Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetnék, hogy a duzzanat lehúzódjon a térdemről? fórum

Mit tehetnék, hogy a duzzanat lehúzódjon a térdemről? (tudásbázis kérdés)


19. ab61752c45 (válaszként erre: 17. - Nelossel)
2019. febr. 12. 18:26
ja,és azt mondta az orvos,hogy a voltaren,meg az ilyenek semmit nem érnek.
18. ab61752c45 (válaszként erre: 17. - Nelossel)
2019. febr. 12. 18:24
én is kb fél évig sántítottam,mire este hazaértem sírtam a fájdalomtól.egy vagyont költöttem a lábamra,senki nem tudta,mitől fáj.voltam fájdalomközpontban,vetettek kompressziós harisnyát,csináltatott ortopédcipőt,Pesten természetgyógyásznál is voltam,fizikoterápián is.aztán egyszer csak elmúlt,de megint előjött.szerintem lúdtalp,mert minden csont fáj a lábamban.
2019. febr. 12. 18:03

Jelentkezek már az eddigi fejleményekkel...

Végül egy privát klinikán kötöttem ki, mert államilag semerre sem haladtam.

Hát mit mondjak...Csöbörből vödörbe estem...?

Először egy ortopéd vizsgált meg,a DG ugyanaz, kiírt fizikoterapeutához, aki szintén vizsga, majd egy hét múlva adott időpontot a terápiára. Addig tovább fájdogált a lábam, míg vasárnap arra ébredtem, hogy az ágyról lelépve nem tart meg a bal lábam, a fájdalom nagyon erős volt,olyan érzés volt amikor próbáltam rálépni, mintha ki akart volna törni alólam. Bokám nagyon bedagadt, nem látszottak a bokacsontok. Nagy nehezen és órák után tudtam csak rálépni.

Tegnap lett volna az első terápia, de a boka dagadás miatt elküldtek dopplerre. Szerencsére semmi trombózisos gond nincs, viszont a dagadás és a fájdalom rejtély maradt.

Ma volt a nagy terápia, ami a következőkből áll: diadinamikus áram, interferenciás áram, mágnes, lézer, kineziológia.

Diadinamikus árammal megégettek, igaz csak egy kicsit, de hát ez gyakori, kenegessem valami krémmel- mondta a nővér.

Mágnest csak az egyik lábam kapott, mert kicsit elszúrták a "menetrendet". 30 perc van kiírva, abból 10 percet elloptak, hogy így mondjam. Plusz én úgy tudom, hogyha valakinek akár jó, akár rossz indulatú daganata van, a mágneses terápia tilos. Márpedig nekem pajzsmirigy csomóim vannak, négy darab, jóóó nagy. A véreredményem rendben van. Ez sem érdekel amúgy senkit.

A lézer, amiben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy valóban az, olyan sacc/kb hol is fáj? alapon történt. A kineziológia... Ezen eleve ledöbbentem,de jó... Csináljuk. Fél kg-os súly a bokáimra, mintha itthon csináltam volna néhány Péntek Enikős lájtos kis láb tornát. Mondjuk, az egyik inkább fenékformáló volt. Elméletileg mindből tízet kellett volna csinálnom, de a doki annyit beszélt meg vihogott, hogy minden kérdésére, ami az volt, hogy megvolt már a tíz? a válaszom az volt, hogy fogalmam sincs, annyit beszél meg kérdez oda nem vágó dolgokról, hogy szerintem már harmincon is túl vagyunk. Szóval, ennyi lenne,, fizess,viszlát holnap.


Mit szóltok? Nekem konkrétan füstöltek a füleim a dühtől.

16. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. jan. 17. 14:13
Jó hogy mondod, kösz! Remélem a következő 40-50 évben sem lesz rá szükségem! :))
15. globus (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2019. jan. 17. 14:08
Milyen orvosválasztó kártya? A vonalkódos, piros-kék oldalú? Az már ezer éve nem használatos :) Semmit nem vesz már el az orvos, csak gépbe írja az adatokat.
2019. jan. 17. 14:06

Sajnálom.

Én nem sokat járok orvoshoz, még az orvos-választó kis kártyám is itt van nálam.Úgy tudom, hogy van egy általános vizsgálati rendszer, ha a körzeti orvos valami szakrendelésre utal, akkor az beletartozik az ingyenes alap-ellátás keretébe.


Ha valaki olyan vizsgálatok elvégzését kéri, amire a körzeti orvos szerint nincs szükség, de a beteg külön kéri, megcsinálják, de fizetősre.

Ha határozottan kéred, hogy küldjön el ide-oda, és a végén kiderül, hogy valóban szükség volt rá, akkor majd rendeződik az is, hogy kinek a költségére ment a vizsgálat.

13. Nelossel (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2019. jan. 17. 11:06
Sajnos nekem egyre rosszabb.
12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Nelossel)
2019. jan. 17. 10:44
Nem tudom, milyen baj lehet még, ahogy érzékelem (így másfél hónappal az eset után) napról napra jobban alakul, könnyebben járok, sokszor már a felmosót (járóbotot) is elfelejtem magammal vinni. Türelem és lesz ez még jobb is!
11. Nelossel (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2019. jan. 17. 10:37
Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de mi lesz, ha esetleg ne adj Isten később jelentkezik nagyobb baj, mint nálam?
10. Nelossel (válaszként erre: 9. - Nelossel)
2019. jan. 17. 10:35

* osteoporosisa- bocsánat.

Ver a víz megint, mert most tudtam meg, hogy elveszett a rendőrségi jegyzőkönyv. Ilyen nincs még az orosz népmesékben sem, pedig ott aztán minden van.

9. Nelossel (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jan. 17. 10:32
Édesanyám volt a sofőr. Mi voltunk a főúton, amikor ezerrel kivágódott elénk egy... ifjonti hévvel megáldott sofőr. Totálkáros lett mindkét autó. Szintén röntgen szemmel meg lett állapítva, hogy a szegycsont erősen zúzódott- ám csodák csodájára e hét hétfőjén kiderült, hogy bizony csúnyán el van törve... Édeasnyámnak súlyos osteoporisa van. Jóval több, mint hanyagság ránézésre diagnózisokat állítgatni. Ugyanezzel az erővel gyanítom, nálam is ki fog derülni még pluszban minimum szalagszakadás.
2019. jan. 16. 14:23

Én dec. 5.-én estem akkorát itt a lakásban, mint az ólajtó = bokám, térdem fekete, lila, akármilyen színjátszós lett. Még mindig van egy-egy kisebb terület, ahol be van dagadva. Nem érdekel, vettem 1 mérettel nagyobb cipőt, hogy ne csak papucsban tudjak közlekedni.

Ha mozgatni tudom, járni tudok, tehát törés nincs, nem foglalkozok vele, majd helyrejön, amikor akar. Kapja a reikit, az nálam itt van kéznél, és semmi mást.

A lakásban még a felmosóval közlekedek, ha utcára megyek (vettem járóbotot a gyógyászati segédeszközben), oda azt viszem, biztos, ami biztos.

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Nelossel)
2019. jan. 16. 14:00

Röntgenszem nélkül is ezt lehet mondani szinte minden térdsérülésre.

(Mármint, ha nem dől belőle a vér és nem focilabda méretű egy törés miatt.) Erősen zúzódott.

6. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. jan. 16. 13:35
Pályáztatni kell a dokikat, "aki tényleg meg akar gyógyítani" jeligével.
5. Nelossel (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. jan. 16. 12:00

Szintén ortopéd szakrendelésre írtak ki, most egy másik orvoshoz... De addig még sok víz lefolyik a Tiszán, mire odajutok.

A röntgen szemű doktornő aki ott hagyott a baleset helyszínén, "befenyített" lézeres műtétettel :/

4. Nelossel (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. jan. 16. 11:56
Contusio genis a diagnózis az ortopéd orvos szerint.
2019. jan. 16. 11:47

Szerintem a borogatás legfeljebb jólesik, na meg olyankor felteszi és nem mozgatja a lábát az ember.

Ha van duzzanat, akkor sérülés is van, annak pedig oka van. Az ortopédián kellene vizsgálatot kérni, olyan otvosnál, aki nem nyugszik bele, hogy másfél hónapja nem megy le a duzzanat.

2. globus (válaszként erre: 1. - Nelossel)
2019. jan. 16. 11:40

Végül mit mutatott a röntgen?

Nem derült ki, hogy a "kórházba kiírás" milyen szakrendelést takar.

Ha nincs törés, csontrepedés, az jó. Sajnos a térd bonyolult szerkezet. Ortopédián tudnak ízületi ultrahang vizsgálatot végezni, amivel szalagszakadást, sérülést lehet diagnosztizálni, bonyolultabb esetben térdízületi tükrözés történik, ilyenkor már meg is javítják a sérült részeket. Addig esetleg kérhetsz fizikoterápiát, meg hát pihentetés, borogatás.

2019. jan. 16. 11:33

December elején autóbalesetünk volt, a térdeim csapódtak a kesztyűtartóhoz. A kijövő mentősök engem figyelembe se vettek, hiába mondtam, hogy fáj - akkor még csak az egyik térdem, süket fülekre találtam. A sofört elvitték, engem a helyszínen hagytak. Később amikor bementem a sürgősségire, azt írták a papírra, hogy a helyszínen

"nem panaszkodtam semmilyen sérülésre". Ezzel ugye mosták kezeiket, mint Pilátus...

Kicsit volt csak bekékülve a térdem, el is küldtek, hogy kenegessem Liotonnal és majd elmúlik. A vizsgálat vagy egy méterről történt, a minden bizonnyal röntgen szemmel rendelkező doktornő részéről.

Újév napján aztán jött is a gyógyulás jó nagy duzzanatok formájában. Megint sürgősségi. Akkor már irány a kórház. Röntgen. Csak duzzanat, majd elmúlik, ezúttal Deep Relief gélt kaptam. 10 nap fekvés. Ha nem javulok, egy hét múlva menjek vissza. Nem javultam. Pontosan egy hét múlva elmentem a kezelőorvosomhoz, hogy írjon ki a kórházba. Szintén röntgen szeme lehet, mert fél méter távolságról megállapította, milyen szép női térdem van... Itt már azért az idegösszeroppanás kerülgetett. Kaptam is beutalót a kórházba, de majd e hónap végén. Addig mit csináljak? Nem tudja, kenegessem. Majd elmúlik.

Szóval... Szeretnék segítséget kérni, mit tehetnék, hogy a duzzanat lehúzódjon, mert sem a Lioton, se a Deep Relief nem ér semmit. Az ólomecet sem, mert azt is próbáltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook