Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóval kapcsolatos probléma. Mit tegyek, kihez forduljunk? fórum

Autóval kapcsolatos probléma. Mit tegyek, kihez forduljunk? (tudásbázis kérdés)

19. Rea69 (válaszként erre: 11. - Djeanett)
2009. jún. 10. 14:34
Hidd el, az enyém is elég cifra ügy,de ide csak nagyvonalakban vázoltam.A másik autómmal ugyanez a történet,csak ott a kitudja hanyadik tulaj,balesetet is okozott, 2001 óta folyik a dolog.Én már csak igy járok az autókkal.
18. SZK207 (válaszként erre: 17. - Djeanett)
2009. jún. 10. 11:19
Ha esetleg lenne rá tanud, hogy ez így történt akkor léphetnél az ügyben a bíróság felé is. Csak azt kellene kiderítened pontosan ki az ember. Bár lehet, hogy nem hiányzik neked egy bírósági per, de a gyerekek örökségéről van szó, én meggondolnám. Persze ha az autó olyan értékes volt amiért érdemes volna perbe szállni.
17. djeanett (válaszként erre: 16. - SZK207)
2009. jún. 10. 11:02
Biztosan alkatrészként adta el,ilyesmikkel foglalkozik úgy tudom,én nem ismerem ezt az embert.Biztosan hallotta,hogy mi történt a párommal,mert állítólag szokott erre járni,vannak itt ismerősei,mivel ez egy kisváros,itt mindenki értesül mindenről.Éppen ezért is egy gerinctelen alak,hogy nem keresett meg,hogy mi legyen a kocsival.Nyilván nem adtam volna el és nem is tudta volna,mivel a gyerekek örökölték...
16. SZK207 (válaszként erre: 15. - Djeanett)
2009. jún. 10. 10:56
Csak azt nem értem hogyan tudta eladni ha nem ő volt papíron a tulaj.... Szerintem inkább alkatrésznek darabjaiban értékesítette. Szerinted értesült a párod tragédiájáról? Te ismerted azt az embert aki elvitte a kocsit?
15. djeanett (válaszként erre: 14. - SZK207)
2009. jún. 10. 10:54
Igen,sajnos ez így van.De legalább lett volna benne annyi hogy keres,azután ami történt,de gondolom eladta a kocsit és jól elvan:(Én meg ártatlanul szenvedek a sok utánnajárással:(Sajnos nagyon meg kell gondolni,kinek,minek mit mondunk/adunk-veszünk...stb
14. SZK207 (válaszként erre: 13. - Djeanett)
2009. jún. 10. 10:48
Az a leggusztustalanabbb a dologban, hogy a párod jóhiszeműen odaadta az autót annak az embernek, megbízott benne (mert biztosan magából indult ki), az a szemét pedig ezt így kihasználta. Tényleg igaz a mondás, hogy az ember igazán csak magában bízhat...
13. djeanett (válaszként erre: 12. - SZK207)
2009. jún. 10. 10:43
Kell ám sajnos elég sűrűn betelefonálok,de még semmi kb fél éve.De legalább folyamatban van,nem mondhatják,hogy nem léptem az ügyben,habár szeretném már ha minél előbb rendeződne!
12. SZK207 (válaszként erre: 11. - Djeanett)
2009. jún. 10. 10:37
Szegény, téged se irigyellek! Mindig azt hiszem, hogy a saját problémáimat senki nem tudja túlszárnyallni, de a soraidat olvasva rájöttem, hogy én a"szerencsésebb" egyének közé tartozom. Így hát nyugiban maradok, nem sajnálgatom magam. S a rendőrség lépett már valamit? Úgy hallottam őket is kell néha noszogatni mert különben rajta csücsülnek az ügyeken időtlen időkig...
11. djeanett (válaszként erre: 1. - Rea69)
2009. jún. 10. 10:33
Szia!Én is hasonló helyzetben vagyok,talán kicsit cifrább,mert anno az én párom is eladta a kocsinkat,de akkor nem készült róla adás-vételi,semmi,úgyvolt kipróbálja és ha beválik egy hét múlva megírjuk a szerződést.Sajnos erre nem került sor,mivel a következő héten a párom meghalt autóbalesetben és a gyerekek lettek a törvényes örökösök.Én azóta(3 éve)sem tudok a kocsi hollétéről,nem tudom kinek lett "eladva",viszont a fizetnivalót a kocsi után küldik,sőt mivel le kellett volna adni a rendszámot,de mivel nem tudom hol a kocsi így jött a büntetés...Na ekkor az okmányirodába bementem,ahol egy jegyzőkönyvet vettek föl a sztoriról és hogy nem tudok a kocsi hollétéről és a rendőrségre irányítottak,ahol folyamatban van az ügy.Valamit lépni kell,mert büntetnek másképp.
10. SZK207 (válaszként erre: 9. - Rea69)
2009. jún. 10. 10:30
Legalább akkor anyagilag nem szivatott meg. Szerintem is menj be a rendőrségre, de mégjobb ha gyorsan kikéred egy ügyvéd tanácsát. Az a gáz, hogy le kellene kerülnie a nevedről mert ha a használója isten ne adja okoz vele pl. egy halálos balesetet téged vesznek elő még akkor is ha nincs forgalomba helyezve. Arról nem beszélve, hogy begyűjthet neked rengeteg büntetést (autópálya jogosulatlan használata, tilos parkolás, gyorshajtás, egyéb szabálysértések) amiket nehogy rajtad akarjanak majd behajtani. Anno a főnököm is járt hasonlóképpen és tavaly kapott egy csomó levelet amiben 2004-es és 2005-ös szabálysértéseket akartak vele megfizettetni pedig már rég eladta az autóját a szóban forgó dátumok előtt csak az új tulaj nem íratta át az autót. Rengeteg utánajárásba került mire sikerült elintézni mindent.
9. Rea69 (válaszként erre: 6. - SZK207)
2009. jún. 10. 10:22
Nem
8. Rea69 (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2009. jún. 10. 10:21
Még nem, de sehol nem mondják meg, ki jelentette be az ellopást, mert az exem állitja, ő nem.
7. Rea69 (válaszként erre: 3. - Zsófyc)
2009. jún. 10. 10:21
Mert mint emlitettem, mikor elment, azt mondta, hogy elrendezte.Csak a mult héten derült ki, hogy mégsem.Közben egyszer elköltöztem, és nem talált meg a hivatal, de mint kideült, a volt párom az összes levelem felvette.
2009. jún. 10. 10:20
Hitel volt rajta? Anyagilag beszálltál a vásárlásba?
2009. jún. 10. 10:20
Az okmányirodától ne is várj segítséget! Mikor mi anno eladtuk az autónkat, és nem jelentettük le, mert nem tudtuk, hogy le kell, nekünk kellett egy csomó ideig fizetnia kocsi után mindent,mert a csávó aki megvette nem irattaát, plusz nem találták meg, mi meg kéznél voltunk.
2009. jún. 10. 10:20
Rendőrségen voltál már??
2009. jún. 10. 10:18
Azta:O De eddig mért nem fordultál ügyvédhez v vmi? 2001 kissé messze vt...:S
2009. jún. 10. 10:17
Ügyvédhez menj szerintem.
2009. jún. 10. 10:16

Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni, az alábbi kis "történethez".

2001-ben vásárolt a párom egy autót a részemre, a nevemre kötöttünk az adásvételit.De 2 hétre rá, lelépett autóstól együtt.Azt mondta, rendezi a dolgokat.Sajnos a múlt héten derült ki,hogy az autó még mindig a nevemen van, de valaki bejelentette 2005-ben, hogy ellopták.De közben 2004-ben, mivel nem lett átiratva, kivonták a forgalomból.Szerintetek, hogy tudom meg,hogy most hol van az autó, és egyáltalán mi a teendő, mert mindenhol falakba ütközöm, még az okmányirodába is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook