Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Automata mosógépet lehetne így használni? fórum

Automata mosógépet lehetne így használni? (tudásbázis kérdés)


23. Guruljka (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2019. jan. 9. 16:54
Az luxus lett volna, ha egyféle vezeték van a falban. De elég sokáig bírta.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2019. jan. 9. 09:59

Ez igaz, de legtöbbször az a gond, hogy az óra nem bírja.

Nekünk is kellett eddig minden lakásban az elműtől kérnünk Amper emelést. Nem került pénzbe. Beadtuk az igényünket és kb. 1 hét múlva már jöttek is.

21. Channa* (válaszként erre: 16. - Szőkelédi)
2019. jan. 9. 09:57

Igen, pont ilyennel kötöttük be a mosogatógépünket. A vízszerelő 30 ezret akart kérni baráti alapon, mert egyébként 75 ezer lett volna. A férjem lement a boltba vett egy ilyen átalakítót és már ment is a gép:D

Nem ronda, egy kicsit jobban kiemelkedik a mosogatócsap, mint előtte.


Én is meg tudtam volna csinálni.

20. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. jan. 9. 07:58
Nemcsak biztosíték kérdése. Meg kell nézni, hogy milyen a vezeték annál a konnektornál, ahová a mosógépet be akarja dugni. Régi lakásoknál lehet, hogy egy gyenge alu vezeték, ami nem bírja el, leég a falban.
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Szőkelédi)
2019. jan. 8. 17:53

Nálunk akkor még nem volt folyóvíz.

Miután bevezettük, ezt a gépet még sokáig használtam.

18. ab3619a9cd (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. jan. 8. 17:35
Nekünk félautomata vagy mi a szösz volt. A vizet kellett minden mosásnál, öblítésnél kézzel tölteni, minden mást program szerint csinált. Zuhanyfejet tettük bele, úgy töltöttük. 4.-en laktunk. Apám, el kezdte tölteni, majd lement a boltba... Folyt le a víz a lépcsőházban a földszinten mire visszatért. El felejtette...
17. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. jan. 8. 17:35
Jajj ismerős!😂 Ott álltam mellette én is mert már olyan tropa volt szerencsétlen,hogy semmit sem csinált magától.
16. szőkelédi (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. jan. 8. 17:31

No megkérdeztem az uram;ahol van csap oda rá lehet kötni. 400 Ft egy átalakító,boltban tudják mi az ,simán én is rá tudnám tenni ,megmutatta. De nem 30 ezer ! Természetesen centrifugálásra jó az automata mosógép is ,én is szoktam úgy használni ,a hálózatot se fogja terhelni,mivel nem fűt a gép nem vesz fel annyi áramot .

Ideiglenes megoldás egyenlőre.

2019. jan. 8. 17:29
Egyébként egy darabig használtam az automatát úgy, hogy vödörből öntögettem bele a vizet. Ezelőtt úgy 28 évvel. De az még az Energomat volt, nem a mai érzékeny gépek.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. jan. 8. 17:19

Közben írtál Te is, most látom, mi a gond.

A régebbi elektromos hálózat is bírja, de a biztosíték kérdéses. Meg kell nézni, (csak megkukkolni!), legalább 16A-s legyen.

Mi 130 éves házba hoztunk automata mosógépet, 30-40 éve már gondoltak erre az esetre. :D

13. ab3619a9cd (válaszként erre: 11. - F4e7e8321e)
2019. jan. 8. 17:17
Az áram nagyobb gond! Nyáron emeltettük meg az ampert . Új óraszekrény, új erősebb légkábel, munkaköltség. 120e volt!
12. Guruljka (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. jan. 8. 17:16

Szerintem használható a centri funkció.

A kézi mosógép helyett nem lett volna jobb egy szerelőt kihívni, aki esetleg oda is teszi azt a csatlakozót, ha lehet?

Azt nem hiszem, hogy csak bontással lenne megoldható a csatlakozás. Mert akár az egyik csapra lehet olyan toldalékot tenni, hogy a gép vizet kaphasson. Ahhoz falat nem kell bontani, vezetéket sem kell áthelyezni.

2019. jan. 8. 17:14

Sziasztok, köszi a válaszokat!


Az egyik probléma, hogy a csap alja a padlóig kerámia lábazat, elég keskeny, így a szennyvíz csövet nem lehet könnyen csatlakoztatni. Le kellene szedni, beépíteni egy új szifont és egy szélesebb lábazatot visszatenni a csap alá. Ennek lenne az az alternatívája, hogy egyszerűen beleengedni a kádba, ami mondjuk nem túl higiénikus, de régen is így csinálták.

A másik gond az volt, hogy a csap környékén nincsen olyan kimenet, amiből a mosáshoz szükséges vizet szívhatná a gép. (azt nem tudtam, hogy a zuhanyra is lehet kötni egyébként).

Szerelők (kb. öt különbözőt hívott) szerint 30.000.- Ft-nál kezdődne a bekötés és alkatrészek - szerintem ez nevetséges.

Valamint a lakás olyan régi (30-40 éves), hogy a régi biztosíték nem bír el egyszerre sok dolgot.

Ezek alapján úgy gondolta, hogy vesz egy kis teljesítményű, egyszerű gépet, ami átmenetileg megoldja a dolgot félig-meddig. Tavasszal nagy felújítást tervez, ekkor lesz biztosíték, vezetékcsere, csap, szifon stb.

Csak pont télen szerintem nagyon nehéz kézzel csavargatni a ruhákat, ezért jutott eszembe, hogy a kihasználatlan jó géppel esetleg megoldhatná.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Magdimnika74)
2019. jan. 8. 17:14
Ha a gép elfér ott.
2019. jan. 8. 16:21
Mosdó van nála? Nekem oda volt rákötve,szerelvényboltban pár száz forint egy átalakító . Mosdó csaptelepet leszedni és összekötni.
8. ab3619a9cd (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2019. jan. 8. 15:35
Becsszóra, el hiszem! 😊
2019. jan. 8. 15:33
Végső esetben vehet egy különálló centrifugát is. De remélem, azért egyszerűbben is sikerül megoldani a dolgot.
6. loch ness (válaszként erre: 5. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 8. 15:27
Ja, tényleg. A töltésre nem gondoltam :) Pedig becsszóra szoktam mosni :)
5. ab3619a9cd (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2019. jan. 8. 15:25
Szerintem nincs a mosógépnek töltőcsap. Nem tudom mi a hivatalos neve, de filléres dolog beszereltetni!
2019. jan. 8. 15:22

Mit jelent az, hogy nem beköthető? Töröm a fejem, de - hacsak nem mondok nagy hülyeséget - a mosógéphez egy konnektor kell, meg a víz elvezetéséhez valami, de ez valóban lehet akár a fürdőkád is. Régen csak ez a megoldás létezett.

Vagy valami másra gondoltál?

2019. jan. 8. 14:54

Lehet persze.

Konyhában van hely a modern gépnek? Általában ott szokott lenni, ahol a fürdőszobában nincs külön leállás.

2019. jan. 8. 14:05

Hát nem tudom mi lehet a gond, a régi és új gépeket is hasonlóan kell bekötni. Minek kellett camping gépet beszerezni?


Tehát, a tusolóra is rá lehet csatlakoztatni a mosógépet és már megy is minden, ahogy kell.


Egyébként egy okos új gép nem indul el víz bekötés nélkül.

2019. jan. 8. 13:59

Sziasztok,


Barátnőmnek van egy jobb minőségű mosógépe. Most költözött új lakásba (csak neki új, amúgy egy régibb ingatlan). Első probléma, amivel találkozott, hogy a mosogép nem beköthető a fürdőben. Illetve igen, de ahhoz a csap/burkolat teljes átépítése, vezetékek cseréje szükséges. Ez egyelőre nem megoldható. Vett egy egyszerűbb, camping gépet, aminek a centrifugája gyenge, kézzel csavargatja szegény ha lejárt a program.

Az ötletem/kérdésem: ha csak egyszerűen bedugja az eredeti, erős gépet, de nem kötik rá a csapra, akkor a kifolyócső kádba helyezésével a centri funkció simán használható, ugye? Ahhoz nem kell befolyó víz, csak a kivezetést kell megoldani, jobb híján a kádba.

Nem akarok neki hulyeseget mondani. :) Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook