Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aug 7-én adtam be árvaellátásra a kérelmem! Mekkora lesz nagyjából az összeg ha édesapámnak 27 év volt a munkaviszonya? fórum

Aug 7-én adtam be árvaellátásra a kérelmem! Mekkora lesz nagyjából az összeg ha édesapámnak 27 év volt a munkaviszonya? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 14. 13:44
Árvaellátás biztosan nem jár arra az időre, amikor még élt a szülő. Ezért írtam, hogy meghatározó a haláleset időpontja.
2012. szept. 14. 13:40
bármilyen ellátás max 6 hónapra visszamenőleg adható
2012. szept. 14. 13:26
...és tegyük hozzá, hogy a haláleset időpontja is meghatározó.
2012. szept. 14. 13:23

Árvaellátás tudtommal csak akkor jár, ha a gyermek nappali tagozatos, iskolarendszerű képzésben vesz részt.

Tehát ha csak aug.7-től van tanulói/hallgatói jogviszonya, akkor előtte való időszakra nem jár.

Azaz pontosítok, abban az esetben járna, ha a 2011/2012-es tanévben lett volna jogviszonya. Mert ezesetben az előző tanévi ugye véget ért, de ha ősztől ismét van jogviszony, akkor a nyári hónap(ok)ra is megadják.

2012. szept. 14. 12:28

Meddig visszamenőleg? A halálesetig?

A kérdező akkor adta be, amikor "az okatási rendszerbe került". Írja, hogy 2009-ben volt utoljára munkaviszonya. Odáig visszamenőleg biztosan nem jár. Inkább van összefüggésben a tanulmányokkal, de nem minden esetben.


Mi nemrég óta kapjuk, de a fiamnak nem annyit küldenek, amennyit írsz. Ő az Apja után 24.250 Ft-ot kap, igaz, a férjem leszázalékolt rokkant volt.

2012. szept. 14. 12:22
Az árvaellátás minimális összege:28475ft ez a minimum,jövedelem függvényében ettől csak több lehet.tudom,sajnos én 3 gyereket nevelek.visszamenőleg is jár,mert én is megkaptam utólag.
2012. szept. 14. 11:43
Úgy tudom, visszamenőleg nem jár.
2012. szept. 14. 11:40

Az árvaellátás gyermekenként annak a nyugdíjnak a harminc százaléka, ami az elhunytat öregségi nyugdíjként halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.


A fenti bekezdésben meghatározott nyugdíj hatvan százaléka jár árvaellátásként annak a gyermeknek,

– akinek mindkét szülője elhunyt,

– akinek életben lévő szülője megváltozott munkaképességű.


Nem tudom, mekkora lett volna Édesapád nyugdíja, ezt külön ki kellene számoltatni a Nyugdíj-intézetnél.

2012. szept. 14. 11:38
75ezer és 110ezer között mozgott a jövedelme de a halála 2010.02.02 előtti 2évben munkanélküli volt! aug 7. től benn vagyok az oktatási rendszerben csak onnantól jár a pénz vagy esetleg visszamenőleg is? utoljára 2009-ben volt jogviszonyom
2012. szept. 14. 11:35
Aug 7.-én ladtam árvaellátásra a kérelmem! azt szeretném tudni mekkora lesz naggyából az összeg ha édesapámnak 27 év volt a munkaviszonya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook