Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Attól hogy Sztk-ba járok a 18hetes uh-t csináltathatom magán? fórum

Attól hogy Sztk-ba járok a 18hetes uh-t csináltathatom magán? (tudásbázis kérdés)


27. Niki29
2012. dec. 22. 18:20
Nekem az első, és kislány. :)))
2012. dec. 22. 12:21
Köszi hát szerencsés vagyok hogy fiú után kislány jön:-D
25. Niki29 (válaszként erre: 24. - Bea0124)
2012. dec. 22. 12:13
Üdv a kislányos kismamák klubjában! Gratulálok!!! :)
2012. dec. 22. 12:08

Hátha valakit érdekel.Voltunk Uh-n minden rendben van egészséges kisbabát várok aki úgy néz ki kislány:-D

És igen hivatalos leletet adnak.

23. Niki29 (válaszként erre: 22. - Bea0124)
2012. dec. 21. 07:36
erre tippelek én is...
2012. dec. 20. 17:17
Ezt nem tudom de szerintem lehetséges.
21. Niki29
2012. dec. 20. 13:09
most kaptam egy újfajta vas kombit, azt eszem, ma kezdtem el. egyébként létezhet,h.a frontokra görcsölök?
2012. dec. 20. 10:16

Nyugodtan hagyd az Elevitet az én dokim nem is szereti ezeket a vitaminokat.Meg én sem szedtem végig.

Amúgy érdekes ez a magnézium dolog mert ezt mindenkinek szokták napi szinten javasolni.Nekem 36hetesen mondta a doki hogy most már ne szedjem pár db.volt csak az elfogyott és onnantól nem szedtem.

19. Niki29
2012. dec. 20. 08:40
Nagyon lent tapadt meg a baba a doki szerint, és azért vannak a görcsök. Vasat minden nap szedek, elevitet minden másnap, magnézium citrátot 16 hetesig minden nap szedtem, most csak akkor amikor görcsölök, s tegnap voltam a védőnőnél azt mondta,h.tartsunk egy hónap szünetet az elevittel. nem tudom jó ötlet-e...
2012. dec. 19. 20:10

Csak akkor szeded mikor görcsölsz?

Én ilyenkor már csak vasat és magneb6ot szedtem minden nap.

2012. dec. 19. 20:08

Szerintem ha néha van és nem sokáig az nem probléma.Készül a tested a szülésre.Legalább is ezt szokták mondani.De ha aggódsz menj dokihoz.

Nekem tényleg nem volt és most sem volt.Nekem úgymond jósló fájásom sem volt.

16. Niki29 (válaszként erre: 15. - Bea0124)
2012. dec. 19. 20:02
az első perctől kezdve, a magne b6 nem segített, így a dokim javaslatára magnézium-citrátot szedek, ha görcsölök,vasárnap volt egy görcsöm, eddig az überelte az összes többit... :(
2012. dec. 19. 19:47

Én a fiamnál se és most se görcsöltem,görcsöök.Vegyél be magneb6-ot.

Amúgy hogy görcsölsz?-mióta?

14. Niki29
2012. dec. 19. 18:07
Ha már ennyi kismama itt van. Van köztetek olyan aki görcsöl?
13. Meababa (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. dec. 19. 08:31

Szia :)

Persze, mehetsz máshová nyugodtan, a lényeg, hogy a genetikai szűréseket, B kategóriás vizsgáló doki végezhet, pl ha egy 4d-hez oda van írva genetikai 4d, az nem ok.

Jelenleg 32 hetes vagyok, a 12. és 20. hetit az Istenhegyin csináltattam, függetlenül az akkori dokimtól.

24 hetesen átkerültem Timmermann doktorhoz, így a 30. hetest ő csinálta a Magzati D. Központban.

Hozzáteszem, a laborvizsgálatokat is magánban csináltattam, nem sznobizmus, csak munka mellett, nem fér bele órákig ücsörögnöm...sajnos.

További szép várandósságot! :)

2012. dec. 18. 19:17

Niki azért én nem vagyok annyira anonim képeim is vannak fent:-D:-D

győr-moson-sopron megye mosonmagyaróvártól 10km-re lakom és óvárra járók


kiszvorosz köszi,nálunk nem lehet ott kérni hanem a kartonzóba kell.Meg nálunk a védőnő szokta kérni,de ha tudom már rég telefonáltam volna én...

Nálunk nem így van sajnos a kórházi Uh:-(

Doki nézi méregeti közben mondja az asszisztensnek mit írjon stb.Majd a végén odafordítja a képernyőt...


A 12hetesnél már majdnem rosszul lettem a szonográfus rá tapadt a monitorra nem mond semmit nézi nézi már kezdtem parázni hogy gond van.Erre oda fordítja és mutatja na akkor megkönnyebbültem.Nem tudom miért nem tudják úgy kezdeni hogy élő magzat vagy valami ilyesmi.

Kisfiam előtt volt egy elhalt babám így érzékenyebb vagyok ilyen téren.Most hogy babás vagyok így Uh-előtt izgulok mindig.De majd elfog múlni.


Érdekes amúgy hogy ugyan az a Doki mennyire más a magánrendelésen.Ott mindent mutat,mindent magyaráz,mindenre nyugodtan válaszol..sokáig bent lehetünk nem az van hogy pikk-pakk kész és mehet.Ő is kérdez stb.

11. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. dec. 18. 18:30
Szerintem simán mehetsz. Én mindig úgy csinálom, hogy kifelé jövet kérem a következő időpontot, így nem tudok lecsúszni. SZTK rendelésen csak az első uh-on nem volt bent a férjem. Pont ma voltam 19 hetesen 2.genetikai uh-on, a férjem végig ott állt a doki mellett, együtt szoktak nevetgélni a produkciókon.Doki most is magyarázta, ez itt ez,az ott az, közben mondta az asszisztensnek a mért adatokat. Én emiatt az orvos miatt mondtam, hogy nem megyek magánrendelésre , hisz ennél korrektebb nem lehetne másik orvos sem.
10. Niki29
2012. dec. 18. 18:17
tényleg más,ahova én járok ott a 12 hetesig nem mehet be senki,mivel addig hüvelyi volt, de a 20 hetesre már lehetett...tudom,h.anoním itt minden,de a megyét megkérdezhetem Bea?
2012. dec. 18. 15:10

Nálunk a kórházba ez az egy Uh-amikor nem mehet be az apuka,a kismamán kívül senki sem,ez az Uh-szinte a legfontosabb,odafigyelést érdemel.

Persze mindenhol más:-D

8. Niki29 (válaszként erre: 7. - Bea0124)
2012. dec. 18. 14:58
a18-20hetes genetikai uh-ra mindenhol bemehetnek az apukák, hisz itt mondják meg biztosra a nemét. :)
7. Bea0124 (válaszként erre: 5. - Tűzijáték!)
2012. dec. 18. 12:57

Szia köszönöm szépen :-D

Még nem hívtak,remélem nem is fognak már.

Péntek 6óra.Már nagyon várom.


Amúgy nálunk is rendesen vizsgálnak azt sztkba de magán több időt lehetünk be,mégis jobban figyel a doki és láthatjuk folyamatosan a babát.Ja és előny hogy bejöhet a párom ezen Uh-n is.


Amúgy tényleg nem mennénk ha kaptam volna időpontot mostanra.

6. Bea0124 (válaszként erre: 3. - Tűzijáték!)
2012. dec. 18. 12:52

Szia neked is köszi.Én is sztk-ba járok.A lényeg hogy később van csak időpont úgyvolt most a héten mehetek de csak januárra van időpont.Ezért mennék magánra.(persze van hogy jobb magán menni...)


Én sem támogatom sőt fölöslegesnek tartom hogy valaki.mindent mindig magándokinál csináltasson de most ilyen helyzetben mennék oda.


Amúgy csak köztes Uh-kat csináltattunk magán a fiamnál is.Vele is voltunk 15hetesen magán meg kb.24hetesen 4D-n csak ezért fizettünk most sem lett volna másképp de...


Remélem így jobban érthető amit akartam :-D

2012. dec. 18. 12:47
Simán mehetsz magán így is, beutaló természetesen nem kell.
2012. dec. 18. 12:45

Köszi de nem erre voltam kíváncsi :-D van már egy fiam a kórházba nálunk is 500 a magán pedig benne van az árba

fiammal is előbb voltunk mint 29hét most is előbb megyünk majd

ja és mi is csak szülésznőt fogadtunk és majd most is csak azt fogadunk :-D

2012. dec. 18. 12:43
Nálam fordítva volt, a magándokimmal csináltattam minden vizsgálatot, kivéve a 2 genetikai uh-t. Természetesen ő is megnézte a babát, de hivatalos eredményeket/leletet egy "független" doki készített. Amúgy tökéletesen zajlott az SZTK-s vizsgálat is.
2012. dec. 18. 12:27
sztk-ba járok uh-ra, mert képenként 500 ft-ot fizetek, és nem 5000-et,de ugyanolyan precízek mint ha magán lenne. 4D-s Uh-ra pedig 29 hetesen érdemes menni,mert előtte még picike a baba, később pedig már nem fér bele a képbe,de mivel az fizetős mindenképp magán úton tudod elintézni. orvost nem fogadtam, szülésznőt viszont igen,úgyis ő lesz melletted végig. üdv egy 24 hetes km. :)
2012. dec. 18. 12:18

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy ha nincs fogadott dokim,nem magánra járok ettől függetlenül el mehetek magán 18hetes Uh-ra?

Azért kérdem mert csak januárra kapott a védőnő időpontot de addigra én megörülök.

Így gondoltam elmegyek magán.Azt is elfogadják.Akihez mennék voltunk 15hetesen is.


Már beszéltem a recepciós csajjal be is írt de azt mondta megkérdi a dokit is hogy lehet-e így.Ha hív majd akkor nem,eddig nem hívott de érdekelne más is csinálta így?Amúgy ehhez a dokihoz megyünk majd 4D-re is kicsik később.

Ja meg a kórházba is ő meg még egy másik doki csinálhatja csak ezt a genetikai Uh-t.


Ja és beutalót akkor nem is kell kérnem ugye a házi dokitól?

Bocsi a buta kérdésért de ezt tényleg nem tudom hogy így lehet-e :-D


Előre is köszönöm a válaszokat.

Amúgy Uh-szerint hétfőn töltöttük a 18-hetet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook