Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Autósülés nélkül autózás babával? fórum

Autósülés nélkül autózás babával? (beszélgetős fórum)


21. 3da8f53e4a (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 12:34

Ha már viszitek a babakocsit, akkor már az ülés is befér" a vonatba. Én vinném magammal azt is, biztos segít a családból valaki "felpakolni" benneteket a vonatra és a kintiek meg lepakolni.


Ha nem kell átszálni, akkor igaz macerás, de az a tuti, ha viszed a sajátodat.....

2012. jan. 19. 09:56
Nem szabad (itt nem az írott szabályokra gondolok) biztonsági gyermekülés nélkül gyermeknek autóban utaznia, mindenképp kellene szerezni egyet.
2012. jan. 19. 09:51
köszönöm a válaszokat, megkérdezem h van-e ismerősük akik kölcsön tudnak adni autósülést.
18. Kyller
2012. jan. 19. 09:48
mi egyszer bereltunk. Igaz, hogy "sirnom" kellett erte... probaljatok meg ti is. az autoberlesekkel foglalkozo cegeknek altalaban van babaulesuk.
2012. jan. 19. 09:47
Venni kell itthon vagy akár ott kint-szerintem még használt is belefér.Esetleg fel lehetne adni csomagba előre.
2012. jan. 19. 09:42
"A 3. életévüket betöltött, legalább 135 cm magas gyerekeket a hátsó ülésen már elegendő a gépkocsiba szerelt biztonsági övvel rögzíteni (gyerekülés nélkül), ha az öv a testmagasságához igazodik és a gyerek biztonságosan beköthető. (Ilyenkor lehet jelentőségük az ülésmagasítóknak, ha a biztonsági övrendszer nem állítható.)"
15. dameki (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. jan. 19. 09:42
Egyetertek..ulesmagasito 1 evesnek nem biztonsagos es nem is ajanlott.
14. sutoczkine (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:41
Az ülésmagasító 1 éves gyereknél szóba sem jöhet, nem elég magas hozzá, hogy a kocsi biztonsági öve oda essen ahova kell.
13. cicaanya (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:40
illető kérjen kölcsön.....
12. trapiti (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:40
Legyen ülés ;)
11. trapiti (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:39

Egy évesnek nem jó az ülésmagasító! Ahhoz olyan magasnak kell lennie, hogy a magasítóval a feje felnőtt magasságba kerüljön, és be tudd kötni az autó saját biztonsági övével.


Ott kinek az autójával mentek? Ha bérautó, akkor lehet gyerekülést is bérelni hozzá. Ha ismerősé akkor nincs más megoldás, venni kell.

10. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2012. jan. 19. 09:39
nem jutott eszembe autósülés nélkül vinni, csak a megoldásokat kérdeztem h hogy oldjam meg, hogy ha nincs ülés akkor mit hogyan...nem kell egyből a rosszat feltételezni.
9. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:38
A kintieknek nincs kisgyerekes ismerőse, akitől kölcsön lehetne kérni?
8. Nirvi (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:38

Mi is így voltunk kint Németországban, hogy repülővel mentünk, de ott a rokonokkal sokat autóztunk.

Nekünk egyértelmű volt, hogy mivel itthonról nem tudunk vinni, ők ott kértek kölcsön arra az egy hétre ismerőstől.


Remélem nálatok is megoldható ez, ülés nélkül semmiképp ne kocsikázzatok!

2012. jan. 19. 09:37

köszönöm a válaszokat!

1 éves lesz. Tudom h nem szabad ülés nélkül vinni, meg büntetik is, csak cuccok+babakocsi+ülés az már baromi sok lenne. megnézem ezt az ülésmagasítót.

6. trapiti (válaszként erre: 4. - Christineee)
2012. jan. 19. 09:37

Ha akkora a gyerek, hogy most nőtte ki a hordozót, akkor a magasító szóba sem jöhet!!!!


Be kell szerezni egy autósülést, ha lehet kérjen kölcsön akihez mentek, ha nem lehet, sajnos venni kell.

Nemcsak a büntetés miatt, hanem a gyerek védelme érdekében is!

Nem is értem, hogy hogy juthat eszébe egy szülőnek autósülés nélkül furikázni a gyerekét...

2012. jan. 19. 09:36
nemreg lattam a tv-ben h egy mama fogta az oleben a gyereket,karamboloztak es a gyerek kirepult a szelvedon mamastol:(
2012. jan. 19. 09:34

Sajnos ha autózni akartok muszáj lesz bezserezni egy ülést, mert csúnya büntetéseket lehet kapni ha nincs betartva ahivatalos előírás:-(

A legegyszerűbba hordozó, de ha a baba már em fér bele, muszáj egy rendes ülés. Nem tudm mennyi idős a gyerkőc, de talán a legkisebb helyet az egyszerű ülésmagasító foglalná.

2012. jan. 19. 09:34

Semmi esetre sem babaules nelkul,az nagy meggondolatlansag:(

Esetleg akikhez mentek,szoljatok nekik,hogy valakitol kerjenek arra az idore amig ott vagytok!

2. dameki (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 09:33

AUTOSULES NELKUL KICSINEK SOHA SEHOVA!

Probaljatok akkor ott megoldani, kerni valakitol kolcson.AZ ULES EGY GYEREKNEK ELETMENTO LEHET HA NETALAN BALESET LENNE.Az se megoldas, hogy te tartod az olodben.....kell az ules szerintem...mindenkeppen!

2012. jan. 19. 09:30

Külföldre szeretnénk mennyi vonattal, viszont akikhez megyünk, nincs babaülésük, de szeretnénk autózni, ráadásul sokat. A fiam meg nem fér el a hordozójában amit a vázra lehet pattintani, így az kilőve.

Mit csináljunk? Ti hogy csinálnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook