Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autósok, az autó többet fogyaszt, ha az ablak le van engedve? fórum

Autósok, az autó többet fogyaszt, ha az ablak le van engedve? (tudásbázis kérdés)

12. ladomeister (válaszként erre: 6. - D879a0c5b4)
2009. szept. 30. 22:12

pont erre akartam meacska célozni, a légellenálás, nics sok tapasztalatom vezetés terén, csak több mint egy év folytonos vezetés, az első évemben tulléptem a 100,000km csak romániában, s még magyarország felé járk

ltam, egy dubával, klimám az nemvolt, de azt a skodámon láttam a fogyasztásmérőt, de tudjátok az ablak igen sokat jeletn, egy lehuzott ablak személyautoknál 4%terjedő fogyasztás töbletet okoz, ha belegondolsz, az szép kis teljesitmény, bár nemmondom hogy én mit tudok, kedvemtöl függöen vezetek, ha megnyomod többet fogyaszt, természetes, de, pl egy transittal indultam székelyudvarhelyről budapestre és vissza, söför társaim idejétől nem lemaradva, 3literrel kevesebb üzemagot fogyasztottam 10020erenként, szocal 7literrel jártam meg, jövet menet terüvel, ez azthiszem nem talál a 10el. Na de mindenkinek van mit tanulnia, nekem is, az üzemanyag sporlo világbajnok 2,9literrel jár, német ember, egy seattal vagy nem is tudom mien autoval, 4hengeres kisauto, hát na z az igazi teljesitmény, egy adásban láttam ott még fölösleges elektromos cuccot sem kapcsol be, mert ugye az áram fejlesztésis energiába tellik, de mindenesetre, akárhogy szép teljesitmény, elismerésem neki.

2009. szept. 28. 12:18
Sziasztok! Azt hiszem,hogy a mítosz írtókban (nem bizti9,láttam,hogy a letekert ablakos autó többet fogyasztott,mint amelyik klímával ment.
10. emagdi
2009. szept. 27. 20:09

nyilván többet fogyaszt.

és igen, akkor is, ha tetőcsomagtartó van fent vagy bármi egyéb amitől nagyobb lesz a légellenállása az autónak.

2009. szept. 27. 20:04
Nem volt elég szavazni róla? :O Az most mindegy, hogy a vélemények megoszlanak, de kit kell ennyire meggyőzni?
2009. szept. 27. 19:38

Ha leengeded a kocsiban az ablakot, többet fogyaszt a kocsi?



hogy a viharba ne. . . légellenállás. . .

minél nagyobb az ellenállás, annál nagyobb erőt kell kifejteni. az autó erejét a motor adja, a motorét a benzin. akkor?többet fogyaszt vagy nem???ez valamikor ötödikben(általános!!) volt tananyag.

7. 9933e6cc1b (válaszként erre: 1. - Ladomeister)
2009. szept. 27. 19:38
én már a szavazásra is reagáltam.bemásolom ide.
2009. szept. 27. 19:37
Igen, többet fogyaszt az ellenállás miatt.
2009. szept. 27. 19:37
Valamilyen környezetvédelmi oldalon olvastam róla először, hogy többet fogyaszt az autó letekert ablakkal.
2009. szept. 27. 19:36
Ha a fizikai törvényt nézzük akkor többet fogyaszt az biztos.
2009. szept. 27. 19:35
Autopályán 130km/h már érezni a letekert ablak hátrányait, igaz a klima is fogyaszt.
2009. szept. 27. 19:35
Én úgy olvastam valahol (pontosabban egy benzinkút lapjában) és a tapasztalataim is azt mutatják, hogy igen, többet fogyaszt. Nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem a légellenállással magyarázták a dolgot.
2009. szept. 27. 19:32
Egy szavazáson láttam, itt a hoxán, ugyanezt a kérdést, észveszejtő többséggel hejtelen a válasz, erröl csevegjünk, szoval azon a szavazáson az dölt el hogy nem fogyaszt többet, nos emberek, várom válaszukat, önök hogyan gondolják? kritikák, ellenkritikák,ki mit tud erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook