Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Augusztustól 90 napos, ki tart velem? fórum

Augusztustól 90 napos, ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 22. 07:43
Ez tényleg érdekes...
2011. aug. 21. 17:31
Kiderült,hogy nem vírus,és nem is a sok gyümölcs okozta a rosszulléteimet.Állapotos vagyok.Ez akár jó hír is lehetne,de mivel 3 császáros szülés után sterilizáltak,és ennek ellenére lettem terhes,nem tudom,mit várhatok.Kedden megyek dokihoz,és meglátom hogyan alakul az életünk.A diétának így annyi.Viszont ami kicsit érdekes a számomra,hogy 6 év várakozás után,5 évvel ezelőtt teherbe estem,pont a 90 napos diéta végén.Amikor 1 éves lett a lányom,ismét nekivágtam,és puff,félidőben terhes lettem.Most lesz 2 éves a kicsi,és nemrég elkezdtem én is a diétát.2 hét után kiderült,terhes vagyok.Nem vagyok babonás,de ez tényleg elgondolkodtat.
2011. aug. 19. 17:51
Nekem ma keményítőnapom van.Ebédre krumplifőzeléket ettem...üresen hús nélkül.Vacsorára sült krumpli lesz és desszertnek főtt kukorica. Holnap pedig végre szénhidrátnap!
2011. aug. 19. 17:18

Sziasztok!!

Tegnap alig vártam hogy ma legyen hogy ehessek, ma hús napom van és alig ettem ebédre pár falatot és majdnem kipukkadtam!:P a menü sült hús volt sajttal paprikával paradicsommal fél kiflivel!

2011. aug. 18. 08:44
Na a tegnapi nap kimaradt a szénhidrátnap, mert a fogorvos után este már csak egy kis hideg dinnyét ettem.Szóval megvolt az első gyümölcsnap. Ma fehérjenap lesz, húst és mozzarellás paradicsomsalátát fogok enni.
2011. aug. 17. 09:45
Dinnyét reggeliztem.Ma szerencsém van, szénhidrátnapom lenne és ilyenkor szokott elszaladni a ló velem, de ma délben fogorvoshoz megyek. utána nem lesz kedvem enni!
49. bornika (válaszként erre: 48. - Gyöngyi)
2011. aug. 17. 07:51

Fincsi:)

Tényleg,megoszthatná mindenki a menüjét néha velünk,így ötleteket gyűjthetünk.Olyan hosszú a 90 nap,elég nehéz változatosságot csempészni az étrendbe.

2011. aug. 16. 16:37
Ma keményítő napom van. Főztem bablevest, de csak babot és zöldséget ettem belőle, a csülök kimaradt, eltettem péntekre. Vacsira főtt kukorica lesz, azt nagyon szeretem.
47. kittuka87 (válaszként erre: 46. - Db82bed8d4)
2011. aug. 16. 12:19

Szia!!


Szuper!!Gyere te is!!Kitartás!!!

2011. aug. 16. 09:10

Sziasztok :)

Én is csatlakoznék, ha megengeditek...

2011. aug. 16. 08:42

Sziasztok,üdv az újonnan csatlakozóknak!:)

Sajna nem múlik a rosszullétem,de kezdek rájönni miért.Nem a gyümölcsöktől van,hanem a hormonháztartásom borult fel teljesen.Ez jó pár hónapja így van,de csak most raktam össze a képet:)Olyan tüneteim vannak,mint ha állapotos lennék,pedig ez nem lehetséges.3 császáros szülés után az orvosommal közösen megbeszéltük,hogy végezze el a sterilitást,így biztosan nem vagyok terhes,viszont azóta 2-3 havonta jönnek azok a napok,és olyan émelygés van rajtam,mint amikor állapotos voltam.Így vagy undorodom az ételtől,vagy kívánós vagyok.2 éve,a legkisebb gyermekem születése óta nem voltam dokinál,így most muszáj lesz elmennem,mert így a diétát sem tudom tartani.Hiába készítek a napnak megfelelő,fincsi ételt,nem tudom megenni,mert kavarog a gyomrom:(Arra azért figyelek addig is,hogy a gyümölcs minden nap meglegyen,és keveset eszem.Remélem a doki tud segíteni,és akkor tudom folytatni a diétát.

44. gyöngyi (válaszként erre: 43. - Kittuka87)
2011. aug. 15. 17:16

Én is így jártam, leadtam 14 kilót és mind visszajött 2 év alatt! Majd buzdítjuk egymást.

Én ma fogorvosnál voltam, ma már nem lesz kedvem enni, ez is jót tesz.

2011. aug. 15. 14:21

Sziasztok!!nagyon klassz ez a fórum, olvasgatom és én is elkezdtem a diétát!!Ma gyümi nap!!

Régebben már megcsináltam egyszer és akkor -16 kg de aztán a nem oda figyelés miatt meg munka nélkül maradtam és otthon mindent ettem össze vissza néha unalmamban is .... visszajött!!

remélem most is lemegy legalább annyi!!!

sziasztok

2011. aug. 15. 09:19

Megjöttünk a nyaralásból.Teljes kikapcsolódás volt, se főzni se mosogatni nem kelett.Sajnos az "all inclusíve " megtette a hatását 84 kiló vagyok.

Ma kezdem fehérjenappal a 90 napot.

41. Reine (válaszként erre: 39. - Bornika)
2011. aug. 12. 14:01
Szia! Szerintem 100% h,a gyümölcsök miatt van, mert én is jó párszor voltam mosdóban tegnap...Ma már normalizálódott a helyzet, de mivel én se nagyon szoktam gyümölcsöt enni, pláne nem ennyit ennek következtében kiakadt a pocim a sok rosttól. Jobbulást és ne menjen el a kedved ettől a kis kellemetlenségtől.:-)
40. Reine
2011. aug. 12. 13:58

Már csak egy fél nap van hátra a munkaidőből és utána irány a Balaton! :-) Már alig várom.:-)

Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok és hétfőn újra itt!

2011. aug. 12. 13:56
Én tegnap valamit összeszedtem,mert egész este ment a hasam,és ma is rossz a gyomrom:(Arra gondoltam,talán a sok gyümölcs,mer egyébként nem szoktam nagyon enni,de akkor miért remegne ma a gyomrom?:(És sajnos így a mai keményítő nap sem megy,nem kívánok semmit.Pár száraz pogácsát rágtam el,de ennyi.Remélem holnapra jobban leszek,és tartok egy gyümi napot,talán az segít.
38. Reine
2011. aug. 12. 07:10
Jelentem kibírtam tegnap! :-) Még az esti vendégséget is.:-)Ma jöhet egy kis halacska :-D.
37. bornika (válaszként erre: 36. - Reine)
2011. aug. 11. 18:17
Bírd ki Reine,holnap jöhet egy kis husi,vagy valami más fincsi fehérje:)Én ma kipukkadok a sajtos csirkémtől,gondolom ez a pár nap elég volt ahhoz ,hogy össze menjen a gyomrom.Most úgy érzem,vacsira nem is kell csak gyümölcs.
36. Reine
2011. aug. 11. 14:32
Ez a gyüminap elég szörnyű...remélem a következő már könnyebb lesz.
35. Reine
2011. aug. 11. 11:15

Kedves Eszter577!


Egyetértek Bornika-val és a többiekkel, próbáld meg megtalálni azt a sportot, amit igazán szívesen csinálsz. Én testalkatból adódóan mindig gömbölyű voltam, ezért tininek rengeteget fogyóztam, szobabicikliztem otthon, tornáztam kazettákra, de előbb utóbb mindig visszajöttek a kilók. Aztán fősuli alatt elkísértem egyik barátnőmet egy vívás edzésre és ott is ragadtam. A kilók pedig kb, félév alatt eltűntek rólam úgy hogy észre se vettem. Teljesen átalakultam, megizmosodtam. A vívás nem épp egy olcsó sport,igazából az összes ösztöndíjam arra ment el, de egy percig se bántam, mert nagyon jó társaságba kerültem és élveztem a mozgást. Aztán ahogy lediplomáztam elkezdetem dolgozni, már nem értem oda a vívás edzésekre sőt szinte sehova...így maradt szép lassan ki a mozgás az életemből. Persze voltak próbálkozásaim edzőtermi edzésekkel is, de a spinning-en kívül szinte semmilyen óra nem tetszett.(és az is nagyban függött az edző személyétől)Szóval lényeg a lényeg szerintem, h.próbáld megtalálni azt a sportot amit igazán szeretsz. :-)

34. bornika (válaszként erre: 32. - Eszter5577)
2011. aug. 11. 08:42

Szia Eszter577!

Igen,Neked 16 évesen nem tenne jót a fogyókúra,hacsak nem orvosi felügyelet mellett.Szerintem is sportoljál,és próbálj meg egészségesen étkezni.Egyél sok zöldséget-gyümölcsöt.A kis adag ételek is jónak tűnnek,bár én a fincsi kajáknál nem tudok mértéket tartani:)Szóval még fiatal vagy,a fiatal szervezet könnyebben tud még a kilók ellen harcolni.Nekem 3 gyermekem van,a terhességek alatt jöttek rám a plusz kilók,és az idő előrehaladtával látom,egyre nehezebben birkózom meg velük.A nagylányom most lesz 14 éves.Neki is voltak súlyproblémái,bár nem volt vészes,de 10-12 évesen kicsit elszaladt vele a ló.Sokat nasizott,és nem sportolt.Beírattam röplabdára,és 1 tanév alatt teljesen megszabadult a feleslegtől.Most meg olyan sovány,hogy rá kell szólnom,hogy egyen.Tehát a sport nagyon fontos ebben a korban!!!!!!

2011. aug. 11. 08:31

Túl vagyok a gyümölcsnapon:)Este már nagyon nehéz volt,de az motivált,hogy másnap,tehát ma ,fincsi ebédet ehetek.Már rotyog a sütőben a sajtos-fokhagymás csirke,és fincsi vegyes friss salátát készítek hozzá.Vacsira egy kis húsleves leve főtt hússal.Még legyűröm a reggeli gyümölcsömet,amit a tegnap után egyáltalán nem kívánok,de mivel a reggeli mindig gyümölcs,háát ez van.A tapasztalatom az,hogy az indulás mindig nehéz,de egy idő után rutinná válik,és nem lesz ilyen nehéz.Remélem:)

Reine!Neked kitartást a mai gyümölcsnapodhoz!Drukkolok:)

2011. aug. 10. 20:22
Örülök,hogy ilyen sokan lettünk pár nap alatt.Bár engem az idősebb fogyisok eltántorítottak a 90 napostól, azért mégis próbálkozom a szobabiciklizés mellett a kistányér kis adag és a rendszerességgel, de nektek hajrá a fogyikúrához, lehet, hogy majd ha nekem is lesz már udvarlóm lesz elég motivációm a 90 naposhoz is. Majd remélem akkor is lesznek ilyen hasonszőrü, segítőkész emberek.
31. Reine
2011. aug. 10. 20:07
Ez vicces..:-) Ma nekem is baromira korgott a pocakom és én is tejeskávéval bűnöztem...de mi lesz így holnap a gyümölcsnapomon??:-S Nekem az esték nehezek, mert ismét sül a finom beré (tócsni)és itt terjeng az illata...A gyomorkorgás szerintem az idő múlásával majd csökken, ahogy szűkül össze a gyomrunk. Asszem ma hamar lefekszem..szép estét!
2011. aug. 10. 16:41

Megint itt:)

Háát,ami azt illeti,elég nehéz az első gyümölcsnap.Reggeliztettem a gyerekeket,a párom hazatévedt munkatársával,és hozott egy rakás virslit-kolbászt,hogy főzzem meg nekik,és persze szervírozzam is.Csorgott a nyálam,de kibírtam.Viszont most muszáj volt innom egy kis tejeskávét,mert a gyomrom dübörög.

Tud valaki valami jó módszert a korgó gyomorra????Na nem egy tál töltött káposztára gondolok:)Ez a legnehezebb.Ha korog a poci,és nem lehet enni:(

29. bornika (válaszként erre: 28. - Reine)
2011. aug. 9. 19:18

Szia Reine!

Sportolni sem időm,sem energiám a 3 gyerek mellett,de mozgok így is eleget.Majd előbb a kilóktól kellene megszabadulnom,és akkor jöhet a torna,vagy futás.Elég sok a feleslegem,így csak az ízületeimet tenném tönkre.Én is édesszájú vagyok sajnos,de a diéta alatt nem kívántam annyira az édességet,bár azért bűnöztem néha,és fogok is:))Nem érdemes szenvedni szerintem,mert akkor hamar feladja az ember.Inkább néha egy kis nasi,de ne legyen az ember ingerült az (elvonási tünetek )miatt:))

Nekem holnap gyümölcsnap,háááát,már most éhes vagyok.Ilyen napokon egy kis sós mogyorót(ár szem) elszoktam ropogtatni,így könnyebb.

Hajrá,és kitartás.Holnap írok,hogy bírom:)

28. Reine (válaszként erre: 26. - Bornika)
2011. aug. 9. 15:51

Kedves Bornika!


Én is nagyon örülök neki, h. itt vagy és h. lesz társam a fogyóban.:-). Én a múltkor édesanyámmal csináltam közösen és nagy segítség volt h, a "gyenge" pillanatokban tudtuk bátorítani egymást. Nekem ma van a keményítő napom és elég nehezen bírom...ebédre párolt zöldséget ettem, a vacsora még nem tudom mi lesz, munkából hazafele még kitalálom.:-) Van egy elég jó kis könyvem, ami a 90 napos diétára összegyűjtött recepteket tartalmazza és tegnap sikeresen előbányásztam a könyvespolcról...

Hát igen ha háziasszony az ember, akkor még nehezebb dolga van. Másnak főzni és közben megállni a dolgot...de a siker is nagyobb lesz, meglásd! :-) Nekem még nincs gyerekem,és félig otthon félig pedig a párommal élek, de ha hazamegyek (bárhova) mindig van valami finom falat az asztalon, és azt se könnyű megállni. Plusz én elég édesszájú vagyok, úgyhogy a napi csoki/fagyi adagomról lemondani már magában kihívás. De remélhetőleg az eredménye is meglesz.Te sportot is beiktatsz a fogyiba? És ha igen milyet? Bár gondolom a három gyerkőc mellett amúgyis mozogsz eleget :-D.

27. bornika (válaszként erre: 25. - Reine)
2011. aug. 9. 14:17
Tegnap keményítő napom volt,és kukoricás rizs volt a menü.Uborkasalátával,vacsoránál kovászos uborkával a változatosság kedvéért.Ma szénhidrát napom van,és húsleves levét főtt tésztával ettem.Nasinak(mert muszáj:)) egy kis kakaós csigát.Vacsorám paradicsomos-fokhagymás-oliva olajos spagetti lesz,friss salátával.És jöhet a gyüminap.Remélem menni fog,mert elég nehezen bírja a pocakom az éhezést:)
26. bornika (válaszként erre: 24. - Reine)
2011. aug. 9. 14:11

Szia Reine!

Örülök,hogy Te is csatlakoztál.Igen,együtt sokkal könnyebb,én ezt biztosan állíthatom.Amikor dolgoztam(kb 5 éve) a kolléganőmmel együtt csináltuk végig,és nagyon eredményes volt.Azóta született 2 kislányom(most már hárman vannak a lurkók),gyesen vagyok,és már 2x nekiálltam,de nem volt annyira eredményes,mert nem volt segítségem.Sőt,így hogy a 3 gyerek és a párom,4-en 5 félét ennének,elég nehéz a diéta.Folyton sütni kell a finomságokat,stb,így nagy a kísértés.Ezért is csatlakoztam most,hogy talán így könnyebb lesz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook