Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ausztriai kórház(Eisenstadt és környéke) fórum

Ausztriai kórház(Eisenstadt és környéke) (beszélgetős fórum)


27. beus80
2010. aug. 5. 22:22

Sziasztok


Tud valaki Eisenstadtban vagy környékén egy magyarul (esetleg románul) beszélő háziorvost és egy nőgyógyászt??????

Köszi a segítséget! :D

2010. jún. 30. 15:42
Frissebbet... Már írni sem tudok. :D
2010. jún. 30. 15:42
Tettem fel frisebbet. ;)
24. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Christy5156)
2010. jún. 30. 15:35

Köszönöm, az ő nevében is. :)

Már nem is olyan pici... :D 3 lesz októberben. Kéne már feltennem róla valami újabb képet az adatlapomra is. :DDD A naplójában persze van egy halom, de azt nem nézik meg sokan. :)

23. Christy5156 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. jún. 30. 14:55
Most látom, hogy Te is Bécsben élsz! Bevallom leskelödtem és megnéztem az adatlapodat. :D Aranyos a pici lányod!!!
22. Christy5156 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. jún. 30. 14:40
Én csak onnan tudom, hogy a barátnöm az összel szült Bécsben és mivel elvesztette a Mutter-Kind-Pass-t így nem is kapott Kinderbetreuungsgeld-et, míg be nem tudta mutatni. Egyébként a kötelezö vizsgálatokat ingyen is elvégzik. Ha aktuális és érdekel valakit, ki tudom keresni mikor milyen vizsgálatokról van szó... Egyébként szerintem megéri utánajárni, mert nem kis összeg. És nehogy már a sógorok járjanak jól! :DDD
21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Christy5156)
2010. jún. 30. 12:48
Lehet, hogy igazad van, mert mi Kiara után nem kaptunk semmit, csak a Familienbeihilfét. Merthogy engem itt nem látott doki szülés előtt, meg a gyereket se sűrűn utána... Jah, de, egyszer, fizetős doki... Szóval nem járt semmi.
20. Christy5156 (válaszként erre: 5. - Edadf283be)
2010. jún. 30. 12:10

Szia!


Nem akarok tolakodó lenni, de gondoltam talán hasznos lenne neked az információ: a Mutter-Kind-Pass fontos dokumentum Ausztriában. Ezzel igazolod, hogy átestél a kötelezö vizsgálatokon és úgy tudom hogy csak ennek birtokában kaphatod meg majd a "Kinderbetreuungsgeld"-et.

2010. jún. 16. 13:54
én az elsö kettöt a Berkesnél szültem,az elsönélmeg voltam vele elégedve na de a 2.nál,katasztrofa volt addig hagyott szenvedni mig a férjem nem ért be a kórházba.3 babánk aki meghalt ővele a Radához jártam maszekba(nem figylet rám))de anyagilag jol lekasztott.de végül a Hidas dokinál szültem meg.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Edadf283be)
2010. jún. 16. 13:43
Épp Nagy Bálint volt ügyeletben. Nekem nem volt fogadott, mert nem tartottam lényegesnek. Terhesgondozásra Berkeshez jártam, de tőle sem estem hanyadt... Jah, sose jártam magándokihoz.
17. edadf283be (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. jún. 16. 12:31

gazad van,nem mindegyik egyforma,nekem nincsne hasonlitási alapom mind3 gyermekem sopronban szültem.de most mivel győrbe járok át kell állnom arra,nagyon nehéz,de tegnap férjem elmondta hogy hallani sem akar arrol hogy kinn szljek mivel győrben van koraszülött intenziv is,igy inkáébb oda megek de a véleményed érdekel,

kinél szltél sopronban???

16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Edadf283be)
2010. jún. 15. 15:12

Tudja fene...

Otthon sem egyforma minden kórház... Se felszereltség, sem ellátás terén...

Amikor az elsőt szültem, Sopronban még hallani sem akartak epiről, aki megemlítette, azt majd' kinyírták a tekintetükkel. Ehhez képest máshol már szemrebbenés nélkül alkalmazták, ha a nő kérte...


De azért majd megírom a tapasztalataimat! :)

15. edadf283be (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2010. jún. 15. 14:45

napidijrol még tavaly hallottam csak azért kérdeztem,

de jo neked nem sokára szülsz,és akkor légyszi ird meg mi volt és hogyan jo,az mindegy hogy hol szlsz szerintem az ellátás ugyan az,nem???

2010. jún. 14. 16:37

Mivel kaptál E-Cardot, szülhetsz kint. Van biztosításod, tehát simán.

Napi díjat fizetni? Ez új...

13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Edadf283be)
2010. jún. 14. 16:35

Figyi, kb. 1 hónap múlva megmondom. :D

Akkor szülök ugyanis. :) Bár én Bécsben, a Kaiser-Franz-Josephben, de szerintem az EÜellátás nagyjából ugyanolyan... :)

Van egy csaj, aki tavaly szült, de mostanában nem nagyon találkoztam vele, így még én sem tettem fel a konkrét kérdéseimet. :) Mostmár mindenképp meg kell keresnem, mert nekem is lenne 1-2 fontos kérdésem... Pl., hogy mit kell vinni magammal, meg ilyenek.

Amúgy mikor erről beszéltünk, azt mondta, hogy mindennel elégedett volt, csak az zavarta, hogy 3ágyasban volt elhelyezve... Én meg mondtam erre, hogy CSAAAK??? Sopronban 4ágyasok vannak...

Bár persze Sopron azért más, mert ott éjjelre elviszik a kicsit. Lehet, hogy másik 2 baba sírása is épp elég...

2010. jún. 14. 13:47

Sylvia.

siia.köszi szépen a segitséget.

Most már csak az érdekelne hogy van e valakinek összehasonlitási alapja a kinti és a haza kórházakban,szlés és egyébb betgeségek ideje alatt kin töltött időről,de konkrétabban a szülés miatt érdekelne,.

Tényleg szülhetek kinn??

és fizetni kell érte napi dijat???

milyen a kinti ellátás??

nekem azt mondta az egyik ismerősőm hogy egy szálloda ellátásával vetekszik,és hogy a baba születése után ott van kinn anyukával mint itthona Roamingszobákban,de azt mondta ami extra hogy a baba vizsgálata is benn folyik abbana szobában és a fürdetése is ahol alszunk,és hogy legalább 3 menü közül választhatott ő lgalább is.

na szoval ilyen dolgok is érdekelnének.

Köszi a segitséget.szia

2010. jún. 11. 22:55
Azt mondjuk nem tudom, mennyivel másabb a helyzet, ha a pici Ausztriában született...
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Zeddencs)
2010. jún. 11. 22:52

Be kell mennetek a férjed biztosítójához. Ha máshol nem, az E-Cardján, a kék oldalon, jobb szélen, alulról a második sorban ott a biztosító betűjele. Neten rá tudtok keresni az irodára. Ha nincs meg, a cégénél biztos megmondják.

Kell vinni igazolást, hogy van közötök egymáshoz, pl. házassági anyakönyvi kivonat, kell a Meldezettele mindenkinek, a kicsi anyakönyvi kivonata, igzolvány mindenkinek. Mindez persze hitelesített német fordítással.

Most mondta Felem, hogy elvileg kell az igazolás is, hogy itthon nem vagytok biztosítva. Úgyhogy erre én emlékeztem rosszul...

A gyereknél azért könnyebb, mert ugye 18éves koráig, azaz amíg suliba jár, alanyi jogon jár neki otthon a TB. De mikor mi ezt elmondtuk, akkor az ügyintéző úgy értette, hogy ez rám is vonatkozik, ezért nem kérte a papírt.


Egyébként ennek függvényében ez az egész kezd röhejessé válni...

Azt tudtad, hogy ahhoz, hogy hivatalosan is külföldön élő magyar lehessen a gyerek, kell oszták környezettanulmány??? Be kell menni a Socialamthoz, elmondani, mit akarsz. Ők kijönnek, megnézik, mi van, írnak körny.tan-t, amit Te megkapsz, hitelesen lefordíttatod magyarra. Ezután beviszed a lakóhely szerint illetékes Gyámügyre, ők ülnek rajta még egy kört, majd hoznak egy határozatot, amivel bemehetsz a lakóhely sz.ill. okmányirodába, és kérheted, hogy külföldön élő magyar státuszba kerülj. Gondolom, ezt kell bevinni a TBhez, és akkor adnának igazolást, hog otthon nincs TBjogviszonya a picinek... De az utolsó mondat nem tuti, nem jártam utána (onnan, hogy "gondolom")!

9. zeddencs (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 21:44

Szia!


Nekem egy nagyon is aktuális problémám van, hátha tudsz segíteni.Férjemmel és kisbabánkkal kiköltöztünk Felső-Ausztriába. Férjem dolgozik, van is E-card-ja, viszont azt olvastam, hogy így mi is biztosítottak vagyunk.Most akkor csak egy formanyomtatványt kell kitöltenem, mert automatikusan nekünk nem küldenek.(gondolom). ?Menjek be egy itteni Tb központba és kérjek formanyomtatványt?vagy mi nem kaphatunk?Tudsz esetleg ebben segíteni?Fontos lenne, mert addig nem állítják ki nekünk az"Anmeldebescheinigung-ot"

2010. jún. 11. 15:12

Ha kapsz otthonról ellátást (pl. GYES, GYED, TGYÁS), akkor abból vonnak TBelőleget, tehát van TBd otthon.

Ha a férjed cége bejelentett a férjed TBjére, akkor ők fizetnek utánad, tehát itt is van TBd.

Annyi a különbség, hogy mivel nem alanyi az itteni TBd, a kék oldala ki van csillagozva az E-Cardnak. Ha a férjedét megnézed, neki az is ki van töltve.

Ez a nemzetközi biztosításra vonatkozó oldal. Tehát, ha férjeddel történik valami pl. Olaszo-ban a nyaralás alatt, az osztrák TB fizet. De rád ugyanez nem vonatkozik.

Ha a gyerekek is kapnak, nekik az apjuk miatt szintén lesz nemzetközi biztosításuk.

2010. jún. 11. 15:06

"csak az kap e-cardot akinek volt kinn bejelentett munkaviszonya-munkahelye"


Ez tévedés!!!

sose dolgoztam itt, feketén sem, mégis van!!!

Neked azért jár, mert a férjed cége bevett téged is az ő TBje alá. LEhet, a gyerekek is kapni fognak.

És azzal, hogy Ausztriában van TBd, még nem szűnik meg automatikusan a magyar...

6. edadf283be (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 14:47
2002 ota minden munkahely váltáskor vagy gyes-csal.potlék igényléskor beadtam az E106.-ost is igy folyamatosan van magyar tb-m,ezzel nincsen semmi gond,de a két állam közötti megegyezés szerint csak egy helyen lehet érvényes tb.-m és ha ausztria ad e-cardot akkor a magyar tb kértyám megszünik nem tudom igényleni és magyarban csak sürgöségi ellátást kaphatok,de kinn 100%ba ellátnak vele,de magyar csak sürögségi
2010. jún. 11. 14:45

Huhh belebonyolodtatok.

Férjem 2002 ota kinn melozik,nincsen kinn lakcime és nem is osztrák állapolgár,nekem nem járna E-card,csak akkor ha kinn meloztam volna.

sem az ujabb babához sem a másik 3 hoz nincsen köze ausztriának,kinn most azt sem tudják hogy várandos vagyok,igy ez csak a levélben állt az E-CARDdal jött hogy váradnoság esetlege felmerlése után keressem meg az illatékes vagy hozzám legközelebb eső kórházat hogy felvegyenek a MUTTER-KIN-PASS miatt.nem meloztam kinn soha sem hivatalosan,feketén igen de az 2002ben volt,igy nem értem a tb meg 12kor bezárt én meg 1kor kaptam a levelet meg apostátol.

szival én elméletileg amennyit tudok a kinti dolgokrol(pedig igen sokat tudok)nem vagyok jogosult E-CARD-ra.és ezért nem értem,azt pontosan tudom hogy akinek E-CARD-ja van annak hivatalosan is megszünik a magyar taj kártyája és az e-card van helyette és kinn kell háziorvoshoz és minden orvoshoz járnom,ezt tudom a férjem után,

az esküvönk nekünk a polgári 2006 februárjában meg volt,most idén a templomi csak a brmakeresztszülöség miatt lett meg semmi másért,de férj ugyan az.

a két nagy közö gyerek,mindegyik a férjemtől van,de nem jár régota nekem mert nem meloztam kinn soha sem és csak az kap e-cardot akinek volt kinn bejelentett munkaviszonya-munkahelye.

papirok 2002 ota benn vannak mint tb,mint gyes,mint családi potlékok miatt,ahol minden alkalommal kellett a kinti taj számom is amiért én voltam is kinn és kértem az e-cardot 2002ben és azota is azt mondják mivel nem meloztam kinn nem igénylhetem és nem jár nekem,de most mégis kaptam.nem értem,jo mondjuk nem zavar ha két kórház is vigyázz rám,de fura nem???

e-card akkor járna ha kinn lenne közö lakcimünk,de ez sincsen,melozni sem meloztam kinn!!!

2010. jún. 11. 14:36

Azaz nem jól írtam.

Csak nemrég volt az esküvőtök, ugye?

Azért most kaptál E-Cardot.

A két nagy nem közös? Mert akkor már régóta járt volna. Csak lehet, hogy nem adták be eddig a papírjaitokat. Mert jár E-Card akkor, ha csak együtt éltek és van közös gyerek.

2010. jún. 11. 14:33
Otthon nincs is TBd?
2010. jún. 11. 14:33

E-Cardra a pici miatt lettél jogosult, mert ugye végülis téged vizsgálnak, mikor őt. Vagy mi... :D

Eisenstadtban tényleg van kórház, de gőzöm sincs, merre. :)

2010. jún. 11. 14:30

Sziasztok.

szeretném olyan anyukák segitségét kérni akik kinn ausztriában szültek már!!!

Az az igazság hogy ma kaptam meg az E-CARD-omat és vele egy levéllel hogy a jövö héten jelenjek meg kint ausztriában hozzám legközelebb eső kórházban hogy felvegyenek a terhesgondozásba,

én a büdös életben nem meloztam kinn hivatalosan 2002 ota a férjem után kapom kintről a tb-t.Hogy miért kaptam E-CARD-ot nem tudom de jo érzés.Szóval tapasztalatok kellenének,de jo lenne Sopron-Kópháza-Fertőd határhoz közeli kórházak elönyben,de szivesen meghallgatom msá tapasztalatokt akik esetleg szültek kinn és itthon is.

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook