Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autista a gyermekem! fórum

Autista a gyermekem! (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 28. 14:37

Sziasztok!

3 éves kisfiamnál ,(fél évnyi idegölő várakozás, és megannyi vizsgálat után), a héten diagnosztizálták az autizmust. Tavaly októberben, a bölcsődei nevelők jelezték hogy valami nem stimmel a gyereknél. Hasonló "furcsaságokat" vetetk nála észre amik otthon nekem is szembe tűntek, ám hiába jeleztem a területi védőnő felé nem kaptam mást mint "majd kinövi" "csak játszik" "alkalmi süket" stb... Végül addig addig míg szülői kérelemre (ezzel levéve a felelősséget a védőnőről) kiharcoltam egy neurológiai vizsgálatot, elindítva ezzel a lavinát. Egy nagyon kedves és többek által dícsért professzorhoz kerültünk. Akkor jött először szóba az autizmus. A folyamatos időpont kérések, és a vizsgálatok közötti kényszeres várakozási időben , nem voltam lusta "beleásni" magam a témában. Minél többet olvastam magáról a betegségről, a "tünetekről" annál inkább tudatosult bennem hogy az én szememfénye valóban más mint a többi vele egykorú gyermek. Így hát ez a végleges diagnózis amit a napokban kaptunk meg,(bár azért reménykedtem hogy "hátha") nem ért váratlanul, sőt inkább cselekvésre sarkall. Éppen ezért vagyok itt. Magáról az autizmusról, már elég sok mindent tudok, folyamatosan tájékozódom, viszont a mindennapos dolgok, a reakciók, a lehetőségek , a szülői tapasztalatok, terén erősen hiányos a tudásom. Szeretnék hasonló helyzetben élő, nálam tapasztaltabb szülőkkel beszélni, mert hiszem hogy ebben a helyzetben , ha valaki akkor a szülő az aki a legtöbbet segíthet a gyereknek. Kérlek benneteket írjatok!!

2010. nov. 6. 18:43
Sziasztok! Tudnátok esetleg budapesti, III. kerületi óvodákról véleményt mondani? Olyan óvi érdekelne, ahol integrálnak autista gyerekeket. Kisfiamról friss diagnózisunk van. Köszönöm
6. dbzsuzsi (válaszként erre: 5. - Erika 74)
2010. júl. 20. 16:20

Kedves Erika 74!


Az én kislányom 4 éves autista.Mi is Pécsen lakunk és ide is jár speciális oviba.

Megkérdezhetem melyik alapítványnál van a kisfiad?

Hol laktok?

Örülnék ha írnál a tapasztalataitokról.

5. Erika 74 (válaszként erre: 1. - Cs.viktoria)
2010. jan. 6. 15:52
Szia!Az Én kisfiam most 8éves.3éves korában állapították meg,hogy autista.Teljesen önellátó,/öltözés,evés,tavaly lett szobatiszta/ viszont nem beszél,de mindent megért.Nem tudjuk fog e valaha beszélni.6éves korától kollégista,Pécsett van egy alapítványnál.Minden hétvégén itthon van,és szünetekben.IMÁD ODAJÁRNI,RENGETEGET FEJLŐDIK./Szinte mindenre ott tanították/Nagyon nehéz volt Őt elengedni,de megérte.Minden tiszteletem az ottani tanároké.rengeteget tudnék mesélni a gyermekemről,örülnék ha tarthatnánk a kapcsolatot.Köszőnőm
2009. nov. 27. 14:39
Esőanyu-t (ez a naplója címe) ajánlom a figyelmedbe
2009. nov. 27. 12:55
Szia!Autizmus - Naná, hogy Esőember! tudás bázis oda menj ott vannak ezek a szülök! sok szerencsét!
2. 471a99eb9c (válaszként erre: 1. - Cs.viktoria)
2009. nov. 27. 12:48
Szia! Keresd meg Megi04-et! Neki is autista a fia, már 18 éves. Ő biztosan szívesen beszélget veled. Ennyit tudtam segíteni.Remélem hasznos lesz!
2009. nov. 27. 12:46
Sziasztok! Szeretnék olyanokkal "beszélgetni" akiknek autista a gyermeke. Az én fiam 9,5 éves 3,5 éves korában állapították meg, hogy autista. Azóta (kivéve 3,5 éves korától 6,5 éves koráig) semmilyen külön fejlesztést nem kapott. Bp.-en élünk. Nekünk most éppen aktuálissá vált az iskola váltás és ennek kapcsán érzem mennyire magamra vagyok utalva. Ha te is autista gyermeket nevelsz gyere és beszéljünk róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook