Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóbiztosítással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Autóbiztosítással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)

11. inomerisc (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2011. aug. 16. 22:22

Igazad van! Na meg az ügyintézés itthon nálunk....

A bürokrácia húhúúúúúúúú.

Az milyen nagy munka lenne, bevonnák a lakatos engedélyét és elvennék tőle a sza(r)kmunkás bizonyítványát. :) :):) :)

10. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - Inomerisc)
2011. aug. 16. 22:03
Sajnos, a leírt eset már eső után köpönyeg, de az ötleted szabadalmaztatni kéne. :) Csak az a baj, hogy ha erre valaki felfigyel, abból elképzelhetetlen hasznot húz - és megint a vásárló kárára, mert a szervízkönyvet oda nem adják ingyen az autóval! Gondolj bele: abba írni kell, meg pecsételni - micsoda munka!!! :o)
9. inomerisc (válaszként erre: 6. - Pan Dóra)
2011. aug. 16. 21:52
Szia! Amióta megtörtént az eset sok okos, hasznos dolgot tudtam meg. Mire kell, kellett volna figyelnem, de utólag.... :( Egyébként az autószerelőm, pont akkor nem ért rá, gyorsan kellett döntenem. De volt olyan ismerősöm aki nagyon értett az autókhoz és mégis befürdött.Ja és ott van példának :):) a totalcar-os Winkler Róbert (autóguru) aki szintén megjárta a poklot,(cikk a neten megtalálható). Az a baj, hogy nem becsületesek az emberek, tisztelet a kivételeknek (én is közéjük tartozom). Az is probléma szerintem, hogy nincs az autóknak "igazi" szervizkönyve. Azaz kiszerelte, mikor, volt e törés, hol, mit javítottak, tételesen feltüntetve, fényképekkel megtűzdelve 1 adatbázisban ami követhető, betekinthető lenne bárki számára, INGYEN! Vagy csak be kell nyújtani az indítványt és mehet a parlament elé.
8. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Inomerisc)
2011. aug. 16. 21:31
Nem gondolom, hogy a biztosítók ilyen ügyekkel foglalkoznak. Gondolom, kifizették a kár összegét a tulajnak, és ennyi. Ő megcsináltatta és eladta. Az ismerősöd meg megvette. Én inkább etikátlannak tartom az esetet, nem jogtalannak. :( De nem vagyok ügyvéd :)
7. bnedora (válaszként erre: 6. - Pan Dóra)
2011. aug. 16. 21:12
Teljesen egyet értek veled. Mi is majdnem bevásároltunk, de szerencsére mielőtt megvettük volna, szerelővel átnézettük.
2011. aug. 16. 20:52
Bocs, hogy beleszólok, de hátha valakinek hasznára leszek a későbbiekben. Használt autót csak egy gyakorlott, ismerős autószerelő segítségével szabad venni. Az egyik ismerősöm szerencsére magával vitte a szerelő barátját, aki a megálmodott autóról azonnal megmondta, hogy balesetes volt, csak szépen kisuvickolták.
5. bnedora (válaszként erre: 3. - Inomerisc)
2011. aug. 16. 20:28
Több száz ezret kifizettek már ügyvédre. Megpróbáltak előbb megegyezni a tulajjal, de mivel az nem sikerült, így mentek el a bíróságra. Első fokon 3 milliót kapnának, de mivel a tulaj nem akar fizetni, így az másodfokra ment. Hosszú játszma az biztos. Ráadásul, amíg a per tart, addig nem szabad használni az autót.
4. reni79 (válaszként erre: 1. - Inomerisc)
2011. aug. 16. 18:37
Kapcsolatban állnak,de nem adnak ki semmilyen informáciot
3. inomerisc (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. aug. 16. 18:24
Szia! A szomszédod hol tart anyagilag? Azt tudom, hogy iszonyat pénzeket nyel el egy per. Az időről nem is beszélve. "Csak" a kárbecslés 50E+áfa, béta, gamma.
2011. aug. 16. 18:17
Szia! A szomszédom most pereskedik másfél éve, mert kiderült, hogy totálkáros volt az autó, amit eltitkoltak eladáskor. Első fokon megnyerték a pert, most a volt tulaj másodfokra megy.
2011. aug. 16. 18:11

Aki tud nekem segíteni, ill. tanácsot adni ÍRJON!!!?? Röviden, tömören vázolom a tényállást.

Az autó vásárlás után, derült ki, hogy törött volt.. :(

Ki volt vonva a forgalomból. Vissza lett helyeztetve.

Nem tudom, hogy az előző tulaj, hol kötötte a biztosítását. Volt e egyáltalán. Szeretném megtudni. A biztosítóban adnak felvilágosítást? Kapcsolatban állnak egymással? Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook