: 126. - 7720da54ac)
2011. aug. 16. 07:56

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok veletek. Csak nagyvonalakban a történést. Winter., Credit S, Axa. Magamtól nem váltottam, vittek a változások. A kezdetektől tag vagyok, egyenlegem 3.068.873,-Ft, hozamom kb 800.000 Ft az axa online kalkulációja alapján, a reálhozamom 0 ft. Azt hittem, hogy a 0 láttán rosszul leszek. Nem számítottam sokra -legfeljebb kellemesen csalódtam volna- de a 0 mellbe vágott. Értesítést hivatalosan még nem kaptam. Szóval mérhetetlenül dühös vagyok. A mostani 0 forinton kívül még arra lennék kíváncsi, hogy ha most ez nem derül ki, akkor majd csak nyugdíjas korunkban szembesültünk volna vele, hogy a mnyp-ból egy fillér járadékban sem részesülünk???????? Szóval én ezt nem értem.

Csatlakoznék a pertársaságba. Hol is lehet?

2011. aug. 15. 21:03

Portfólió Kockázat Részvény Arány A nyugdíjig hátralévő idő

Klasszikus Alacsony 0% kevesebb mint 5 év

Kiegyensúlyozott Közepes 15 - 20% 5 - 15 év

Növekedési Magas 35 - 50% több mint 15 év

2011. aug. 15. 21:02

Sziasztok! Azért gondoltam, hogy írok, mivel nekem is 4670 Ft lett a reálhozam és ez nincs így rendben. Eléggé bosszantott a dolog, mivel jóval többre számítottam. Személyes tapasztalataim a Magánnyugdíjpéntárakkal kapcsolatban eléggé negatívak:


Kezdjük az elején: 1998-tól a Horn-kormány vezette be. Minden 18 és 35 év közötti munkavállalónak Magánnyugdíjpénztárat kellett választania, a 45 év feletti munkavállalóknak ugyanez szabadon választható volt. A Magánnyugdíjpénztárak fő funkciója az állami nyugdíj részbeni kiegészítése lett volna. A tagdíj aránya mindenki számára egységes, a bruttó bérünk 8%-a, de az elért hozam pénztáranként és befektetési portfóliónként eltérő. A megfelelő pénztár kiválasztása fontos kérdés volt, tekintettel arra, hogy jövőbeni állami nyugdíjunk egy negyedéről van szó.


Ekkor indult meg a harc az ügyfelek megszerzésére. Minden eszközt bevetettek a pénztárak ügynökei és az ügyintézők a bankokban, hogy hozzájuk lépjünk be. Például, ha hozzájuk lépünk be vásárlási utalványt kapunk stb.


Azok számára, akik már Magánnyugdíjpénztár tagok, de nincsenek megelégedve a pénztáruk által elért eredményekkel, a törvény lehetőséget biztosított más pénztárba való átlépésre. Nem telt el sok idő és már azt vettük észre, hogy megpróbáltak rábeszélni minket, hogy lépjünk át másik pénztárba, mert amiben vagyunk éppen annál sokkal jobbat ajánlanak.


Nagyon sok visszaélés történt, az ügynökök részéről, valamint számos, magát pénzügyi tanácsadónak nevező egyén „játszott előszeretettel az Ügyfelek jövőjével” a magas jutalék reményében, ezért a PSZÁF szigorította az átlépés követelményeit és kötelezővé tette a közvetítők számára az átlépéssel kapcsolatos kockázatok ismertetését. Átlépésnél egyáltalán nem volt mindegy, hogy az elhagyni kívánt Magánnyugdíjpénztár esetében a pénzünk milyen portfólió szerint milyen várható időtávra volt befektetve, illetve ennek a függvényében kellett megválasztani az új portfóliót is. A válság idején ugyanis a legtöbb pénztár rengeteget veszített a hozamából.


Véleményem szerint az teljes információnyújtás nem valósult meg, mert csak a magasabb hozamok ígéretével érveltek. Az ügyfél számára hasznos információkat elfelejtették, vagy tudatosan nem közölték, vagy egyszerűen nem értettek hozzá, csak a belépés, átlépés utáni jutalékig volt fontos az ügyfél.


Gyakorlatban olyat is tapasztaltam, hogy a munkahelyen azzal indítottak, hogy van-e Magánnyugdíjpénztára ha nincs abba kötelezték a dolgozót belépni, amivel a munkahely kapcsolatban állt, mert a cégvezető, vagy hr-es kolléga is kapott jutalékot, ha az adott pénztárhoz lépteti be a dolgozókat. Nagy cég nagy haszon. Erre senkit sem kötelezhettek volna, mivel szabadon választható volt. Ha már tagja volt valamelyiknek átléptették hasonló szövegekkel. Azt viszont nem közölték, hogy az átlépésnek kockázatai és költségei is vannak.

2009. január 1.-től minden pénztárnál egységesen lehetővé vált a belépő számára az ún. befektetési portfólió kiválasztása, azaz mindenki maga dönti el, hogy a pénztár hogyan fektesse be a pénzét. Az egyén a kockázatvállalási hajlandósága és a nyugdíjig hátralévő éveinek száma szerint az alábbi portfóliók közül választhatott:


Portfólió Kockázat Részvény Arány


Klasszikus Alacsony 0%

Kiegyensúlyozott Közepes 15 - 20%

Növekedési Magas 35 - 50%



A nyugdíjig hátralévő idő


Klassz: 5 évnél kevesebb

Kiegy: 5 - 15 év

Növekedési: több mint 15 év



A különböző átléptetésnek, és a szakmai hozzá nem értésnek most meg van a gyümölcse. A pénzügyi vezetők pénze tovább gyarapodott az ügyfelek kárára, Nem kellett volna ennyire szabad kezet adni, hogy a nyugdíjunkat hogyan fektessék be. Az ügyintéző ajánlott valamit, mi bíztunk benne, mivel gondoltuk Ő a pénzügyi szakember, csak ért hozzá. Most meg sokan nem tudják hová lett az a sok pénz, amit a szakemberek eltőzsdéztek. Arra hivatkozik néhány pénztár, hogy 2008-ban a tőzsde nagyot zuhant ezért elbukták a pénzt, de ha folyamatosan érkeztek be a havi befizetések és a tőzsde 2009-től folyamatosan emelkedett, akkor oké, hogy 2008-ban nem volt nyereség, de később viszont az emelkedések miatt a hozamnak is nőnie kellett volna. És maximum csak az 50 %-át rakhatták részvénybe a többit alacsonyabb kockázatúba, akkor nem kellene az ellenkezőjét állítani. Valami hihetőbb történetet nem tudnának ki találni.

Sokan kérdezik, hogy ki a felelős a pénztárban összegyűlt pénz nem megfelelő befektetéseiért. Ügyintéző, ügynök, munkahely, ahol kötelezték az adott pénztárba való belépést ill. átlépést, vagy maga a pénztár, ahol nem megfelelő szakemberek kezelték a pénzünket.

Szerintem ebből mindenki tanult, hogy csak azt szabad elhinni, amiről saját magunk meg vagyunk győződve. Ha most megkérdeznénk azt az ügyintézőt, vagy ügynököt, hogy miért ajánlotta az átlépést a jutalékért, vagy csak jót akart az ügyfélnek vajon mit mondana?

125. Beatrixie (válaszként erre: 103. - Linda49)
2011. aug. 15. 18:14
Csatlakozom én, de hová? Segítsetek lécci!
124. micimacko72 (válaszként erre: 123. - Szenyorka)
2011. aug. 15. 14:54
a honlapon megnézted? Ott is ennyit jeleztek? barátnőmnek jött levél , a honlapon kevesebbet irtak, mint a levélben. De még nem kapta meg
123. szenyorka (válaszként erre: 115. - Orsy27)
2011. aug. 15. 14:47
Igen! Én pénteken megkaptam! Azóta verem a fejem a falba!A 3436323Ft alapomra (növekedési portfólió) hozott a postás 28015Ft-ot! Nem értem, hogyan jött ki és azt sem, hogy kinek panaszkodja!!!
122. Bonti74 (válaszként erre: 114. - Elgonzo)
2011. aug. 15. 12:50
Hát ez durva, aki növekedési csomagban volt az 0 forintot kap. Ez azért nagyon nagy szemétség, mert ha nem nyilatkoztál akkor automatikusan abba tettek. Milyen alapon???
121. micimacko72 (válaszként erre: 120. - Elgonzo)
2011. aug. 14. 22:34
na nekem meg azt irták, hogy aug. l7-től van a kifizetés
120. elgonzo
2011. aug. 14. 21:43

Újra aXa!


Érdeklődésemre, hogy vajon miért nem tudom használni a reálhozamkalkulátorukat, és miért csak semmitmondó rutinblabla szöveg jön belőlük, ezt kaptam, de legalább tudom, hogy 08.24.-08.25, között nem küldenek semmit!



Köszönjük, hogy Pénztárunkhoz fordult.



Megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:



Sajnálattal közöljük, hogy pénztártagjaink biztonsága érdekében egyéni számlájáról e-mail levélben nem áll módunkban felvilágosítást adni.



A Pénztár 2011. május 31-i fordulónappal adta át a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépők teljes vagyonát az Államadósság Kezelő Központnak.



A Pénztár a jogszabály szerint 2011. július 20-ig visszaigényelte a tagokat illető reálhozam és tagdíj kiegészítés összegeket a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alaptól, és kezdte meg a tagok rendelkezései alapján a kifizetéseket.



Nyilvántartásunk alapján tájékoztatjuk Önt, hogy a magánnyugdíjpénztári reálhozam és/vagy tagdíj-kiegészítés összegének kifizetését Pénztárunk az alábbi időpontban teljesíti az Ön részére:



· Kezdő nap: 2011. augusztus 24. Befejező nap: 2011. augusztus 29.



A kifizetett összegről a Pénztár postai úton fog kimutatást küldeni.


Küldeményünk megérkezéséig szíves türelmét kérjük.



Amennyiben további kérdése merülne fel, ügyfélszolgálati munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére.



Üdvözlettel:



Süle Ágnes


Ügyfélszolgálati munkatárs


AXA csoport Magyarország



Ügyfélszolgálatunk elérhetőségei:


e-mail: info.axa@axa.hu


1138 Budapest, Váci út 135-139.

119. micimacko72 (válaszként erre: 118. - Orsy27)
2011. aug. 13. 22:25
én is igy jártam, de itt olvastam, hogy munkaidőben lehet csak lekérdezni. Sikerült belépnem és ott irják, hogy ekkor kerül kifizetésre a reálhozam. Kíváncsi vagyok rá. Én nem kaptam levelet vagyis kaptam levelet, de nem volt benne reálhozam. Itt az oldalon viszont azt irják, kapok. Na majd ha látom elhiszem :-))
118. Orsy27 (válaszként erre: 117. - Micimacko72)
2011. aug. 13. 19:24
Tényleg? Hol találtad ezt a honlapon? Megpróbáltam lekérdezni a reálhozamomat, de nem enged belépni. :(
2011. aug. 13. 16:53
augusztus 17 és 22 közt lesznek a kifizetések, ezt irja a honlap :-))
116. 6b006fc769 (válaszként erre: 115. - Orsy27)
2011. aug. 13. 12:34
már én is várom ( a nagy semmit...)
115. Orsy27
2011. aug. 13. 12:21
Érdeklődnék, hogy megkapta már valaki a reálhozamát postán keresztül az Axától?
114. elgonzo
2011. aug. 12. 17:43

Bocsi, ez lemaradt:

[link]


Érdemes megnézni, főleg a cikk vége felé, a táblázatokat!

113. elgonzo
2011. aug. 12. 17:28

üdv mindenkinek!

szintén aXa! Tavaly dec.31.-én hozam 666.752 Ft. Net-en néztem 2011-es egyéni számlakivonatomat, hozam O Ft. Kalkulált reálhozam összege nevű szolgáltatásuk természetesen nem működik, csak ez a szöveg olvasható:

"Más pénztárból hozzánk átlépő tagok esetében a reálhozam számításhoz szükséges adatok egyeztetése jelenleg folyamatban van, kérjük, hogy folyamatosan kísérje figyelemmel honlapunk egyenleglekérdező oldalán a reálhozam összegét."

Én sehol nem találtam egyenleglekérdező oldalt.

Úgy nézem, én is megszí..tam. Be is léptem hamar a lentebb ajánlot pertársaságos oldalra, miután a HVG, és még valami pénzügyi lap reálhozamkalkulátorán kiszámoltam a reálhozamot. Minden oldalon 582.425.Ft összes reálhozamot adottki a gép, 1.370.654 Ft összes befizetésre!

az aXa ügyesen behúzott a csőbe, és nem kívánom annyiban hagyni! Perre magyar!

112. szenyorka (válaszként erre: 109. - Micimacko72)
2011. aug. 12. 17:26
Igen, Ő is Axa-s! A lekéréshez nem tudok belépni, mindig valami hibát ír (hol PIN,hol jelszó, hol azonosító hiba) Informatikus vagyok, ezért szerintem direkt csinálják! 2hónapja kaptam egy levelet, hogy 51088Ft lesz a reálhozamom, de egy hét múlva szóltak, hogy vegyem semmisnek, mert újraszámolják! A tőkém 2010 decemberi zárásnál 3,6M forint volt!!! A kollégámnak 40eFt-al volt több a tőkéje!
111. df7dc105d9 (válaszként erre: 79. - Micimacko72)
2011. aug. 12. 16:51
nem léteztél,de a befizetésnél igen...én is így vagyok,rettenetesen el vagyok keseredve.Nekünk ott van a lakáshitel,azért léptem át 2 éve...addig otp-s voltam.Én is nullás vagyok,de nem kéne ezt annyiban hagyni.Én még a reálhozam kifizetést sem tudtam lekérdezni,mert még be sem engedett lépni valami pin kód miatt...Minden ismerősöm kapott,csak én nem..89 07 31 óta becsületesen fizetem.Nagyon számítottam egy kis pénzre:(
110. linda49
2011. aug. 12. 14:47

Sziasztok.

Két munkatársam akik szintén AXA becsapott ügyfelek szerettek volna csatlakozni a pertárskereső oldalra.Mivel nincs saját gépük és internetük,így tőlem küldték el a reklamációt tegnap délután,amit azóta is moderál a rendszer.Természetesen a saját freemail címüket és nevüket adták adták meg.Most ez mi?Nem lehet több hozzászólást elküldeni?

109. micimacko72 (válaszként erre: 107. - Szenyorka)
2011. aug. 12. 14:26
és a kolléganód is Axás? A weboldalon lekérdezted a reálhozamodat? Ott is ennyit irtak? az van irva, hogy aug 17 és 22 között lesz a kifizetés
108. zolko8
2011. aug. 12. 14:02
Sziasztok! Én is nullás axa-s és ex wintherthuros vagyok. Emlékszem, anyám fülön fogott az elején és azt mondta: "Kisfiam majd meglátod ebből lesz a nyugdíjad". Azóta végig bejelentett állásom volt, a hozamom 408.077,- Ft, reálhozamom természetesen: Nulla Amiért viszont írok: A héten kifestette nálunk a lakást egy ismerős festő srác, beszélgettünk a témáról, mondja, hogy ő talán 2 évet volt bejelentve minimálbéren a többit cash-ben kapta mindig, röhögtünk az egészen hogy mennyit fog kapni. Éppen mázolja a menyót, amikor hívják otthonról, hogy megjött a reálhozama az OTP-től (a cca. két év minimálbérre). Másnap mondja, hogy 18.000 Ft-ot kapott. Ez milyen? El kell menni ebből az országból, csak ne lenne 2 gyerekem meg minden egyéb kötődésem... Csalók ezek, mocskos, aljas szemetek, bármit megcsinálhatnak.
107. szenyorka (válaszként erre: 106. - Micimacko72)
2011. aug. 12. 13:07
Valami nagyon nincs rendben az AXA-nál, mert kollégám ugyanannyi idővel és befizetéssel kapott 284eFt-ot, én pedig 28045Ft-ot. Talán a tizedesvesszőt írták el, vagy hasracsapós az összeg!!!???
2011. aug. 12. 08:09

Az Axa netes oldalról lekérdezett reálhozamokat kaptátok?


Nekem írnak kifizetést, remélem nem lesz nulla, mire ideér hozzám :-((

105. 07c4794583 (válaszként erre: 102. - Linda49)
2011. aug. 11. 20:36
olyan nem volt, aki megróbálta megverni az axásokat? akkor legalább lenne némi elégtétel :))
104. bluyoo
2011. aug. 11. 20:12

Reálhozamom az AXA rettenetnél:0Ft 6év OTP 2évAXA 1,5M tőke és 195000Ft hozam mellett.

Szerintem saját képletet csináltak 195000x0=0Ft

Az kár volt halgatni a "pénzügyi tanácsadómra"akiket most anyira ajánlanak ....

Ahova én beléptem ott azonnal bukták a pénzeket.

103. linda49 (válaszként erre: 98. - Beatrixie)
2011. aug. 11. 17:25
Nekünk nem csak anyagi,de erkölcsi kártérítés is jár!Persze hogy csatlakozni kell,hisz ez nem más,mint szabad rablás.
102. linda49
2011. aug. 11. 17:21
Sziasztok.Nagy nehezen sikerült csatlakoznom a pertárskereső oldalára,majd pontosan 6 órán keresztül moderálta a rendszer a levelem.Biztos leellenőriztek,hogy CIA tag vagyok-e?Voltam az AXA-nál reklamálni,de persze semmit se értettem az egészből.A korommal volt bajuk(időnként nekem is a reumám miatt).Szóval mivel 40 feletti vagyok automatikusan átléptettek valami akármibe és emiatt történt,hogy csak 2008-tól tudja figyelembe venni a befizetést.Hozam is csak erre jár,ezért kevés.Na meg jöttek a jogszabályok,amiket meg akartak mutatni,de inkább a menekülést választottam.Az irodából kb.400 méterre folyt a sor,a reklamálók között akadt,akinek fizetni kell!!!!Nem tudom az AXA-t ki "moderálta" mikor betelepült?Vagy csak engem lehet számon kérni,leellenőrizni és meglopni?Lindi Szolnokról
101. boygay
2011. aug. 11. 16:44

Ma volt AXA kifizetés

OTP,ING folyamatos

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook