Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ausztria lakásbérlés tapasztalatok fórum

Ausztria lakásbérlés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12. e652bf76c4 (válaszként erre: 11. - Chrysstina)
2014. febr. 22. 00:02

Értem én,csak nekem a hozzászólásaiból úgy tűnt mintha Vorarlberget csak a munka érdekelné igazán...Biztos félreértettem.

Mi most vettünk lakást Sopronban,burgenlandi munkavállalást megcélozva.Belegondolva meg sem fordult a fejemben hogy Ausztriában vegyek....Persze más a bérlés és más a vásárlás.

11. Chrysstina (válaszként erre: 10. - E652bf76c4)
2014. febr. 21. 14:00

Talán amiért mások is.


Mi itt akarunk élni, nem csak dolgozni jöttünk ide. De van aki olyan juttatások miatt, ami csak akkor jár, ha itt él az ember, itt van állandó lakcíme.

És még ezer oka lehet.


Egyébként meg nem csak 600-800 euróért van itt sem lakás-ház.

10. e652bf76c4 (válaszként erre: 9. - Vorarlberg)
2014. febr. 20. 23:27

Miért bérelnél Burgenlandban lakást 600-800 euróért,amikor 10 kilóméterrel odébb Sopronban ugyanezt megkapod 300 euróért????????

Burgenland elég nagy.....ha ott nem találsz munkát szerintem a svájci határnál még kevesebb az esély.

Szerintem.

9. Vorarlberg (válaszként erre: 8. - Chrysstina)
2014. febr. 15. 15:14
Ok,de Burgenlandból átmenni pl:TIrolba mindennap és vissza azért eléggé brutális....tehát akkor 1 év a jellemező időtávú bérlet?Rövidebb ideig egyáltalán nem szokták kiadni?Rövidebb idős megoldást keresek...illetve ott is 2 havi kauciót szoktak kérni?A környéketeken nem tudsz valami olcsó lehetőséget,kevesebb mint 1 évre?
8. Chrysstina (válaszként erre: 7. - Vorarlberg)
2014. febr. 14. 14:53

Nem biztos!


Itt elég messzire eljárnak az emberek dolgozni, mert mindenkinek van autója, mivel szinte nulla a tömegközlekedés. A legtöbb álláshirdetés úgy szól, hogy feltétel: biztos nyelvtudás, szakma, és saját autó. Amire jár év végén adójóváírás, csak hát ugye azt is meg kell előlegezni.

7. Vorarlberg (válaszként erre: 6. - Chrysstina)
2014. febr. 13. 22:25

Szia!


Ok,köszönöm,akkor újra kell gondolnunk a témát,mert ha 1 évre kell bérelni,ahogy itt is,az gond.Pl: kiveszünk Burgenlandban 1 évre lakást,de pár hónap után Vorarlbergben vagy máshol kapunk munkát,és költöznünk kell, akkor ugrik a 2 havi kaució...

6. Chrysstina (válaszként erre: 5. - Vorarlberg)
2014. febr. 13. 16:10

Szia!


Igen, általában 1 év, de időben álljatok neki keresgélni, mert gyorsan elkelnek a jó áru és jó minőségű ingatlanok.

5. Vorarlberg (válaszként erre: 4. - Chrysstina)
2014. febr. 12. 18:15

Szia!


Ok,köszönöm.


Burgenland szimpatikus lenne.MI a jellemző,hogy 1 évre szokták általában kiadni a lakást,szobát ahogy Magyarországon is?

4. Chrysstina (válaszként erre: 1. - Vorarlberg)
2014. febr. 12. 18:13

Szia!


Mi kint vagyunk Burgenlandban, itt bérelünk egy házat, egy kis faluban. Kauciót mindenhol kérnek, 1-3 hónap amit le kell tenni. Az árak nagyon változóak, és az is, hogy mi van benne! Nekünk pl benne van a havi díjban a víz. Ezt jó előre letisztázni.

Ha már kint vagytok 3 napon belül be kell jelentkezni lakcímre, és aztán intézni tovább a dolgokat. (megélhetés,biztosítás aztán tartózkodási engedély.)

3. Vorarlberg (válaszként erre: 2. - Cucumber128)
2014. febr. 12. 16:49

Szia!


Ok,köszi,minden info érdekel...

2014. febr. 12. 16:45

szia

apukám 3 éve kinn dolgozik, s most készül kivinni hugomat (4 éves) és anyukámat.

Apukám most megy kinn nyelvtanárhoz 140 euro egy honapra.

Lakást azt nem tudom hogyan adják ki, csak annyit h nagyon számít milyen területen van. elég csúnya így leírni, de ahol sok török lakik, ott jóval olcsóbb. elvileg olyan 6-800 eurobol jön ki rezsivel együtt, ami átlagos. lehet kifogni olcsóbbat, s a belvárosiak jóval drágábbak.

Elvileg semmi speciális dolog nem kell a bérléshez, s a lakcímbejelentéshez sem. A főbérlő aláír egy lapot, amit te beadsz, s már be is vagy jelentve a lakcímre. Nem nézik olyan szigorúan mint itthon.

Hnap jön haza, s akk még megkérdezem neked, h ő mit tud, milyen hosszú időre adják ki.

2014. febr. 12. 16:36

Ausztria lakásbérléshez szeretnénk tanácsot,információkat,javaslatokat,tippeket kérni.


Minden érdekel minket ezzel kapcsolatban,így például az is,hogy ott is jellemzően 1 évre adják ki minimum a lakást,vagy mi a gyakorlat,mi a jellemző.Szokás rövidebb időre is?Pl:ha Burgenlandban bérelnénk,de Vorarlbergben találnánk később munkát,az így gáz lenne.Illetve mi szükséges a bérléshez,van-e valami speciális dolog.Nyelvtudás tökéletesítéshez,kinti munkavállaláshoz szeretnénk...Minden segítséget előre is köszönünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook