Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autót hitelre fórum

Autót hitelre (beszélgetős fórum)


1 2
38. Channa* (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2016. febr. 13. 13:19

Megnéztem az Unicredit termékeit....

Hitelkeret THM: 38% körül van

A szabad felhasználású hitel THM: 25% körüli

Használ lakás vásárlás THM: 6-7%


Tehát, nem mindegy, hogy milyen hitel vesznek fel nálunk.


És valahol hasonló minden bankban.....


Itthon a hitelkeretet legtöbben arra használják, hogy a fizetésüket kiegészítsék, mert ugye szabadon felhasználható. Az egyik probléma ezzel az, hogy legtöbben kimerítik hamar a keretet, utána meg mindig mínuszban van a számlájuk, azaz a fizetés rámegy, az betörlesztődik, de ugye szükség van a fizetésre, így újra felveszi, így egy "végtelen ciklusba" kerülnek és ilyenkor már sok a kamat és az egyéb költségek.


Én ezért tartom jobbnak a klasszikus hitelt. Azt ha fizetik a változatlan törlesztő részletekkel (annuitásos hitel), akkor legkésőbb a futamidő végére elfogy, ha meg van lehetősége, akkor kifizetheti előbb.

37. M0ncsa (válaszként erre: 36. - Channa*)
2016. febr. 13. 12:08

En az UniCreditnel vagyok (vagyis voltam akkor, amikor ezeket inteztem), UC Mo-n is van, csodalkoznek, ha orszagonkent ennyire elternenek a feltetelek. De hat ki tudja.

A hitelkeret NYILVAN nem arra valo, hogy folyamatosan minuszban legyunk, ugy persze, hogy draga mulatsag. Szerintem meg az 1 ev is sok (itt annyira adjak, amennyire kered, felteve, hogy nem hosszabb az altalad megszabott, mint az altaluk megszabott max), nem beszelve a hosszabbitasokrol.


A hitelkeret arra valo szerintem, hogy olcso es egyszeru megoldast szolgaltasson, ha hirtelen van szukseged nagyobb (ertem ezalatt: max. 2-3 fizetesnyi) osszegre ilyen-olyan okokbol kifolyolag - mint a forumindito.


A hitel meg arra, hogy toket szolgaltasson hosszutavu befektetesekhez.


Szerintem az a baj, hogy az emberek nem igy allnak hozza, nem arra hasznaljak, amire valo...

36. Channa* (válaszként erre: 35. - M0ncsa)
2016. febr. 13. 11:37

Igen, nálunk nem fix költsége van a hitelkeretnek, mármint nem úgy fix, hogy 36 Euró, hanem havonta számolnak rá költségeket a hitelkeret kihasználtságát figyelembe véve. Ja, és általában 1 évre adják (amit persze mindig hosszabbítanak), de akár mikor azt mondhatják, hogy vége (pl. nem érkezik munkabér jóváírás a számlára, mert munkanélküli lett) Ez az eset pl. a hitelkeret felmondásával jár és egy összegben kell kifizetni.

Persze, én sem vitatkozni akarok, csak leírtam, hogy nálunk így van általában, és természetesen nem ismerem az összes bank termékét, csak azokat, amelyekkel mi foglalkozunk.:D

35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. febr. 13. 08:33

Oke, de most nem milliokrol, hanem 400.000 forintrol beszelunk. Ehhez hozzajonnek az ilyen-olyan dijak, amik nem tudom, fuggenek-e a hitel vagy folyoszamla-hitel osszegetol. Utobbi nalunk pl. fix 36 euro, fuggetlenul az osszegtol. Es nincs ugyebar extra koltseg, ha hamarabb akarod torleszteni, teljesen rugalmas a dolog.

De nem is akarok amugy vitatkozni veled errol, biztosan jobban ismered a helyzetet, mint en. Csak egy opcio volt, aminek erdemes lenne utanajarni, es kideriteni, melyik a kedvezobb. De ha nem tud rola, hogy egyaltalan letezik, siman behuzhatjak a csobe. Az informacio = penz :))

34. Channa* (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2016. febr. 13. 08:22

Én is a hitelkeretről beszélek, aminek a neve folyószámla hitel. Ennek magas a kamata, mindig az volt. Rulirozó, azaz minden jóváírással törlesztődik, illetve újra és újra felveheted azt az összeget, amit nem használtál fel.


A rendes hitelnél sem kell kifizetni a teljes futamidőre eső kamatot, ha előbb visszafizeted. Ha felveszed mondjuk 5 évre, de van pénzed 2 év után, hogy visszafizesd, akkor a hitel lezárásának napjáig kiszámolják a kamatot. Mivel havonta törlesztesz, ezért ha mondjuk törlesztés után 2 nappal akarod kifizetni, akkor a ténylegesen fennálló tőke tartozást kell kifizetni+a 2 napi kamatot, tehát nem a teljes futamidőre fizetendő kamatot!


Persze sok bank nem szereti, ha előtörlesztés van, így különböző díjakat fel szoktak számolni, de ezeket a díjakat tudjuk előre, mert van egy kondíciós lista, amiben benne van, hogy milyen költségekkel jár az előtörlesztés. Ezeket a költségeket már a hitel felvételekor ismerjük.


És itthon ugye nem úgy van, hogy adnak folyószámlahitelt 3 milliót, hanem a munkabér jóváírás alapján számolják ki, hogy mennyit kaphat az ügyfél. Ha 50 ezer a havi fizetése, akkor általában 100 ezer, amit kaphat, esetleg 150 ezer, de milliókat vagy több százezret nem.

És mindenképp magasabb a kamata, mint egy sima klasszikus hitelnek!


Nálunk általában így működnek a folyószámla hitelek. Persze bankonként különbözőek a kondíciók (kamat, számlavezetési díj, rendelkezésre tartási jutalék, egyéb kezelési költségek, készpénzfelvételi díj, folyósítási jutalék, stb.).


Tehát, szerintem jobban jár egy sima hitellel, akár személyi kölcsönnel, aminek a törlesztése változatlan a futamidő alatt, és ha ki tudja fizetni előbb, akkor már jobban járt.

33. M0ncsa (válaszként erre: 32. - Channa*)
2016. febr. 13. 07:42

Ez nem hitel, amirol beszelek. Ez hitelkeret a szamlan. Vagyis engedely, hogy minuszba mehess rajta.

A negativ kamatot minden napra akkora osszegre fizeted, amennyivel VALOBAN minuszban vagy.


Ezzel szember a hitelnel kiszamoljak, mennyi lesz a futamidore a kamat (es az annyi akkor is annyi, ha hamarabb visszafizeted, bar valoszinuleg nem fogod, mert minek), es gyakorlatilag elkepzelhetetlennek tartom, hogy kevesebb legyen, mint az az osszeg, amit kisebb-nagyobb minuszokra fizetsz.


Nem beszelve arrol, hogy itt csak az elbiralasnak van egy minimalis dija, amelyik dij a klasszikus hitelelbiralasnal joval magasabb alapbol.


De hogy ne beszeljek hulyeseget, mert tenyleg nem ismerem a magyar viszonyokat, erdemes lenne legalabb megerdeklodni a banknal, melyik verzio kedvezobb a kerdezonek.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2016. febr. 13. 07:34

Ha jól értem, akkor ez nem itthon van, ugye? Hanem valahol külföldön, ha már EURÓ....

Itthon azért nem így működnek a folyószámla hitel hitek...

Itthon az ilyen hitelek kamata nagyon magas, így nem érdemes ezeket felvenni.

31. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Jucika33)
2016. febr. 12. 22:14

Ilyen kis osszegre ne hitelt vegyel fel, hanem a szamladra kerj hitelkeretet inkabb. Amugy pont ezt akartam ajanlani.

Nincs reszletfizetes, kevesebb a banki koltseg, es ugy fizeted vissza, ahogy tudod (nyilvan bizonyos idokereten belul, meg havonta csokken a keret merteke).


Az ugyintezesen kivul (ami kb. 10.000 Ft, majd a bank megmondja) csak az aktualis minuszodra fizeted a kamatot, es ha a fel evre kert hitelkeretbol mar 2 honap alatt kimaszol, nincs tobb kamat (szemben a hitellel, ahol eloszor a kamatot fizettetik meg veled a futamidore, aztan kezded a reszleteket fizetni).


Mi igy vettunk autot tavaly, volt 3000 EUR kp, kaptam melle 1250 EUR keretet fel evre, amibol csak 800-at hasznaltam fel vegul, es 3 honap alatt kimasztam belole. Az egesszel volt talan osszesen 50 euronyi pluszkoltsegem.

30. simple (válaszként erre: 25. - Gatitaaa)
2016. febr. 12. 13:04
Nekem most háromszor ennyiért van autóm, de most ki tudtam fizetni teljesen, így azért más a helyzet. De vettem autót hitelre is, akkor megelégedtem egy kisebbel, az két és fél millióba került, de volt másfél millió önerőm, szóval még akkor is vidáman tudtam fizetni amikor duplájára nőtt a törlesztőrészletem. De egyetértek, hogy hitelre nem szabad ennyiért vásárolni, csak a hitelt általában baromira nem gondolják át az emberek...
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Gatitaaa)
2016. febr. 12. 12:34

Igy igaz :)


Nekünk kocsit azért kellett venni,mert a munkába járós kocsiba belerohant egy részeg....szóval sok ember munkahelye függött ettől,mert két csapat jár innen vidékre melózni...így azért 11 ember tud október eleje óta is dolgozni...persze ez megint más szitu....Mi környezetünkbe is sokan belebuktak hitelekbe..volt kitől 2 autót is elvittek...és ujra hiteles autójuk van....mondjuk ezt senki nem érti hogyan...

28. Gatitaaa (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2016. febr. 12. 12:26
Még azokra gondoltam, akik erősen feszegetik a határaikat. Nem jó kifillérezni hogy mennyit tud rászánni, mert elég egy betegség, munkanélküliség vagy bármi és kész, elvágta magát. Van ismerősöm aki nagy összegű hitelt vett fel, több százezres törlesztéssel, de ő megtehette és nem azért vette fel mert nem volt pénze. Igaz hogy nem lehet akármennyit felvenni, nem is erre gondolok, de még így is túlzásba viszik sokan és úgy vesznek luxusdolgokat, hogy igazából nem tehetnék meg, így természetesen belebuknak a hitelbe és megy a csodálkozás.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Gatitaaa)
2016. febr. 12. 12:15
Ha a devizára gondolsz....az felelőtlen dolog volt....sokan abba buktak bele...és sajnos olyan világot élünk olyan fizetésekkel,hogy spórolni nem lehet....így marad a hitel....persze nem luxus cikkekről beszélek,meg nyaralásról...
26. Gatitaaa (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2016. febr. 12. 12:05
Sosem tudhatjuk, mikor üt be valami. Rengetegen buknak bele hitelekbe és nem mindig a felelőtlenség miatt. Ez csak az én véleményem.
25. Gatitaaa (válaszként erre: 16. - Simple)
2016. febr. 12. 12:03
Szerintem meg drága a 6 milliós kocsi. Nem vagyunk szegények, de még mi sem vennénk annyiért ha most választani kellene. Hitelre meg felelőtlenség ennyiért kocsit venni. Akinek nincs rá, az örüljön ha kipengeti az 1-2 milliót. Még az is rizikós.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Gatitaaa)
2016. febr. 12. 12:03
Ha nem fejest ugrik bele az ember, lehet nyugodtan aludni...ésszel kell csinálni..tudni a kereteket..nem éhezni egy kocsi miatt,mert hú az kell....csak az sül bele aki felelőtlen...
2016. febr. 12. 12:01
Ha nem tudod fizetni, viszik a kocsit, ahogy már előttem is megírták. Apám is így járt, mert a sajátja helyett inkább az új feleségének a hitelét fizette vissza. Vitték is a kocsiját. Én semmit sem vennék hitelre, az tuti. Hitel mellett sosem lehet nyugodtan aludni.
2016. febr. 12. 11:57

Mi novemberben hoztunk ki autót kereskedőtől..123ezret kellett ott kifizetni,maradékot 3 évig havi 17ezerrel...csoportos beszedést kértük,így tui ki lesz minden hónapban fizetve...


Csak úgy érdemes kocsit venni hitelre ha tudod hogy kitudod fizetni,mert ha nem fizeted kocsit viszik,de a pénzt akkor is ki kell fizetni..érdemes átgondoltan menni,belefér e a családi kasszába,minden hónapban kitudod e fizetni...hiteles autót nem egyszerű eladni....szóval nem 2 perc gondolkodást igényel.és még az sem biztos a kereskedőnél hitelképesnek fognak találni...

21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 11. 22:42
értem.
20. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2016. febr. 11. 17:51

Mert nem normális....

Plusz a baráti körében és a környezetében "elvárás" egy bizonyos értékű, minőségű autó/is/.

19. jucika33 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2016. febr. 11. 13:02
Köszönöm a kimerítő választ. :-) A banktanácsot megfogadom, ha tényleg így fogunk vásárolni. Egyébként én valóban csak olyan max. 400.000 körüli összeget vennék fel, semmi esetre sem vennék új autót. Ismerem a kereteinket. (Bár most csendben reménykedem, hogy a régi kocsim javítható mégis és erre az akcióra pár hónapot ráhúzhatok, addigra talán okosabb leszek.)
18. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 10. 22:15
Miért vesz valaki hitelre ilyen drága autót? Fel nem foghatom.
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Simple)
2016. febr. 10. 21:00

Szerintem drága a 6 milliós autó.

Nem értem miért nem elég sokaknak egy suzuki, ami 2 millió....

16. simple (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. febr. 10. 20:23
Írta, hogy a kocsi totálkáros lett, nyilván használhatatlan. 6 milliós autó nem drága, feltéve ha van az embernek pénze rá. Sokan nulla önerővel ugrálnak bele hatalmas hitelekbe, élethosszig tartó futamidővel, itt is ez történt.
15. simple (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. febr. 10. 20:18
Az ötéves autónak bizony igencsak lecsökken az értéke, nyilván addigra már csak két milliót ért.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 10. 20:12

Hol van a kocsi?

Nem sikerült megértenem....

Miért vett ilyen drága autót?

A biztosító nem fizet kevesebbet, mint amit ér a kocsi. Ha totálkáros lett, akkor a teljes árat megfizet, feltéve, ha nem ő okozta a kárt.

2016. febr. 10. 20:09

Kevés hitelt vegyél, ha már mindenképp szükséges. Mindegy hol veszed fel (autókereskedés, bank), kb. ugyan azok a feltételek. A Merkantilt annyiból ajánlanám, hogy rendesek, ha gondban vagy.


Ha nem tudod fizetni valamiért a hitelt, akkor mindenképp levélben kérj haladékot vagy fizetés könnyítést, mert akkor nem úszol el. Leadni nem szabad a kocsit, mert akkor kész ráfizetés, hiszen az addig befizetett pénzed nem kapod vissza, ár alatt értékesítik és a különbözetet is ki kell fizetni.


Ha még is eljutnál addig a pontig, hogy nem tudod rendezni sehogy a tartozásod, akkor is a bankkal egyezkedj.


Csak akkora törlesztést vállalj, amit könnyedén ki tudsz fizetni bármikor.


Igen, léteznek biztosítások (casco lopásra, és manapság van már munkanélküliségre is).

A törlesztéshez hozzá kell számolni a biztosításokat is, a kötelező kiadásokat (súly adó, kötelező) és még tankolni is kell, valamint szervizelni.


Én ha vennék autó, akkor tuti, hogy csak néhány százezerért vennénk, amiből minimális lenne a hitel.


Ja, sajnos nehéz eladni a hiteles autókat, mert ugye annyit kellene kapnod legalább, amiből ki tudod fizetni a fennálló tartozásodat (ezt a bank megmondja, hogy mennyi pontosan), de ugye mint tudjuk ha kihozunk egy 2 milliós autót a boltból, már nem ér annyit csak másfelet....


Ezért faragtak rá sokan az autóhitelre, mert a tartozásuk egyre nagyobb összegű lett az autójuk viszont egyre kevesebbet ért, így nem tudták eladni végrehajtás előtt.


Lehet nem írtam le mindent és az is lehet, hogy kicsit kesze-kusza lett, de nyugodtan kérdezz, ha tudok, akkor válaszolok.


Sok sikert! És jól gondold át!

2016. febr. 10. 18:17

A hitel jó dolog. Azoknak szabad felvenni akiknek amúgy lenne pénzük autót venni vagy legalábbis tudnak annyi pénzt mobilizálni egy-két hónap alatt amennyibe az autó kerül.

Pénz nélkü, minimális keezdőrészlettel, maximális futamidővel tuti bukta.

Egy közeli rokonom vett egy új autót hat milláért, szinte nulla kezdőrészlettel, valami brutális hét vagy nyolc éves futamidővel. Összetört a ma már öt éves kocsi, totálkár, a biztosító fizetett két millát, és a hiteléből még maradt ÖT MILLIÓ!!!??? amit csökkentettek a biztosító két millájával... Gyakorlatilag mintha semmit sem fizetett volna a hiteléből mert a tőke talán egy milát csökkent az évek alat... Most nincs kocsija és ketyeg a három millla hitel....

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. febr. 10. 18:06
Lopás esetére a CASCO a megfelelő megoldás.
2016. febr. 10. 13:45
Köszönöm a tapasztalatok megosztását. Sajnos ez nem hangzik jól. :-( akkor valami mást kell kitalálnom, mert megbolondulni nem szeretnék az idegességtől.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. febr. 10. 12:45
Igen létezik, de bizony a törlesztőrészletet jól meg is emeli. Családban volt ilyen és amikor fizetni kellett volna, az egyik bank nehezen, de átvette a törlesztést, ne milliósra gondolj, a másik csak a kifogásokat kereste, mi lett volna a vége nem tudtuk meg, mert sajnos meghalt a biztosítást fizető.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook